Atatürk Olmasaydı......

Bu ülkede herkes eleştirilir diyorsun. Ama Tayyip'i eleştirenler dün Ergonekoncu, Malazgirtci, Dumlupınarcı diye hapse atılıp, mahkeme dosyalarını kapağına vatan haini yazılmadı mı? Asıl sen yakın tarih bilgisinden bile yoksunsun.

Vahdettin sarayında hareminde oturacak; o dönemin askerleri Yunan ile süngü süngüye mücadeleye girecek; sonra da hareminde oturan Vahdettin'e memleketi yeniden teslim edecek. Bir insan gerizekalı oğlu gerizekalı olsa bile vermez. Hem neden versin? Siz Damat Ferit ile beraber yürüdünüz ve memleketi mahvettiniz bu yollada;şimdi memleketi size verelim yeniden Damat Ferit ile mahvedin mi demeliydi? Bu nedenle asıl saçma sensin.

Atalarımız İngiliz mandasını, Wilson ilkelerini ve hiç bir yuları kabul etmediler. Ama mesela Filistinliler İngiliz mandasını kabul ettiler ve Osmanlı askerlerini sırtından vurdular, hatta ayaklarına nal çakıp sırtında deh deh diyerek kendilerini gezdirdiler.Şimdi de ne güzel İsrail ile kardeş kardeş yaşamaktalar.
Şimdi sen İstiklal Harbinde şehit olan Türk askerlerine de nefret kusuyorsundur. Ama savaştan kaçanları vatanperver ve mübarek kabul ediyorsundur.

işte sorun tamda burda tüm dunya onu severken saygı duyarken dünyanın önde gelen liderleri onunla alakalı övgü dolu sözlerde bulunurken bız bizi esaretten kölelikten başka dine ve millete mensup olmaktan kurtarmış kişiyi sevmekten aciziz ve buna rağmen hala utanmadan onun kurtardıgı topraklarda yaşamaya devam ediyoruz bu ne yaman çelişkidir ben anlayamadım!

padişahlar zevi sefaya dalıp halkını unutmasaydı şu an cumhuriyetle yönetiliyor olmazdık

rte ve hükümeti eleştiren dış güçlerdir,yoksa onlar sütten çıkmış ak kaşıktır

padişahlar zevi sefaya dalıp halkını unutmasaydı şu an cumhuriyetle yönetiliyor olmazdık
muhteşem yüzyılı iyi izlemişsiniz hanfendi

tatlım haklısın eleştirilince zamanında öyle oldu fakat atanızın yptığı gibi kimse asılmadı hapisten de çıktı bu saydıklarınız...vahdettin mi harem de oturdu sizin bu söyledikleriniz cahilliğinizin en güzel kanıtı ben yakın tarihten yoksun biriysem muhalefet olma o halde senin gibi çağdaş medeniyet görmüş özgürlükçü birine yazık !!!! Türkiye'yi doğuda Kazım Karabekir'in, batıda da Çerkes Ethem'in kurtardığını bilenler bilir. Olayın siyasi boyutu olarak düşünürsek sen ne kadar savaşırsan savaş ne kadar yenersen yen sonuçta Alman'lar kaybedince biz de kaybetmiş sayıldığımız için kendini siyasi olarak kabul ettirmen gerekiyor. Kazım Karabekir ve Çerkes Ethem'in başarıları üstüne yatıp hepsini ben yaptım demiştir ama orası da ayrı bir mevzu... işin ilginç tarafı da savaştığımız ülkelerin medeniyetini almamız batılaşma.. latin harfleri gelerek arap harflerine olan kin kusuldu.. insanlar şapka giymeye zorlandı, giymeyenleri de astılar bombaladılar. içki fabrikaları eroin fabrikaları kurdular. daha neler neler.....ama sıkıldım...

Burada M. Kemal'i sevmeyen birine vatan haini damgası vurup ne mutlu Türk'üm diyene diye yorumlar atıyorsunuz bir tek kemali sevenler Türk Ben Fatih sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet, Abdülhamid, Ertuğrul Gazi, Şeyh edebalim, Dursun Fakıhım, Alparslan Gazi kadar Türk'üm.

2.abdülhamitin osmanlının çöküşünde eli nin kolunun bağlandığını yabancı devletlerle ülkeyi bölmek için masaya oturduğunu bilmiyormusunuz?

başı açık diye taşlanan öğretmenleride anlatsaydınızneden bazı ele başı hocaların kafalarının kesildiğini anlardınız..tabbiii herkes işine geldiği gibi

Kendince laf sokma maddeleri nedense tek bir dini kapsarken zeka ve at gozlugu birlesimi gorup uzuldum. Bu yasta bu zekaya yazik olmus. Oysa sadece tek bir dine mensup insanlar yok :)

Vallahi Osmanlilar vatanima bir Hayri olsaydi onlari sevmeyi cok isterdim. Ama 600 sene hükümetlerinin sonunda Türkiye`yi Pasta gibi dis güclerin kesmesine izin verdikleri icin, ne yazikki sevemedim.
Atatürk`ü sevmemin nedenide, ayni görüste olmam, dürüst, Ileri, modern, cagdas, kadin haklari, laik ve en önemlisi vatanimi böldürmedi. Atatürk`ün sayesinde bir kadin olarak cok mutlu, özgür ve demokrat yasayabiliyorum.
Simdi akla karayi cok iyi görmek lazim ve ayirt etmek lazim, yoksa hayati insana zindan ederler.
Suudi Arabistan`da kadinlar disari cikamiyor ve araba kullanmalari yasak. Böyle bir Hayat bana hic cazip gelmezdi dogrusu.
Sevenler var demek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…