B-Fit e gidip zayıflayan var mı?

Başlamayı düşünenler hiç düşünmeden başlasın,henüz kilo vermemiş olanlar da umutsuzluğa kapılıp bırakmasın :)

4 aydır haftanın 5 günü hiç aksatmadan b-fite gidiyorum,8 kg.verdim.
Ve bu sürede diyet yapmadım ama özenli beslendim,yüksek kalorili beslenmemeye gayret ettim.
Şu an görüntüm 8.kilo değil daha fazla vermiş gibi çünkü inanılmaz sıkılaştım ve en önemlisi kendimi çok mutlu,zinde hissediyorum.

Hayatı boyunca spor yapmayı sevmeyen biri olarak,daha önce üye olduğum spor salonlarında uzun kalma gerekliliği ve bir alette fazla çalışma mecburiyeti benim motivasyonumu düşürdü ve hiç istikrar sağlayamadım.
Bu spor merkezine beni bağlayan 30dk.da kan ter içinde kalıp,karşılığını almak oldu :)

Benim gibi bugüne kadar pek spor yapmamış ve sevmeyenler B-fit ile sonuç alabilmeniz için kendi tecrübelerime dayanarak ufak önerilerde bulunmak isterim :KK66:

- Salona giderken kendinizi motive edin,mecburiyet değil eğlence olarak düşünün (bu istikrar sağlamak için önemli çünkü 1 ay sonra bırakmamalı)

- Haftada 3 günden daha fazla gitmeye çalışın ve bahane üretmeyin,biliyorsunuz ki orada mutlu olacaksınız :)

- Hergün tartılmayın,ve çok sıkı diyetle başlamayın bu motivasyonuzu düşürebilir ancak sağlıklı ve düzenli beslenip az yağlı yiyecekler,sık öğün ve az miktarda mümkünse ekmeksiz beslenmeye çalışın (ben sadece kahvaltıda ekmek tüketiyorum)

- Salonda eğitmenin gösterdiği hareketleri olabildiğince doğru,enerjik ve zıplayarak yapmaya çalışın (tabi bu önerim sağlık sorunu olmayan,genç arkadaşlar için)

- Her tur sonunda nabzını ölçtüğünüzde yaş-nabız tablosundan takip edin,nabzınızı yaşınıza göre zorlamanız yağ yakımı için önemli.

Umarım sizi az da olsa motive etmişimdir :)

Tek bir handikap var o da vücudun bir süre sonra bu tempo ve sisteme alışıp kilo verme sürecinin durması veya yavaşlaması,şu an ben bu dönemdeyim,ama hangi sporu yaparsanız yapın bu sürece vücut mutlaka girecek bunun için de bu döneme girdiğinizde vücudu biraz şaşırtmak gerekiyor :)
Örneğin şimdi b-fit haricinde evde plates yapıyorum,hafta sonları yürüyorum ve diyet yapmaya başladım (cts günü yeme içme serbest ama :) ödül şart)

Sağlıkla kalın :KK66:
Merhabalar bende bfite yeni başladım güzel sonuçlar elde etmiş birine ihtiyacım. Vardı :KK66:ben skilasmak için gidiyrm bugünde soramadm oradaki bayana . Spordan sonra neler yapılmalı yani ne içmeli ne temeli ne kdar sure sonra yemeli bilgi verir msnz:)

Merhabalar bende bfite yeni başladım güzel sonuçlar elde etmiş birine ihtiyacım. Vardı :KK66:ben skilasmak için gidiyrm bugünde soramadm oradaki bayana . Spordan sonra neler yapılmalı yani ne içmeli ne temeli ne kdar sure sonra yemeli bilgi verir msnz:)

Teknik bir bilgim olmadığı için birşey diyemeyeceğim,herkesin bünyesi ve beslenme alışkanlıkları farklı olduğu için metabolizma da ona göre çalışıyordur.
Beslenme konusunda uzman olanlardan yardım almakta fayda var.
Ben ekstra bir beslenme programı uygulamadım,uyguladığım bir diyet programı da yoktu.
Aşırı yağlı,kalorili besinlerden ve karbonhidrattan uzak durmaya çalıştım.
Sebze ve protein ağırlıklı beslendim.

Teknik bir bilgim olmadığı için birşey diyemeyeceğim,herkesin bünyesi ve beslenme alışkanlıkları farklı olduğu için metabolizma da ona göre çalışıyordur.
Beslenme konusunda uzman olanlardan yardım almakta fayda var.
Ben ekstra bir beslenme programı uygulamadım,uyguladığım bir diyet programı da yoktu.
Aşırı yağlı,kalorili besinlerden ve karbonhidrattan uzak durmaya çalıştım.
Sebze ve protein ağırlıklı beslendim.
Teşekkürler :)

Ben geçen sene gittim üç ayda 57 kiloyada düştüm 62.6 kiloydum boyum 1.67 idi diyette yaptım tabi 6-7 ayda aynı kiloda kaldım iki çocuk annesiyim şimdilerde 63 kiloyum sınırda yani şişman gorunecem artık ne yapsam bilmiyorum orayada vaktim yok

Merabaa kızlar ben bugun inşallah başlıcam b-fit e istanbulda isteğim sonuca ulaşırsam ne kadar kilo verdiğimi ne kadar inceldiğimi yazıcam buraya da ilk gün inşallah güzel geçer :) :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ben 46 kiloyum yani kilo problemim yok ama sıkılaşmak istiyorum. Bu programlar sadece fazla kilosu olanlarda mi bu kadar etkili oluyordur emin olamadim. Sizce gitsem faydasini gorur muyum :/

arkadaşlar merhaba, bişey danışmak istiyorum.
ben geçen yıl 60 kilo ile hamile kaldım 80 kiloda doğum yaptım. maalesef şu an 75 kilo civarındayım ve göbeğim sanki 7 aylık hamile gibi duruyo bu arada boyum 1.59 yani yarım dünya gibi dolanıyorum ne kıyafetlerim oluyo ne yeni kıyafet alasım geliyo :KK43:
size danışmak istediğim uzun zamandır spor salonuna gitmek istiyorum bucada evime çok yakın b-fit var 30 dk olayını okudum ve içeriğini sağolun siz açıklamışsınız böylece öğrenmiş oldum. ben taşikardi hastasıyım (kalp atışlarım beklenmedik bi anda yürürken bile 230 u bulabiliyo ) b-fit te 30 dk olayına girersem bu kadar kısa süre içinde bu kadar harekette nasıl olurum kestiremiyorum ,okuduklarımdan ve araştırdığım kadarıyla da ödeme iadesi yapmıyolarmış .sizce bu riski göze alıp b-fit ile görüşmek mi mantıklı yada normal bir spor salonuna gidersem de aynı tempo ve yoğunlukta mı olur -daha önce hiç spor salonuna gitmedim calışma koşulları ve işleyiş nasıl oluyo bilmiyorum- benim gibi taşikardisi olan veya bu konuda bilginiz varsa fikirleriniz almak isterim.
fazlaca uzattım farkındayım şimdiden affola ve teşekkürler...

Arkadaşlar deneme seansına gidicem. Ama hala ikna olamadım yani gerçekten sıkılaşıcak mıyım? Çok istikrarlı yapım var bir şeye karar verirsem yaparım. Nefsimi tutup yeme içmeme dikkat edebilirim ama sonuç gerçekten olacak mı endişe içindeyim. Birde 3 ay yapıp bıraksam arada evde egzersiz yapsam incelmeler sıkılaşmalar geri gider mi? 3 ay sonra ramazana denk geldiği için 6 aylık üyelik almıyorum. Acaba ramazanda dondurma işlemi oluyor mu?

Bende bugün yazildim ağustosta düğünüm var oyuzden 6+2ay kampanyasina kayit yaptirdim..deneme seansina gitmedim ama bi cok kisi iyi yorum yapmis bi arkadasimda gidiyordu inceldigine şahit oldum gittim yazildim bakalim gorcez nasil :)

merhabalar, ben günlük tempoma bağlı olarak düzenli bir şekilde düzensiz besleniyorum ve suyu günlük 4litre içtiğimde oluyor yarım litrede çok düzensiz bir hayatım var. bu sebeplerden kilom sürekli 58 62 arasında gidip geliyor
illaki 55 civarı olmayı çok isterim ama bel bölgem çok yağlı göbeğim var bu sorunların yok olması benim için kilodan daha önemli.
bacak ve kollarımın üst bölgelerinin sıkılaşmasını da istiyorum.
gelgelelim maalesef bugüne kadar pek spor yaptığım söylenemez ve yapmaya başlarsam kendimi fazlasıyla zorlar buna adarım.kol bacak ve karın kası oluşturmamı sağlar mı b-fit? ve bu durumda başlangıçta b-fit mantıklı olur mu? farklı bi spor ya da merkez daha mı iyidir sporla ilgilenen b-fite giden birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

ve şöyle de bir sorum olacak öğrenciye %20 direk indirim yapılıyor gibi bişey okudum bu doğru mudur?ben öğrenciyim gitmem gereken kurslar var b-fitle aynı zamanda iki üç kursa devam edecek gibi görünüyorum. haliyle maddi açıdan beni zorlamasını istemiyorum. kayıt parası adı altında tek seferlik bir ücret olduğu yazıyor bu doğru mu ya da hala devam ediyor mu? zaten aldıkları para içinde bunun dahil olması gerekmez mi? ekstra masraf her zaman çekince yaratır..duşları kafeteryası diyetisyeni ya da ölçümlerinden hepsi ya da herhangi biri ekstra ücretlimi? duşlar temiz mi?

b-card kullanan var mı hiç bahseden görmedim alınmalı mı alınmamalı mı? b-card da biriken puanlarla alabilinecek ürünlerin kataloğunda ne gibi ürünler var ? b-card için de ayrıca ücret talep ediyorlar mı?

b-fitte bi ay üyelik başlatıp devam ettğimizde bikaç ay ara verip tekrar devam edersek b-card geçerli olur mu?
yani yazın bir ya da iki ay b-fitte olmayı düşünüyorum.b-card aldığımda ürün kataloğunu göremediğim takdirde atıyorum kasım aralık da tekrar bir ay gidip puanlarımı değerlendirmek gibi bişey yapabilir miyim?

son aylarda da aylık ücret bilgisi paylaşan hiç olmamış aylık sabit bir ücret ödeyip isteediğimiz gün kadar gidebiliyor muyuz? en bastan haftada kaç gün gideceğimizi belirlemek zorundamıyız? bi hafta 3gün bi hafta 5gün gidebilme gibi imkanlarımız var mı? gideceğim b-fitte eco-fit ve pilates varmış. istediğim takdirde ikisine de katılabiliyormuyum? eco-fit diye bahsedilen şey bu 30dakikalık istasyon egzersizi mi? fiyatta değişiklik olmadan ,olabildiğince saatimi günümü orada geçirip tüm spor aletlerini kullanmam mümkün mü kısacası?

2015 itibariyle bu soruların çoğuna cevap yok internette . bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim
yardımcı olursanız çok sevinirim

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba, bişey danışmak istiyorum.
ben geçen yıl 60 kilo ile hamile kaldım 80 kiloda doğum yaptım. maalesef şu an 75 kilo civarındayım ve göbeğim sanki 7 aylık hamile gibi duruyo bu arada boyum 1.59 yani yarım dünya gibi dolanıyorum ne kıyafetlerim oluyo ne yeni kıyafet alasım geliyo :KK43:
size danışmak istediğim uzun zamandır spor salonuna gitmek istiyorum bucada evime çok yakın b-fit var 30 dk olayını okudum ve içeriğini sağolun siz açıklamışsınız böylece öğrenmiş oldum. ben taşikardi hastasıyım (kalp atışlarım beklenmedik bi anda yürürken bile 230 u bulabiliyo ) b-fit te 30 dk olayına girersem bu kadar kısa süre içinde bu kadar harekette nasıl olurum kestiremiyorum ,okuduklarımdan ve araştırdığım kadarıyla da ödeme iadesi yapmıyolarmış .sizce bu riski göze alıp b-fit ile görüşmek mi mantıklı yada normal bir spor salonuna gidersem de aynı tempo ve yoğunlukta mı olur -daha önce hiç spor salonuna gitmedim calışma koşulları ve işleyiş nasıl oluyo bilmiyorum- benim gibi taşikardisi olan veya bu konuda bilginiz varsa fikirleriniz almak isterim.
fazlaca uzattım farkındayım şimdiden affola ve teşekkürler...
Gecmis olsun oncelikle'' kalp atisini hizlandirip yavaslatarak kalori yakimini sagliyoruz'' gibilerinden bisey duymustum tabi 3 aydan fazla olmus yazali belki dr una sormusundur ama sormadiysan sor derim. Duz plates kursu gibi bisey varsa daha uygun olabilir .. ben de 64 kg ile hamile kaldim 82 ile dogurdum su an 79 kg yum boyumda tam 159 cm. Sen benden iyisin yine.. simdi naptigini merak ettim gittin mi bffite

merhabalar, ben günlük tempoma bağlı olarak düzenli bir şekilde düzensiz besleniyorum ve suyu günlük 4litre içtiğimde oluyor yarım litrede çok düzensiz bir hayatım var. bu sebeplerden kilom sürekli 58 62 arasında gidip geliyor
illaki 55 civarı olmayı çok isterim ama bel bölgem çok yağlı göbeğim var bu sorunların yok olması benim için kilodan daha önemli.
bacak ve kollarımın üst bölgelerinin sıkılaşmasını da istiyorum.
gelgelelim maalesef bugüne kadar pek spor yaptığım söylenemez ve yapmaya başlarsam kendimi fazlasıyla zorlar buna adarım.kol bacak ve karın kası oluşturmamı sağlar mı b-fit? ve bu durumda başlangıçta b-fit mantıklı olur mu? farklı bi spor ya da merkez daha mı iyidir sporla ilgilenen b-fite giden birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

ve şöyle de bir sorum olacak öğrenciye %20 direk indirim yapılıyor gibi bişey okudum bu doğru mudur?ben öğrenciyim gitmem gereken kurslar var b-fitle aynı zamanda iki üç kursa devam edecek gibi görünüyorum. haliyle maddi açıdan beni zorlamasını istemiyorum. kayıt parası adı altında tek seferlik bir ücret olduğu yazıyor bu doğru mu ya da hala devam ediyor mu? zaten aldıkları para içinde bunun dahil olması gerekmez mi? ekstra masraf her zaman çekince yaratır..duşları kafeteryası diyetisyeni ya da ölçümlerinden hepsi ya da herhangi biri ekstra ücretlimi? duşlar temiz mi?

b-card kullanan var mı hiç bahseden görmedim alınmalı mı alınmamalı mı? b-card da biriken puanlarla alabilinecek ürünlerin kataloğunda ne gibi ürünler var ? b-card için de ayrıca ücret talep ediyorlar mı?

b-fitte bi ay üyelik başlatıp devam ettğimizde bikaç ay ara verip tekrar devam edersek b-card geçerli olur mu?
yani yazın bir ya da iki ay b-fitte olmayı düşünüyorum.b-card aldığımda ürün kataloğunu göremediğim takdirde atıyorum kasım aralık da tekrar bir ay gidip puanlarımı değerlendirmek gibi bişey yapabilir miyim?

son aylarda da aylık ücret bilgisi paylaşan hiç olmamış aylık sabit bir ücret ödeyip isteediğimiz gün kadar gidebiliyor muyuz? en bastan haftada kaç gün gideceğimizi belirlemek zorundamıyız? bi hafta 3gün bi hafta 5gün gidebilme gibi imkanlarımız var mı? gideceğim b-fitte eco-fit ve pilates varmış. istediğim takdirde ikisine de katılabiliyormuyum? eco-fit diye bahsedilen şey bu 30dakikalık istasyon egzersizi mi? fiyatta değişiklik olmadan ,olabildiğince saatimi günümü orada geçirip tüm spor aletlerini kullanmam mümkün mü kısacası?

2015 itibariyle bu soruların çoğuna cevap yok internette . bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim
yardımcı olursanız çok sevinirim

bildiğim kadarını söyliyim
dun arayıp sorduğumda öğrenci veya eğitimci değilsen 105 tl dediler ilk ay için. devam edersen 85 tl diğer aylar. hergun pazar haric gunde yarım saati içeriyo yani 6 gun ayrıca plates için her seans 5 tl dedi bana balıkesir tabi burası.

bide portakal spor var 95 tl dedi fakat 55 dk mış sanırım plates yapıyoruz arada dedi. yakın olsa ben orayı tercih ederdim

bildiğim kadarını söyliyim
dun arayıp sorduğumda öğrenci veya eğitimci değilsen 105 tl dediler ilk ay için. devam edersen 85 tl diğer aylar. hergun pazar haric gunde yarım saati içeriyo yani 6 gun ayrıca plates için her seans 5 tl dedi bana balıkesir tabi burası.
ilk ay ile diğer aylar arasında ne fark var acaba :) çok teşekkür ederim bilginizi paylaştığınız için

slm arkadaşlar. türkiye çapında bazı şehirlerde b-fit kadınlara yönelik spor salonu var.
hürgün yarım saat. aletlerle çalışıyormuşun. ama haftanın 5 günü yarım saat.
bende yazılsam mı diye düşünüyorum.
acaba aranızda giden ve vücudu şekillenen varmı merka ediyorummm.
ben bir ayda 2 kilodan fazla verdim ama diyet de yapıyorum

b- fite düzenli gidip de kilo veremedim diyen çok insan duydum. bikaç arkadaşım beni bunlarla vazgeçirmeye bile çalıştı. ama olsun en azından spor olur dedim gittim. ve şok oldum. şimdi haftanın beş altı günü bu sporu yapıp hala kilo veremiyosanız bu b fitle ilgili diil ağzınızı tutamadığınızdandır. Ben ilk başladığım ay 6 kilo birden verdim. Ama altı gün spora gittim ve yediklerime dikkat ettim. Heralde sadece sporla kilo verilmez. Spordan eve gidip baklava böreğe devamk ederseniz tabiki kilo veremezsiniz sonra da ortada b fit kilo verdirmio diye dolanırsınız. Kilo vermenin anahtarı hem spor hem deyediklerine dikkat etmektir. Ben ikinci ayımdayım diyetisyene de başladım verdiğim para sonuna kadar helal olsun diyorum. Etrafımdaki herkes çok incelmişsin eski haline dönmüşssün diyo halbuki daha sadece 8 kilo verdim ve on kilom daha var. Ama bakıldığında incelme çok daha fazla görünüyor şekillendiği için vücut. Ben şahsen herkese tavsiye ederim.

ben de gelecek ay başlıyorum ! azimliyim. sonuçlarımı gelişme gördükçe paylaşacağım :)

X