Aşırı kıskanç sevgilim ailemden bile kıskanıyor

Rol değil bu tipleirn yapısı böylr ürkğtmemek in yvaş yabaş başlar dozu artırırlar. Sizin tğm enejüniz emer kendinize güveni yitirtir. Sonra posanı kaz kalınca bırakırlar. Size giyiminize şuan böyleöşikayet ediyot ama ilerde çok bakımsızsın diyecekti emin olun. Asla düzelmez bu tipler. İddia ediyorum asla. Kafaları hastalıkkı çünkü

Öncelikle terkettiğiniz için sizi tebrik ediyorum annenizin nurlu ellerinden de öpüyorum.

Bundan sonra bir konuda uyarayım, size geri dönmek için her türlü numarayı yapabilir. Özür dileme, kapılara çiçek çikolata göndertme, yeminler etme.

Tabi istediğini alamayınca bir dakika önce özürler dilerken bir dakika sonra tehditler savuracak şaşırmayın. Hiçbir özrü gerçek değil.

Ağlayıp sizi elde ederse herşey çok daha kötü olacak, sizi 3.sayfada okumayalım.

O nedenle sakın ama sakın anne babanızdan habersiz oturup tek başınıza buluşmayın her köşeden engelleyin. Çok kötü şeyler yapabilir, aman diyeyim.

Annenizi dinleyin hemen terapiye gidin. Böyle ilişkiler ruhta yara bırakır, iyileşme sürecine girin.

bu tipler psikopat oluyor. Allahtan kurtulmuşsunuz. benimde 20 yaşımda vardı böyle sevgilim. ilerde erkek çocuğumuz olursa emzirmeyeceksin demişti. kız olursa emermiş. kıskanırmış.manyaktı zaten saldım ipini gitti.

Allahim sen kizlarimizi koru boyle sapiklardan
bu adam hasta , hem de ileri seviyede hasta , sakin uzulmeyin , pisman olmayin , burqda cok okuduk kiskanc erkek konusu ama boylesini ne gordum ne duydum

3 gündür tanıdığımız insanla 3 yıldır tanıdığımız insana aynı davranmayız ya hani yani daha kısa süredir tanışıyorsak daha nazik, mesafeli vb oluruz, yakınlaştıkça duvarlarımız kalkar. Bu rol yapmak değil tam olarak sadece tutarsız olmak ve duruma, zamana göre değişmek. Sanırım siz de "önceen böyle değildi, rol yapmıyordur ya, düzelir" diye umarak barışmışsınız ama bence sevgiliniz size karşı belli saygı sınırlarını aşmış ve tekrar saygılı davranabilecek kişilikte biri değil. Sevgilinizinki tipik bir davranış örüntüsü ve duygusal şiddet. İleride fiziksel şiddete bile dönebilir. Seviyor, paylaşamıyor da kıskanıyor gibi mantıksız ve zararlı düşüncelere asla kıymet vermeyin, sevgilinizin davranışları asla normal değil ve aşırı tehlikeli, zararlı. Bilerek ya da bilmeyerek sizi çevrenizden uzaklaştırarak kendine muhtaç kılıyor ki ne yaparsa yapsın onu bırakamayın, başka kimseniz kalmasın. İyi ki annenize anlatmışsınız, iyi ki ayrılmışsınız. Ayrılmak, tüm umudu kesmek, asla iletişim kurmamak ve arkanıza dönüp bakmamak en doğru tercih olur. Bu dediklerimi yaptığınızda şu an çektiğiniz acı zamanla yok olur ama bu insanla birlikte kalırsanız hayatınız boyunca büyük acılar çekebilirsiniz, değmez.

Tabi ki rol yapmış önce gözünüzü boyamış,sizi kendine aşık etmiş sonra zaafınızı kullanıp istediği şekilde yoğurma ya başlamış.Dahabulk kısıtlamada ne oluyor dememiş aman ağzımızın tadı bozulmasın diye diye güzelce ipleri eline vermiş ona daha çok alan acmissiniz.Geç olsada ayrılmakta doğru karar vermişsiniz ama daha yolun başindasiniz önlem almazsanız tekrar aynı bataklığa düşmeniz çok olası. Tüm iletişim yollarını kesin,bir süre resim,durum paylaşmayı sosyal ağlarda gezmeyi bırakın her söz ve resim ona olumlu ya da olumsuz msj olarak gider .Yeni ilişkiden uzak durun kendinizi unutturun.

"Henüz üç yaşında bir kardeşim var
Seni ondan bile kıskanıyorum
Kıskanıyorum, kıskanıyorum, kıskanıyorum"
İşte bu sözler ancak şarkılara nakarat olabilir canımın içi. Bu adamın bunları yapmaya hakkı yok. Kendi özgüvensizliğini sizi kısıtlayarak kapatıyor

Herkes kurtulmuşsun diyor da ben tam anlayamadım, kurtuldunuz mu kurtulmadınız mı? Yani siz bu mahluktan ayrıldınız mı ayrılmadınız mı? Çok uzun yazdığınız için belki ben atladım ancak mesajınızda yukarıdaki ifadeler hariç ayrılma sürecine dair bir ifadeye rastlamadım. O yüzden ilk söyleyeceğim şey: AYRILIN... yerlerde de sürünse, değişeceğine yeminler de etse barışmayın.

Aşırı Kıskanç erkekler kesinlikle çok tehlikeli bence. Herseyin fazlası zarar.

Nasıl böyle birine dönüştüm sorusunun cevabı ise yukarıdaki ifadenizde gizli. Biz kadınlar kıskançlığı bir sevgi ifadesi olarak gördüğümüz sürece böyle manyakların hayatımızda yer etmesi kaçınılmaz bir son oluyor. Kıskançlık bir sevgi belirtisi değil güvensizlik belirtisidir. İlk önce bunu anlamak lazım.Kıskançlığın sadece fazlası değil kendisi zarar yani...

Onun dışında "Ona çok aşık olduğum için onsuz nasıl yapabileceğimi bilemiyordum" demeniz de yine çok şeyi gösteriyor. Bazen burada öyle konular okuyorum ki şaşıp kalıyorum. Seviyordum deyip dayağa/aldatmaya katlanan, ailesine veya kendisine yapılanlara göz yuman ve hep kendi özsaygılarından ödün veren kadınlar. Bazen " siz nasıl sevgiler yaşıyorsunuz ki kendinize bunu reva görebiliyorsunuz?" diye sarsmak istiyorum karşımdakini. Çünkü bana göre kendi özünüzden ödün vermenizle sonuçlanıyorsa o sevgi değildir. Sevgi besleyen, geliştiren bir duygu. Eğer sizi olmadığınız birine dönüştürdüğünü, kendi özsaygınızı yerle bir ettiğini görüyorsanız arkanızı dönün ve bitirin o ilişkiyi derim. Çünkü yaşadığınız sevgiye dayalı bir ilişki değildir. Ne olduğunu çözdüğünüzde ise çok geç olabilir.

Tabiki çok geç kaldım keşke buraya kadar beklemeseydim diyorum en büyük hata bende. Dediginiz gibi herseyimi kapatıp değiştirdim. Uzun bir süre baska bir şehirde kalıcam. Bundan sonrası daha güzel olucak benim için.

Eee çüş yanii. Daha neler duycam acaba

Zaten ilişkiniz bir yılda olmuş,bin tane olay saydın. Hangi ara her kızın isteyeceği harika erkek oldu bu adam? Başından beri aynıymış iste, sen görmek istememissin.
Böyle manyaklarla uğraşılır mi ya? Gençliğine yazık:)) daha hayatin çok basindasin. Zamanla hayatına düzgün insanlar girince su yasananlarin ne kadar korkunç olduğunu ve adamın seni manipüle ettiğini o zaman farkedeceksin

Allahim sen kizlarimizi koru boyle sapiklardan
bu adam hasta , hem de ileri seviyede hasta , sakin uzulmeyin , pisman olmayin , burqda cok okuduk kiskanc erkek konusu ama boylesini ne gordum ne duydum
Usuyenprenses vardı ya, o da kendi nişanlısını kendi öz kardeşinden kiskanirdi. Kız kardeşinin ikram ettiği çayı teşekkür edip içti diye ağzına etmişti...
Var böyle insanlar.
Benim salak bir kız arkadaşım var, bu bahsettiğim zamanlar yaşı 22-23 falandı. Okulu uzayınca sınavlara gelirdi, kısa süreli geldiği için de sevgilisi 'bizde kal,otel apart masraf yapma' demiş,kız da kabul etmiş.
Çocuğun da anne yok,babayla yasıyor. Kız da saf salak,babanin gözüne girmeye çalışıyor,yemek yapıyor falan. Bir gün erkek arkadaşı delirmiş, "sen babamla neden bensiz yemek yiyorsun" diye, camlar bardaklar falan havada ucusmus.
Ama arkadaşım bu olaya rağmen ayrılmadı 'beni öyle seviyor ki babasından bile kiskaniyor' modundaydi. Sonra aldatılma,tehdit, şantaj,ifşa, şiddet falan. Ayrıldı ayrildi baristi en sonunda komple kurtuldu. Hala bazen çocuğu özlediğini söyler...

söz düzeleceğim dedi ve sizde aa tamam o zaman diyip barıştınız mı?
toyluğunuza veriyorum

huy bu değişmez ancak yardım vs alırsa bazı şeyler değişebilir

sakın barışmayın derim

Ayrıldım. Geç bile kaldım maalesef. Keşke yapmasıydım bunlarin hicbirini kendime. Neyseki hicbirsey için geç degil. Herseyimi değistirip sosyal medya hesaplarimi kapattim. Bir daha ulaşamayacak bana. Aileminde destegiyle başka bir sehirde yeni bi hayata başlıcam. Bundan sonrası daha iyi olucak.

söz düzeleceğim dedi ve sizde aa tamam o zaman diyip barıştınız mı?
toyluğunuza veriyorum

huy bu değişmez ancak yardım vs alırsa bazı şeyler değişebilir

sakın barışmayın derim
Kesinlikle öyle en buyük hata bende. Kurtuldum neyseki. Bir daha ulaşamayacak bana barışmayı asla düşünmuyorum tabiki.

Çocuk bildiğimiz psikopat, ruh hastası! Bunun bir tık ilerisi tehdit, şantaj. Allah'tan o aşamaya gelmeden tamamen iletişimi koparmışsınız.
Yalnız en başında baya iyi rol yapmış. Bu kadar ağır hasta insan nasıl dayanabildi ki? Tüyler ürpertici.

Arkadaşın rahatsızlığı kıskançlık tipi paranoid kişilik bozukluğu.

Ben olsam yerinde, bunları duyan babam ona öyle bir sarılırdı ki “bunu mu kıskanıyorsun” der gibi. Kemikleri kalırdı elinde. Hadsiz it, gitsin tedavi olsun elin kızını manipüle edeceğine.

Tedavi oldum diye gelirse de inanmayın. Bu hastalık düzelmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…