Aysebru nun diyet serüveni

aysebru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2010
803
10
Yıllardır kilo vermek için denemediğim yol kalmadı. Hep hayalim zayıflamak oldu ama sonuç hüsrandı tabi. Dönem dönem çok güzel kilolar verdim. İnceldiğim kendimi çok güzel hissettiğim kısacık zamanlar. Sonra hooop kilolar geri geldi tabi. Sağlıklı sağlıksız bir sürü başarısız deneme sonunda hamileliğimde de aldığım 30 kilo üzerine tuz biber oldu diyebilirim. Şu an 38 yaşımdayım... ilkokuldan beri kiloluyum... yazık ki ömür geçiyor bu şekilde kilolarla devam etmek demek sağlığımın daha da bozulacağı demek oluyor. Bu gün geçmişte katıldığım gruplarla yazışmalarımızı okudum. Gerçekten de birlikten kuvvet doğuyormuş... Sayfaları okurken benimde artık başlamam gerekiyor dedim ve kendime yeni bir sayfa açmaya karar verdim. Şu an 120 kiloyum ve 1.68 boyundayım... KARBONHİDRAT diyetiyle bir dönem 45 kilo verdi. Daha sonra hamilelik ve emzirme dönemimde geri aldım tabi... Şimdi yeniden başlamak istiyorum. Hazır yaza daha vakit varken gitsin kilolar. Eğer benimle birlikte kilo vermek isteyen arkadaşlarım varsa birlikten kuvvet doğar :)

1. Günüm :21:

1 limon
ılık su
1 tatlı kaşığı bal karıştırıp içtim
kocaman bir bardak

kendimi daha enerjik hissetmemi sağladı :KK8:

Kahvaltı

1 parça beyaz peynir
5 siyah zeytin
domates
yeşil biber acı olsun benim ki acıydı
2 dilim tam buğday ekmek
şekersiz çay
şeker kullanmayı bırakalı hemen hemen 1 yıl oldu. İlk zamanlar zor gelmişti ama alıştım ve şimdi şekerli bir şey içemiyorum.

evet sabahım böyle aaa bu arada

3 bardak suyumu unutmadım tabiii... bol bol su içilmeli. Kilo vermenin en güzel yolu.
İçemeyenler içine limon damlatın biraz tadı değişsin.

Bir de duran metabolizmayı çalıştıracak tatlı krizlerimizi durduracak ufak bir sırrım var...

1 litre şişe suya 1 adet kabuk tarçın atın gün boyu onu için. su bitince üzerine tamamlayın. Acıkmadığınızı farkedeceksiniz.

sabahım bu...

ara da şekersiz türk kahvesi içerim bayılırım kahveye

1 tane meyve mesela yeşil elma olabilir ya da çilek 8 10 tane

öğlene menüm....

az yağlı sebze
1 kase yoğurt (mutlaka yoğurt)
salata
1 dilim tam buğday ekmek

ya da ızgara tavuk balık köfte
ya da çok aç değilim derseniz

1 kase yoğurt
salatalık rende
1 dilim ekmek

ama mutlaka yemeliz aç kalarak yaptığım tüm diyetlerin sonu fiyasko oldu çünkü

yazılarımı görüp bana katılmak isterseniz daha da keyifli olur birlikte kilo vermek :KK19:

öğle yemeğinde

1 kase yoğurda maydanoz dereotu salatalık acı sivri biber doğradım
1 dilim tam buğday ekmek
2 yemek kaşığı da az yağlı kıymalı pırasa yedim.

şu saat oldu 2 litreye yakın su içtim...

şimdi ara öğün zamanı...

1 elma :KK56:

akşam yemeğinde

bol yeşil salata içine ince bulgur kattım süper oldu
2 parça ızgara tavuk
yoğurt

gece geç yattığım için akşam yemeğimi 8.30 da yedim
ara öğünde de
1 bardak süt

bol bol su içtim

ilk günüm bitti çoook şükür.:21:

canım inşallah istediğin kiloya ulaşırsın,Önceden vermişsin eminim yine vereceksin yeterki istikrar ve karar.. bende evlenmeden 2 yıl önce 64 ten 50.5 kilolara düşmüştüm.. Ama gitgide kilo aldım ve evlendikten sonra 63,5 kilolara geldim.. Şimdi zar zor bi şekilde kilo verdim ve 61.7 kiloya düştüm... bu sefer kararlıyım... takip ediyorum seni haberin olsun:)bende beklerim günlüğüme

veee 2. gün....

sabah 3 bardak suyla başladı.

kahvaltıda

2 dilim tam buğday ekmek
1 parça peynir
5 zeytin
bol yeşillik
şekersiz çay

6 bardak su oldu toplamda...

bu saat oldu işlerim bitti

yemeğimi de koydum ocağa :21:

umarım yazdıklarımı okuyup benimle bu yolda yürümek isteyen arkadaşlar olur.

Farklı bir platformda kilo problemlerini elma diyetleri isveç diyetleri bir çok şok diyetlerle çözmeye çalışan hanımlar var.
Bunların hiç bir şekilde çözüm olmadığını ben şahsen biliyorum artık. Hızla bir haftada şok diyetle verilen kiloların aynı hızla ve daha fazlasıyla geri geldiğini kendim yaşadım. Yazık oldu tabi onca emeğime. Hem sağlığım gitti hem de hala şişmanım.

Etrafımda kendi yaşıtım kadınların yanında onlardan yaşça ne kadar fazla durduğumu görmek...
Beğendiğim bir çok kıyafetin içine girememek...
Sokakta büyük küçük bir sürü insanın alaylı bakışlarına katlanmak...
Özel bir gün de üstüme giymeye abiye kıyafet bulamamak... bulduğumu da yakıştıramamak...
Hızlı yürüyememek...
Bel ağrısı, diz ağrısı çekmek...
Aynaya bakınca sarkan gıdıdan başka bir şey görememek...

bu olumsuzluklar listesi daha çoook uzar...

Sağlıklı olmak en başta tabi... en önemlisi o elbette.
Ama artık giydiğim yakışsın istiyorum. daha da neler neler...

canım inşallah istediğin kiloya ulaşırsın,Önceden vermişsin eminim yine vereceksin yeterki istikrar ve karar.. bende evlenmeden 2 yıl önce 64 ten 50.5 kilolara düşmüştüm.. Ama gitgide kilo aldım ve evlendikten sonra 63,5 kilolara geldim.. Şimdi zar zor bi şekilde kilo verdim ve 61.7 kiloya düştüm... bu sefer kararlıyım... takip ediyorum seni haberin olsun:)bende beklerim günlüğüme

teşekkür ederim. umarım sende başarırsın. ben uzun zamandır kendimde kilo verme isteği bulamadan bu kilolara tekrar çıktım. çok zorluklarını yaşıyorum. ama bu kez kararlıyım. inşallah gidecek :)

senin günlüğünü de takip edicem :)

Öğle yemeğinde az zeytinyağlı yeşil mercimek vardı.
1 porsiyon yeşil mercimek
bol yeşil salata
1 kase yoğurt
doyurucu bir öğün oldu.

öğleden sonra..

Misafir ağırladım gündüz arkadaşlarım çaya geldiler.

Diyette olduğumu söylemedim, kimsede anlamadı zaten.
Söylememek bence daha iyi. İnsanlar rejime mi başladın aaaa gene miiii :)))))))) diye dalga geçiyorlar. En iyisi söyleme...

arkadaşlarıma kısır yaptım az yağ koydum içine zeytinyağ... bol limon yeşillik... çok ta lezzetli oldu.
dünden patatesli kekim vardı
onlar da gelirken tulumba tatlısı ve kahcenin yanına çikolata ve çikolatalı bisküviler getirmişler sağolsunlar.
neyseeee...

ara öğün niyetine 2 3 kaşık kısır ve şekersiz çay içtim.
1 de türk kahvesi.

Su içmeye devam... bol bol hem de...

Akşam yemeğinde

1 parça ızgara tavuk
3 y.k kısır
2 y.k yoğurtlu semizotu salatası
2 y.k sade yoğurt

ekmeği sadece sabah yiyorum. zaten kısırdaki ve dün akşam ki salataya kattığım bulgur ekmek yerine geçiyor ve zararsız doyuruyor.

2. günümü de bitiriyorum. tek ara öğünüm kaldı :)

gece içer sütümü yatarım...

Aç kalmadan sağlıklı kilo vermenin kalıcı olacağını biliyorum artık. Geç oldu anlamak ama olsun zararın neresinden dönsem kardır. Kızımında kiloları aldı başını gidiyor. Kendimi düzene sokarsam o da benimle ister istemez farkında olmadan zayıflayacak. Okula başladığından beri ki şu an 2. sınıfa gidiyor, epey bir üzüntüler yaşadı zavallı yavrum :KK43:
Sınıf öğretmenimiz bu konuda çok hassas çünkü kendi oğlunun da kilo problemi var. Kızımı okulda koruyan, duygularını anlayan iyi bir öğretmen.
Neyse ki kızımın özgüveni çok yüksek te tüm olanların üstesinde gelmeyi başardı. Zaman zaman ağlayıp canının sıkıldığı zamanlar oluyor ama, kendini savunup korumayı öğrendi.
Ama üzülmekten kırılmaktan daha önemlisi sağlık....
İnşallah önümüzde ki okul sezonuna ikimizde daha zayıf ve daha sağlıklı gireriz.

Kız kardeşim çok ünlü bir diyetisyene gitti... Nişantaşı'nda... epey bir zayıfladı. Doktorun metabolizam hızlandırıcı bir içeceği var.

1 lt su
1 yeşil elma 4 e böl
kabuk tarçın
karanfil
tane karabiber kaynat

soğutup şişeye koyuyordu gün içinde içiyordu.

tavsiye ederim.

Birde acı biberin gerçekten zayıflattığına şahidim...

Yazın memlekete gittik kızımla. Eşim işinden sebep İstanbul da kaldı.
Acı yeşil biberi yemeye başladığım andan itibaren karnımın midemin küçüldüğünü farkettim. Züğürt tesellisi gibiydi ama... eşim geldiğinde daha beni görür görmez aaa zayıflamışsın dedi. Hem de yedim içtim diyetsiz.

Buralarda bu mevsimde öyle acı biber yok bu yaz gittiğimde alıp kurutup stok yapıcam. O zaman akıl edip almadığıma pişmanım.

İŞte böyle...

Azmin zaferi... demek istiyorum... İnşallah kilo verince şimdi ki sonra ki ara da ki halimin resimlerini koyarım buraya :)
Vaaayy beee neymişim ne olmuşum derim inşallah.

günaydın... :21:

Cumartesi Pazar ufak kaçamaklarla geçti. Olsun mecburen oldu çünkü eşim diyette olduğumu bilmiyor. Ona belli etmeden devam ediyorum. Çünkü hiçbir zaman sonu gelmeyen diyetlerden sebep oda artık bana inanmıyor :KK43:

Her neyse bende söylememe belli etmeme ve yanındayken yemeye karar verdim.

Eveeetttt....

Dün sabah

2 büyük bardak su
meyveli cornfleks
1 bardak süt
ile yaptım kahvaltımı

ara öğün

şekersiz türk kahvesi

öğle yemeğinde

kızım okul çıkışı kahvaltı yapmak isteyince öyle yaptık

1 simit
1 haşlanmış yumurta
4 5 parça sucuk
peynir

ara öğüne yer kalmadı tabi

akşam yemeğinde

1 porsiyon zeytinyağlı pazı
1 kase yoğurt
2 dilim çavdar ekmeği

bol bol su içtim.

ve bu sabah 1 litre suyla başladım güne...

1 bardak süt
cornfleks ile kahvaltımı yapıyorum.

kahvaltımı yaparkende yazıyorum :)

cuma günü tartıda ne çıkacak çok merak ediyorum. en azından 2 3 kilo gitse keşke.
inşallah.

5 kilo vermişim :21:

inanamıyorum bu gün tartılma niyetim yoktu cuma gününe kadar beklemeye karar vermiştim ama
:)

115 kilo çıktım...

bu çok güzel bir şey.

sabah saat 10 gibi arkadaşlarımla parkta buluşup kahve içtik. E tabi biraz da yürüdüm.

Öglen misafirlikteydim kardeşimde

1/2 simit
3 y.k. kısır az yağlı ben yaptım hatta :)
2 y.k. patlıcan salata yağsız
2 y.k. iç bakla salatası yağsız
şekersiz çay

ara

şekersiz türk kahvesi

akşam 3 y.k. kısır
1 dilim çavdar ekmeği
1 parça peynir

ara da 1 bardak sütümüde içer yatarım...

Giden 5 kilonun tamamen yağ olmadığını bilsem de, bu çok mutluluk verici. İnşallah hedefime ulaşırım. Gece yatmadan yendiğinde uykuda karın yağlarını yakan yoğurt limon kürüne de daha başlamadım ama bu akşam başlıycam inşallah

Valla brova 5 kilo gitmis bende kasimdan beri kilo vermeye calisiorum 4 kilo verdm kaldim ne yapacam bilmiorum 10kilo daha vrmek istiorum ama cok zor......

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Valla brova 5 kilo gitmis bende kasimdan beri kilo vermeye calisiorum 4 kilo verdm kaldim ne yapacam bilmiorum 10kilo daha vrmek istiorum ama cok zor......

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba canım, inşallah kilo vermeye tekrar başlarsın. Sanırım hızlandıracak metabolizmanı çalıştıracak bir şeylere ihtiyacın var.
Bir litre su yeşil elma karabiber karanfil tarçın karışımını yapıp gün içinde tüketirsen hem tok tutar hem de metabolizmanı hızlandırır. Kilo daha az olunca vermek zor oluyor tabi. Benim kilom çok olduğu için başlarda hızlı vermem normal. Bakalım ilerleyen zamanlarda ne kadar verebilirim.
Moralini bozma bol bol su tüket ianan tekrar vermeye başlayacaksın.

Vee günaydın...

Bu sabah enerjik kalktım saat 7 de.
Kızım sabahçı olduğu için güne erken başlıyorum. Maraton yataktan kalkar kalkmaz başlıyor. Bu kilolarla beni zorlamıyor dersem kocaman bir yalan olur. Bel fıtığımdan sebep hiç geçmeyen ağrılarım var maalesef. Hatta hemen hemen her gün ağrı kesici almak zorunda kalıyorum. Dizlerim isyanlarda yeter artık zayıfla kurtar beni bu ağırlıktan diye çığlık çığlığa bağırıyorlar. Yazık onlara :KK5: Sonuç olarak zorlanıyorum hem de çok.
Yaz geliyor kat kat kıyafetleri çıkarma zamanı da yaklaştığı için açıkçası sinirlerim de gergin. Yağlar etler daha net çıkacak ortaya. Eee deniz mevsimi geliyor... hangi mayo yakışır ki... Bütün bunlar kilo vermek için yeterli sebep.

Eşime dahi diyet yaptığımı söylemiyorum... İnşallah biraz daha kilo verince kendi aaa zayıflıyomusun sen desin.
Verdiğim kilo benim kilomdaki biri için deve de kulak. Belli bile olmuyor. Sadece dün sabah epey uzun bir mesafeyi ve yokuş yukarı bir yolu biraz daha rahat çıktım.
İnşallah inşallah inşallah zayıflarım...

2 sabah cornfleks süt kahvaltısından sonra bu sabah klasik kahvaltı çekti canım.

3 bardak suyla başladım

kahvaltıda

1 parça beyaz peynir
6 siyah zeytin acı yeşil biber
dereotu
maydanoz
taze nane
1 küçük domates
2 dilim çavdar ekmeği
2 fincan şekersiz çay.

dereotu tok tutup çok güzel kilo verdiriyor tecrübeyle sabittir :)

günaydın... :21:

Cumartesi Pazar ufak kaçamaklarla geçti. Olsun mecburen oldu çünkü eşim diyette olduğumu bilmiyor. Ona belli etmeden devam ediyorum. Çünkü hiçbir zaman sonu gelmeyen diyetlerden sebep oda artık bana inanmıyor :KK43:

Her neyse bende söylememe belli etmeme ve yanındayken yemeye karar verdim.

Eveeetttt....

Dün sabah

2 büyük bardak su
meyveli cornfleks
1 bardak süt
ile yaptım kahvaltımı

ara öğün

şekersiz türk kahvesi

öğle yemeğinde

kızım okul çıkışı kahvaltı yapmak isteyince öyle yaptık

1 simit
1 haşlanmış yumurta
4 5 parça sucuk
peynir

ara öğüne yer kalmadı tabi

akşam yemeğinde

1 porsiyon zeytinyağlı pazı
1 kase yoğurt
2 dilim çavdar ekmeği

bol bol su içtim.

Gayet sağlıklı bir menü olmuş... Aynen benm eşimde bana bu konuda inanmıyor ve güvenmiyor...verdiğim sözleri tutsaydım şimdi çıtı pıtı olurdum:KK43:

X