Avukat arkadaşlar lütfen bakabilir misiniz

beyaz lotus

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
4.761
6.344
Sizin icin cok uzuldum ama "ben o parayi sana vermeseydim altin alirdim altin cok kar etti"mantigi hukuki olarak yaptirimi olamaz..ayrica parayi verdiginiz kanitli bile olsa bin tane sey diyebilir..msjlar icin beni taciz ediyorlar der vs..allahindan bulsun
Şöyleki biz ona borç vermedik yeni yapılmış evde 4 yıl oturma şartıyla verdik ama evi yapmadı paranın üzerine oturdu kendine ev satın aldı... Eski püskü pis kokulu yaşanmayacak bir ev verdi ..bizde 3 ay sonra toparlanıp çıktık evden .ona mesajda dedik paramızı ver bu evi istemiyoruz oda dedi harcadım veremem ..o zaman dedik ki altın olarak hesaplayalım o şekilde taksitle ode madem ne zaman verecegin belli değil paramiz pul olmasin ..ses çıkarmadı ..sonra altın yukselince 8 ay sonra diyor ki turk parası olarak vereceğim 6 ay içinde taksitle bu hak mı sence

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 209 gün geçti.

Bluegitar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2020
1.036
3.082
Şöyleki biz ona borç vermedik yeni yapılmış evde 4 yıl oturma şartıyla verdik ama evi yapmadı paranın üzerine oturdu kendine ev satın aldı... Eski püskü pis kokulu yaşanmayacak bir ev verdi ..bizde 3 ay sonra toparlanıp çıktık evden .ona mesajda dedik paramızı ver bu evi istemiyoruz oda dedi harcadım veremem ..o zaman dedik ki altın olarak hesaplayalım o şekilde taksitle ode madem ne zaman verecegin belli değil paramiz pul olmasin ..ses çıkarmadı ..sonra altın yukselince 8 ay sonra diyor ki turk parası olarak vereceğim 6 ay içinde taksitle bu hak mı sence
Maalesef hak degil ama yapilacak seylet kisitli adamin insafa gelmesini beklemek sart..borc eger resmi evrak yoksa ne hukmu var..

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.292
19.852
Benim anlamadığım niye para veriyorsunuz ki,ev mi yoktu koskoca memlekette de ,elalemin evini yaptırmak yada oturmak (her ne sebeple olursa olsun) için altın bozdurup,tüm birikiminizi verdiniz eline.Gidip kiralasaydınız görerek,beğenerek içinize sinen bir evi. Aydan aya kirasınneyse öderdiniz.
Onuda geçtim,adam size vadettiği evi vermiyor,yerine istemediğiniz şekilde ev veriyor,onada taşınıyorsunuz. O zaman sorun çıkarmaliydınız,taa o zaman istemeliydiniz paranızı.
Bilemedim,tamirat/tadilat kendiniz yaptiracak olsanız bile parayı peyderpeyh verirsiniz ki iş yürüsün,aksi halde sorun yaşanabiliyor,parayı aldım ne de olsa diye sallanıyor,öteleniyor.
Bence oturup konuşup anlaşmaya bakın.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 899 gün geçti.

beyaz lotus

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
4.761
6.344
Benim anlamadığım niye para veriyorsunuz ki,ev mi yoktu koskoca memlekette de ,elalemin evini yaptırmak yada oturmak (her ne sebeple olursa olsun) için altın bozdurup,tüm birikiminizi verdiniz eline.Gidip kiralasaydınız görerek,beğenerek içinize sinen bir evi. Aydan aya kirasınneyse öderdiniz.
Onuda geçtim,adam size vadettiği evi vermiyor,yerine istemediğiniz şekilde ev veriyor,onada taşınıyorsunuz. O zaman sorun çıkarmaliydınız,taa o zaman istemeliydiniz paranızı.
Bilemedim,tamirat/tadilat kendiniz yaptiracak olsanız bile parayı peyderpeyh verirsiniz ki iş yürüsün,aksi halde sorun yaşanabiliyor,parayı aldım ne de olsa diye sallanıyor,öteleniyor.
Eşimin yıllarca güvendiği arkadaşıydı altlı üstlü oturmak istediler galiba benimde içime sinmemisti ama eşimi kırmak istemedim neyse arkadaşlar nasip değilmiş ..Allahindan bulsun ne diyebilirim ki mesajlar vs belki kanıt olur mu diye düşündüm ama değilmiş galiba ..Allah razı olsun yorumlarınız için

beyaz lotus

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
4.761
6.344
Bu arada istedik ama vermedi o zamanda kiraya cikacak gücümüz yoktu tüm birikim gidince mecburen oturduk 3 ay sonra para biriktirip taşındık ..

HuMerTurk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
5.993
11.775
Birincisi siz paranızı tl olarat verdiyseniz adamdan altn olarak isteyemezsiniz. Hata sizin altını bozdurup verdiniz bozdurmasaydınız şimdi kaç gr altn verdiyseniz onu isterdiniz. Tl olarak verdim altn olarak alırımı unutun ..
Konuya gelirsek. Benim kuzenim de birisine borç verdi ve alamadı.. Avukata gitti avukat soruşturma başlattı.. Evine kağıt gitti
Giden kağıda rağmen birşey.yapmazsa avukat en son mallarına vb. Haciz koyduracaktı. Şuan ne oldu bilmiyorum
Kuzenimin de elinde yazışmalar vardı. Ama avukat yazışmaların delil olarak saylmadığını banka hesabı ve şahit varsa onların etkili olacağını söyledi.. ama yine de yazşmaları dosyaya koyacağını delil saylmasa bile hakimin kararını etkileyebileceğini söylemişti.. Bu arada avukat kendi parasını da karşı taraf alacakları ücretten çıkartacaktı şuan kuzenim hiçbir mebla ödemedi avukata.. Maddi durumu yok onunda. Ben karşıdan alırım hakkımı demiş.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :83 Kg. Şimdiki Kilom :76 Kg.

beyaz lotus

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
4.761
6.344
Birincisi siz paranızı tl olarat verdiyseniz adamdan altn olarak isteyemezsiniz. Hata sizin altını bozdurup verdiniz bozdurmasaydınız şimdi kaç gr altn verdiyseniz onu isterdiniz. Tl olarak verdim altn olarak alırımı unutun ..
Konuya gelirsek. Benim kuzenim de birisine borç verdi ve alamadı.. Avukata gitti avukat soruşturma başlattı.. Evine kağıt gitti
Giden kağıda rağmen birşey.yapmazsa avukat en son mallarına vb. Haciz koyduracaktı. Şuan ne oldu bilmiyorum
Kuzenimin de elinde yazışmalar vardı. Ama avukat yazışmaların delil olarak saylmadığını banka hesabı ve şahit varsa onların etkili olacağını söyledi.. ama yine de yazşmaları dosyaya koyacağını delil saylmasa bile hakimin kararını etkileyebileceğini söylemişti.. Bu arada avukat kendi parasını da karşı taraf alacakları ücretten çıkartacaktı şuan kuzenim hiçbir mebla ödemedi avukata.. Maddi durumu yok onunda. Ben karşıdan alırım hakkımı demiş.
Bilmiyorum bana saçma geliyor paramı vermiyor ben ona borç vermedim ki sonuçta ve dedimki madem paramı vermiyorsun TL yi hesaplayalım altın olarak yavaş yavaş öde o halde demisiz çünkü adam borç vermedigimiz halde paramızı gasp etti...dava etsem faiz işin içine girer onuda ben istemiyorum ... En iyisi Allah'a havale edip bırakmak şu durumda huzurum var çocuklarım sağlıklı kocamı seviyorum gerisi artık umrumda değil zaten bebeğim buyunce nasip olursa çalışır yine kazanırım ..ama bu sefer kimseye zırnık vermem inşallah

vaveyla__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
2.541
5.760
konu çok mantıksız geldi bana.

27 bin tl mi verdiniz arkadaşa kendi evini yaptirsin sizde 4 yıl oturun diye?

yani 4 yıllık kirayı pesin mi verdiniz?

ev sizin istediginiz gibi yapilip icinde otursaydiniz 27 bin tl yi geri istemeyecek miydiniz?

yoksa biz sana borc verdik iyilik yaptik sende bizi evinde oturt mu dediniz? yani evde otursaydiniz yine geri verecek miydi size 27 bin tl yi?

yani bilemedim cok mantıklı gelmedi 2 durumda bana.

astrojurnal

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
7.533
21.452
36
siz borcu türk lirası olarak vermişsiniz. döviz de bozdursanız altın da adam aldığı türk lirası kadarını geri öder doğal olarak.
eğer elinizde yazılı bir anlaşma yoksa şu kadar altın bozdurulup bunun karşılığı borç olarak verildi ve yine aynı altın tutarında geri ödeme yapması gereklidir şeklinde, o zaman şu anki altın karşılığında olan parayı bekleyemezsiniz.
avukat değilim, şahit olduğum birkaç bu tip dava üzerine aklımda kalanları yazdım.

siz 27bin verdiyseniz, karşı tarafta 27bin öder.

bir de adam şubat ayındaki altın değeri üzerinden ödeyeceğine dair herhangi bir söz verdi mi ? bunun yazılı kaydı var mı ?

astrojurnal

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
7.533
21.452
36
konu çok mantıksız geldi bana.

27 bin tl mi verdiniz arkadaşa kendi evini yaptirsin sizde 4 yıl oturun diye?

yani 4 yıllık kirayı pesin mi verdiniz?

ev sizin istediginiz gibi yapilip icinde otursaydiniz 27 bin tl yi geri istemeyecek miydiniz?

yoksa biz sana borc verdik iyilik yaptik sende bizi evinde oturt mu dediniz? yani evde otursaydiniz yine geri verecek miydi size 27 bin tl yi?

yani bilemedim cok mantıklı gelmedi 2 durumda bana.

evet o da var. yapılı evde otursalar sorun yokmuş.
madem bir evin içine girip oturmak söz konusu neden bir yazılı anlaşma yok bunu bende anlamadım.

vaveyla__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
2.541
5.760
27 bin tl ye yapili evde 4 yıl oturmak icin anlasilmis anladigim kadariyla 4 yil 48 ay yapar ve 27 bin i 48 e bolersek aylik 500 tl gibi bir rakama tekabul eder. siz en basta adam 27 bin tl ye yani aylik 500 tl gibi bir rakama evi bastan asagiya yaptirip sizi icine oturtup 4 yıl boyunca size gıkını cıkarmayacağını mı dusündunuz? 27 bin sadece evin yapılma masrafı tutar zaten adam neden boyle bir seyi bastan kabul etsin ki? ki adamda zaten 27 bine eski evi 4 yilligina vermis size aylık 500 tl ye ancak eski evde oturulur diye dusunmus olabilir. siz evi begenmeyip cikmissiniz paranizi geri vermesi lazim tabi ama adamın bastan dedigine inanmasaydiniz keske. niye bize ev yaptirip 4 yil evi bize versin ki bu adam hemde 27 bin karsiliginda diye dusunup vazgecseydiniz.

petrapuella

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
5.740
26.289
Hak değil elbette ama bu yüzden ne olursa olsun senetsiz iş yapmayın diyorlar. Elinizde hiçbir kanıt yok az da değil verdiğiniz para. Millet babasına güvenmiyor bu devirde kaldı ki arkadaşa güvenip para vermek evinde oturmak için. Para varsa istediğiniz evde oturursunuz zaten kaldı ki altın olarak kalsaydı dünya kadar da kar ederdiniz. Alabileceğinizi hiç sanmıyorum soğuk su içip unutup devam edin hayata mecburen. Epey pahalı bir ders olmuş size.

beyaz lotus

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
4.761
6.344
Hak değil elbette ama bu yüzden ne olursa olsun senetsiz iş yapmayın diyorlar. Elinizde hiçbir kanıt yok az da değil verdiğiniz para. Millet babasına güvenmiyor bu devirde kaldı ki arkadaşa güvenip para vermek evinde oturmak için. Para varsa istediğiniz evde oturursunuz zaten kaldı ki altın olarak kalsaydı dünya kadar da kar ederdiniz. Alabileceğinizi hiç sanmıyorum soğuk su içip unutup devam edin hayata mecburen. Epey pahalı bir ders olmuş size.
Öyle maalesef napayım artık kendimi üzmek istemiyorum, ben zaten güvenip vermemde eşim güvendi bende eşimi kırmamak için ses çıkarmadım işte .. dediğiniz gibi ben soğuk su icicem o paraların üstüne ..onun üstüne yatan şahıstan Rabbim hakkımızı maddi manevi hakkımızı alsın inşallah dünya hayatında bende göreyim halini inşallah