Aşk mı.. Yoksa Para ve Baba mı..

Ne yapmalıyım..?

• Ankete Katılan
    61
Babamin lafi cok onemli ama tahsil durumu her zaman cok onemli degil sanki. Nereli oldugu falan zaten hic bahane edilmemeli. Sizin kafaniza bu kadar uyuyorsa babanizla biraz daha konussaniz ikna etmek icin...

Bir de simdi aza kanaat getirebilirmisiniz gibi geliyordur ama ilerse cocuklariniz bazi aeylerden mahrum kalinca hata yapmisim dersiniz bence. Insan kendi icin istemese bile evlatlari icin herseyin en rahatini istiyor.

Bu ne kadar saçma bir düşünce... Hanımefendi siz dini çok yanlış algılamışsınız, bana kalırsa. Tanrının buyruklarını yerine getirmeyen insanlar sorumlukluklarından bir haber mi yaşıyor yani? Ayrıca ben üniversiteye, öncelikle pozitif bilimleri kanıksamak, objektif bakış açısı kazanmak, ülkeye bir nebze yarar sağlamak için devam ediyorum. Sağolsunlar bana dinin bir araç olduğunu da öğrettiler, sizler gibi içinde boğulup debelenmiyorum.

Ben orada sadece hayallerimdeki insanı bulduğumu anlatmaya çalışırken siz kalkıp benim hayalimi soruşturuyorsunuz. Yanlış anlamışsınız. Burada sorduğum şey, benim hayallerim değil. Herkes kendi hayatını yaşarken siz neden benim isteklerimi yargılıyorsunuz? Size araç olduğu öğretilen dini ben yargılamıyorum. Neyi nasıl düşündüğünüz kendi tercihiniz yani beni ilgilendirmez. Siz de mümkünse benim düşüncelerimi yargılamayın. İyi günler.

Babanız haklı.. İstihareye yatıp aa bu hakkımda hayırlıymış öyleyse evlenmeliyim bu kişi benim alın yazım gibi bir sonuca varmak pek mantıklı değil.. Hakkı'nızda hayırlı olmayabilir de bunu zaman gösterir. Burdan o kadar da dindar olmadığı anlaşılıyor siz çok büyütmüşsünüz gözünüzde.. Kendinize eğitim, kültür, hayata bakış açısından pekte uygun olmayan birini seçmişsiniz daha doğrusu aşık olmuşsunuz ve hayalinizde kurduğunuz o çok dindar müstakbel damadı beyefendiye uyarlamışsınız .. Fakat burdan görünen sizin gördüğünüz şeylerden çok çok farklı .. Dindarlıktan da daha önemli şeyler var. İyi, dürüst, güvenilir, karakterli, merhametli bir insan olması gibi.. Nice hacılar hocalar var gram Allah korkusu olmayan.. O yüzden babanızın fikirlerini göz ardı etmeyin ve iyi düşünün.. Evlilik için de acele etmeyin. Ama yok 3 üniversite mezunu olup eşime de ben bakarım evi ben geçiririm diyorsanız buyrun. Adam bir yerde eminim kendini ezik hissedecek orda problemler baş gösterecek. O zaman da ama ben istihare ye yatmıştım hayırlıydı boşanamam mı diyeceksiniz? Mutsuz bir evliliği mi sürdüreceksiniz ? Ayrıca eşlerin her açıdan birbirine denk olması da İslami açıdan evlilikte aranan vasıflardan biri bildiğim kadarıyla..

Ay bir de "kaçın"seçeneği koymuşsun ankete. Şaka mısın? Üniversite mezunuyum demesen melankolik ergen tripleri falan diye düşünürdüm . Bu kadar mı gözün karardı? Kaçanların halini görmüyor musun burayı hiç okumuyor musun? Gram değerin olmaz öyle bişey yaparsan. Kendin istedin kaçtın geldin der her eziyeti reva görür. Umarım böyle bir cahillik etmezsin . El oğlu değmez canına kanına ihanet etmeye, onları arkada birakıp gitmeye.. Ya konuş aileni güzel bir dille ikna et orta yol bulun ya da bulana kadar bekle ama onlara sırtını dönmeyi asla asla düşünme.. Yazık günah o anneciğinin babacığının emeklerine , hiç bir anne baba haketmez böyle birşeyi.

İlk once kendi hayatinin sorumlulugunu eline al ve ne istedigini bil.
Anketin ve basligin sacmaligine deginmek istemiyorum bile.
Boyle bir anket actiysan zaten ne yapacagini kendin de bilmiyorsundur.
Biraz daha gorus tanis. Hemen evlenme en azindan koru korune. Zamanla kararini verirsin...

Valla hanimefendi sizde bilirsiniz insanları en rahat dinle kandirirlar ayrica imanla paranin kimde oldugu belli olmaz diye de cok guzel bir soz vardir. Babanizi dinleyin denginiz birini bulun.

X