Baba evine dönüş...

İçin içini yiyordur.
Seninle muhtemelen aynı problemi yaşayan bir arkadaşım vardı
Vardı diyorum çünkü kocası yüzünden ben dahil herkesi hiçe saydı.
Duydum yeni boşanmış bir sene daha yeni dolmuştu muhtemelen zaten 1 seneyi doldurup boşanmayı bekliyordu.
Ben onda da dayak olduğunu düşünüyorum, tahmin ediyorum yani.
Ailesinin evine dönmedi ama ailesi daha doğrusu babası çağırmış gel kızım evimize diye ama dönmek çok zordur herkesi karşına aldıktan sonra.
O da kocasıyla yaşadığı ev kiraydı oradan çıkıp eşyaları alıp farklı bir eve taşınmış.
Demek istediğim babadır kıyamaz kızına.
Sana kızsa da dayanamaz bir başkasının kızına el kaldırmasına.
Gençlikti bir aptallık ettim sizi dinlemedim demesini de bileceksin.
Abinler biliyormuş zaten yumuşatırlar diye düşünüyorum.
Anlattıktan sonra davayı açın.
Darp raporu almış mıydınız? Yardımı olurdu

Ağzıyla içmeyen,içmesin şu mereti yahu.

Geçmiş olsun tatlım.Zaten yapılacak herşeyi yapmışsın.Bundan sonra tek adımın kalmış.

İçimişim olmuş diyen bir adamın tedavi olmak isteyeceğini,tedavi olsa dahi bu durumun kalıcı olacağını sanmıyorum.

Kurtar kendini.Hele işin içinde şiddet varsa.

Ailenle de konuş.Ne olup bittiğini ilk önce senden duysunlar.Hakkında hayırlısı olsun.

Bak canikim hatayi ilk basta yapmissin.diosunya uzerine gtmek istemedim oda icti sonra icme dedim yine icti.bastan tavrini katcaktin birak icmeyi boyle bisi yaninda soylemeye bile cesaret edemicekti ama sen ilkin icmesine musade ederek adamin rahat davranmasini saglamissin.neyse olan olmus. Ikinci hatayi yapma bari icmedigine emin olana kadar sakin donme tavrini koy bu adamdan ucuz yirtmissin ama Allah korusun o kafayla seni oldurebilirdide

Alkol tüm kötülüklerin anasıdır.eger siz bu adamın evlenmeden önce alkol içtiğini bidiginiz halde onunla evlenmeyi kabul etmişseniz siz de hatalısınız

Ağzıyla içmeyen,içmesin şu mereti yahu.

Geçmiş olsun tatlım.Zaten yapılacak herşeyi yapmışsın.Bundan sonra tek adımın kalmış.

İçimişim olmuş diyen bir adamın tedavi olmak isteyeceğini,tedavi olsa dahi bu durumun kalıcı olacağını sanmıyorum.

Kurtar kendini.Hele işin içinde şiddet varsa.

Ailenle de konuş.Ne olup bittiğini ilk önce senden duysunlar.Hakkında hayırlısı olsun.
Teşekkür ederim. Sanırım dediğiniz gibi düzelmeyecek. Ailem anlayışlı davranır zaten ama yine de üzülüyorum boşa emek harcamışım diye.. Tam tersi onun ailesi bir garip! Bugün arıyorlar sanki ben suçluymuşum gibi tripli konuşuyorlar hayret ettim. Yengesine diyorumki tedavi olsun düzelsin, diyorki bizim oğlumuz deli değilki zaten düzelsin! Dedim iyi kendiniz bilirsiniz kapattım. Ne biçim insanlar anlamadım...

Teşekkür ederim. Sanırım dediğiniz gibi düzelmeyecek. Ailem anlayışlı davranır zaten ama yine de üzülüyorum boşa emek harcamışım diye.. Tam tersi onun ailesi bir garip! Bugün arıyorlar sanki ben suçluymuşum gibi tripli konuşuyorlar hayret ettim. Yengesine diyorumki tedavi olsun düzelsin, diyorki bizim oğlumuz deli değilki zaten düzelsin! Dedim iyi kendiniz bilirsiniz kapattım. Ne biçim insanlar anlamadım...
Karşı tarafı suçlamak her zaman en kolayıdır.Sıkma canını.Sülalecek tuhaflar.

Bak canikim hatayi ilk basta yapmissin.diosunya uzerine gtmek istemedim oda icti sonra icme dedim yine icti.bastan tavrini katcaktin birak icmeyi boyle bisi yaninda soylemeye bile cesaret edemicekti ama sen ilkin icmesine musade ederek adamin rahat davranmasini saglamissin.neyse olan olmus. Ikinci hatayi yapma bari icmedigine emin olana kadar sakin donme tavrini koy bu adamdan ucuz yirtmissin ama Allah korusun o kafayla seni oldurebilirdide
Öldürebilirdi, kaçmasam hastanelik olabilirdim. Ama bunların pişmanlığını yaşamıyor adam, en ufak üzüntüsü YOK, 2 gündür aramıyor yazmıyor tam tersi fotoğraflarımızı silip bana laf sokacak cümleler yazıyor instagrama. Ailesi de aynı resmen, oğlunuz tedavi olsun düzelsin diyorum, bizim oğlumuz deli değil diyorlar, bana trip atıyorlar inanamıyorum. Düşünmekten çıldırmak üzereyim, hiç mi pişmanlık yaşamaz hiç mi utanmaz insan...

Öldürebilirdi, kaçmasam hastanelik olabilirdim. Ama bunların pişmanlığını yaşamıyor adam, en ufak üzüntüsü YOK, 2 gündür aramıyor yazmıyor tam tersi fotoğraflarımızı silip bana laf sokacak cümleler yazıyor instagrama. Ailesi de aynı resmen, oğlunuz tedavi olsun düzelsin diyorum, bizim oğlumuz deli değil diyorlar, bana trip atıyorlar inanamıyorum. Düşünmekten çıldırmak üzereyim, hiç mi pişmanlık yaşamaz hiç mi utanmaz insan...
Aile ye bak ya psikopatmi bunlar neler su ogullarinin yaptigi hareketi deliler yapmiyodur nerdeyde canina kiycakmis adam hala oglani savunuyolar sen sakin yolundan donme.ailede oglanin sirtina vuruyor yarin bigun donmeye kalkisirsan en hepsi sana " sen geldin gelmeseydin olumuzu biliyodun" diycekler.demedi deme

Bende 4 Aydan sonra ayrıldım,hayatımda hiç görmediğim alkolü onda görmüştüm,çok içmezdi.Şiddetde uygulamadı ama hep benim alttan almalarımla herkesten saklardı içtiğini Bnde söylemedim ailesi görmesin diye hep arkasnda durdum.onunla beraber sakladım,bnmde içmemi istedi hep karşı koyamadım bi dediğini iki etmedim,değmedi ama o hiç durmadı arkamda ezdi ezdirdi.Ve bende bıraktım onu savunmayı arkasnda durmayı Bnm tutmamla yürüyordu evliliğimizin ipleri zaten artık yapamadığım bıraktığım anda çabalamayı herşey bitti,zerre çaba görmedim,10 ay oldu ayrılalı iyiyim şükür,Çok Şükür Allhıma vardır herşeyde bir hayır Allah’ıma havale ettim onu

Maşallah gercekten cok guclu bir kadinmissiniz. O kadar dirayetlisiniz ki gipta etmemek cok zor. Ben olsam belki affedebilirdim , ama siz hic bir sekilde taviz vermemissiniz. Bu saaen sonra donseniz de hic bir sey degismeyecek. Bence bu kadar Akilli ve guclu bir kadin kendi yoluna cok rahatlikla bakabilir.Ben tam 4 sene mi verdim , degisen hic bir sey olmadi. Siz erken fark etmissiniz,cok sanslisiniz. Cok gecmis olsun diyorum.

Bir insan kendi iyiliğini düsunmüyor sa kimse düşünmez böylelerini kendi başlarına bırakacaksın kendi hayatlarını kendileri bitirir kacin buylelerinden

Cocuk yok anladigim sakinlesince ailenizle Konusun maalesefki ileri boyutta bagimli olanlarin birakma durumu yeni tekrar baslamalarla devam ediyor duydugum yani cok kolay bir tedavi sureci degil kaldiki kiside bitiyor 10 yildir denememis birakmayada niyeti yok (anladigim ocakbasi restaurant gibide bir yer isletiyor hepten zor)dahada uzatip kendinize iskence etmeyin Hakkinizda hayirlisi

Kocan düzelmez. Boşuna dememis atalarimiz bir insan 7sinde neyse 70indede odur. En azindan cocugunuz yokken ayrilmaniz daha makul bence.

Cocuk yok anladigim sakinlesince ailenizle Konusun maalesefki ileri boyutta bagimli olanlarin birakma durumu yeni tekrar baslamalarla devam ediyor duydugum yani cok kolay bir tedavi sureci degil kaldiki kiside bitiyor 10 yildir denememis birakmayada niyeti yok (anladigim ocakbasi restaurant gibide bir yer isletiyor hepten zor)dahada uzatip kendinize iskence etmeyin Hakkinizda hayirlisi
Sanırım doğru olan bu zaten. Hala akıllanmamış zaten, 3 gündür babamın evindeyim belki düzelir pişman olur, arar özür diler filan diyorum ama tam tersini yapıyor. Şimdi de en son whatsaptaki resmimizi kaldırmış, resmen kışkırtmaya çalışıyor. Kocaman adam, ne yapmaya çalıştığını gerçekten anlamıyorum...

Bende 4 Aydan sonra ayrıldım,hayatımda hiç görmediğim alkolü onda görmüştüm,çok içmezdi.Şiddetde uygulamadı ama hep benim alttan almalarımla herkesten saklardı içtiğini Bnde söylemedim ailesi görmesin diye hep arkasnda durdum.onunla beraber sakladım,bnmde içmemi istedi hep karşı koyamadım bi dediğini iki etmedim,değmedi ama o hiç durmadı arkamda ezdi ezdirdi.Ve bende bıraktım onu savunmayı arkasnda durmayı Bnm tutmamla yürüyordu evliliğimizin ipleri zaten artık yapamadığım bıraktığım anda çabalamayı herşey bitti,zerre çaba görmedim,10 ay oldu ayrılalı iyiyim şükür,Çok Şükür Allhıma vardır herşeyde bir hayır Allah’ıma havale ettim onu
Şimdi iyi olmanıza sevindim, tabi ayrılık süreci zor oluyordur Emin'im. Ben şuan şoktayım, gerçekten ilerisini düşünemiyorum. 10 aydır beni de çok ezdi ezdirdi ama hep sabrettim, sevgisine inandım, düzelecek dedim ama yok olmadı. 3 gündür belki pişman olur yalvarır diye bekliyorum ama tam tersi gidiyor her şey...

Maşallah gercekten cok guclu bir kadinmissiniz. O kadar dirayetlisiniz ki gipta etmemek cok zor. Ben olsam belki affedebilirdim , ama siz hic bir sekilde taviz vermemissiniz. Bu saaen sonra donseniz de hic bir sey degismeyecek. Bence bu kadar Akilli ve guclu bir kadin kendi yoluna cok rahatlikla bakabilir.Ben tam 4 sene mi verdim , degisen hic bir sey olmadi. Siz erken fark etmissiniz,cok sanslisiniz. Cok gecmis olsun diyorum.
Çok teşekkür ederim. Şuan ben kendimi dünyanın en güçsüz kadını olarak görüyorum. Bir yandan yuvam dağılıyor onu görüyorum, bir yandan aileme mutlu görünüyorum, bir yandan bana bunları yapan adamın hala utanmadan resimlerimizi silmesini, içki fotoları paylaşmasını izliyorum, bir yandan bir yere gidip rahat rahat ağlamak istiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum fakat aileme dönmek zorundaydım, bu sefer de dönmezsem artık bana herşeyi yapacak yüzü bulacaktı. Gerçi daha kötü ne yapabilir bilmiyorum artık...

Sanırım doğru olan bu zaten. Hala akıllanmamış zaten, 3 gündür babamın evindeyim belki düzelir pişman olur, arar özür diler filan diyorum ama tam tersini yapıyor. Şimdi de en son whatsaptaki resmimizi kaldırmış, resmen kışkırtmaya çalışıyor. Kocaman adam, ne yapmaya çalıştığını gerçekten anlamıyorum...
Dur daha kendini hazirla birde herseyin faturasini sana cikartir senin yuzunden oldu sen soyle boyle olmasan boyle olmaz ben bu kadar icmem bir uzman yazisinda okumustum hangi turu olursa olsun alkol,madde,kumar,oyun (evet kimse pek farkinda degil ama bilg oyunlarindada bagimlilik olayi var)bagimlilarin hepsinin ortak ozelligi sucu karsi tarafa atmakmis hata kabul etmezlermis pismanda olsa sen sebep oldun senin yuzunden oyle yaptim sn beni boyle yaptin vs yani zor bir surec Allah yardimciniz olsun

Yaşadıklarıniz için üzüldüm ama olayın su tarafından bakın evleneli çok olmamış ve ortada çocuk da yoksa ki ailenize destek veriyorsa bu adımları atmisken bosanmaniz en doğrusu olacak.

Bir arkadaşım var eşi de kafe işletiyor o da alkol alıyor. Dövme veya hakaret yok ama alkol günden güne artiyor. Maddi olarak etkileniliyor. Baba kavramı olmuyor. Arkadaşlarıyla vakit geçirip ictii için sürekli arkadaşım kocasız planlar yapıyor. Sadece kızı ve kendisi yaşıyor gibi ve 4-5yil oldu hiç duzelmiyor

X