Babam ve evlilikleri ­čĄŽ­čĆ╝ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Ocimum basilicum

­čĹ­čĺÜ
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 A─čustos 2018
2.228
3.840
Baban─▒z birini bulmadan, siz ona birisini bulun yani arac─▒ olun.
Sa─čl─▒kl─▒ bir evlilik yapmas─▒na yard─▒mc─▒ olun. Ba┼čka t├╝rl├╝ olmaz bu ┼čekilde.

vesikaliyarim

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Kas─▒m 2014
7.988
14.041
42
Karde┼čini yan─▒na alabilirsin mesela d├╝zg├╝n aile ortam─▒ i├žin...Baban da naparsa yaps─▒n

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 51 Kg. ile 69 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 166 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :82 Kg. ┼×imdiki Kilom :76.6 Kg.

Deltavealfa

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 A─čustos 2020
1.674
2.065
32
herkese merhaba :)
8 sene ├Ânce annemi kaybettim babam 44 ya┼č─▒ndayd─▒ o zamanlar. Babam evlenmek istedi─čini s├Âyledi 1 bu├žuk y─▒l sonra. Bizde kabul ettik ( etmek zorunda kald─▒k)
Babam Suriyeli bi kad─▒nla evlendi kad─▒n─▒n 2 ├žocu─čuna da babam bak─▒yordu ve bi k─▒z karde┼čim oldu. Tabi bu s├╝re├žte ben evliyim abim ├╝nide. Karde┼čim 4 ayl─▒kken bo┼čanma karar─▒ ald─▒lar ve bo┼čand─▒lar. K─▒z karde┼čime babam bakmaya ba┼člad─▒ tek ba┼č─▒na.
Aradan 4 sene ge├žti ve bu s├╝re├žte defalarca konu┼čtu─ču kad─▒nlar oldu babam─▒n. Tekrar bi Suriyeli istedi biz kabul etmedik durdurduk falan fi┼čman....
En sonunda her┼čeyi ayarlam─▒┼č karar vermi┼č etmi┼č bize en son FasÔÇÖtan bi kad─▒n getirece─čini s├Âyledi. Biz yine kabul etmedik kendi memleketimizden tan─▒d─▒─č─▒m─▒z insan olsun diye ama tabi dinlemedi babam. Arac─▒ya 30 bin TL verdi ve kad─▒n geldi. Geldi ki bir de ne g├Ârelim kad─▒n babamda baya ya┼čl─▒. Babam kad─▒n─▒ istemedi─čini s├Âyledi arac─▒yla tart─▒┼čt─▒ M├╝ge Anl─▒ÔÇÖya ├ž─▒kar─▒m gerekirse falan dedi neyse durum ├Âyle kapand─▒ para da gittiii kad─▒n da ...
Belki 4 ay sonra babam tekrardan abimle bana bi kad─▒nla g├Âr├╝┼čt├╝─č├╝n├╝ kad─▒n─▒n yine FasÔÇÖl─▒ oldu─čunu uzunca bi s├╝redir birbirlerini tan─▒d─▒klar─▒n─▒ falan s├Âyledi biz yine kendi memleketimizden olsun ya da evlenme baba senle de g├Âr├╝┼čmeyiz desek de bizi dinlemedi. Neyse kad─▒n geldi FasÔÇÖtan. ┼×u an 1 senelik evliler. Karde┼čime de ├žok iyi bakt─▒ Allah var ama babamla anla┼čamad─▒lar ve d├╝n ├Â─črendim ki babamla kad─▒n bo┼čanma protokol├╝n├╝ imzalam─▒┼člar bo┼čan─▒yorlarm─▒┼č.
Biz babamla ayn─▒ il├že de ya┼č─▒yoruz. Abim ise evlendi astsubay ba┼čka ┼čehir de ya┼č─▒yor.
Art─▒k ne yapaca─č─▒m─▒z─▒ ┼ča┼č─▒rd─▒k ─░nan─▒n. D├╝┼č├╝n d├╝┼č├╝n kafay─▒ yicem.
Hangi birine yanay─▒m ?
E┼čimin ailesi bulundu─čum yerde k├Âkl├╝ bi aile. Bir s├╝r├╝ laf oluyor ben mah├žup oluyor. Her ne kadar babam─▒ savunuyor gibi g├Âr├╝nsem de i├žim i├žimi yiyor art─▒k. Ona m─▒ yanay─▒m ?
Karde┼čim anne anne diye ├žok al─▒┼čm─▒┼čt─▒. Onun psikolojik tramwas─▒na m─▒ yanay─▒m ?
Her ne kada ├Âfkeli de olsam babam─▒n tekrar tek ba┼č─▒na bi evde kalmas─▒na m─▒ yanay─▒m ?
Dertle┼čmek istedim k─▒zlar. Okudu─čunuz i├žin te┼čekk├╝rler.
Abimin benden tek art─▒s─▒ kendisi de e┼činin ailesi de burda ya┼čam─▒yorlar. Ben hem ola─čan duruma ├╝z├╝l├╝yorum hem de ├ževrenin laf─▒ s├Âz├╝ne ­čśö
Me─čer annem varken ne kadar g├╝zel bi hayat─▒m─▒z varm─▒┼č. O gittikten sonra yuvam─▒z da─č─▒ld─▒. Parampar├ža olduk. Onu ├žok ama ├žok ├Âzl├╝yorum ­čśó
Baban b├Âyle devam etsin ama l├╝tfen ├žocuk yapmas─▒n art─▒k baban her ┼čeyi hak ediyor kusura bakma ama kad─▒n ticareti yap─▒yor resmen

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 419 g├╝n ge├žti.

_Elferay_

Umudunuzu yitirmeyin Allah var !
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2015
1.052
1.975
Karde┼čini yan─▒na alabilirsin mesela d├╝zg├╝n aile ortam─▒ i├žin...Baban da naparsa yaps─▒n
B─▒rak─▒n yan─▒ma almay─▒ 1 g├╝n dahi yatmas─▒na izin vermiyor babam. Biz ayr─▒ kalamay─▒z diye. Gelinimiz istiyor benim yan─▒mda dursun diye ona da hay─▒r diyor babam.

_Elferay_

Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2015
1.052
1.975
Baban b├Âyle devam etsin ama l├╝tfen ├žocuk yapmas─▒n art─▒k baban her ┼čeyi hak ediyor kusura bakma ama kad─▒n ticareti yap─▒yor resmen
Zaten onu bizde s├Âyl├╝yoruz. ├çocuk ├žocuk istemiyoruz 2 g├╝n sonra sen ├Âl├╝p gidince ne olacak ? Ya da ├žocuklar ya┼čl─▒ babalar─▒ olmas─▒n─▒ me kadar isteyecek diye ­čśĹ

_Elferay_

Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2015
1.052
1.975
Baban─▒z birini bulmadan, siz ona birisini bulun yani arac─▒ olun.
Sa─čl─▒kl─▒ bir evlilik yapmas─▒na yard─▒mc─▒ olun. Ba┼čka t├╝rl├╝ olmaz bu ┼čekilde.
Bir ba┼čkas─▒na da yazm─▒┼čt─▒m. Babam burdan birisini istemiyor i┼čte. Bende ├žok arad─▒m ettim ama olmuyor. Babam ├╝lke i├žinden evlenmeyi akl─▒ndan silmi┼č.
Ha bu arada 30 bin tl bi kad─▒na doland─▒r─▒ld─▒. ┼×imdi bu bo┼čanaca─č─▒n─▒ kad─▒n─▒ da ├žok iyi ┼čartlarda g├Ânderiyor ├╝lkesine. Kad─▒n da istemiyor ├žocuklar─▒m─▒ ├Âzledim diyor zaten.
Babam─▒n akl─▒ olsa burdan biriyle evlenir g├╝zel bi evlilik ya┼čar. Gelme gitme laflar─▒ da olmaz. Ama i┼čte anlam─▒yor

hatik

Guru
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Aral─▒k 2009
1.017
1.035
Do─čru, bir kadini vajinadan ibaret g├Ârmek, sorun de─čil. Derdi hayat arkada┼či bulmak de─čil, k├Âle bulmaktir! O 4 ya┼čindaki ├žocuk i├žin yazik. Bir kadin bunu yapsa "su├žu yok" dermiydin?

Ben olsam asla konu┼čmazdim artik o baba ile. Ne hali varsa g├Ârs├╝n. I─črenc bir durum gercekten.

ger├žek├ži olmak g├╝zel ama ifadeniz ho┼č de─čil. yaln─▒z bizim toplumumuzda ├žo─ču erkek ├Ân├╝ne gelene y├╝r├╝yor niye b├Âyle ? ├ž├╝nk├╝ kar┼č─▒ cinsi ! adam─▒n ya┼č─▒n─▒ ba┼č─▒n─▒ alm─▒┼č olmas─▒ aday say─▒s─▒n─▒ azalt─▒yor ancak yabanc─▒ kad─▒nlara ula┼čmas─▒ kolay ve memnun etmesi de kolay diye d├╝┼č├╝n├╝yor olabilir o onun sorunu ama bence bu durumda ondan uzakla┼čmak yerine konu┼čup yanl─▒┼č i┼čler yapmas─▒n─▒ engellemeye ├žal─▒┼čmak laz─▒m onun haricinde zaten ne kadar engelleyebilirler ki.

turkkadini

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 Nisan 2011
1.418
1.101
E┼čimin ailesi k├Âkl├╝ bi aile ve laflar─▒ da daha ├žok oluyor manas─▒nda s├Âyledim.
Tekrardan evlilik maceralar─▒ da olur bence ama biz ne yapar─▒z art─▒k hi├ž bilmiyorum.
Madem evlenmek istiyor siz bi hanim bulsaniz siz teklif etseniz tanissalar. Yabanci insanlarla gencler zor anlasiyor belli bi yasa gelmis kendi duzenleri alismisliklari olan insanlar nasil anlassin baya anlayisli olmasi lazim iki tarafinda. Bir de kardesinizin annesi neden kardesinizle ilgilenmiyor. En son ese anne demesinden dolayi boyle bir cikarim yaptim.

flamefire

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Aral─▒k 2018
9.810
8.483
herkese merhaba :)
8 sene ├Ânce annemi kaybettim babam 44 ya┼č─▒ndayd─▒ o zamanlar. Babam evlenmek istedi─čini s├Âyledi 1 bu├žuk y─▒l sonra. Bizde kabul ettik ( etmek zorunda kald─▒k)
Babam Suriyeli bi kad─▒nla evlendi kad─▒n─▒n 2 ├žocu─čuna da babam bak─▒yordu ve bi k─▒z karde┼čim oldu. Tabi bu s├╝re├žte ben evliyim abim ├╝nide. Karde┼čim 4 ayl─▒kken bo┼čanma karar─▒ ald─▒lar ve bo┼čand─▒lar. K─▒z karde┼čime babam bakmaya ba┼člad─▒ tek ba┼č─▒na.
Aradan 4 sene ge├žti ve bu s├╝re├žte defalarca konu┼čtu─ču kad─▒nlar oldu babam─▒n. Tekrar bi Suriyeli istedi biz kabul etmedik durdurduk falan fi┼čman....
En sonunda her┼čeyi ayarlam─▒┼č karar vermi┼č etmi┼č bize en son FasÔÇÖtan bi kad─▒n getirece─čini s├Âyledi. Biz yine kabul etmedik kendi memleketimizden tan─▒d─▒─č─▒m─▒z insan olsun diye ama tabi dinlemedi babam. Arac─▒ya 30 bin TL verdi ve kad─▒n geldi. Geldi ki bir de ne g├Ârelim kad─▒n babamda baya ya┼čl─▒. Babam kad─▒n─▒ istemedi─čini s├Âyledi arac─▒yla tart─▒┼čt─▒ M├╝ge Anl─▒ÔÇÖya ├ž─▒kar─▒m gerekirse falan dedi neyse durum ├Âyle kapand─▒ para da gittiii kad─▒n da ...
Belki 4 ay sonra babam tekrardan abimle bana bi kad─▒nla g├Âr├╝┼čt├╝─č├╝n├╝ kad─▒n─▒n yine FasÔÇÖl─▒ oldu─čunu uzunca bi s├╝redir birbirlerini tan─▒d─▒klar─▒n─▒ falan s├Âyledi biz yine kendi memleketimizden olsun ya da evlenme baba senle de g├Âr├╝┼čmeyiz desek de bizi dinlemedi. Neyse kad─▒n geldi FasÔÇÖtan. ┼×u an 1 senelik evliler. Karde┼čime de ├žok iyi bakt─▒ Allah var ama babamla anla┼čamad─▒lar ve d├╝n ├Â─črendim ki babamla kad─▒n bo┼čanma protokol├╝n├╝ imzalam─▒┼člar bo┼čan─▒yorlarm─▒┼č.
Biz babamla ayn─▒ il├že de ya┼č─▒yoruz. Abim ise evlendi astsubay ba┼čka ┼čehir de ya┼č─▒yor.
Art─▒k ne yapaca─č─▒m─▒z─▒ ┼ča┼č─▒rd─▒k ─░nan─▒n. D├╝┼č├╝n d├╝┼č├╝n kafay─▒ yicem.
Hangi birine yanay─▒m ?
E┼čimin ailesi bulundu─čum yerde k├Âkl├╝ bi aile. Bir s├╝r├╝ laf oluyor ben mah├žup oluyor. Her ne kadar babam─▒ savunuyor gibi g├Âr├╝nsem de i├žim i├žimi yiyor art─▒k. Ona m─▒ yanay─▒m ?
Karde┼čim anne anne diye ├žok al─▒┼čm─▒┼čt─▒. Onun psikolojik tramwas─▒na m─▒ yanay─▒m ?
Her ne kada ├Âfkeli de olsam babam─▒n tekrar tek ba┼č─▒na bi evde kalmas─▒na m─▒ yanay─▒m ?
Dertle┼čmek istedim k─▒zlar. Okudu─čunuz i├žin te┼čekk├╝rler.
Abimin benden tek art─▒s─▒ kendisi de e┼činin ailesi de burda ya┼čam─▒yorlar. Ben hem ola─čan duruma ├╝z├╝l├╝yorum hem de ├ževrenin laf─▒ s├Âz├╝ne ­čśö
Me─čer annem varken ne kadar g├╝zel bi hayat─▒m─▒z varm─▒┼č. O gittikten sonra yuvam─▒z da─č─▒ld─▒. Parampar├ža olduk. Onu ├žok ama ├žok ├Âzl├╝yorum ­čśó
E┼čim k├Âkl├╝ aile ?Peki ney─▒n k├Âk├╝ ?Oneml─▒ olsn babanuz .Demekk─▒ s─▒k─▒nt─▒lar─▒ var

turkkadini

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 Nisan 2011
1.418
1.101
20 y─▒l evli kald─▒lar.
Annem ├žok a─č─▒r hastayd─▒ hem psikolojik ciddi hastayd─▒ hem de epilepsi hastas─▒yd─▒ babam ise ├žok destek├žiydi ona. ├çok a┼č─▒kt─▒ babam anneme. Biz parmakla g├Âsterilen bi aileydik he ne kadar sa─čl─▒k sorunlar─▒m─▒z olsa da ├žok imrenirdi herkes. ┼×imdi ise geldi─čimiz durum ben kahrediyor...
Babaniz depresyonda olabilir mi ?

ceycey0406

heyyooooooooo
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Nisan 2014
37.668
93.896
Madem evlenmek istiyor siz bi hanim bulsaniz siz teklif etseniz tanissalar. Yabanci insanlarla gencler zor anlasiyor belli bi yasa gelmis kendi duzenleri alismisliklari olan insanlar nasil anlassin baya anlayisli olmasi lazim iki tarafinda. Bir de kardesinizin annesi neden kardesinizle ilgilenmiyor. En son ese anne demesinden dolayi boyle bir cikarim yaptim.
├žok s├Âylemi┼čler adam istemiyormu┼č.illa fasl─▒ olacak suriyeli olacak.psikolojik bir sorun bu bence

turkkadini

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 Nisan 2011
1.418
1.101
├žok s├Âylemi┼čler adam istemiyormu┼č.illa fasl─▒ olacak suriyeli olacak.psikolojik bir sorun bu bence
Hadi suriyeli ulkede cok sagdan soldan gordu etkilendi dicem de fasli ne alaka ? Bence bi psikologla gorusup durumu anlatin. Belki bi sure ilac verip sakinlestirip doktora goturmeyi ikna edebilirsiniz. Burda bi uyenin esi icin teklif etmisti doktor. Yada sanki sizin sorununuz varmis siz terapi aliyomusunuz da doktor babanizi da gormek istemis gibi.

Ay ben sizi konu sahibi sandim ­čÖł

ceycey0406

heyyooooooooo
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Nisan 2014
37.668
93.896
Hadi suriyeli ulkede cok sagdan soldan gordu etkilendi dicem de fasli ne alaka ? Bence bi psikologla gorusup durumu anlatin. Belki bi sure ilac verip sakinlestirip doktora goturmeyi ikna edebilirsiniz. Burda bi uyenin esi icin teklif etmisti doktor. Yada sanki sizin sorununuz varmis siz terapi aliyomusunuz da doktor babanizi da gormek istemis gibi.
konu sahibi hem bu duruma ├╝z├╝l├╝yor hem de o babaya yapt─▒r─▒m uygulam─▒yor .hadi bir sefer hata yapt─▒ hepsi mi hata?

ceycey0406

heyyooooooooo
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Nisan 2014
37.668
93.896
Konu sahibi eskiden cok ornek gosterilen bi aile oldugunu soylemis bence baba arayis icinde eski gunlere donmek icin ama neden yabanci es ?
san─▒r─▒m ilk e┼či ├Âl├╝nce kendini sosyal medyalara att─▒ o kad─▒nlar─▒ da oradan buluyor ya da arac─▒larla buluyor ki zaten doland─▒r─▒lm─▒┼čta.k├╝├ž├╝k k─▒z─▒n─▒n psikolojisi geli┼čimi e─čitimi ┼ču an en ├Ânemli mevzu.baban─▒n 3. 4. e┼čini almas─▒ de─čil