Aydan aya gelecek iyi miktarda ek parayı nasıl değerlendirirdiniz ?

Gram altın fiyatı zaten dolar endeksli belirlenir. Yerinizde olsam dolar riskini almazdım. Yatırım dünyasında altın her saman “güvenli liman” olarak tanımlanır. Finansal anlamda çok farklı yatırım imkanları var ancak yeterli teknik bilgiye sahip olmadıkça riskli. Fiziki altın almayın. Gidin bankaya hesap açtırın ve paranızla gram altın Alın. Kaybetmezsiniz.

Bu sizin tercihiniz olmali. Ama en onemli tavsiyem sepet yapmaniz olur. 1900 dolari 1 ay dolarda kalabilir ertesi ay altin alabilirsiniz. Belli bir miktari ile ihtiyac varsa evinizi arabanizi yukseltebilirsiniz.
Emlak sektoru dar da cok hemde.
Araba demek masraf kapisi demek.
Ama size gore sekillenmeli.

Hanımlar, cahili olduğum bir konuda bilginize ve tecrübenize ihtiyacım var; Ben emekli oldum ama halâ çalışıyorum. Evim, arabam, birikmiş param yok. (Bireysel emeklilik poliçelerim var, 7 yılı var ikisinin de.)
Öte yandan, borcum harcım da yok.

Şimdi, şöyle düşünün; zaten aydan aya gelen paranızla (emekli maaşı+ maaş), mevcut tüm masraflarınızı, ödemelerinizi, şunu bunu herşeyi karşılıyorsunuz, ne için/kim için para harcıyorsanız, onlar bir denge içinde gidiyor. Kenarda pek para kalmıyor ( 1 yıl sonra kalmaya başlayacak) .

Sonra, bu tabloya ek olarak, size, aydan aya 1.900 Dolar ödenecek bir projede çalışmanız teklif ediliyor. Zamanınızı, hayatınızı buna göre ayarladınız, başladınız, haftada 7 gün uzun saatler çalışıyorsunuz. Üç ay geçti, ilk 3 "maaş" yattı. Şimdilik 24 aylık kontrat imzalandı, büyük ihtimalle uzayacaktır. Bu parayı ne yapardınız ?

Şu ana kadar bana "sadece dolarda kal , yeter" diyenler olduğu gibi, "ne yap yap, ilk yılın parasını biriktir, ev peşinatı yap üstüne kredi çek ev al" diyen de oldu, "arsa al" diyen de oldu, "dolar doygunluk noktasına geldi, altına dön" diyen de oldu, bunların dışında pek de ciddiye almadığım farklı yatırım araçları da önerildi. Aylık 10.000 TL bir para. Eğer dolar artarsa, TL rakam artacaktır da. Doğru değerlendirebilmek istiyorum. Bana önerisi olabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba konunuza denk geldim
Yaklaşık 3 yıl olmuş . Neler yaptığınızı merak ettim

X