Asimetrik burun, kemer problemi (Fotoğraflı)

Mirzoey

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
527
407
Yaklaşık 1 ay önce rinoplasti oldum. Burnum hafif kemerli, çok problemli olmayan bir burundu. İçindeki eğrilik düzeltildi, et varmış alındı. Kemer törpülenip, kemikler kırıldı, ucu biraz kaldırıldı. Doğal bir burun istemiştim, öyle de oldu. Ancak ameliyat sonrası burun deliklerim ve kanatlarımda asimetri oluştu. Önceden de varmış ama burun kalkık olmadığı için çok dikkatimi çekmiyordu. Bunlar yetmezmiş gibi şimdi de kemer kısmında hafiften bir şişlik oluşmaya başladı. Hatta sağ kısmında biraz daha belirgin. Sürekli eski konuları okuyup, günde bir milyon fotoğraf çekmekten kafayı yemek üzereyim. Sizce asimetri çok dikkat çekiyor mu? Ödemin etkisi illaki vardır ama kemer yeterince törpülenmemiş olabilir mi? 😞

54.GÜN GÜNCELLEMESİ: Kanat ve deliklerdeki asimetri bir miktar azaldı, şu anda rahatsız etmiyor. Çıkıntı da belli belirsiz ama hala var. Değişiklik oldukça düzenleme yapacağım. Son 4 fotoğraf bugüne ait.

6.AY GÜNCELLEMESİ: Burnumdaki asimetriye gözüm zamanla alıştı. Delikler neredeyse eşitlendi. Zaten ameliyat öncesi de hafif asimetrikmiş. Bu konu ile ilgili bir problemim kalmadı.

Ancaaaaaak, ödemler indikçe burnumun sağ kısmındaki çıkıntı belirginleşti. Sol kısmında da da hafif bir çatı açıklığı olduğunu fark ettim. Çıkıntının altında minik bir çukur olunca burnumun o kısmında çökme oldu sandım hatta.

İki ayrı plastik cerrah, bir kbb uzmanı ile görüştüm. Çünkü kendi doktorum bana sadece kendimi takıntılı hissettirdi, rahatlatıcı açıklamalar yapmadı, geçer hepsi dedi gönderdi. Doktorla iletişimin ne kadar önemli olduğunu çok çok iyi anladım ama geç anladım maalesef. Neyse, diğer doktorların yaptığı muayene sonucunda burnumda belirgin bir sorun olmadığı, ufak tefek kusurların her ameliyatta olabileceği, burnumun genel olarak güzel göründüğü söylendi. Hatta ben dolgu vs. ile düzelttireyim dedim, ona bile gerek görmediler. Hiçbir zorunluluğu olmadığı, ameliyatımı yapmadıkları halde en az yarım saat bilgilendirdiler, içime su serptiler. Keşke kendi doktorum da bunu yapsaydı da 6 ay boyunca kıvranmasaydım.

Doktorlardan bir tanesi olur da, 1 yıl sonra hala çok rahatsız olursam, çıkıntılı kısmı törpüleyip, çatısı açık kısma doku ya da kıkırdak ekleyerek durumu düzeltebileceğini söyledi. Burun derim çok ince olmadığı için açık çatının sıkıntı yaratmayacağını söyledi vs. vs... Açıkçası burun meselesini artık kapatmaya karar verdim. Çünkü 6 ay boyunca burnum çöktü, nefes alamıyorum diye çıldırma noktasına geldim. Hiç gerek yokmuş. İleride burnum daha kötü hale gelirse de gidip paşalar gibi revizyonumu olurum, yapacak bir şey yok.

Sizlere de tavsiyem ufak çıkıntılar, kemerler vs. bunlar zamanla geçmiyor, kendinizi mevcut duruma alıştırın. Artı, bir çıkıntı ile çirkin olmayacağınız gibi kusursuz bir burunla dünya güzeli de olmayacaksınız. O çok beğendiğiniz ünlü kadınların bile estetikli burunlarında ne deformiteler oluyor. Onca makyaj ve filtre ile kamufle olmuyor. Ama kadınlar hala güzel. O yüzden çok takmayın, spor yapın, cilt bakımı yaptırın valla çok iyi geliyor. 😏😊

Eklentiler

• IMG_20190722_225942.jpg
    IMG_20190722_225942.jpg
    28,1 KB · Görüntüleme: 1.085
  • IMG_20190722_225924.jpg
    IMG_20190722_225924.jpg
    27,5 KB · Görüntüleme: 1.070
  • IMG_20190722_225908.jpg
    IMG_20190722_225908.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 1.080
  • IMG_20190722_230231.jpg
    IMG_20190722_230231.jpg
    20,2 KB · Görüntüleme: 1.084
  • IMG_20190817_181011.jpg
    IMG_20190817_181011.jpg
    484,2 KB · Görüntüleme: 989
  • IMG_20190817_180955.jpg
    IMG_20190817_180955.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 934
  • IMG_20190817_181516.jpg
    IMG_20190817_181516.jpg
    46,1 KB · Görüntüleme: 884
  • IMG_20190817_181542.jpg
    IMG_20190817_181542.jpg
    47 KB · Görüntüleme: 910
Son düzenleme:
Bence çok doğal olmuş. Dikiş izi olmasa anlamazdım o derece. Kime oldunuz ameliyatı

Bence çok doğal olmuş. Dikiş izi olmasa anlamazdım o derece. Kime oldunuz ameliyatı
Teşekkür ederim. Doğallığından yana bir sıkıntı yok da işte şu asimetri kafamı kurcalıyor. Denizli'de oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnanın çok güzel, bişi varsa da kafaya takılacak derecede değil emin olun, geçmiş olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 1 ay önce rinoplasti oldum. Burnum hafif kemerli, çok problemli olmayan bir burundu. İçindeki eğrilik düzeltildi, et varmış alındı. Kemer törpülenip ucu biraz kaldırıldı. Doğal bir burun istemiştim, öyle de oldu. Ancak ameliyat sonrası burun deliklerim ve kanatlarımda asimetri oluştu. Önceden de varmış ama burun kalkık olmadığı için çok dikkatimi çekmiyordu. Bunlar yetmezmiş gibi şimdi de kemer kısmında hafiften bir şişlik oluşmaya başladı. Sürekli eski konuları okuyup, günde bir milyon fotoğraf çekmekten kafayı yemek üzereyim. Sizce asimetri çok dikkat çekiyor mu? Ödemin etkisi illaki vardır ama kemer yeterince törpülenmemiş olabilir mi? 😞
Benim 14. Günüm. Aynı problem bende de var. Forumda bazı arkadaşlar burun şekli oturduktan sonra düzeldiğini söylemiş. Burnun bir tarafının daha ödemli olmasından kaynaklanıyor sanırım. Ancak şöyle de bir durum var benim çevremde çok takıntılı, her şeye laf eden bir kitle var. Bana hiç kimse burnun yamuk olmuş demedi. Söylediğimde de asla fark etmiyorlar. Fotoğraftan gösterince anlıyorlar. Bu asimetri olayı biraz karışık bir durum fotoğrafta belli oluyor ama dışarıdan anlamıyorlar falan. Daha çok yolun başındayız canım 1 seneden söz ediliyor. Benim doktorum bana 2. Aydan önce lütfen şekil hakkında konuşmayalım bu süreç ödemin yoğun dönemi demişti. Ben gayet beğendim kemer ve asimetrinin ödem kaynaklı olduğuna inanıyorum. Benim arkadaşım bana ilk bant çıktığında ve 6 ay sonrası fotoğraflarını gösterdiğinde şok olmuştum. Başta odun gibi bir burun sonrasında küçülmüş, şekli oturmuş, çok düzgün kavisleri olan bir burna dönüşmüş. Ve doktor ona hala şekillenmeye devam ediyor demiş 6 ay olmasına rağmen düşün. Sen içini ferah tut ve çok zor biliyorum ama lütfen odaklanma. Odaklandıkça sürekli kusur buluyorsun. Sonuç hepimiz için çok güzel olacak. Sadece biraz sabır. :KK36:

Benim 14. Günüm. Aynı problem bende de var. Forumda bazı arkadaşlar burun şekli oturduktan sonra düzeldiğini söylemiş. Burnun bir tarafının daha ödemli olmasından kaynaklanıyor sanırım. Ancak şöyle de bir durum var benim çevremde çok takıntılı, her şeye laf eden bir kitle var. Bana hiç kimse burnun yamuk olmuş demedi. Söylediğimde de asla fark etmiyorlar. Fotoğraftan gösterince anlıyorlar. Bu asimetri olayı biraz karışık bir durum fotoğrafta belli oluyor ama dışarıdan anlamıyorlar falan. Daha çok yolun başındayız canım 1 seneden söz ediliyor. Benim doktorum bana 2. Aydan önce lütfen şekil hakkında konuşmayalım bu süreç ödemin yoğun dönemi demişti. Ben gayet beğendim kemer ve asimetrinin ödem kaynaklı olduğuna inanıyorum. Benim arkadaşım bana ilk bant çıktığında ve 6 ay sonrası fotoğraflarını gösterdiğinde şok olmuştum. Başta odun gibi bir burun sonrasında küçülmüş, şekli oturmuş, çok düzgün kavisleri olan bir burna dönüşmüş. Ve doktor ona hala şekillenmeye devam ediyor demiş 6 ay olmasına rağmen düşün. Sen içini ferah tut ve çok zor biliyorum ama lütfen odaklanma. Odaklandıkça sürekli kusur buluyorsun. Sonuç hepimiz için çok güzel olacak. Sadece biraz sabır. :KK36:
Ya inanır mısınız çevremde kimse farketmiyor ama ben takıntılı gibi sürekli burnumu inceliyorum.:KK22: Ödem indikçe kemer kısmında hafif bir çıkıntı oluştu üstüne. Sağ tarafıma doğru daha belirgin hatta. Valla burada milleti teselli ediyorum ama kendim daha vahim durumdayım. :KK53: inşallah sizin için de süreç istediğiniz gibi sorunsuz ilerler. Sabır çok zor iş. :110:

Ya inanır mısınız çevremde kimse farketmiyor ama ben takıntılı gibi sürekli burnumu inceliyorum.:KK22: Ödem indikçe kemer kısmında hafif bir çıkıntı oluştu üstüne. Sağ tarafıma doğru daha belirgin hatta. Valla burada milleti teselli ediyorum ama kendim daha vahim durumdayım. :KK53: inşallah sizin için de süreç istediğiniz gibi sorunsuz ilerler. Sabır çok zor iş. :110:
Evet çünkü ilginiz şu an sürekli burnunuzun üstünde. İnsanlar bizi o kadar incelemiyor. Ayrıca çektiğimiz kameralar insan gözünün yanında çok çok yetersiz. Ben bir doktorun sayfasında okumuştum. Ödem öyle bir kere oluşup geçmiyor. Yer değiştiriyormuş bir tarafa çok döndüysek o tarafta ya da öne doğru eğildiysek burun ucumuzda ödem artabiliyormuş. Belki sizinde kemerli dediğiniz kısım yeni yeni ödem oluşturuyordur. Lütfen kendinizi yıpratmayın. :)

Evet çünkü ilginiz şu an sürekli burnunuzun üstünde. İnsanlar bizi o kadar incelemiyor. Ayrıca çektiğimiz kameralar insan gözünün yanında çok çok yetersiz. Ben bir doktorun sayfasında okumuştum. Ödem öyle bir kere oluşup geçmiyor. Yer değiştiriyormuş bir tarafa çok döndüysek o tarafta ya da öne doğru eğildiysek burun ucumuzda ödem artabiliyormuş. Belki sizinde kemerli dediğiniz kısım yeni yeni ödem oluşturuyordur. Lütfen kendinizi yıpratmayın. :)
İnşallah dediğiniz gibidir. Çok teşekkür ederim. ❤️

Yaklaşık 1 ay önce rinoplasti oldum. Burnum hafif kemerli, çok problemli olmayan bir burundu. İçindeki eğrilik düzeltildi, et varmış alındı. Kemer törpülenip ucu biraz kaldırıldı. Doğal bir burun istemiştim, öyle de oldu. Ancak ameliyat sonrası burun deliklerim ve kanatlarımda asimetri oluştu. Önceden de varmış ama burun kalkık olmadığı için çok dikkatimi çekmiyordu. Bunlar yetmezmiş gibi şimdi de kemer kısmında hafiften bir şişlik oluşmaya başladı. Sürekli eski konuları okuyup, günde bir milyon fotoğraf çekmekten kafayı yemek üzereyim. Sizce asimetri çok dikkat çekiyor mu? Ödemin etkisi illaki vardır ama kemer yeterince törpülenmemiş olabilir mi? 😞
Bence güzel olmuş ben fotoğraflarda hiç fark edemedim.

Aynı dertten muzdarip olduğum için asimetrik görünümle ilgili yorum yapamıyorum ama burnunuzun şekli çok güzel olmuş😍

Aynı dertten muzdarip olduğum için asimetrik görünümle ilgili yorum yapamıyorum ama burnunuzun şekli çok güzel olmuş😍
Sizin var mı fotoğrafınız? Muhtemelen sizin de kafaya taktığınız kadar sıkıntı yoktur burnunuza. İnşallah en kısa sürede atlatırız bu süreci. :dua:

Bende de var o asimetrilerden. Ama böyle ameliyatlarda mükemmelliyetçi olmamak lazım, sonuçta kalemle cetvelle çizilmiş gibi hatasız kusursuz tastamam bir asimetriyle bir burun meydana çıkarmak anca Allah’a mahsus😌benim de burnumda sağ tarafı ile sol tarafı önden bakıldığında bariz bir asimetri göze çarpıyor, burun deliklerimde de aynı şekilde. Ama ben de bu haliyle kabullendim, hele eski fotoğrafları görünce bu haline ne kadar şükretsem azdır deyip asimetrili de olsa hafiften bir kayma veya yamukluk da görsem yine de sineye çekiyorum şahsen🤭

Yan profilden hiçbir sorun yok ama önden cidden asimetri var bende de. Öyle böyle, olduğu kadarıyla yetineceğiz artık🤖🤖🤖Allah o tamponlu geçirdiğim 3 kabus günü unuttursun valla ne uyku var ne yemek, kabustan beterdi

Eklentiler

• EAE68B04-B56D-465D-ACAD-29C392F665FA.png
    EAE68B04-B56D-465D-ACAD-29C392F665FA.png
    256,2 KB · Görüntüleme: 472
X