asla ev alamayacak olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tamam siz de sinirlendiniz ama sapla samanı karıştırmadan cevap verseniz daha doğru olur. Bu şekilde haklıyken haksız duruma düşeceksiniz
ben bana ve çocuklarıma aç diye itham da bulunan kişilere cevap veriyorum sadece....üstelik sosyal hizmetler konusuna bile değinilmiş kim olsa bu raddeye gelir

Siz başkalarının inançlarını, yaşam stilini küçük göremezsiniz. Ayıptır. Ayrıca dini inanç yorumu yasak. Ban alırsınız.
küçük gormiyorum hatırlatıyorum ülkemizdeki ibadeti ? doğru dinini anlayan kovuluyordu buradan...çocuklarıma aç diye itham da bulunamaz kimse...üye bunu yazınca sorun yok ben kendimi savununca mi sorun var ..hayır et yemeyi süt içmeyi çocuklarımın bukadar imkansız düşünmesi ilginç ...bende hatırlatmak istedim ...

arkadaşım o başka konu bu başka konu şuanda çocuklarım açlıkla itam ediliyor ben kendi harçlığımi konucak değilim...sinirlerim zipadi yaa ...neyini acikalyom Allah aşkına ....eşim 100lira harçlık veriyorsa bukadardir ....kadınım bunalmış olabilirim başka konumda da bundan dem vurmuş olabilirim....nasıl bir yer burası ya ..çıldırmamamk elde değil....sosyal hizmetleri bile konu edinmisler şurada ....sizede ne ya benim gecimimden ....
Pek de başka konu değil. Elinizde kalan miktarı yazıp sonra size verilen harçlığı yazsaydınız bir Allah'ın kulu eşinize laf etmezdi şurada. Ama o konuda eşinize binbir laf söylendi. Ben ona ayar oluyorum işte. Burda yazılan konuları iyice tartıp yazmalı. Hep diyorum hep bizler haklı olup es, kaynana, kayınbaba, görümce, elti, patron, arkadas, dost, sevgili, nisanli, komsu, iş arkadaşı haksız olamaz ya. Ben cevabımi aldım teşekkür ederim.

bana yazdın yani ..sen kimsin benim cocukarimi aç olmakla itham ediyorsun ya bu ne saygısızlık ....nereden biliyorsun benim çocuklarımın aç oldugunu ....ev aldık diye ödemelerimiz çok diye aç mı bırakıyoruz yawrularimizi nasıl.insansin sen sakın cocuklarimi kimse diline dolamasin...annesiyim ben kimseye bunun acikalmasini yapmak zorunda değilim... elhamdülillah Allah'ıma çocuklarım boğaz konusunda kimseden geri kalmaz ...hamburger pizza gibi sgliksiz şeyler yerine sebze yediriyorum ...köyümden süt getirip iciriyorum hazir süte para vermiyorum belki...nereden bileceksin bukadar aşağılık yorum olamaz ya .

@Mune
saygısızlıga bak ...
ev alındı diye insanları ve çocuklarını açlıkla hitap eden G Gamarcoba66 senin gibi kadınlar Allah'a havale ediyorum hepinizi
öncelikle hakaretlerini sana iade ediyorum, ilk yorumunda kp yardım ediyor demediğin için 850 TL ile geçiniyoruz diyip ev almakla övündüğün için yapıldı o kızdığın yorumlar, 850 lirayla da ne yetişkin ne çocuk doyar, ne fatura ödenir ,hele 4 kişi mümkün değil, hesap ortada , dünden beri çocukların bu yüzden dert oldu hepimize, düzgün yorum yapsaydın, hiçbiri yazılmazdı, ama haklısın senin ve çocukların için üzülende kabahat

Son düzenleme:
işte buranın tek kotu yanı bence bu
bas konus ozellıgı gelmelı acılen :KK70: uyenın ustune basıp konusmalısın ve tum uyeler hıc atlamadan gorebılmelı

mıllet bırbırıne yazıyor yazılar bırbırıne gırıyor kım kıme ne yazmıs atlıyor herkes ustune alınıyor :KK70:
sonrada gelsın banlar

konunun ozetı (tum konu bununla dönüyor)
kadın az parayla evde aldık sunu da aldık bunu da demıs
bunları derken hayat sartlarını eksık yazmıs bazı seylerı atlamıs kı bence buyuk hata
okuyanlar da ayrıntı sormamıs
aylık 15 bın tl alanda ev alırken cok zorluk yasayabılır
yasadıgı zor gunlerde actıgı konu ele alınmıs

cocuguna devlet el koyar asgarı ucrete cocugunu mahkum edıyorsun dıyorlar napsın iltica mı etsın mesela ? asgarı ucret alıyor ne yapabılır ? koyde yasıyormus ne sandınız ıstanbul da moda da mı yasıyor ordan mı ev aldı ?

sinirlenen uye de her yazılanı yanlıs anlayıp gerıldı ve ona gore cevap verdı halıyle sonuc bu

yanı su konudan kek tarıfı norvec somonu sosyal hızmetlerı asgarı ucretın alım gucu herseye degınıldı

işte kadınlar demek ıstıyorum :KK70: oturduk konuyu mundar ettık

sımdı kesın sen kadınları neyle ıtham ettın puuu dıyecekler
bı bu eksıktı cunku

Pek de başka konu değil. Elinizde kalan miktarı yazıp sonra size verilen harçlığı yazsaydınız bir Allah'ın kulu eşinize laf etmezdi şurada. Ama o konuda eşinize binbir laf söylendi. Ben ona ayar oluyorum işte. Burda yazılan konuları iyice tartıp yazmalı. Hep diyorum hep bizler haklı olup es, kaynana, kayınbaba, görümce, elti, patron, arkadas, dost, sevgili, nisanli, komsu, iş arkadaşı haksız olamaz ya. Ben cevabımi aldım teşekkür ederim.
benim o konumda mesele 100 TL harcligin sıkıntısı değildiki! yine meraklı hemcins kısmı konudan konuya atlayarak oralara vardirtti konuyu....konunun içeriği bambaşkaydı aslında ...aramızdaki çok başka nedenlerden ilan bir sıkıntı sonrası tutumlara ilgili biseydi...laf lafı açıp oraya gelmişti ...

Öyle bir niyetle yazmış olabilir miyim?
Onu düşünsem sizi savunan yorum niye yapayım?
Bunu davetiye görmenize bile şaşkınım yani
işte bende ona şaşkınım ....diğer altta yazdikariniz beni mutlu etmişti ama en başında sosyal hizmetler aranmayacaksa konuşmanın anlamı yok gibi bir daveti olarak algıladım ben

Bacim kusura bakma da su satirlari yazarken bile karnin açtir senin..

Vicdan muhasebesini siz yapin bence.Asgari ucretle iki cocugu bu hayata mahkum eden sizsiniz..Et de yiyormus da sut de iciyormus?? Buna kim inanir kadir inanir diyecegim 🤣🤣

Yazdıklarınız fazla ağır değil mi? Hic tanimadiginiz birini hayatini yasayisini bilmeden( ki gerçekten sıkıntı yasiyor, et balik yiyemiyor da olabilir. ) böyle ağır laflar etmek karsi taraf icin tahrik edici olmuş. Eleştiri yerini hakarete birakmis.

işte bende ona şaşkınım ....diğer altta yazdikariniz beni mutlu etmişti ama en başında sosyal hizmetler aranmayacaksa konuşmanın anlamı yok gibi bir daveti olarak algıladım ben
Orada tam olarak demek istediğim ortada resmi olarak şikayet etmelik bir durum yokken aç da aç diye ısrar etmek anlamsızdı
Herkes hadi sosyal hizmeti ara kadının çocukları aç şeklinde anladıysa belki de sıkıntı bendedir

şair orada hariçten gazel okuma dıyor aslında :) sız yanlıs anladınız

işte buranın tek kotu yanı bence bu
bas konus ozellıgı gelmelı acılen :KK70: uyenın ustune basıp konusmalısın ve tum uyeler hıc atlamadan gorebılmelı

mıllet bırbırıne yazıyor yazılar bırbırıne gırıyor kım kıme ne yazmıs atlıyor herkes ustune alınıyor :KK70:
sonrada gelsın banlar

konunun ozetı (tum konu bununla dönüyor)
kadın az parayla evde aldık sunu da aldık bunu da demıs
bunları derken hayat sartlarını eksık yazmıs bazı seylerı atlamıs kı bence buyuk hata
okuyanlar da ayrıntı sormamıs
aylık 15 bın tl alanda ev alırken cok zorluk yasayabılır
yasadıgı zor gunlerde actıgı konu ele alınmıs
cocuguna devlet el koyar asgarı ucrete cocugunu mahkum edıyorsun dıyorlar napsın iltica mı etsın mesela ? asgarı ucret alıyor ne yapabılır ? koyde yasıyormus ne sandınız ıstanbul da moda da mı yasıyor ordan mı ev aldı ?

sinirlenen uye de her yazılanı yanlıs anlayıp gerıldı ve ona gore cevap verdı halıyle sonuc bu

yanı su konudan kek tarıfı norvec somonu sosyal hızmetlerı asgarı ucretın alım gucu herseye degınıldı

işte kadınlar demek ıstıyorum :KK70: oturduk konuyu mundar ettık

sımdı kesın sen kadınları neyle ıtham ettın puuu dıyecekler
bı bu eksıktı cunku
ya Allah senden razı olsun dilerim cocuklarini sana bağışlasın rabbim...nekadar güzel söyledin bee...sinirden ben şuan kelimelere bile dokemiyorum hislerimi...elim ayağım titriyor sinirden .....açlık sosyal hizmetler elinden alır , sosyal hizmet aranmalı....bide bunları hemcinslerim söylüyor ....köyde yaşamıyorum ama köye yakın bağlantımız var ...maydonozda satmisligim var kimse kimsenin çocukları için verdiği mücadeleyi bilemez

Orada tam olarak demek istediğim ortada resmi olarak şikayet etmelik bir durum yokken aç da aç diye ısrar etmek anlamsızdı
Herkes hadi sosyal hizmeti ara kadının çocukları aç şeklinde anladıysa belki de sıkıntı bendedir
peki yazım hatası veya anlatım hatası oldu ozaman ...bende aşırı sinirliyim şuan yanlış algılamış olabilirim kusura bakma çocuklarım bam telim cunku

et yemenin süt icmenin bukadar imkansız olduğunu düşünen sen hangi şartlarda büyüdün acaba ? en fakiri bile dolabında eti var ülkemizde kurban diye farz olan bir ibadet var mesela durumu olmayanlara dağıtıyoruz ! siz Almanya'da. bu geleneği unuttunuz ozaman ...malum.yedikleri et belli ..sizede afiyet olmuş belliki....
hani bukadar imkansız görüyorsunuz ya ondan diyorum ülkemizde en fakiri geliri olamayan kişilerin bile dolabında et var ..siz oralarda unutmuşsunuz bizim ibadetlerimizi
Ne kadar pespayesiniz ya..Kurban et yemek icin degildi diye hatirliyorum ama domuz yemekten unutmus olabilirim..Bakin size bisey diyim mi?Kayin9ederden para dileneceginize oturun da calisin be kardesim..Ok benim domuz eti yemekten beynim dondu lama su gelen giden kalemlerinizi bi yazin da gorelim.Hangi memlekettesiniz? Koyden ne geliyor? Kayonvalidenizin numarasini da yazin aramak istiyorum.Cunku ben inanmıyorum sixe her ay 1000 verdigine.. Yazin hadi bakalim beni de inandirin COCuKlARINIZIN AC Oadigina???

benim o konumda mesele 100 TL harcligin sıkıntısı değildiki! yine meraklı hemcins kısmı konudan konuya atlayarak oralara vardirtti konuyu....konunun içeriği bambaşkaydı aslında ...aramızdaki çok başka nedenlerden ilan bir sıkıntı sonrası tutumlara ilgili biseydi...laf lafı açıp oraya gelmişti ...
Neydi peki konunuz, eşim 100 TL harçlık veriyor, arabada benzin az gezmeyelim diyor, kombi kısıyor yazınca eşiniz için neler yazıldı. Orada deseydiniz ya maddi durumunuzu bu adamın maaşından 850 TL kalıyor geçinmek için babası yardım ediyor diye, kimse eşinize tek laf etmezdi. Ama sizin derdiniz o an eşiniz yerilmesiydi değil mi?

Birkaç gün sonra da asgari ücretle ev aldık derseniz ekstra tepki alırsınız. Konuları birbirine karıştırmayın dememiz çok anlamsız oluyor bu durumda.

küçük gormiyorum hatırlatıyorum ülkemizdeki ibadeti ? doğru dinini anlayan kovuluyordu buradan...çocuklarıma aç diye itham da bulunamaz kimse...üye bunu yazınca sorun yok ben kendimi savununca mi sorun var ..hayır et yemeyi süt içmeyi çocuklarımın bukadar imkansız düşünmesi ilginç ...bende hatırlatmak istedim ...
Size sadece üslup konusunda hak veriyorum. Sizi kırmadan yazılabilirdi.

Ama sizde eksik beyan ettiniz. Bence sizin 850 + 1000 (mutfak yardimi) + 1000 ( köyden gıda yardimi) var. Aslında siz şu an 5500 tl ile ev aldınız. Bunu deseniz herkes tamam derdi. Hayırlı olsun derdi.

Ne kadar pespayesiniz ya..Kurban et yemek icin degildi diye hatirliyorum ama domuz yemekten unutmus olabilirim..Bakin size bisey diyim mi?Kayin9ederden para dileneceginize oturun da calisin be kardesim..Ok benim domuz eti yemekten beynim dondu lama su gelen giden kalemlerinizi bi yazin da gorelim.Hangi memlekettesiniz? Koyden ne geliyor? Kayonvalidenizin numarasini da yazin aramak istiyorum.Cunku ben inanmıyorum sixe her ay 1000 verdigine.. Yazin hadi bakalim beni de inandirin COCuKlARINIZIN AC Oadigina???
çocuklarımın et yediğini süt içtiğini kim inanır kadir inanır diye yorumlamişsiniz ya bende ülkemizde maassiz en fakiri bile et yesin diye kurban ibadetinin Allah tarafından emredildigini hatırlatmak istedim , kurban bayramınin amacını unutmuşsunuz belliki..bu durumda et yemekde ülkemizde imkansız olmuyor...sizin almanyanizi bilemem ..benim devletimde boyle....kaynanamin numarasını sana verim de canım kv senin gibi pespaye kişilikle konuşmak istemez ya..bana ithaminizdaki gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X