Avukat olan,hukuk okuyan veya bilgisi olan arkadaşlar yardım edin lütfen..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakın burda sebepsiz üstüme gelindi.Defalarca anlatıyorum anlaşılmıyor.Herşeyi detaylı anlatsam emin olun o füzeyi bana atarlar.Bu kadarıyla bile eleştirdiler.
Yaşadıklarımızı yaşadıktan sonra bir de gelip laf yiyip sakin olmayı başarabilen olursa helal olsun ben başaramıyorum daha fazla.
Size de iyi geceler.
sadece dogurdu cumlenız olayın fıtılını ateslemıs anladıgım kadarıyla tek tek yorumları okumadım :)
burda 3798429 tane buna benzer konu acılıyor katiplik yaptığım dönem inanılmaz mevzulara tanık oldum.
kadınların korunması hemcınsın korunması aslında ıyı bırsey , bız bu yere gelmek ıcın cok savas verdık . evet kardesınızden dolayı uzuluyorsunuz anlıyorum bunu ama ınsanlar tam olarak objektıf yorum yapmak konudan ve konu sahıbınden emın olmak ıcın sıkıstırabılıyorlar yanlıs yonlendırmemek adına bırazda .
soyle dusunun sızın ıcın kardesınız ıcın demıyorum yanlıs anlamayın , belkı adam ahlaksızın bırı burda yon vererek o kadını zor duruma sokabılırız dıye .
ınsallah haklarında hayırlısı olur benım tek uzuldugum cocuklar acıkcası.

sadece dogurdu cumlenız olayın fıtılını ateslemıs anladıgım kadarıyla tek tek yorumları okumadım :)
burda 3798429 tane buna benzer konu acılıyor katiplik yaptığım dönem inanılmaz mevzulara tanık oldum.
kadınların korunması hemcınsın korunması aslında ıyı bırsey , bız bu yere gelmek ıcın cok savas verdık . evet kardesınızden dolayı uzuluyorsunuz anlıyorum bunu ama ınsanlar tam olarak objektıf yorum yapmak konudan ve konu sahıbınden emın olmak ıcın sıkıstırabılıyorlar yanlıs yonlendırmemek adına bırazda .
soyle dusunun sızın ıcın kardesınız ıcın demıyorum yanlıs anlamayın , belkı adam ahlaksızın bırı burda yon vererek o kadını zor duruma sokabılırız dıye .
ınsallah haklarında hayırlısı olur benım tek uzuldugum cocuklar acıkcası.
İlk önce fena olan ve mal düşkünü yazıp gerdiler beni.İnanın yaşadıklarımızı anlatsam zaten gergin ve üzgünüm fikir almak için konu açmışım ne kötü görümceliğim kaldı ne paracılığım.
Herşey ihtimal tamam ikilemde kalabilir insanlar sorsunlar ama suçlamadan.
Sadece çalıştı şu yüzden dedim yemek çocuk bakmak vs gibi durumlarda pek girişken değil belki hatalı bir kelime oldu ama yaşadıklarımızı da ben bilirim.Yazmıyorum detaylı yine de kötülemek istemiyorum ama bu kadarıyla bile eleştirdiler.
Haklılar da ahlaksız birine yön vermek istemeyip eleştirmek isteyebilirler ama bu şekilde anlamadan etmeden suçlamak da yanlış günah.
Sağolun inanın biz de çocuklara çok üzülüyoruz elimiz kolumuz bağlı kalıyor çoğu zaman bu sebepten.
Teşekkür ederim anladığınız için...

Hanımefendi zaten canım burnumda bilip bilmediğiniz yere konuşmayın.
Nerden biliyorsunuz da yorum yapıyorsunuz.
Evet sadece çalıştı evinde bir defa olsun yemek pişirmedi çocuklarına bakmadı.
Sadece ÇALIŞTIIIIII Okadar
Yapamadığı kadınlık vazifelerine girmiyorum bile.
Kendisine zaten çocuklarla ilgili nafaka verilecekti konuşuldu anlaşıldı mallar ikiye bölünecek biz hiçbirşey almasın demiyoruz ki.
Goygoyunuzu gidin başka yere yapın Allah aşkına yorum yazmayın daha fazla.
gidin başka yerde boş yapın orası burası değil hadi iyi forumlar
Evi çocuklar üzerine yaptırma fikri kardeşimden çıktı önce kabul etti sonra olmaz kendi üzerime yapacaksınız dedi buna istinaden bütün mal varlığını ikiye bölmek mantıklı geldi kaldı ki kardeşim kendi adına ne düşüyorsa çocukları adına banka hesabına atacaktı.Sürekli fikir değiştirdiği için mal paylaşımı konusunda bir akıbet sağlanamadı.
Yani daha ne anlatmam gerekiyordu bilmiyorum öyle önyargılı davrandınız ki yazdıklarımı bile anlamayıp hala kendi hayatınızda yaşadığınız tecrübelerle karşılaştırıp bizi beni suçlu çıkarmışsınız.
Kendi özelini cümle aleme yayan kendisidir.Ulurta eşini aşağılayan!
Ama şimdi kimbilir neden yaptı diyip haklı çıkarırsınız siz :)
Bu arada ironi yapmaya çalışan komik arkadaş gelinimiz olma ihtimalin yok gelinimiz hiç bir zaman 72,4 kilo olmadı :)
İticisin ve siz kimsiniz diyen sempatik arkadaş :) ben görümceyim peki ya sen kimsin??
Aylık sadece giyim masrafı 5000 tl olan bir kadının geçim sıkıntısından bahsediyorsunuz pesss :) Kendisi en iyi şartlarda yaşamasa ve çok mutlu olmasa 10 sene aynı binada oturuyor ve evlilik sürdürüyor olmazdı.Nasıl bir fantezi ürettiyseniz kafanıza göre yazıp çizmişsiniz.Sağolsun arkadaşım gerekeni yazmış ona bile inanmamışsınız şaka gibi :)
Delillerle beraber bugün avukata gittik daha fazlasını koparamayacağını anlayınca çocuklara bakamayacağını söyleyip çocukları eşyalarıyla beraber kardeşime bırakıp gitti.Nafaka isteyecekmiş ama :)
Kapı gibi arkasındayız kardeşim ailem ben.
Evlatlarım gibi baktım bakarız onlar bizim herşeyimiz...
Kadının arkasında duralım derken başka bir kadını beni beni :) görümceyi astınız kestiniz burada yazık!
Lakin bu sitede deveyi gütmeyeceğim,bu diyardan gideceğim.Üyelik iptali de isteyeceğim.
Yorumlarını önyargısız iyi niyetiyle yazan herkese teşekkür ediyorum.ALLAH razı olsun.
@Mune @Kazen konumu kapatır mısınız?
Kadın çalışmış.ama sadece çalışmış, bir kap yemek yapmamış derken? Kardesinden de bekledin mi aynı işleri? Yoksa bunlar kadınlık görevi değil mi? Ama erkekler oh mis birtek para kazansinlar.ama kadın hem çalışsın hem de her işi yapsın ne güzel dünya ya.bunları yapmayan kadın da kadınlık vazifesini yapamıyor olsun.sen kendinde misin acaba? Senin kardeşin de ne demeye eşinin üstüne yaptı? Belki başka bir şeyler vardır içinde.ne belli?

Kaldı ki anlaşılan dedin sonra son anda karar değiştirdi dedin.şimdi de diyosun ki sürekli fikir değiştirdi.kendi icinde o kadar çelişkin var ki. Kadıni gomdurmek için yazdıkca yazıyorsun uydurmasyon.

Bir de 10 yıllık evlilik mutlu değildi yazmışsın. Sonra da çok mutlu çok söyle yok beş bin harcaması var.kazanıyor harcıyor sana ne peki? Kiskaniyor musun? Bir de hiç duymadım ki kayın ailesi ile yaşayıp mutlu olan. Biktirmissiniz kadını.

Of unutmadan şu söz senin için söylenmiş galiba. Gorumce Gorumce gormeyim ömrümde. İyi aksamlaaar

Kadın çalışmış.ama sadece çalışmış, bir kap yemek yapmamış derken? Kardesinden de bekledin mi aynı işleri? Yoksa bunlar kadınlık görevi değil mi? Ama erkekler oh mis birtek para kazansinlar.ama kadın hem çalışsın hem de her işi yapsın ne güzel dünya ya.bunları yapmayan kadın da kadınlık vazifesini yapamıyor olsun.sen kendinde misin acaba? Senin kardeşin de ne demeye eşinin üstüne yaptı? Belki başka bir şeyler vardır içinde.ne belli?

Kaldı ki anlaşılan dedin sonra son anda karar değiştirdi dedin.şimdi de diyosun ki sürekli fikir değiştirdi.kendi icinde o kadar çelişkin var ki. Kadıni gomdurmek için yazdıkca yazıyorsun uydurmasyon.

Bir de 10 yıllık evlilik mutlu değildi yazmışsın. Sonra da çok mutlu çok söyle yok beş bin harcaması var.kazanıyor harcıyor sana ne peki? Kiskaniyor musun? Bir de hiç duymadım ki kayın ailesi ile yaşayıp mutlu olan. Biktirmissiniz kadını.

Of unutmadan şu söz senin için söylenmiş galiba. Gorumce Gorumce gormeyim ömrümde. İyi aksamlaaar
Cevap vermeye tenezzül bile etmiyorum şu cümlelerinize
Hadi işiniz rast gelsin.

Hanımefendi zaten canım burnumda bilip bilmediğiniz yere konuşmayın.
Nerden biliyorsunuz da yorum yapıyorsunuz.
Evet sadece çalıştı evinde bir defa olsun yemek pişirmedi çocuklarına bakmadı.
Sadece ÇALIŞTIIIIII Okadar
Yapamadığı kadınlık vazifelerine girmiyorum bile.
Kendisine zaten çocuklarla ilgili nafaka verilecekti konuşuldu anlaşıldı mallar ikiye bölünecek biz hiçbirşey almasın demiyoruz ki.
Goygoyunuzu gidin başka yere yapın Allah aşkına yorum yazmayın daha fazla.
gidin başka yerde boş yapın orası burası değil hadi iyi forumlar
Kadınlık vazifesi mı kardeşin erkeklik vazifesini yapabilseydi kadının da kadınlık vazifesine vakti kalıp yapardı.. kadınlık erkeklik vazifesi diye bir saçmalık olamaz kadın çalışıyor o vazifeyi yapmaması hakkı bence

Kadınlık vazifesi mı kardeşin erkeklik vazifesini yapabilseydi kadının da kadınlık vazifesine vakti kalıp yapardı.. kadınlık erkeklik vazifesi diye bir saçmalık olamaz kadın çalışıyor o vazifeyi yapmaması hakkı bence
ne biliyorsunuz yapmadığını nerden biliyorsunuz ?
Çocuklarının yemeğine kadar yediren aşcı gibi yemek hazırlayan adam benim kardeşim annem de destek oluyor yemek temizlik konusunda ev temizliğine varana kadar kardeşim yapıyor.
Her çalışan kadın çocuğuyla ilgilenmesin yemek yapmasın temizlik yapmasın yorgunum diyip yan gelip yatsın bildiğim iyi oldu ben de öyle yapayım :)

ne biliyorsunuz yapmadığını nerden biliyorsunuz ?
Çocuklarının yemeğine kadar yediren aşcı gibi yemek hazırlayan adam benim kardeşim annem de destek oluyor yemek temizlik konusunda ev temizliğine varana kadar kardeşim yapıyor.
Her çalışan kadın çocuğuyla ilgilenmesin yemek yapmasın temizlik yapmasın yorgunum diyip yan gelip yatsın bildiğim iyi oldu ben de öyle yapayım :)
Sen benim söylediğimi bile anlamamışsın.. madem ev işi çocuk kadının görevi o halde maddi kısmı da erkeklik görevi kardeşin maddi kısmına yetememiş ki kadın çalışmış.. yetti deme inanmam çünkü maddi anlamda zor da olmayan kadın çocuğu mu bırakayım da çalışayım demez keyiften.. yada hem çocuk bakayım hem dışarda çalışayım hem ev işi yemeği ben yapayım istemez olanağı olan.. aslında kızdığım nokta kadınlık görevi sadece doğurdu demeniz.. ev işi sadece kadının görevi değildir dışarı işi de sadece erkeğin görevi değildir.. ikisi de çalışıyo dışarda haliyle ev işlerini de beraber yapacaklar çocuklara da beraber bakacaklar. Bazi şeyleri sadece kadının görevi olarak görmeyin yani

Sen benim söylediğimi bile anlamamışsın.. madem ev işi çocuk kadının görevi o halde maddi kısmı da erkeklik görevi kardeşin maddi kısmına yetememiş ki kadın çalışmış.. yetti deme inanmam çünkü maddi anlamda zor da olmayan kadın çocuğu mu bırakayım da çalışayım demez keyiften.. yada hem çocuk bakayım hem dışarda çalışayım hem ev işi yemeği ben yapayım istemez olanağı olan.. aslında kızdığım nokta kadınlık görevi sadece doğurdu demeniz.. ev işi sadece kadının görevi değildir dışarı işi de sadece erkeğin görevi değildir.. ikisi de çalışıyo dışarda haliyle ev işlerini de beraber yapacaklar çocuklara da beraber bakacaklar. Bazi şeyleri sadece kadının görevi olarak görmeyin yani
Ben de anlaşılamıyorum.Kusura bakmayın yanlış yorumlamış olabilirim yorumunuzu bu gerginlikle.
Maddi anlamda problemleri yok.Çok fazla içeriğe girmek istemiyorum ayrıntılar diğer yorumlarımda mevcut.
Aldıkları ev kirada kira gelirleri de var ayriyeten.İnanmam dediniz ama durum böyle.
Çalışma sebebi aslında sorumluluklarından kaçmak istemesi.Erkek kardeşim ve ailem üstüne düşeni fazlasıyla yapıyor.Bencillik diye bir kavram var sadece çalıştı demek yerine bencil desem daha mı iyi dururdu bilemedim.
Ben de kadınım ve emin olun aynı sizin gibi düşünüyorum ama işin içinde ben de olduğum için anlatması ifade etmesi bana düşüyor şuan.Yanlış tabirler kullanmış olabilirim ama işler gerçekten can sıkıcı boyutta.
Teşekkür ediyorum olayı seviyesiz tarafa çekmediğiniz için..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X