Azimle bir ay ...

Evet sıkılmadan yapmak önemli olan . Ben önceki bikaç diyet deneyimimde kendimi cok sıktım ve patlaması cok daha fena oldu . Neler tüketiyorsun peki gün içinde
sabah kahvaltı yapmaya çalışıyorum haşlanmış yumurta peynir zeytin 1 dilim ekmek şekersiz çay..16 aylık bir oğlum var bazen tam kahvaltı yapacakken uyanıyor o zaman yapmadan işe gelmek zorunda kalıyorum onda da 2 seçeneğim var vaktim varsa yanıma alıyorum kahvaltılıklarımı ekmek arası yapıp yiyorum yoksa malesef poça ile geçiştiriyorum :KK43: öğle yemeği normal ev yemeği..mutlaka 1 kepçe çorba içiyorum.sulu yemek çıkmışsa yemekhanede 1 dilim ekmek yiyorum pilav makarna yememek için.bazen yoğurt oluyor bunun yanısıra bazense salata..akşam yine ev yemeği ve olabildiğince az yiyorum ekmek yok denecek kadar az yemeye çalışıyorum..benim en büyük sorunum masa başı çalışırken aburcubur yememdi.son 2 haftadır da onu kestim bakalım sonuç ne olacak 1 ay süre verdim kendime bu 1 ayı atlatırsam devamı gelir:)

sabah kahvaltı yapmaya çalışıyorum haşlanmış yumurta peynir zeytin 1 dilim ekmek şekersiz çay..16 aylık bir oğlum var bazen tam kahvaltı yapacakken uyanıyor o zaman yapmadan işe gelmek zorunda kalıyorum onda da 2 seçeneğim var vaktim varsa yanıma alıyorum kahvaltılıklarımı ekmek arası yapıp yiyorum yoksa malesef poça ile geçiştiriyorum :KK43: öğle yemeği normal ev yemeği..mutlaka 1 kepçe çorba içiyorum.sulu yemek çıkmışsa yemekhanede 1 dilim ekmek yiyorum pilav makarna yememek için.bazen yoğurt oluyor bunun yanısıra bazense salata..akşam yine ev yemeği ve olabildiğince az yiyorum ekmek yok denecek kadar az yemeye çalışıyorum..benim en büyük sorunum masa başı çalışırken aburcubur yememdi.son 2 haftadır da onu kestim bakalım sonuç ne olacak 1 ay süre verdim kendime bu 1 ayı atlatırsam devamı gelir:)
Cok iyi Ben de aynı şekilde besleniyorum yemek ayırt etmeden herseyi yiyorum azar azar

Bugün öğle yemeğimde az et döner vardı ekmeksiz pilavsız yedim ara öğün az yağlı süt ve bir elma oldu akşam ise mercimek çorbası yoğurt bir tane lahmacun ve bol yeşillik yedim .

günaydın herkese :) 1368 kalorilik sınırımı dün akşam itibariyle 1349 kalori alarak tamamladım:) bu sabah 1 adet haşlanmış yumurta bir dilim ekmek yarım kibrit kutusu kadar kaşar peynir 20gr kadar krem peynir 2adet çeri domates yedim..henüz çayımı içemedim :) bu arada dün akşam itibariyle squata başladım ilk deneme 30 tane yapabildim bu akşam 50 adet ile devam edeceğim..harekete biraz alışmak ve sonrasında bir aylık tabloyu takip etmek istiyorum bakalım hayırlısı .. bu arada 10 squat hareketi 10 kalori yakmaya bedelmiş :KK70:

Günaydın afiyet olsun ☺️ Bende işe erken geldiğim için köz biberli peynirli buğday ekmekli tost yiyorum yanında da yeşil çay

Günaydın afiyet olsun ☺️ Bende işe erken geldiğim için köz biberli peynirli buğday ekmekli tost yiyorum yanında da yeşil çay
sanada afiyet olsun :) yeşil çaya bi alışamadım ben ya ama alışmam lazım sanırım..

İçine limon sıkıp içebilirsin ilk başlarda ben de isteksiz içiyordum şimdi çok seviyorum

Slm arkadaşlar en güzel zayıflama sporla zayıflama bir ayda spor ve yediklerine dikkat ederek 78 den 70 e düştüm

öğle yemeğinde bir kepçeden az şehriye çorbası..salata içine didikleyip fırında tavuk yedim.yanında bir bardak ayran içtim. ara öğünde etiform kepekli bisküvi yedim.normalde hergün 1 adet nescafe hakkı tanıdım kendime şekerli sütlü ( tek kaçamağım bu olsun yoksa başım ağrır benim :)) bugün dayanamadım 2 tane oldu o kahve ama akşam spor yanında kalori yakmamı sağlayacak ek bişeyler yapacağım ..telafi etmem lazım çok pişmanım :KK70:

öğle yemeğinde bir kepçeden az şehriye çorbası..salata içine didikleyip fırında tavuk yedim.yanında bir bardak ayran içtim. ara öğünde etiform kepekli bisküvi yedim.normalde hergün 1 adet nescafe hakkı tanıdım kendime şekerli sütlü ( tek kaçamağım bu olsun yoksa başım ağrır benim :)) bugün dayanamadım 2 tane oldu o kahve ama akşam spor yanında kalori yakmamı sağlayacak ek bişeyler yapacağım ..telafi etmem lazım çok pişmanım :KK70:
Devam edebilmek icin motivasyona ihtiyacın var sütten kaçamak olmaz diyetten önce yediklerini düşün:kk77:

Akşam yemeğimde karnabahar yemeği salata ve yoğurt vardı .karnıbahar yemeğini ilk defa yaptım ama tadına bayıldım sık sık denerim artık . Kışın yapılabilecek ıspanak pırasa dolma haricinde bildiğiniz yemekleri paylaşırsanız çok sevinirim

Günaydınlar herkese bugün kahvaltımda değişik Bi tarif denedim yulaf lapası . İçine 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi 1 su bardağı süt cok az kakao 2 gün kurusu ve 2 incir koydum puding tadında oldu ve cok hafif . Ara öğün icin ağır olabilir ama ana öğün olarak yenilebilir

Şunu da belirteyim bu yulaf karışımını ocağın en kücük gözünde kısık ateşte 10 dk kadar pişiriyoruz lapa olması için . Kaynıyor kaynadıktan sonra muhallebi kıvamı alıyor .

akşam çorba çok az lahana yemeği ve 3-4 kaşık ciğerli pilav yedim..günlük toplamda kalori sınırımı aştım ama akşam spor yaparak onu telafi ettiğimi düşünüyorum. 20 dk step yaptım seri şekilde 10dk da mekik çektim..yeterli değil ama başlangıç için bir anda yüklenmek istemedim.emzirdiğim için gece uyanmalarımız var bide üstüne kas ağrısı yaşarsam işe gelemem :p

X