Ayda 10 Kilo Verme Diyeti ve Deneyimlerimiz

KarKralicesi

ATA BARIŞ (:
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2006
24.060
18.176
36
KAHVALTI • Çay, kahve vs. (Şekersiz) • 2 kibrit kutusu peynir (60 gram) • Salata • 1 ince dilim ekmek (30 gram) ÖĞLE • 3 köfte kadar et, tavuk, balık (90 gram = 1 porsiyon) • Salata • 1 ince dilim ekmek • Veya • 1 kâse çorba • Salata • 1 ince dilim ekmek • Veya • 1 adet kaşarlı yağsız tost ve çay - kahve (şekersiz) SAAT 17.00’DE • 2 porsiyon meyve • veya 2 adet galeta AKŞAM 5 - 6 yemek kaşığı sebze yemeği Salata 1 ince dilim ekmek Gece boyunca 2 porsiyon meyve NOT: Bu diyetin birinci haftasında günde yarım su bardağı yoğurt istenildiği zaman yenebilir. Ayran, cacık olarak da kullanılabilir. İkinci haftada yoğurt kullanılmaz. Diyeti uygulayan erkekler günlük porsiyon miktarlarını 1/2 oranı kadar artırabilirler.

bak bugün hürriyette ne gördüm, bu yaziyi mutlaka oku nisa241!
TAm senin icin yazilmis bir konu:

Düşük kalorili diyetler

Kilolu ya da obez hastaların diyet terapisinde ilk tercihleri düşük kalorili diyetlerdir.

Bu diyetler çok düşük kalorili diyetlerden farklıdır. Çok düşük kalorili diyetler yaklaşık olarak günde 800 kalori ve daha aşağısında enerji kazandırır. Düşük kalorili diyetler, yüksek kolesterol ve hipertansiyon gibi diğer risk faktörlerini de azaltan dengeli besin öğesi kompozisyonlarına sahiptir.

Bu diyetler günde kadınlar için 1000-1200, erkekler için 1400-1600 kalori içermelidir. Eğer 1600 kalorilik bir diyetle kilo kaybı sağlanamamış ise, 1200 kalorilik diyet daha uygun olabilir. Hasta verilen diyetle aç kalıyorsa, günlük kalori miktarı 100-200 kalori artırılabilir.

ÇOK DÜŞÜK KALORİLİ DİYETLER TEHLİKELİ OLABİLİYOR

Çok düşük kalorili diyetler kilo verme programlarında tercih edilmemelidir, çünkü bu diyetler özel bir izleme ve ek destek gerektirmektedir. Bu tarz diyetler uzman denetiminde çok özel durumlarda uygulanabilir. Yapılan çalışmalar, düşük kalorili diyetlerin kilo verme konusunda çok düşük kalorili diyetlerden 1 yıllık zaman içinde çok da farklı olmadığını göstermektedir.

Düşük kalorili diyetle uygulanan başarılı ağırlık kaybı programları, hastanın besin tercihleri kullanılarak hazırlanan bir diyetle yapıldığında daha iyi sonuç vermektedir. Günlük alınması gereken besin öğesi miktarları diyette yer almalı ve buna göre kişinin vitamin ya da mineral ihtiyacının olup olmadığı saptanmalıdır. Ayrıca başarıda beslenme eğitimi de oldukça önemlidir. Beslenme eğitimi, aşağıdaki başlıkları içermelidir...

Link Silinmiştir.

sevgiler

ben bu listeyi 3 sene kadar önce uygulamıştım ve gerçekten güzel kilo vermiştimŞeniz
her gün düzenli olarak spor da yapıyordum
çok sağlıklı bir diyet listesi,kesinlikle bir zararı olamaz
çünkü alınması gereken tüm gıdalar mevcut
yarın sabah tekrar bu listeyi yapmaya başlıycam kızlar
ayrıca yapması da çok kolay
çalışanlar için de buyuk kolaylık
3 seçenekten oluşuyor çünkü

buraya tekrar yazayım listeyi

----------------------------------------------------------------------
KAHVALTI
• Çay, kahve vs. (Şekersiz)

• 2 kibrit kutusu peynir (60 gram)

• Salata

• 1 ince dilim ekmek (30 gram)

ÖĞLE

• 3 köfte kadar et, tavuk, balık (90 gram = 1 porsiyon)

• Salata

• 1 ince dilim ekmek

• Veya

• 1 kâse çorba

• Salata

• 1 ince dilim ekmek

• Veya

• 1 adet kaşarlı yağsız tost ve çay - kahve (şekersiz)

SAAT 17.00’DE

• 2 porsiyon meyve

• Veya
2 adet galeta

AKŞAM

• 5-6 yemek kaşığı sebze yemeği Salata 1 ince dilim ekmek
• Gece boyunca 2 porsiyon meyve

NOT: Bu diyetin birinci haftasında günde yarım su bardağı yoğurt istenildiği zaman yenebilir. Ayran, cacık olarak da kullanılabilir. İkinci haftada yoğurt kullanılmaz. Diyeti uygulayan erkekler günlük porsiyon miktarlarını 1/2 oranı kadar artırabilirler.

--------------------------------------------------------

ilerleyen günlerde buraya kaç kilo verdiğimi yazarım kızlar
başka deneyenler varsa da paylaşın lütfen olur mu?

sevgilera.s.

Son düzenleme:
çok özür dilerim ama mantıklı biri ayda nasıl 10 kilo verir kendine bunu nasıl yapar anlayamıorum.

çok özür dilerim ama mantıklı biri ayda nasıl 10 kilo verir kendine bunu nasıl yapar anlayamıorum.

ben zaten 10 kilo vermemiştim bu diyetle
ama ne kadar verdin derseniz inanın ki hatırlayamıyorum
çünkü 2 senede toplam 40 kilo verdim ve o kadar çok diyet uyguladım ki hayırlayamıyorum
ama bakıldığı zaman çok normal bir liste bu
aç bırakmaz adamı
sağlıksız da değil
ayda 5 kilo da versem razıyım zaten ben
bakalım,görüceza.s.

ooyy.. cok saol canım yaa.. ben zor veriyorum kiloları.. 5 kilo fazlam var.. dikkat etmemişim veya yazısına çok özür dilerim:/

Bende deneyecem 10 kilo olmazda 3yada 5 de razıyım durum okadar vahim yani
yarın başlıyorum inşallah
yazarım kızlar buraya

ben başladım bile
bugün benim ilk günümdü kızlar
ve harfiyen listeye uydum
kendimi çok iyi hissediyorum:sm_cool:
hatta demin dayanamadım tartıya çıktım
sabahki kilomdan 1 kilo eksilmişim bile:teytey:
hem de akşam akşam

tabiyiki başta su kaybı oluyor vs.kilo vermek daha kolaylaşıyor
ama çok iyi motive oldum
kesinlikle devam edicem bu rejime
ayrıca günde 2 litre su içiyorumm kızlar ben
gelişmeleri yazıcam mutlaka
iyi gecelera.s.

rejimle bebeğin bir ilgisi olduğunu sanmıyorum canım ya
ama içinde bir şüphe varsa doktoruna sor istersena.s.

bence cok guzel bi diyet listesi,saglikli ve sonradan cabucak kilolari geri getiren bi diyet degil............hadi hepinize kolay gelsin............
isteyince hersey olur unutmayin,,,,,,,,,a.s.a.s.

bende evlendigimden beri 10 kg aldim :KK43: cocuk icinde ugrasioruz. bunu yapsam bi sakincasi olurmu acaba?

bende çocuk için ugraşıyorum ama bisakıncası olacagını sanmıyorum
evlendigimden buyana 3 sene içinde 18kg aldım ben ne kötüü:1shok::1shok:
ama kararlıyım yarın başlıyorummm
talin arkadaşımızdan güç aldımmmm:1hug:kaydirigubbakcemile5

bu diyetle beraber nivea body ile dinamik sabahlar cdsini çalışsam 5 kilo verebilir miyim sizce??

bu diyetle beraber nivea body ile dinamik sabahlar cdsini çalışsam 5 kilo verebilir miyim sizce??

ne tür diyet uygularsan uygula spor takviyeli olduğu zaman verdiğin kilo 2 kat daha fazla olur canım
bi de tabi bu kilo verme olayı kişinin kaç kilo olduğuna bağlı
100 kilo olan biri ayda 10 kilo verebılır
ama 60 kiloysan ayda 10 kilo veremezsin tabiyiki dea.s.

ne tür diyet uygularsan uygula spor takviyeli olduğu zaman verdiğin kilo 2 kat daha fazla olur canım
bi de tabi bu kilo verme olayı kişinin kaç kilo olduğuna bağlı
100 kilo olan biri ayda 10 kilo verebılır
ama 60 kiloysan ayda 10 kilo veremezsin tabiyiki dea.s.

haklısın sanırım.. bi de ben çok zor veriyorum kilo.. ama 5 kilo versem yetecek ya.. 5kilocuk.. 5 tane 1 kilo kaldı sadece:KK43: regl olcam bi de.. tatlı krizim tutuyo.. 1-2 kaşık bal yedim bastırsın diye ama..

X