Ayrılığa karar verince, evden çıkış nasıl oluyor?

Canim böyle meseleyi cözemezsiniz ki. Yani siz öyle ayri odalarda yatarken kimse gelip sizi bosamayacak. Cidden bosanma niyetin varsa (bundan emin degilim acikcasi) al karsina ve konus. Ikinizede avukat gerekecek. Bana göre kusurlu olan taraf normalde evden gitmeli ama ev esinin galiba. Ha olur ya aslinda bosanma niyetin yok, o zaman devam etmek icin aile danismani/terapisti sarti koş. Cünkü böyle devam edemezsiniz. Vallaha en güzel senelerinizin icine edersiniz ancak
Çok doğru. Yok haklısınız. Ben karşısında bunu anlatmaya çalıştım ona. Ama aşırı davranıyor yani boşanma sürecini konuşamadım bi. Konuşacağım şu akşam bir geçsin

Hem de ne yavş.k. Hayır yani İstanbul gibi bir şehirde koca sitede 40 kat yabancı birinin evini taşıyor oluşu, boşanıyor ya da kocasını terk ediyor oluşundan nasıl kendilerine vazife çıkarma cesareti gösteriyorlar anlamıyorum. Sanki eve hırsız girmiş de kahramanlık yapıp ev sahibine(!) haber vermek onlara kaldı. Saman kafalı soytarılar! Hatırlayınca sinir oldum yine:sopa:

Cünkü öylelerin gözünde kadin sucludur. Erkek disarda selam verdi diye adam zanneden tayfa. "Ah o adam mi. Yok yaw o hep selam veriri insani görünce". 🐃

Canim böyle meseleyi cözemezsiniz ki. Yani siz öyle ayri odalarda yatarken kimse gelip sizi bosamayacak. Cidden bosanma niyetin varsa (bundan emin degilim acikcasi) al karsina ve konus. Ikinizede avukat gerekecek. Bana göre kusurlu olan taraf normalde evden gitmeli ama ev esinin galiba. Ha olur ya aslinda bosanma niyetin yok, o zaman devam etmek icin aile danismani/terapisti sarti koş. Cünkü böyle devam edemezsiniz. Vallaha en güzel senelerinizin icine edersiniz ancak
Terapistlik vs sanmıyorum. Çok çabalayacak gibi değiliz ya evlilik için. Çabuk geçiyoruz birbirimizden. Burnunu düşürmüyor hiç. Ne bileyim, boşanmak diyoruz 1 yıldan önce çekişmeli oluyor anlaşmamız lazım diyorum evden gitmeye çalışıyor. Saçma. Ben kimle konuşup kararlaştıracağım

Terapistlik vs sanmıyorum. Çok çabalayacak gibi değiliz ya evlilik için. Çabuk geçiyoruz birbirimizden. Burnunu düşürmüyor hiç. Ne bileyim, boşanmak diyoruz 1 yıldan önce çekişmeli oluyor anlaşmamız lazım diyorum evden gitmeye çalışıyor. Saçma. Ben kimle konuşup kararlaştıracağım

Esinizin davranislari hic yetiskin gibi degil. Kac yasinda?

Öncelikle anlaşma yoluyla paylaşmaya çalışın . Baktınız ki olmuyor avukatınız dava açıp mal paylaşımı isteğinde bulunur . Benim bildiğim kadarıyla böyle oluyor . En azından benim yaşadığım ülkede böyle . Eviniz varsa ya satıyor parasını paylaşıyorsunuz yada aranızdan biri diğerinden satın alıyor . Diğer taşınabilir varlıklarda eşit oranda paylaşılıyor. Tabi bu dediklerim evlilik antlaşmasını kapsamıyor .

Anne yetişkinliğine izin vermemiş. Hayatta ne yanlış yapsa hep pohpoh görmüş. Kendi kabahati tabii sadece anne değil ama inanın ailenin payı çok büyük

35 mi?! Vallaha canim ben sok. Yani benim de iki oglum var. Güclü bagimiz olmasina önem veririm, ama bagimli olmalarini asla istemem. Ya adam bu yasta sorumluluklarindan bu kadar mi kacar. Bunlar kendini hic mi belli etmedi evlenmeden önce?

Cünkü öylelerin gözünde kadin sucludur. Erkek disarda selam verdi diye adam zanneden tayfa. "Ah o adam mi. Yok yaw o hep selam veriri insani görünce". 🐃
Aynen, dışarıda gülen, konuşan, hal hatır soranı evde de adam sanıyorlar. Hatta ilk zamanlar bana "rezil oldun, Apartmanda herkes seni konuşuyor, adın hırsıza çıktı" diyip duruyordu. Zerre kadar umursamadım. Umursanıcak insan var, umursamayacak insan var. Şimdi hakkımda konuşacak konu kalmadı, evli evine köylü köyüne döndü. Bizim popüler mağdur terkedilmiş şahıs da komşuları kendisini yalnız bırakınca ağlayıp sızlanmaya başladı. Gebersin p.şt herif :kahve:

Aynen, dışarıda gülen, konuşan, hal hatır soranı evde de adam sanıyorlar. Hatta ilk zamanlar bana "rezil oldun, Apartmanda herkes seni konuşuyor, adın hırsıza çıktı" diyip duruyordu. Zerre kadar umursamadım. Umursanıcak insan var, umursamayacak insan var. Şimdi hakkımda konuşacak konu kalmadı, evli evine köylü köyüne döndü. Bizim popüler mağdur terkedilmiş şahıs da komşuları kendisini yalnız bırakınca ağlayıp sızlanmaya başladı. Gebersin p.şt herif :kahve:

Bunun üstüne kahve icilir bacim :kahve:

35 mi?! Vallaha canim ben sok. Yani benim de iki oglum var. Güclü bagimiz olmasina önem veririm, ama bagimli olmalarini asla istemem. Ya adam bu yasta sorumluluklarindan bu kadar mi kacar. Bunlar kendini hic mi belli etmedi evlenmeden önce?
Etti aslında. Zaten bugün söyledim ben bir şeyleri ittirmişim bu zamana kadar dedim. Farklı konularda kalbimi kırdığı çok oldu ama bilemedim ben

Komik gelebilir başlık.
Kendi yolunuza bakmaya karar verdiniz.
Peki bir dolap dolusu kıyafet, yüzlerce çeyiz, mutfak eşyaları evde olan tüm hak?
Bu kısım nasıl hallediliyor?
Başımı alıp gideceğim diyemiyorum, bu kısımlar beni düşündürüyor. Bankadaki takılarım...
Ciddi anlamda süreci bilen var mı aranızda hanımlar?
Merak edeniniz var ise konularımı bilen söyleyeyim, kv ve görümce alttan alttan iğnelerine devam etti eşime ve eşim saçma saçma hesap sorar oldu bana. Ablasının gönlünü neden almadığıma kadar?
Boşanmaktan bahsettik sonra ben duymadan babasını aradı ve annesine mutlu olmasını benden hepsinin hesabını sorduğunu söyledi.
Yani görümce ve kv nin bizi bu duruma koyduğunun farkında. Asıl koyan kendisi aslında. Denge kuramaması.
Konudan uzaklaşmayayım.
Karar aldıktan sonra ilk adım nedir?
1. Once bir avukata gidiyorsun. Bosanmak istedigini gerekcelerini ve haklarini talep ettigini soyluyorsun.
2. Notere gidip avukata vekalet veriyorsun
3. Bu sure zarfinda sessiz kaliyorsun. Dilekce yazilip basvurulduktan sonra kapiya bir kamyon yanastirip kendine ait esyalarini aliyorsun evden gidiyorsun.

Takıların ötesinde ev sizin mi?
Tapudan ortak oturduğunuz ev için satış yasağı koydurabilirsiniz.

Takılarda düğün görüntüleri/videoları kanıt olarak sunulabiliyor diye biliyorum. Onları bir yedekleyin. Evdeki beyaz eşyaların mobilyaların faturaları da yararlı olabilir, olmadı ilgili mağazanın kayıtlarında bulunabilir.

İlk işiniz eşinize ayrılık kararını hiç söylemeden avukatla görüşmeniz olsun.
Neler mahkemede kayıt olarak gösterilir, neler gösterilemez bilgi verirler.

Dava açıldığında kasa da bu sürece girer, o kasa gerektiğinde mahkeme kararı ile açılabiliyor. Öyle olmasa herkes değerli eşyaları kasaya koyup mahkemeden kaçırırdı zaten. 😅

Bildiğim kadarıyla telefon konuşmalarında sadece konuşma süresi falan görünüyor. O yüzden ayrılık aşamasında SMS, Whatsapp gibi yazılı araçları kullanmanız dah yaratlı olabilir.

Evden çıkma süreci ? Hiç eşyam kalsın istemiyorum. Ev eşimin. Tüm eşyalar takılarımızla alındı. Ne olacak bunlar? Ve bankada daha takım var.
Öncelikle bankadaki takıları alın kendi özel hesabınıza onlar sizin hakkınız.
Kalan eşyalar takılarla alındıysa eşyaları satarsınız.
EV eşinizin ise sizin gitmeniz uygun olur.
Toplayıp eşyalarınızı gidin cesaretiniz varsa ve kararlıysanız.

Başta kendi hiç bunu istememişti benden. Şimdiyse beni baştaki insan olmamakla suçluyor. Vicdanını öyle rahatlatıyor. Başta alnımda annenin hep eve çağıırrım, ablanla can ciğer olurum, yüzüme tükürürler istediği zaman , anamı da siler ablan çünkü ben evlendiğimde ana babamı çöpe attım... benden beklenenler çok ucuz çok sudan sebepler. Eşimi dolduran şeyler, bunları gelip bana nasıl hesabını soruyor aklım almıuor.
Benim eşimde sen böyle değildin neden sorun çıkarıyorsun diyor. Evliliğin ilk başlarında anlamıyorlar daha aileci olup benimseyemiyorlar. Yaşadıklarınızı az çok hatırlıyorum ama öyle ağır kavgalar değildi sanırım kaynana ve görümceyle. Çok video izledm sakin olmakta sınırlarımızı yavaş yavaş çizmekte mesafeyi yavaş yava arttırmakta ve eşimizi iyi tanımakta fayda var. Söylediğiniz her kelime ailemi sevmiyorsunla sonuçlanır. Çok acımasız ama böyle.

Benim eşimde sen böyle değildin neden sorun çıkarıyorsun diyor.
Bu cümleyi duymamak için ilk baştan sınırları çizmek , karakterini belli etmek ve ben buyum diyebilmek gerekiyor. Ama bizim toplumumuzda o kadar az ki bu...
Kendimizi kabul ettirmek için şekilden şekile giriyoruz sonrasında dolup taştığımız da " sen değiştin ! " cümlesini duyuyoruz. Kanarya senin yorumun dek geldi ondan alıntı yaptım , üstüne alınma direk. 🤪

X