Ayrılık Kaygısı :(

Eğer servisle okula da gitmiyor olsaydı sorun var derdim ama ona alıştığına göre ilk okula da alışacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta bir okul fikrine alışmış artık.
Benim oğlumda da benzer durumlar yaşadık. Şimdi 9 yaşında. Artık bağımsız hareket ediyor. Çok şükür ekstra bir durum yaşamıyoruz.
Size tavsiyem sinirlenmemeye çalışın. Biliyorum, insan çok geriliyor. Ama siz gerildikçe sizden hiç ayrılmayacak. İyice yapışacak. Sakince ve belki bir destek alarak bu süreci kolaylıkla atlatırsınız umarım.
Basketbol kursunda da direk bırakmak yerine kademeli ayrılmayı deneyebilirsiniz.

Yeni ortamlara girerken yaşıyor olabilir ve o kaygıyı babasıyla asamiyor olabilir.yoksa okula giderken de size kök sokturmesi gerekir ve dahi gitmezdi.kaygilarini aşmasına yardimci olun.ben olayı size bağlıkla bereber yeni ortamlara karşı kaygı duymasına bağladım. birkac hafta sonra da bakın bakalım benzer şekilde davranıyor mu?mesele sizsizlik mi yoksa yenilikler mi?

Destek almadan ikinci çocuğu yapmayın. Sorun çocuktaymış gibi anlatıyorsunuz ama değil. Önce siz ebeveyn olarak sonra da çocuk destek alın sonra ikinci çocuğu yapın.

acaba kendi kaygılarınızi istemsizce çocuğa mı aktardınız. sağlıklı bağlanma ve ayrılma süreci genelde 4 yaşta bitiyor. belki uzayabilir normal midir bilemiyorum. belki bir pedagogdan yardım alsanız. adem güneşin bu konuda çok videosunu gördüm belki işinize yarayan cevapları orda bulabilirsiniz.

X