Atanmamla ve benimle dalga geçilmesi

Öncelikle herkese mutlu günler diliyorum. 3 yıldır kamu personeli olarak çalışıyorum. Çalıştığım kurumda nispeten az yoğun olan bir bölümdeyim ve çaycısından,temizlik personeline,onlardan diğer memuruna kadar herkesin dilinde bu durum. Herkes bizim bölüme geçmek için can atıyor sürekli bu konuda laf atıyorlar yata yata para kazanıyorsunuz,keşke biz o bölümde çalışabilsek diye. Asıl olay ise geçen gün bilgi yarışması tarzı bir oyun oynuyorduk genel kültür üzerine ben hepsini bilemedim ve sen atandığına emin misin,başka şekillerde mi kamuya girdin(kendileri bir şekilde girip kadro alanlardan),yatıyorsunuz,bizim çocuklarımız özelde sürünüyor siz rahat rahat para kazanıyorsunuz,zaten başka ilçelerden geliyorsunuz kendi ilçenizde çalışın buraya gelmeyin diye dalga geçmeye başladılar şok oldum hiçbir şey diyemedim. 2 gün oncede bana dediler ki bizim açıktan lise,üniversite bitirme sınavlarımız var sen zaten yatıyorsun işin az sen yaparsın hem görelim bakalım üniversite sınavını kazanabilecek misin yoksa o da atandığın gibi mi olacak(tekrar üniversite sınavına hazırlanıyorum). Herkesin ortasında bana kpss ile girmemişsin imasında bulundular ya hiçbir şey diyemedim çok üzüldüm. Yani bunu diyen lise mezunu bile değil,sorsan Çanakkale zaferini bilmez bana saydığı lafları bir duysanız. Bizlerin yerine layık gördükleri çocukları da aof mezunu yani maddi manevi imkanları olduğu halde gitmiş aof okumuş senin çocuğun ben ne yapayım? Aof begenmemezlik yapmıyorum yanlış anlaşılmasın ama ben cebimde harçlık olmadan üniversite okudum, 4 yıl emek verdim atanmak için. Ağlaya ağlaya masa başında uyuyakalıp ders çalışırdım onun için çok zoruma gitti:KK42: Üniversiteye hazırlık için motivasyonum bile gitti yapamazsam daha neler neler söyleyecekler, bir de onların sınavı haftayaymış sanırım nasıl hayır yapamam diyeceğimi de bilemiyorum. Lütfen bir akıl verin :KK42:

Hic takma kafaya ,poponu kaşı kenafir gözlülerin nazarı değmesin .

Konudaki her olaya çok kızdım. Kendinizi ezdirmeyin. Sizin çocuklarınız da benim gibi kazansaydı atansaydi keşke özelde sürünmezlerdi deyin. Kimsenin sınavına girmeyin. Herkes kendi aklını kullanıp geçsin sınavı, beni test etmek sizin haddinize değil deyin. Ayrica sınav konusunu hiç açmayın. Soramasınlar. Sizi ilgilendiren durum olursa söylerim deyin. Çalıştığınızdan da bahsetmeyin. Ve kesinlikle merhaba merhaba dan başka muhabbetiniz olmasın. Belliki insan kullanmaya yer arıyorlar
Tabi tabi her konuda böyleler. Afedersiniz asıl kendileri alışmış yata yata para kazanmaya,çocukları da öyle olsun istiyorlar. Sanki bizler atanıp gelip onların yerini işgal etmişiz gibi davranıyorlar

Şu yorumunuzu görünce dayanamadım valla kendinizi nasıl böyle tanımlarısiniz😳siz kendinize böyle derseniz tabiki sizi ağızlarında sakız yaparlar🤦‍♀️Yetersiz olsanız herkesin gözü olan bir konumda çalışıyor olmazdınız farkındamısız acaba😳

Yanlış anlamayın amacım asla sizi kırmak değil ama kendimi savunamıyorum, bastırılmış bir karakterim diyene dayanamıyorum. Biz de anamızın karnından yırtık doğmadık ama bu dönemde bu naiflik fazla. Kimse size karşınızdakini saç baş yolun demiyor ama el size giydirirken de rica ederim ağzınız mahmutlara düğüne gitmesin😒
Sakın size sınav kakalarsalar hayır diyemiyorum deyip yapmayın yada kibarca bahene bulmayın net olun herkes haddini bilsin. Ahhh şöyleleri bana denk gelmez ki yaa😂
Bende bunu aşmak istiyorum. Kabullenerek ilk adımı atmış olurum,sorunu çözmeye yaklaşırım diye düşünüyorum. Belki burda da tavsiye veren olur,bir çözüm bulabilirim 😔

Adamların yaptığı aleni terbiyesizlik, burası net ama size bunları söyle-yebil-me cesaretini siz veriyorsunuz bence. Ne demek bir şey diyedim? Biraz kendinize güveniniz olsun yaa. Ofisin temizlik personeli bile haddini aşabiliyor, bence acilen uzman yardımı almalısınız. Sizin kendinize güveniniz, saygınız yokki başkasının olsun...

Adamların yaptığı aleni terbiyesizlik, burası net ama size bunları söyle-yebil-me cesaretini siz veriyorsunuz bence. Ne demek bir şey diyedim? Biraz kendinize güveniniz olsun yaa. Ofisin temizlik personeli bile haddini aşabiliyor, bence acilen uzman yardımı almalısınız. Sizin kendinize güveniniz, saygınız yokki başkasının olsun...
Farkındayım. Maddi durumlarımı düzeltip psikolog yardımı almayı düşünüyorum bende

Bacım niye üzülüyorsun. Öncelikle size hakaret etme yüzünü siz vermişsiniz onlara ondan yüz bulup her şey söyleye bilirler. Hadlerini bildir. Kime neymiş. Herkes kendine baksın önce. Kəndindeki kusuru gören başkasında kusur aramaz. Size bir şey katmayan, sizi değersiz hissettiren herşeyle, herkesle aranıza sınır koyun.

Youtubeda psikolok Beyhan Budak, ve Hikmet Anıl Öztekinin özgüven, özsaygı, ve bu tarz vidyo ları da var psikoloğa gitmeden de birazcık araştırarak okuyarak bence kendinize yatırım yapmış olursunuz. [İnşallah isim ve sosyal mecra yazdığım için banlanmam yasakmı bilmiyorum tam olarak 🙏]

Öncelikle herkese mutlu günler diliyorum. 3 yıldır kamu personeli olarak çalışıyorum. Çalıştığım kurumda nispeten az yoğun olan bir bölümdeyim ve çaycısından,temizlik personeline,onlardan diğer memuruna kadar herkesin dilinde bu durum. Herkes bizim bölüme geçmek için can atıyor sürekli bu konuda laf atıyorlar yata yata para kazanıyorsunuz,keşke biz o bölümde çalışabilsek diye. Asıl olay ise geçen gün bilgi yarışması tarzı bir oyun oynuyorduk genel kültür üzerine ben hepsini bilemedim ve sen atandığına emin misin,başka şekillerde mi kamuya girdin(kendileri bir şekilde girip kadro alanlardan),yatıyorsunuz,bizim çocuklarımız özelde sürünüyor siz rahat rahat para kazanıyorsunuz,zaten başka ilçelerden geliyorsunuz kendi ilçenizde çalışın buraya gelmeyin diye dalga geçmeye başladılar şok oldum hiçbir şey diyemedim. 2 gün oncede bana dediler ki bizim açıktan lise,üniversite bitirme sınavlarımız var sen zaten yatıyorsun işin az sen yaparsın hem görelim bakalım üniversite sınavını kazanabilecek misin yoksa o da atandığın gibi mi olacak(tekrar üniversite sınavına hazırlanıyorum). Herkesin ortasında bana kpss ile girmemişsin imasında bulundular ya hiçbir şey diyemedim çok üzüldüm. Yani bunu diyen lise mezunu bile değil,sorsan Çanakkale zaferini bilmez bana saydığı lafları bir duysanız. Bizlerin yerine layık gördükleri çocukları da aof mezunu yani maddi manevi imkanları olduğu halde gitmiş aof okumuş senin çocuğun ben ne yapayım? Aof begenmemezlik yapmıyorum yanlış anlaşılmasın ama ben cebimde harçlık olmadan üniversite okudum, 4 yıl emek verdim atanmak için. Ağlaya ağlaya masa başında uyuyakalıp ders çalışırdım onun için çok zoruma gitti:KK42: Üniversiteye hazırlık için motivasyonum bile gitti yapamazsam daha neler neler söyleyecekler, bir de onların sınavı haftayaymış sanırım nasıl hayır yapamam diyeceğimi de bilemiyorum. Lütfen bir akıl verin :KK42:
Birşey diyemedim derken? Onlar laflarini esirgemiyorsa sen de cevabini esirgemiyceksin. Iğneyi batiran ilk sen değilsin sonuçta. Tek şunu soyle : haddinizi bilin!!! Cehalet onlarin yaptiği dunyada en cahil insan az bilen değil insanliği az olandir.

Tabi tabi her konuda böyleler. Afedersiniz asıl kendileri alışmış yata yata para kazanmaya,çocukları da öyle olsun istiyorlar. Sanki bizler atanıp gelip onların yerini işgal etmişiz gibi davranıyorlar

Herkes birbirini yata yata para kazanmakla suçluyor hangi kamu kurumu bu?
Ya devlet memurları arasında gerçekten günde belki aktif sadece bir saat çalışıp kalanı boş geçiren o kadar birim , insan var ki.. Devlet tasarruf tasarruf diyor şu kamu personelinin sayısını verimli olacak şekilde tekrar belirleseler keşke..

Sen böyle susarsan daha coklaf yersin niye susuyorsun ki niye hakkını aramiyosin senden daha cahil birinden ne münasebet laf isitiyosun sinir oluyorum kusura bakmayın sessiz kalma çirkef e bağla biraz ver herkesin ağzına lafı i kimse sesini cikaramasin seni kiskanmislar sende sustukça laf ediyolar ccevabknj yapıştır sende bak bakalım bida laf edebiliyorlar mi

demet akalının hep söylediği bir cümle var hatta geçenlerde gene paylaşmışlardı ,

bu kadar çirkinsin ve şansına bak diyor bir

o da bu kadar çirkinken yaşadıgım hayata bak birde güzel olsam nerelerde olurdum diyor

sende adam yoklugunda adamdan sayılıp işe alınmışsınız bencede şükredin de

Bu ne saçmalık böyle. Resmen mobbing yapıyorlar. Böyle terbiyeli ilkokul çocuklarının bile yapmayacağı şeyleri yapan koca koca insanların olduğu ortamlar var maalesef. İlk öncelikle şunları aklınızdan silin... iş arkadaşlarımla iyi geçinmeliyim, hep güleryüzlü ve samimi olmalıyım, aman bana iyi desinler ve türevleri.. kimseyle iyi olmak falan zorunda değilsiniz. Sizinde belki kendinize göre dertleriniz var. Kimin ne haddine üstünüze gelmek. Herkes haddini bilsin. Bilmiyorlarsa göstereceksiniz. Benim bir tanıdığım, kamu da değil özel de çalışıyor. Onun iş ortamıda berbat. Başta susuyordu, her gün eve ağlayarak gidiyordu. Şimdi ise hiç kimse tek kelime laf edemiyor ona. Neredeyse yirmi beş yıldır çalışıyor ve iş yerinde kimseyle samimi değil. Bir iki kişiyle merhaba merhabası var sadece. Büyük ihtimal sizde “aman dövüşmen guzum” literatüründe yetişenlerdensiniz. Onlar çok eskide kalmış artık... günümüzde o işler öyle olmuyor. Dişinizi göstereceksiniz ve konuşmayı keseceksiniz onlarla. Rahatsız ederlerse üst birimlere şikayet, gerekirse dava edeceksiniz

Son düzenleme:
İnsanlar her zaman konuşur ama siz o insanlarla bu kadar samimi olup neden kendinize laf söylettiriyorsunuz. Madem övüyorlar çocuklarını siz mi engel oluyorsunuz kpssye girip kazanmalarına.

Herkes birbirini yata yata para kazanmakla suçluyor hangi kamu kurumu bu?
Ya devlet memurları arasında gerçekten günde belki aktif sadece bir saat çalışıp kalanı boş geçiren o kadar birim , insan var ki.. Devlet tasarruf tasarruf diyor şu kamu personelinin sayısını verimli olacak şekilde tekrar belirleseler keşke..
Ben riskli iş grubundaki dolayısıyla işim diğer personele gore daha az. Yatmak dedikleri bu. Ama onlar kendi işlerini bile yapmıyor yani bir paspas atıyorlar o kadar. Herkes kendi birimini kendi temizliyor bende onun için yatıyorlar diyorum

Bu ne saçmalık böyle. Resmen mobbing yapıyorlar. Böyle terbiyeli ilkokul çocuklarının bile yapmayacağı şeyleri yapan koca koca insanların olduğu ortamlar var maalesef. İlk öncelikle şunları aklınızdan silin... iş arkadaşlarımla iyi geçinmeliyim, hep güleryüzlü ve samimi olmalıyım, aman bana iyi desinler ve türevleri.. kimseyle iyi olmak falan zorunda değilsiniz. Sizinde belki kendinize göre dertleriniz var. Kimin ne haddine üstünüze gelmek. Herkes haddini bilsin. Bilmiyorlarsa göstereceksiniz. Benim bir tanıdığım, kamu da değil özel de çalışıyor. Onun iş ortamıda berbat. Başta susuyordu, her gün eve ağlayarak gidiyordu. Şimdi ise hiç kimse tek kelime laf edemiyor ona. Neredeyse yirmi beş yıldır çalışıyor ve iş yerinde kimseyle samimi değil. Bir iki kişiyle merhaba merhabası var sadece. Büyük ihtimal sizde “aman dövüşmen guzum” literatüründe yetişenlerdensiniz. Onlar çok eskide kalmış artık... günümüzde o işler öyle olmuyor. Dişinizi göstereceksiniz ve konuşmayı keseceksiniz onlarla. Rahatsız ederlerse üst birimlere şikayet, gerekirse dava edeceksiniz
Üst birimlerin lafı bizim gibi atanarak gelenlere geçiyor onlara değil maalesef

X