Azimle 18 kilo vermeyi başardım nasıl mı?

0mayra

İçimde kırk kadın,kırkı da yabancı kırkı da öteki
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2014
383
305
Selam kızlar ben kendimi bildim bileli hiçbir zaman zayıf bir kız olamadım ortaokuldayken bile 60 kiloydum daha sonra lise dönemlerinde hızlı bir şekilde 75 e kadar çıktım ama hala kendimi zayıf hissettiğim için yemeye devam ediyordum ta ki çevredekilerin tepkileri sinirime dokunanı kadar önceleri akşam ekmek yememeye başladım fakat onun açığını hep pilavlı kapatıyordum.Derken üniversiteye başladım ve kilom hala 75 ilk 2 sene kilo vermek için bayağı uğraş verdim ve hep yiyerek zayıflama yolunu arıyordum.En sonunda bir gün bir karar verdim ve zayiflayacagim dedim kendi kendime o zaman spora falan da gidiyordum yine fayda etmiyordu 68 ile başladım ve 8 ay gibi bir sürede 18 kilo verdim.Ekmegi tamamen çıkardım hayatımdan pilav,makarna,kola,tuz,şeker her şey gitti.Kahvaltida bile haşlanmış patates,yumurta yiyodum.Gunde iki öğün tek yiyorum zaten öğlen aciktigimda neskafe veya Türk kahvesi içiyordum tabi yanında bir küçük kek falan atistiriyordum.Aksam yemeklerinde sadece ana yemek salata yiyip ayran içerek 18 kiloyu devirdim.Herhangi bir kür denemedim belki bu sebepten süre biraz uzadı ama bol bol gezip dolaştım bunun yanında.Su anda 50 kiloyum ve benimle kilolu diye dalga geçenlerden daha zayıfım.Umarım yardımcı olabilmişimdir ve darısı zayıflamak isteyenlerin başına diyelim.Her şey tamamen kafada bitiyor ekmeği tamamen silince ve hiç yemeyince unutuyorsunuz bir süre sonra.

Yorumun için teşekkürler canım:dua: Ben diyet konusunda şunu anladım ki gerçekten kendini hazır hissedip gözü kara olmak lazımmış ve azaltmak değil bir kereden vazgecmeliymişsin sevdiğin şeylerden.Ekmegi kesmek bir diyetin %50 si bence öncelikle ise burdan başlamalısın.Aç karnına içebiliyosan ya bitki çayı ya da elma sirkeli şu içebilirsin hazımsızlık konusunda yardımcı olur.Olaya şu kadar veriyim diye de bakma çünkü kilo verdikten sonra hırsın artıyor şimdiden gözünü korkutma ben 5 kilo vermek için başladım zayifladigimi gördükçe daha çok vermek istedim derken ideal kiloma kavuştum:KK33:Bir de diyet yapmak için değil de yeme alışkanlığını değiştirmek için başlarsan daha güzel olur.Cunku diyet kısa vadelidir ve hedefe ulaştıktan sonra kiloyu korumak emin ol vermekten daha zor.Umarım kısa zamanda kurtulursun kilolarından :dua:Haberlerini bekliyorum canım.

tesekkur ederim cnm bilgilerin icin. evdd oldugumdan leslieye basladm haber veririm bakalm sonuc ne olacak

Peki canım ama tecrübelerime dayanarak şunu söylemek istiyorum ki ben zayıflamadan sporun faydasını pek görmedim.Once kilolarımı verdim daha sonra spor yaptım çünkü diyete başlamadan önce spor salonuna gidiyodum yorulunca daha çok acikiyodum:KK12:

Bende 69 falan olsun çok moralim bozuk yaaa uffff
Bozma moralini canım gerçekten isteyince oluyor.Belki işe kendine daha küçük bedenli kıyafetler almakla başlayabilirsin acayip hırs yaptırıyor:KK51:

Bilmiyorum yapamıyorum sanki veremiyoeum ya evlendikten sonra kilo kaldım hiç doymuyoeum çok fazla yiyorum ya
Elma sirkeli şu iştahımı kesmişti benim canım.Benim de özel günlere yakın durduramadığım açlık krizlerim oluyor ama sonra geçiyor.Soğan suyu da içebilirsin bu tür bir kürle ekmeği de kesersen bence güzel bir şekilde verebilirsin kilolarını.

Elma ssikreli sarımsak turşusu yaptım hasta oldum bu hafta grup falan icemedim hiç bilmiyorum git gitte alıyorum çok moralim bozuk çok :KK43:(

Elma ssikreli sarımsak turşusu yaptım hasta oldum bu hafta grup falan icemedim hiç bilmiyorum git gitte alıyorum çok moralim bozuk çok :KK43:(
Canım gecmis olsun inan psikolojinin de çok büyük etkisi var yapamam edemem kilo alıyorum gibi düşünceler direk beyni kilo almaya yönlendiriyor.Bir hafta süre ver kendine ekmeği pilavı ve makarnayı kes bol bol türk kahvesi iç bir hafta boyunca sadece ana yemekle doyur karnını ise yararsa zaten vücut az yemeye alışıyor bir süre sonra seni çok iyi anlıyorum ben de bir zamanlar öyleydim ama şimdi naparsan yapayım yiyemiyorum kesiliyorum hemen

Merhaba ..Spordan sonra karnım acıkıyor daha cok yıyordum yazmıssınız ya onu nasıl engelledınız benımde aynı sekılde yürüdukten sonra asırı aclık hıssedıyorum :KK43:

ılık su içiyorum ama bellı sure engellıyor yeme ıstegımı :KK43:

Merhaba ..Spordan sonra karnım acıkıyor daha cok yıyordum yazmıssınız ya onu nasıl engelledınız benımde aynı sekılde yürüdukten sonra asırı aclık hıssedıyorum :KK43:

Tarçınlı şekersiz Türk kahvesi ya da nescafe yapabilirsin.

Elma + limon + tarçını bol su ile tencerede kaynatıp şekersiz komposto olarak tüketebilirsin. Bende de var aynı durum 2 gündür komposto sayesinde diyeti bozmuyorum geceleri.

Ben kahveyı sade içiyorum zaten tarçın koymasam olurmu..

Belli bır dıyet yapmıyorum sadece ekmek yemıyorum tatlıyı fazla tuketmıyorum abur cubur hıc yok sadece bunları cıkardım yeme alıskanlıgımdan aslında sporda yapmıyorum ama bır yere gıderken aracla gıtmek yerıne yuruyerek gıdıyorum vede eve geldıgımde asırı açlık oluyor kahveyı deneyecegım inşeallah aaçlık ortadan kalkar

Belli bır dıyet yapmıyorum sadece ekmek yemıyorum tatlıyı fazla tuketmıyorum abur cubur hıc yok sadece bunları cıkardım yeme alıskanlıgımdan aslında sporda yapmıyorum ama bır yere gıderken aracla gıtmek yerıne yuruyerek gıdıyorum vede eve geldıgımde asırı açlık oluyor kahveyı deneyecegım inşeallah aaçlık ortadan kalkar

Benzer besleniyroruz ben de un tuz şekeriz çıkarttım hayatımdan. Muhtemelen sende geceleri acıkıyorsun canım kahve ya da komposto çözüm olabilir. Gün içerisinde yumurta tüket daha uzun süre tok kalmanı sağlıyor kesinlikle. Tarçınsız kahve tabiki olur ben tarçının iştah kapatıcı özelliğinden ötürü kullanıyorum onu bende iştah bol da. :KK70:

Ben 8 ay boyunca yani diyet yaptığım dönemde hiç spor yapmadım neyse ki şanslıyım vücudum sarkmadı canım zayıflarken
Açlığımı ilk zamanlar bastırmak çok zordu kepekli bisküvilerle bastiriyodum bide önemli olan tok hissetmek salatayı daha çok yiyebilirsin öğlen arası içilen kahve de Açlığımı bastiriyodu.

Ben 8 ay boyunca yani diyet yaptığım dönemde hiç spor yapmadım neyse ki şanslıyım vücudum sarkmadı canım zayıflarken
Açlığımı ilk zamanlar bastırmak çok zordu kepekli bisküvilerle bastiriyodum bide önemli olan tok hissetmek salatayı daha çok yiyebilirsin öğlen arası içilen kahve de Açlığımı bastiriyodu.

Sarkma olmamıştır da canım muhtemelen etin gevşek hale gelmiştir yani çektiğinde ele gelen cinsten. Hani zayıfsındır ama çökük görünür vücudun muhtemelen. Sende öyle mi oldu. ben 65ten 52ye sporsuz indim çekince deri geliyordu elime. :KK70:

Tarçınlı şekersiz Türk kahvesi ya da nescafe yapabilirsin.

Elma + limon + tarçını bol su ile tencerede kaynatıp şekersiz komposto olarak tüketebilirsin. Bende de var aynı durum 2 gündür komposto sayesinde diyeti bozmuyorum geceleri.
Kilo verdikten sonra formu korumak bana diyetten daha zor geliyor
Formumu korumak için soğan suyu ise yariyodu aç karnına bitki çayı veya elma sirkeli su da düzenli kullanıldığı takdirde iştah kapatıp yağ yakmayı hizlandiriyor

Kahve içince Açlığım geçecek diye büyük beklentiler içine girme canım çok aciktiginda sevdiğin bir sebzeyi tuketebilirsin veya Gülben Ergenin yaptığı omleti yapabilirsin yumurtayı kırıp içine sevdiğin otları koyup yağsız tavaya koyup kapağını kapatıyorsun çok lezzetli bi omlet oluyor canım

Kilo verdikten sonra formu korumak bana diyetten daha zor geliyor
Formumu korumak için soğan suyu ise yariyodu aç karnına bitki çayı veya elma sirkeli su da düzenli kullanıldığı takdirde iştah kapatıp yağ yakmayı hizlandiriyor

Ben şuan 170e yakın boyda 51 kiloyum yani aşağı yukarı tahmin edersin 34 beden giyiyorum. Ama cılız durmuyorum kaslı bir vücudum var omuzlarım geniş vs o yüzden kilo kötü durmuyor. Ama inan en ufak bir şeyde geri alıyorum bünyem çok müsait kilo almaya. Daha yeni 55ten 51e düştüm ama biliyorum biraz salsam yine alacağım geri.

İşin kötüsü kilo vermeme rağmen iştah aynı geceleri bir tutuyor komposto ile kesiyorum kendimi 2 gündür. yoksa kesin bozmuştum diyetimi son 2 gün içerisinde.

X