Erkek İnfertilitesi AZOSPERM ERKEK İNFERTİLİTESİ İLE İLK TÜP BEBEK DENEMESİ

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba son durumda ne yaptınız? :)

Evet neyazikki bu bizim basimiza geldi benden yumurta toplandi ve ayni gün Esim ameliyat oldu neyazikki sperm bulunamadi bu benim piskolojime cok zarar vermisti.
şu anda sperm yoksa doktorunuz ne öneriyor ne yapıyorsunuz spermi arttırmak için? aynı durumu bende yaşıyorum ancak biz daha tese olmadık

Merhaba tani olarak kriptozospermi mi koydular. ? Bizde canlı sperm az ama azosperm demedi çok şükür 3 4 tane canlı çıkış var. Sizinde umarım yumurtalarınız güzel çıkar hemen hallolur.

Merhaba 2 ay ne tedavisi gördünüz ? Benim eşimin de sperm sayısı çok az ve morfoloji çok kötü. Bizde tüp bebek tedavisine başladık. Eşimden 15 gün sonra tekrar gelin sperm alacağız dediler

Merhaba son durum şöyle 3 tane birinci kalite 5.gün embriyosu dondurduk. Rahim dinlendirme sürecindeyiz adet olduğumda donmuş embriyo transferi için tedaviye devam edeceğiz :)
Dün bu cevabı yazdıktan sonra adet oldum :) adetimin 3. gününden itibaren bir ilaç kullanmaya başlıyorum. 15 martta kan verip muayene olacağım. Sonuçlar transfer için belirleyici olacakmış...

son durumda ne yaptınız sperm sayında artış oldu mu tüp bebeğe başladınız mı

Ben de bahçeci umut tüp bebekte Tedavi gördüm biz de azospermi hastasıyız.
Eşim üç sene önce orada ameliyat olmuştu ozamanlar Ege bey vardı.
Üç başarısız denemem var ne yazıkki hepsi cem bey de oldu. Son deneme pozitifti üç aylık hamileydim ama bebeğimde bazı problemler çıktı ve gebelik sonlandı.
Elimizde embriyo kalmamıştı dondurulmuş spermlerle tekrardan deneme yapalım dedik toplanan 15 yumurtanın hiçbiri beşinci güne ulaşmadı Ve tedavi yarıda kaldı.
Bunun spermleri dondurup çözdürdüğümüz için olduğunu düşünüyoruz umarım sizin ilk denemede tutar

bence sizin yakında bebiş haberleriniz olucak öyle hissediyorum :)

tekrar transfer yapmayı dusunuyor musunuz peki? yumurta toplama yaptırıp bıdaha. sperm var mı dondurulmuş elinizde.

Hakkımızda hayırlısı olsun, bir çok etken var umarım güzel sonuç alırız hepimiz... Gerçekten çok zor bir süreç.

Bir de internette mfk yöntemi diye bişey dolaşıyor bı sürü gebelik haberi falan paylaşılıyor azosperm hastaları için de azoperm adında bi ilaç çıkmış bilgisi olan var mi

O kadar haklısnız ki.. Cem Bey ile olan süreciniz nasıldı bana verebileceğiniz tavsiyeniz olur mu?
Ben son denememe kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım gayet güveniyordum başarısına.
Ama iki ay önceki olumsuz yumurta toplama denememden sonra bir daha gitmemeye karar verdim tamamen ticaret amaçlı bakılıyor üç senedir cem beydeyim altı ayda bir deneme yaptım benim bebeğimin başına gelenleri sorgulamadı bile raporlarına bakmadı bile güldü geçti hiç beklemediğim şeyler di ondan.
Her karşıma çıkana sonuna kadar cem beyi savunuyordum ama artık değil.
Çok kalabalık çok yoğun muhteşem ilgiler beklemeyin göremeyeceksiniz çünkü el mahkum gidiyoruz işte inşallah siz basarı elde edersiniz.

Sizin azosperm dışında başka bir durumunuz var mıydı? yumurta toplama denemenizin olumsuz olması düşündürücü gerçekten... çok üzüldüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…