Asla para birikmeyen ev

Bizim ev sahibi nerdeyse iki 3 aya yakındır tatilde...adam ayda sadece 2 kere geldi 1 gün kalıp gitti benim önceki ay az kullanımdan faturalanmayip ikinci aya 2 aylık toplam gelen faturamdan daha fazla elektrik gelmiş adama.. 126 lira.. benim 2 aylık 123
O tatildeymiş 😂 ben allahın dağında calısıyorum cift ilik yapıyoruz 6 aydır ev yüzü görmedim doğru düzgün malesef üzerinde battık 😂😂😂 komedi bir ülkede yaşıyoruz resmen

O tatildeymiş 😂 ben allahın dağında calısıyorum cift ilik yapıyoruz 6 aydır ev yüzü görmedim doğru düzgün malesef üzerinde battık 😂😂😂 komedi bir ülkede yaşıyoruz resmen
Yani işte enteresan bir olay evde değilsin ışıklar 7 24 kapalı fişler çekili evin içinde kullanılan alet yok.. evde fisi takili olan tek sey buzdolabi tamam hic kullanmamaya normalde sadece vergi gelir onu ödersin.. ama vergi dahil birde kullanmis gibi fatura kesmek enteresan.. bu djrum daha zoruna gider insanin valla

Kızımla birlikte yaşıyorum. Evim 65m2 evdeki tüm eşyalar A+ ve üstü. Erken yatarız. Derin dondurucum yok. Prizde birşey bırakmam. Yaz olduğundan kurutucuyu da çalıştırmıyorum ama elektrik faturası 130 küsur geldi. Tek başıma ev geçindirdigim için her harcamamı kalem kalem yazıyorum. Kılık kıyafet ayakkabı mont yok. Kozmetik de almıyorum bu aralar. Kredi kartı kullanmıyorum. Ev taksidi vs yok. ve ben gayet mütevazi yaşıyorum yani herşeyin en kalitelisini falan almıyorum daha doğrusu alamıyorum. Alabildiğim herseyi un seker çay peynir zeytin yumurta süt vs bimden alıyorum. Her hafta da pazara giderim taze meyve ve sebze için. Buna rağmen geçen ay 4350 tl giderim olmuş. Allah ele güne muhtaç etmesin diye dua ediyorum. Evde herhangi bir şey bozulacak diye ödüm kopuyor. Düşünüyorum yani nerden kısabilirim ki zaten bu paranın içinde kozmetik kılık kıyafet çanta yok.
Allah yardimcin olsun senin işin çok daha zor.. tek başına geçinmeye çalışmak allah işini rast getirsin ins

Ya ben de okuyorum. Ana yemek pilav çorba salata cacık bir arada götürüyorlar kendimi beceriksiz hissediyorum. Corbayı çiğköfte ve dışardan tavuk ızgara söylersem yapıyorum sadece. Öteki türlü ana yemek sulu ise pilav, katıysa salata falan 🤣 yalnız değilmişim 😍😍

Hahahha ayni işte, benim de fix menulerim vardir, mercimek çorbası+kiymali makarna,
Taze fasulye + pilav, tavuk +salata, kofte+patates gibi 😄
oyle ayni ogunde corba, sulu yemek, pilav, salata, cacik ustune tatli falan yapmam icin baska hiçbir isim gucum olmamali 😄

Hahahha ayni işte, benim de fix menulerim vardir, mercimek çorbası+kiymali makarna,
Taze fasulye + pilav, tavuk +salata, kofte+patates gibi 😄
oyle ayni ogunde corba, sulu yemek, pilav, salata, cacik ustune tatli falan yapmam icin baska hiçbir isim gucum olmamali 😄
Ben nişanlımı da böyle alıştırdım. Bir gün lahmacun söyledim yanında salata geliyor zaten salatayla uğraşmadım. İşe de gitmemiştim bir güzellik yapıp çorba da yaptım yanına. Eve gelince ziyafet var kafasına büründü adam on saat söyledi şöyle iyi böyle güzeldi diye shdjdjdkdkdkd. Beklentiyi düşür arada minik çorbalar yap... :KK70: :KK70:

Ben seviyorum uzun zamandır da yiyorum hamile oldugum içinde gercekten o sucuklar ağır geliyor yediğim gibi atiyorum bunlar hafif geliyor ben neyi yiyebilecegime bakıyorum.bu hosuma gidiyor neden yiyemeyecegim birşeyi alayım ki
:kusmuk:o sucuklarin nasil yapildigini biliyor olsaniz agziniza surmezsiniz . Ne diyeyim afiyet olsun 😅

Herşey pahalı normaldir birikmemesi. Yine de birkaç öneride bulunayım: market indirimlerini takip etmenizi ve alışverişi listeyle yapıp abur cubur çok da almamanızı öneririm.zaten hem sağlığa hem cebe zarar.babam Virüsten önce birkaç haftada bir marketleri dolaşırdı fiyatlara bakardı hangi ürünler hangi markette uygunsa oradan alıyordu bazen baya fiyat farkı olabiliyor. Pazar alışverişinizi de semtinizde köylü pazarı oluyorsa orada yapabilirsiniz biraz daha uygun olur pazarlık da yapılır. Bir de ufak da olsa bahçeniz varsa yeşilliklerinizi yetiştirebilirsiniz çok zahmetli değil.kılık kıyafet ben marka almıyorum, zaten bir süre sonra ya modası geçiyor ya sıkılıyorsun. Mağazalarda alışverişten,kılık kıyafet giyip çıkarmaktan pek hoşlanmadığım için çoğu zaman internetten orta halli şeyler alıp geçiyorum. Hem internette daha uygun oluyor. Mesela şimdiye kadar bir çantaya en fazla 120 tl vermişimdir, 100 den fazlaya aldığım pantolon hatırlamıyorum aldığım çoğu şey de hala dolapta duruyor eskimeden.Ben uğraşmıyorum ama nişanlım yapıyor kredi kartlarının kampanyalarından baya yararlanıyor yakıt, alışveriş vs. Puan indirim topluyor onları kullanıyor. Kendim de mazotumu pazar günleri indirim yapan bir petrol ofisinden alıyorum. sizin çocuğunuz var galiba ondan fazla kısamazsınız şöyle yapabilirsiniz: oyuncak bez vs. için market ya da internet sitelerinin kampanyalarını takip edebilirsiniz kredi kartlarına indirim ya da puan veriyorlar kârlı olabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
ankarada semt semt farklı benzinin litresi mamak tarafında ucuz çayyolunda pahalı maalesef

X