Avustralya'da Yaşayanlar

Nitelikli göçmen olarak başvuracakmış. Sonrası meçhul biraz. Beraber gitmeyeceğiz zaten kendisisiz gelseniz de gelmeseniz de ben bi gideceğim dedi. Ben duruma daha sonra karar vereceğim.
o kendisi tek giderse oğlunuz bi süre babasını göremeyecek bu daha büyük sorun bence
Bir de uzak olunca kopma durumları var yani kopukluklar.

o kendisi tek giderse oğlunuz bi süre babasını göremeyecek bu daha büyük sorun bence
Bir de uzak olunca kopma durumları var yani kopukluklar.
Orasını kendi bilir artık. Hiçliğin ortasına götüremem oğlumu aç mı kalacağız açıkta mı belli değil

degisti mi acaba bu durum:

bir tanidigim mazeretsiz 2 yil kullandi (ogretmen degil, bir kurumda memur),

bir baska tanidigim mazeretli 4 yil kullandi (ogretmen, esi de memurdu ve esinin yurtdisi gorevini mazeret gostermisti)

Eşlerden biri yurtdışında belli görevlerden birindeyse o görev bitene kadar dahi ücretsiz izinde kalabilir, bu istisnai bi durum. Dört yıldan daha uzun bile olur.

Konusahibi gibiyse eşi devlet görevlendirmesiyle gitmiyor çünkü bir defaya mahsus sadece bir yıl kullanabiliyor. Avustralya da yaşayan arkadaşım bir yılın sonunda dilekçeyle istifa etti, o dönemde çok araştırmıştık. Cezaevinde uzman personeldi.

İki yıl kullananın durumuna yorum yapamadım onu bilmiyorum

Bu vize türüyle eşinizin aranan bir kalifiye meslek sahibi ve ingilizcesinin yeterli olduğunu düşünebiliriz öyleyse

Nitelikli göçmen şartlarını sağlıyorsa eşiniz denemeye değer kesinlikle iş bulma konusunda sıkıntı yaşamaz

bu süreç içerisinde sizde ücretsiz izne ayrılabilirsiniz. kendinize en fazla 1 sene verin derim, bizde öyle yapacağız.

eğer 1 sene içerisinde eşiniz kendi alanında iyi bir iş sahibi, hayatınızda bir kıpırdanma vs olmazsa zaten dönersiniz

Avustralya'da yaşayan biriyle birlikte iş yapmaktayım. onun anlattıklarına göre size şunu söyleyebilirim Avustralya evet cennet gibi bir ülke. ama sadece kendi vatandaşlarına cennet. ne kadar kalifiye olursa olsun göçmenler Avustralya hükümeti için hiç değerli değil. yapılan birçok indirimden göçmenler faydalanamıyor, özel günlerde insan içine karışamıyorlar, tüm göçmenlerin toplandığı belli bir muhit var, iş alımları sırasında ırka bakıyorlar vs. vs. hatta anlattığına göre garsonlar dahi bir trip içerisindeymiş. Yani bugünlerde belirli meslekler dışında (doktor, mühendis, arkeolog gibi) anavatandan kalıcı göç etmek pek mantıklı değil. Yine de illa gideceğim diyorsa tercihini Avrupa ülkelerinden yana kullanmasını tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…