Babam namusumuzu şerefimizi ayaklar altına aldın dedi? Dayımlardan da azar işittim. Şimdi siz söyleyin çok mu büyük hatam :( ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizinle aynı şeyi düşündüm. Babam köyde falan olmamasına ve gayet eğitimli kariyerli biri olmasına rağmen erkek arkadaş ile tanışma olayına çok karşıydı. Eşimle onca yıl sevgiliydik, babamın huyunu bildiğim için bırakın sevgiliyken emri vaki yapmayı, söz öncesi tanışmaya ailesi ile geldi de öyle tanıştılar🤦🏻‍♀️ İnsan ailesinin bakış açısını, köy ortamını bilmez mi kalkıp eve götürür. Bana da inandırıcı gelmedi sizin gibi.

Benim ailem bu konularda çok daha rahattır. Sevgilim beni evden alır eve bırakırdı -ki gece 2'de 3'te döndüğüm de oluyordu.
Buna rağmen konu sahibinin yerinde ben olsam akrabaların olduğu yere sevgilimle gidip ağzımı yaya yaya "x'le geldik ehehe" demezdim.
Çünkü anne babam bu konularda ne kadar rahat da olsalar süleledeki herkes öyle değil ve işin içine akraba girince anne babamı zor durumda bırakmak istemem.
İnsan kırk yıllık ailesini de tanır akrabasını da.
Ben kibledim konu sahibini. Ama kadınsa bile konuları birbiriyle çok alakasız ve inadırıcı değil bana göre.

Benim ailem bu konularda çok daha rahattır. Sevgilim beni evden alır eve bırakırdı -ki gece 2'de 3'te döndüğüm de oluyordu.
Buna rağmen konu sahibinin yerinde ben olsam akrabaların olduğu yere sevgilimle gidip ağzımı yaya yaya "x'le geldik ehehe" demezdim.
Çünkü anne babam bu konularda ne kadar rahat da olsalar süleledeki herkes öyle değil ve işin içine akraba girince anne babamı zor durumda bırakmak istemem.
İnsan kırk yıllık ailesini de tanır akrabasını da.
Ben kibledim konu sahibini. Ama kadınsa bile konuları birbiriyle çok alakasız ve inadırıcı değil bana göre.
Bende iyi niyetimden bu gece kaybettim sağolasınız inanmayanlarında canı sağolsun . Ben üyeliğimi aktif ettirdim. Bana inanmıyorsunuz ama ben bu şekilde olayları doğru anlatıyorum

Fazla iyi niyetlisin ve olayları hemen içselleştiriyorsun, fazla şeffafsın. Biraz geri adımda kal ve kimseye belli etmeden şu ilişkini tart biç.

Zamanı gelince elbet tanışırlar.

Görücü üsüulu anneannemlerin köyünden bir çocuk vardı dün bahsetmiştim. Hatta dün görüştük ancak akşamına yazmadı ve her yerden sildiğimi yazmıştım. Sabah olunca ısrarla mesaj attı yazdı. Konuştuk ve bugün tekrar buluşmaya karar verdik. Öncelikle annemler 4 kardeş 3 dayım var ve bir dayım yurtdışından geldi tatile. Anneannemin köyünde hepsi bu çocuğu tanıyor. Dayımın hanımı yengem de bizi bugün lahmacun yemeye çağırmıştı beni ve kardeşimi kardeşim önden gitti bende bu çocuğun arabası ile dayımların evine kadar gittim çocuk iyi niyetinden bende geleyim beni severler dedi . Bende tamam olur dedim keşke demeseydim çünkü ben anneannemlerede güvenerekten bir şey demezler diyerekten götürdüm. İki dayım aşırı kızdı. Dayım dedi düğün ne zaman böyle iş olmaz yengem kuzenim benim yaşımda kız oda nişanlandı öyle şey olmaz benim babam çok Kızar daha benim nişanlım bile bizim eve gelmedi gibi bayağı ağır sözler şöylediler. Ya inanin çocuğun annesini de alıp merkezden öyle geçmiştik annesini eve bıraktık ancak çocuğa çok kızdılar . Hak veriyorum gelmemesi gerekirdi ama o da bende çok iyi düşündük . En azından oturalım muhabbet edelim diye düşündük dedim. Anneannem bile sen aldırma dayına dedi. Neyse ben eve geldim babam da kapıdaydı dedim baba bayağı gezdik dayımlardan da fırça yedik dedim. Kimle gezdiniz deyince hem o çocuğun adını hem de bugün buluştuğum kızların adını verdim . Babam aşırı sinirlendi . Dedi ki sen napıyorsun bu ailenin namusu şerefini ayaklar altına alıyorsun felan dediler ya şu an intihar etsem yeridir ya . Bana git sen gelme gözüme gözükme gibi şeyler söyledi . Ağladım ama çok üzüldüm . Tamam hak veriyorum herkese ama çocuk da aynı köydenler beni tanıyorlar diye kötü niyeti olmadığından böyle düşündü . Eki Görüntüle 2891429
Herşeyin bi adabı var bence

Peki bi soru konustugun cocugu niye t diye kaydettin?? Eger siraya koyduysan ve t ye kadar geldiysen aman dikkat son 5 harf 🤦🏻‍♀️ Bu arada bi konunda surtunuyosun diger konunda tam giricek kuculuyo diyosun guzel kafalar bunlar.. aktive ettim diyosun hesabi da kim bilir kimlerle ettirdin neyse sen gerceksen eger bu kafayla bu yasa gelmis olman mucize bi kurban kes

Ya üyeliğinizi doğrulattınız mı ne yaptınız, sonuçta kadın olduğunuz doğrulandı en fazla ama kafadan sallıyorsunuz artık iyice. Konu başlığını şu şekilde açmanız bile "Gelin okuyun bakk namusla ilgili bi şeyler geçiyor, töre, novmis, intögam" tarzında bağırıyor.

Geçti bunların modası geçti, artık psikolojik diziler moda.
Buradan da herhalde Ruh Sağlığı Hastanesine bağlar, oradan getirirsiniz devamını.
Muratimi takip ediyon Youtube dan ahahah onun sayesinde hiçbir sacma diziyi izlemiyorum 🤣🤣🤣🤣

siz ancak bakire olmadiginizi kabul edecek, bunu sorun yapmayacak, kendi cevrenizden bir beyle evlenseniz huzuru bulursunuz. bu aday kabul edecek mi bakire olmamanizi? Gidip ailesine kiz bakire degilmis olmayacak bu is demeyecek mi sorduklarinda? Sonra butun koy, anneneniz, dayilar,babaniz duymayacak mi? Bu ne cesaret? Diyelim kandirdin, diktirdin evlendin. Is yerinden biri mustakbel ese gecmisinizi duyurursa? Cocuk bunun icin ayrilmaya kalkarsa, aile yine duyarsa?

Bende iyi niyetimden bu gece kaybettim sağolasınız inanmayanlarında canı sağolsun . Ben üyeliğimi aktif ettirdim. Bana inanmıyorsunuz ama ben bu şekilde olayları doğru anlatıyorum

İyi niyet nerede

Şu sonu gafili biten film serisini mi izledin

Köyde herkes içli dışlı

O nasıl köydeki adam

Hemen annesini gönder oradan anneyi almaya şehre gidin birlikte vs

Dayıya gidilecek ben de geleyim

Yırtık dondan fırlar gibi her adımda bir aradasınız

Köyle vs alakam yok yıllarca sevgilimle birlikte yaşadım vs ama ben dahi dün tanıştığı birini muhafazakar dayısına götürene şoke oldum

Tamam marjinalsin de her şeyin bir adabı var

O nişanlısı bile eve gelmeyen kuzenin ve elin oğlu aynı sofrada oturup yemek mi yedi bari çıkıp gitseydiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X