yaşananları yorumlar mısınız?

Ya niye böyle herşeyi kafanızda kuruyorsunuz ki.Bu çok yorucu.
Kadının içinden gelmiş size hediye almış.Birinin kucağında bebek görünce,yakıştı denir,darısı başına denir.Bu kötü bir şey değil ki.Ne desin bebeği sap gibi tutuyor,daha bebek tutmasını bilmiyor mu desin.🙄
Ben altın takmayı sevmem.Kayınvalidem sürekli alırdı.O kalın derdim takmazdım,o sarı derdim,o taşlı derdim…Sonra takmadığımı görünce sevmediğimi anladı,vazgeçti.
Aile geçmişiniz ilginç.Bende sizinle yüzyüze karşılaşsam,sorular sorar ve ilgiyle dinlerdim.Bunda kötü bir niyet yok.
Tek sorun yatak olayı.😂Ona sınır koyun.

Ya niye böyle herşeyi kafanızda kuruyorsunuz ki.Bu çok yorucu.
Kadının içinden gelmiş size hediye almış.Birinin kucağında bebek görünce,yakıştı denir,darısı başına denir.Bu kötü bir şey değil ki.Ne desin bebeği sap gibi tutuyor,daha bebek tutmasını bilmiyor mu desin.🙄
Ben altın takmayı sevmem.Kayınvalidem sürekli alırdı.O kalın derdim takmazdım,o sarı derdim,o taşlı derdim…Sonra takmadığımı görünce sevmediğimi anladı,vazgeçti.
Aile geçmişiniz ilginç.Bende sizinle yüzyüze karşılaşsam,sorular sorar ve ilgiyle dinlerdim.Bunda kötü bir niyet yok.
Tek sorun yatak olayı.😂Ona sınır koyun.
İşte ben pcosluyum ve çocuk sahibi olamam gibi geliyor 🤣 yine kendime alınacak şey çıkardım durdum içinden. Hani diyen çok yakın bir akrabası da değildi. Zaten o an durdum nerden bilsin ya dedim geçti gitti. Gerçekten beni benim gibi biri anlayabilir bu konuda sanırım. Altın sevmediğim için değil bu arada çok severim altın takıyı ama bilezik vs sevmem. İşte sorun onların 2x takıyorken benim anne babamın x adet takması. Normalde böyle oluyormuş biliyorum ama yine de bana çağ dışı geliyor sonra susuyorum senin istemen olacak çağ mı kaldı diyerek 🤣🤣🤣. Bir daha evinde kalır mıyım bilmiyorum tek başıma. Sevgilimle kalırken gelir yatarsa ayrı konu açarım okuruz

Allah affetsin ama aynı anda çok erkeği idare eden kadın demek gibi geldi bana. Birini bırakıp diğerini alan kadın da olabilir tabi :KK51:
annemin anneannesi biraz öyleymiş. Yani biriyle ilişkisi varmış koca diyorlar ama evli midir değil midir kimse bilmez e devlette bakınca eşleri ölmüş insanlarda dul yazıyor. Arkadaşımın anne babası boşanmış olduğu için biliyorum orda da boşanmış yazıyordu. Ama o kadının yerinde bekar yazıyor hiç evlenmemiş muhtemelen ya da Türkiyede kayıtlı değil. Biriyle ilişkisi varken bırakıp başkasına gidiyormuş. Anneannem boşanmış ikinci evliliğini yapmış. Saçma tabir olduğu için sildim zaten.

Anneannemin annesi kör nadiye diye bilinir sulalede. Bi gozunu kisip bakarmis hep. Kadin 98 yasinda rahmetli oldu. Cisini tutamadigi icin donun arkanizi gavur usaklar der oldugu yere pacali donunu siyirip isermis. Smdi benim kv bunu biliyo. Yoksa😱😱
sorun kv adayımın bunu irdeleyip durması ama. Nereye gitmiş ne yapmış ne etmiş diye sorup durdu yüzüme karşı dedikodu yaptı. Sonra anneannem için yaptı aynısını o dönem boşanma yokmuş diyerek. Evet oraya takılmam da saçma yani bilmiyorum bu kadının muhabbeti bizim aramızda çok geçiyor. Ama yine düşünüyorum yüzüme karşı dedikodu yapması mı lazımdı diye. Anneme de anlattım aman ne olacak sanki gizli saklı kim bilir onların ailesinde neler vardır ölmüş gitmiş merak etmiştir sen de ona sorup dursaydın dedi. valla kendimle yaşamaktan yoruldum ya

Son düzenleme:
Anneannemin annesi kör nadiye diye bilinir sulalede. Bi gozunu kisip bakarmis hep. Kadin 98 yasinda rahmetli oldu. Cisini tutamadigi icin donun arkanizi gavur usaklar der oldugu yere pacali donunu siyirip isermis. Smdi benim kv bunu biliyo. Yoksa😱😱
Kör,sidikli diyecek.😂Çok tatlısınız.

Merhaba kk üyeleri siz kv adayımdan bıktınız ama ben bir türlü bıkamadım. Yine manas destanı gibi konu yazdım uzun okumak istemeyen baştan okumasın. Okuyanlardan da özür dilerim 🥺.

üzülme olayını anlatıyorum terziye gittik kv elbise diktirecekti. Terziye daha önce gitmemiş arkadaşından duymuş artık kötü şansıma annemin teyzesinin kızının yeri. duyunca keşke vazgeçirmeye çalışsaydım ama tanıyorum dedim. Gidince görünce kv adayı akraba olmamıza şaşırdı ben de çekik gözlüyüm ama karşısında orta asya tipi görünce haliyle dikkatini çekti diye düşünüyorum. Annemin kuzeni başladı anlatmaya. annesini anlattı ardından Anneannemin annesine girdi 13 yaşından 55 yaşına kadar doğurmuş her ülkeden Kırgızistandan Polonyaya kırıma çocuğu var. kadını anlattı durdu her detayı baya müge anlılık olaylar. Müdahale ettim tamam o kadar detaya inme eskidenmiş diye. Kv verdi gazı artık kötü niyetli mi bilmiyorum. Anneannem ikinci dünya savaşında Avusturyada doğmuş ordan Türkiye'ye gelmiş. ve annesi onu ilişkisi olduğu adamın yanına bırakıp gitmiş. Sonra hiç görüşmemişler annem bile görmemiş 2005 yılında öldüğü halde. Ama kardeşleri ile iletişim halinde artık nasıl buldular birbirlerini bilmiyorum. kv de sürekli göçmenlik zor eski insanlar öyleydi diye resmen gaz verdi anlatsın diye. Bizim aile kadınları hep çok evlilik yapmış. annem ve teyzem harici.

sustum oturdum yüzüm baya düştü anlamıştır. Bilmiyorum yani ömrüm boyunca görmediğim kadın yüzünden kv hakkımda kötü konuşur mu düşünür mü? bana ne demek istiyorum ama diyemiyorum önemsiyorum düşüncelerini. Ya bu kız da onlar gibi olursa der mi bilmiyorum. Ya içinde kötü düşünceler oluşursa? Yola giderken kv ne garip aile hikayen varmış dedi. Anneannemi üvey babaannesi babası hep saklamış annesine vermek istememişler kadının ne mal olduğunu belli olduğu için. Çok yargılamak istemiyorum şartlarını bilemeyiz dedim konuyu kapattık. Boşuna mı dert ettim üzüldüm ya sonuçta anneannemin annesi. Herhalde ona bakıp benim hakkımda saçma sapan düşünceleri olmaz. Ama içime o kurt düştü. Aksine 2 gün o kadar iyiydik ki.

Pazar günü sevgilimin abisinin bebeğinin mevlütüne geldim ve kv adayımın olduğu şehirde de biraz kalacağım. Arkadaşımda tabii. Pazar ve pazartesi kv evinde yatılı kaldım. kv sürekli istiyordu çağırıyordu aman ne olacak dedim ve kaldım. Hiç sıkıntı yaşamadık. Aksine o kadar iyiydi ki. Sürekli bebek sever gibi sevdi durdu. Buzdolabına fotoğrafımı çıkarıp asmış. Sabah sevgilimle telefonda konuşurken odaya girdi yatakta yanıma oturdu sonra da uzandı. Sürekli bir şeyler yaptı yedirdi. Hatta pasta almışlar doğum günümü kutladık 12 Mart'ta olduğu halde. Yaşanan sorunları bir şekilde hallettik ve genel olarak istediğim gibi çözüldü. bugün kuyumcuda nişan için takıları seçtik ikimiz. Kuyumcu da neden yüzüğünü takmıyorsun dedi evlilik teklifi aldığım yüzüğü takmıyorum. işaret parmağımda yüzük vardı. Kvme abla sen gelinine gümüş yüzük mü layık görüyorsun bir tane de günlük yüzük al diye saçma sapan muhabbet kurdu.orda ben baya bozuldum modum düştü. Ben gümüş takı takmayı seviyorum. Sanki ben altın alamam gibi laf sokuyor hissettim. annem de sen her şeyden nem kapıp durma dedi. Doğum günüme az kaldı hediye almak istediğini söyledi ve itirazlarıma rağmen aldı mezuniyetimde de hediye almıştı kendisi çok bonkör. bu biraz kötü hissettiriyor. Düğünde de takacağı altını ailem takmaz. Bu da içime dert oldu ama hep böyle oluyormuş erkek tarafı daha fazla harcama yapıyormuş. Yine de kötü hissediyorum işte. bir şey diyin ya ben kuruntu mu yapıyorum. Arkadaşıma geldim sinirden ağladım hep. Niye sordu durdu kendimi sorguladım. Yüzüme böyle dedikodumu yapan kim bilir arkamdan neler der :KK43:

Biz sana mesafe koy dedikçe yine kadının dibine dibine girmişsin. Bu kadın değil miydi sevgilinle tatile gittin diye sana laf söyleyen. Buna rağmen gidip evinde kalmışsın. Kadın yarı bir gün bunu da kullanacak sana karşı.

Bir kız arkadaşım her hafta sevgilisinin ailesinin evinde kalırdı bir kaç gün. Evlendikten sonra da kayınvalide ile çok sık görüşmemek için eşiyle tartışmaya başladı. Ben böyle durumlarda erkek ailesine hak veriyorum açıkçası. Evlenmeden gidip kalarak, sınırları aşarak beklenti oluşturmuş oluyorlar çünkü.

Siz de evlenince yurtdışında yaşayacak olmanıza güveniyorsunuz sanırım ama bu çözüm değil ki. Sevgilinin annesi nasıl gelip yatağınıza uzanabilecek cesareti bulur, sevgilinizle konuştuğunuzu duyup nasıl odanıza girebilir?

Ailenizle ilgili konuya gelince kuzen anlatmış, kayınvalide de dinlemiş. Bir şey göremedim burada.

Bence siz sevgilinizin ailesinin sizi sevip sevmemesini, beğenip beğenmemesini bu kadar takmayın kafanıza. Bu hem yanlış yapmanıza sebep olur, hem de sevmek istemeyen her türlü bahane bulur zaten.

Kalbinizin ağzınızda atmasını gerektirecek bir şey okumadım. Her şeyi böyle çok uçta mı yaşarsınız ?
Bu konuda sadece hatalı olan sizsiniz.

Terzi tanıdığınız ailenizle alakalı mevzuları açtığı anda; '' bu x teyzeyi ilgilendiren bir mesele değil. Biz buraya dedikodu yapmaya değil elbise diktirmeye geldik. Yapamam dersen biz başka terzi bakalım. '' deyip susturmanız gerekirdi.

Susması gereken o ortamda siz değildiniz. Bu sebeple dedikoduya sustuysanız sizin de onlardan pek farkınız kalmamıştır. Kayınvalidede bu rahatlığı sizden aldı. Hiç kadını suçlamayın.

Ailenizdeki kadinlarin yada herhangi birinin nasil bir yasam sürdüğünü elestirmek, yargılamak kimsenin haddine degil. Aksini yapmaya kalkan olursa da haddini bildirirsiniz.
Kendinizi sevgilinizin ailesine beğendirmek ve kabul ettirmek gibi bir zorunlulugunuz da yok ayrica. Bu sevgilinizin problemi. Begenmiyorsaniz yolunuz acik olsun diyebilecek oz saygiya sahip olmak hayatta size hep kazandirir. Unutmayın karsi tarafin size verecegi degeri siz belirlersiniz.
Son olarakta mesefenizi koruyun diyorum.

Merhaba kk üyeleri siz kv adayımdan bıktınız ama ben bir türlü bıkamadım. Yine manas destanı gibi konu yazdım uzun okumak istemeyen baştan okumasın. Okuyanlardan da özür dilerim 🥺.

üzülme olayını anlatıyorum terziye gittik kv elbise diktirecekti. Terziye daha önce gitmemiş arkadaşından duymuş artık kötü şansıma annemin teyzesinin kızının yeri. duyunca keşke vazgeçirmeye çalışsaydım ama tanıyorum dedim. Gidince görünce kv adayı akraba olmamıza şaşırdı ben de çekik gözlüyüm ama karşısında orta asya tipi görünce haliyle dikkatini çekti diye düşünüyorum. Annemin kuzeni başladı anlatmaya. annesini anlattı ardından Anneannemin annesine girdi 13 yaşından 55 yaşına kadar doğurmuş her ülkeden Kırgızistandan Polonyaya kırıma çocuğu var. kadını anlattı durdu her detayı baya müge anlılık olaylar. Müdahale ettim tamam o kadar detaya inme eskidenmiş diye. Kv verdi gazı artık kötü niyetli mi bilmiyorum. Anneannem ikinci dünya savaşında Avusturyada doğmuş ordan Türkiye'ye gelmiş. ve annesi onu ilişkisi olduğu adamın yanına bırakıp gitmiş. Sonra hiç görüşmemişler annem bile görmemiş 2005 yılında öldüğü halde. Ama kardeşleri ile iletişim halinde artık nasıl buldular birbirlerini bilmiyorum. kv de sürekli göçmenlik zor eski insanlar öyleydi diye resmen gaz verdi anlatsın diye. Bizim aile kadınları hep çok evlilik yapmış. annem ve teyzem harici.

sustum oturdum yüzüm baya düştü anlamıştır. Bilmiyorum yani ömrüm boyunca görmediğim kadın yüzünden kv hakkımda kötü konuşur mu düşünür mü? bana ne demek istiyorum ama diyemiyorum önemsiyorum düşüncelerini. Ya bu kız da onlar gibi olursa der mi bilmiyorum. Ya içinde kötü düşünceler oluşursa? Yola giderken kv ne garip aile hikayen varmış dedi. Anneannemi üvey babaannesi babası hep saklamış annesine vermek istememişler kadının ne mal olduğunu belli olduğu için. Çok yargılamak istemiyorum şartlarını bilemeyiz dedim konuyu kapattık. Boşuna mı dert ettim üzüldüm ya sonuçta anneannemin annesi. Herhalde ona bakıp benim hakkımda saçma sapan düşünceleri olmaz. Ama içime o kurt düştü. Aksine 2 gün o kadar iyiydik ki.

Pazar günü sevgilimin abisinin bebeğinin mevlütüne geldim ve kv adayımın olduğu şehirde de biraz kalacağım. Arkadaşımda tabii. Pazar ve pazartesi kv evinde yatılı kaldım. kv sürekli istiyordu çağırıyordu aman ne olacak dedim ve kaldım. Hiç sıkıntı yaşamadık. Aksine o kadar iyiydi ki. Sürekli bebek sever gibi sevdi durdu. Buzdolabına fotoğrafımı çıkarıp asmış. Sabah sevgilimle telefonda konuşurken odaya girdi yatakta yanıma oturdu sonra da uzandı. Sürekli bir şeyler yaptı yedirdi. Hatta pasta almışlar doğum günümü kutladık 12 Mart'ta olduğu halde. Yaşanan sorunları bir şekilde hallettik ve genel olarak istediğim gibi çözüldü. bugün kuyumcuda nişan için takıları seçtik ikimiz. Kuyumcu da neden yüzüğünü takmıyorsun dedi evlilik teklifi aldığım yüzüğü takmıyorum. işaret parmağımda yüzük vardı. Kvme abla sen gelinine gümüş yüzük mü layık görüyorsun bir tane de günlük yüzük al diye saçma sapan muhabbet kurdu.orda ben baya bozuldum modum düştü. Ben gümüş takı takmayı seviyorum. Sanki ben altın alamam gibi laf sokuyor hissettim. annem de sen her şeyden nem kapıp durma dedi. Doğum günüme az kaldı hediye almak istediğini söyledi ve itirazlarıma rağmen aldı mezuniyetimde de hediye almıştı kendisi çok bonkör. bu biraz kötü hissettiriyor. Düğünde de takacağı altını ailem takmaz. Bu da içime dert oldu ama hep böyle oluyormuş erkek tarafı daha fazla harcama yapıyormuş. Yine de kötü hissediyorum işte. bir şey diyin ya ben kuruntu mu yapıyorum. Arkadaşıma geldim sinirden ağladım hep. Niye sordu durdu kendimi sorguladım. Yüzüme böyle dedikodumu yapan kim bilir arkamdan neler der :KK43:
Bence bir sorun yok kv seninle baya ilgili, siddin sene önceki meseleleri de sana bağlayacağını düşünmüyorum. Benzeri durumlar her aile de vardır. Aksine ben kv nin seni sevdiğini ve fazlasıyla ilgi gösterdiğini düşünüyorum. Kuyumcu da yaptığı harekette bence güzel. Forumda kaynanası hiç bir şey almayan takıyı bile layık görmeyenler var. Bence bu konu da şanslısın sadece bu kadar bonkörse sende bir şekilde karşılığını ver. Sana takı aldıysa sende ona bir hediye al mesela altta kalma.

Biraz öyle sanırım. Pazar günü o kadar ısrar etti ki insanların yanında annem tamam kal bari dedi. Mesafeli olmaya çalışıyorum ama olmuyor. Benim sevgilim de ailemle yakın bu arada o da evimize gelip kaldı. Kötü olmak istemiyorum. Ama çok samimi olmakta istemiyorum. Resmen tatlı diliyle beni manipüle ediyor ya
Beni yanlış anlamayın ama neden yakın olmak istemiyorsunuz? Bir kötülüğünü mü gördünüz? Bazı kayınvalideler çocuklarını evlendirirken cok hevesli olabiliyorlar. Benim anneannemde öyle mesela bu kötü niyetinden değil. Cok yakın olunda demiyorum ama bayramda seyranda kandilde arayın. Arayı iyi tutmazsanız bu sefer eşinize diyecek beni hiç aramıyor sormuyor diye.

Yaşınız küçük sanırım bunlar size dert gibi geliyor. Yani kuzeniniz anlatmış kadın sizi mi araştırdı sanki. Hem bilse nolcak sizin evleneceğiniz kişi sizi biliyor gerisi çok önemli değil. Büyük ananenizin de ne yaşadığını bilemez kimse belki de zordaydi ve gitti.
Her neyse dert olmayacak şeyleri dert etmeyin. Türkiye de erkek tarafı altı bilezik takarsa kız tarafı anne baba bir tane takar. Rahat olun. Ve hep böyle küçük şeylere takılmayın hayat zindan olur.

X