Babam ve kardeşim :( çok bunaldım çok.

Ya kız biliyor ailenin durumunu biz saklamadik yani azıcık aklı olan bunu zaten kendi düşünürdü burada abimi inanın savunmuyorum abim umrumda bile değil artık keke Babam düğün günü bütün borcu size veriyorum ben artık yokum dese ne kadar mutlu olurum. Abim de zamanında engel olmadığı için essek gibi ödemek zorunda kalacak ya da kızın babası öder artık
Yanlış anlamayın, kızı savunmak ya da haklı çıkarmak için söylemedim. Kız belli ki bencil ve düşüncesiz, bu aşikar.. Birinin ona net ve kesin bir şekilde onu durdurması gerekirdi. o kişi de ailesi olmadığı için abiniz olmalıydı...

Yanlış anlamayın, kızı savunmak ya da haklı çıkarmak için söylemedim. Kız belli ki bencil ve düşüncesiz, bu aşikar.. Birinin ona net ve kesin bir şekilde onu durdurması gerekirdi. o kişi de ailesi olmadığı için abiniz olmalıydı...
Canım babam ima etmedi ne kadar borcu varsa söyledi makul olmalarını istedi kız ve ailesi bunu bilerek kabul ettiler kızlarını verdiler yani ortada biz hiç bir şey saklamadigimiz halde bilerek ve isteyerek bu fiyatları istediler

Bende nişanlıyım, evlenme teklifi için nişanlım bir yüzük beğen dedi modelleri attı pırlanta altın tektaş karışık, en uygun ve güzel altını seçtim. Nişan için sadece alyans çikolata çiçek istedim alyanslar karşılıklı, annesi nişan için durumu varmış ekstra set aldı annesi ve babası ayrı. Düğün içinde 2 bilezik takın adet tamamlansın dedik, çok az olmadı mı vs dediler şu an kendi yapabileceklerini yapıyorlar. Ekstra bir koltuk vs ben istemedim. Şimdi sizin gelininiz de evleniyor ben de evleniyorum benim de heveslerim var uygun bir salon bulursam düğün yapacağız yoksa nikah ile bitecek. Ne istiyorsan al dediler düşün ben salon parası beğenmezsem kalsın diyeceğim pahalı gelirse :KK70: gelin durmuyorsa abiniz durdurabilir anca, şart mı iki koltuk takımı aynı anda almak Ben gereksiz görüyorum misafir salonu ve oturma odası, rahat rahat kullanamayacaksam niye para vereyim moddayım.. Belki biz aza alıştığımız için böyleyizdir, ama sizde ve bozulmanızda Ben bir sorun göremedim, umarım evlilik boyunca gelininiz böyle isterik devam etmez abinize yazık..

Herkesin kendine göre hayali vardır da abinizin durumunu bilmiyor mu? Çok mu zengin duruyorsunuz uzaktan bakınca? Yani sizin evdeki tv ünitesi 22bin tl lik mi mesela? Siz mütevazi bir hayat yaşarken o prensesler gibi yaşamak istiyorsa bu saçmadır, sonuçta nereye gelin geldiğini bilmiyor demektir. Ama her halükarda yüklü borç altına girilerek evlilik yapanlar bu sebeple boşanabiliyorlar, borçtan kafalarını kaldıramıyorlar çünkü.
Çöpten ekmek toplayan insanlara bakıp biraz ibret alsalar bir kilim bir çekyatta yeter huzur olduktan sonra. Bir yüzük bir eşya yüzünden ayrılanlar da çok. Fani hayatın süsleri, kızın ailesi zorluyor da olabilir çünkü hep arayıp kızım şunu istiyor diyen galiba kızın babası. Kız direkt istekte bulunmuyorsa belki onun da suçu yoktur, bazı aileler paragöz oluyor, evladının yuvasını da bozuyor bu şekilde. Ama ona sorsan kızım bedavaya gitmesin der, saygı sevgi görecek mi sen ona bak be adam. Kiloyla altını olup da ağzını burnunu kırıp hastanelik edenler, acımadan öldürenler var bu ülkede, biraz ibret almak lazım herşey para değil.

Herkesin kendine göre hayali vardır da abinizin durumunu bilmiyor mu? Çok mu zengin duruyorsunuz uzaktan bakınca? Yani sizin evdeki tv ünitesi 22bin tl lik mi mesela? Siz mütevazi bir hayat yaşarken o prensesler gibi yaşamak istiyorsa bu saçmadır, sonuçta nereye gelin geldiğini bilmiyor demektir. Ama her halükarda yüklü borç altına girilerek evlilik yapanlar bu sebeple boşanabiliyorlar, borçtan kafalarını kaldıramıyorlar çünkü.
Çöpten ekmek toplayan insanlara bakıp biraz ibret alsalar bir kilim bir çekyatta yeter huzur olduktan sonra. Bir yüzük bir eşya yüzünden ayrılanlar da çok. Fani hayatın süsleri, kızın ailesi zorluyor da olabilir çünkü hep arayıp kızım şunu istiyor diyen galiba kızın babası. Kız direkt istekte bulunmuyorsa belki onun da suçu yoktur, bazı aileler paragöz oluyor, evladının yuvasını da bozuyor bu şekilde. Ama ona sorsan kızım bedavaya gitmesin der, saygı sevgi görecek mi sen ona bak be adam. Kiloyla altını olup da ağzını burnunu kırıp hastanelik edenler, acımadan öldürenler var bu ülkede, biraz ibret almak lazım herşey para değil.
Çok haklısınız ama bunu düşünecek kapasite yok maalesef abim 27 kız 20 yaşında yani abimin olgun davranıp kıza yol göstermesi lazımdı. Ama yapmıyor bilmiyorum ki ne düşünüyor. Konuşmak istemiyorum en son bu konu hakkında bir şey söylediğimde ben kötü oldu evimi terketti

Herkese iyi akşamlar çok moralim bozuk içimi dökmek istediğim için konu açıyorum :KK43:

Konu Babam ve kardeşim..
Babam ve biz yıllarca kirada oturduk annemin tek hayali ev sahibi olmaktı. Bundan 1 buçuk yıl kadar önce nasip oldu çok şükür. 260 bin küsürlük bir daire aldılar. Bunun 70 bin tl si anneme babasından kalan miras parası geri kalanı banka kredisi olarak ödenmeye başlandı. Kardeşimse yıllardır hayali olan berber dükkanını açtı. Abim ise lise 1 den beri bizden ayrı yurtlarda kaldı üniversite okudu ve mesleğini yapmak yerine hoca olmayı tercih etti. Kendi kararı saygı duyarım. Geçtiğimiz temmuz ayında abimin evlenme olayı çıktı Babam elimden geldigince yardım ederim dedi girdiler bi yola.

Bu konudan önceki konumu belki hatırlayanlar vardır. Abimin sözü olmadan hatta aile tanışması olmadan kız tarafı çiçek çikolata ve "pırlanta" yüzük isteyip istem dışı söz taktılar. Bu arada kızın babası babama kızının hiç birsey istemediğini sadece pırlanta yüzük istediğini söylemiş. Gittiler aldılar taktik söz.

Nişan zamanı tekrar babası babamı arayıp kızım birşey istemiyor sadece pırlanta 5 taş istiyor demiş, babam da kız heves etmiş dedi ve gitti en güzelini aldı. Bilezik küpe ve kolyede aldı. Bu arada bütün herşeyi Babam ödüyor.

Şimdi beni bunaltan ve üzen konuya geleyim. Düğün yaklaştı 1 buçuk ay var. Bugün eşya bakmaya gidildi. Allahtan hiç bir şey istemeyen kız bütün markalı mobilyaları seçmiş. Hatta bir tanesi 35 bin tl :oha: Babam alamayacağını söyleyince kızın yüzü düşmüş :skandal:. En son oturma odası 2 tane biri küçük günlük diğeri misafir. Sadece yemek odası masa sandalyeler ve tabak koyulan konsol. Birde tv ünitesine 22 bin tl para odemisler. Bunların hepsini maalesef benim babam ödeyeceği için babamda kızın babasına bunlar pahalı geldi benim zaten çok borcum var demiş adamda alacaksın mecbursun demeye getirmiş:KK57:.

Kızlar Babam çok bunalmış inanın haline o kadar çok üzüldün ki anlatamam. Babam sadece yardım edecekti ama abim bu kadar borcun altından kalkamaz diye mecbur sağdan soldan borç isteyecek.

Ya söyleyin nolur nerde görülmüş kızın babasının veye ailesinin geldiği hadi geldiler ne hakla bu kadar müdahil oldu bu adam ise. Bırak kızın konuşsun sanane diyesim geldi. Babam mecbur gitti kızın babası çağırmış çünkü.

Az önce eve geldim babamı o halde görmeye dayanamadım. Çok üzgünüm kardeşim deseniz yazık iş kurdu evlenme hayali var sesini çıkartmıyor çünkü çok borç var destek olması lazım babama:KK61:. Ah kızlar şimdiden kötü görümce olmak istemem ama sırf şunlardan sebep kızdan uzaklaştım :110:.

Uzun oldu kusura bakmayın. Okuyanlara şimdiden teşekkür ederim.
Yuh Yuh Yuh. Nedir bu fiyatlar ya? Şu yeni gelinlerin gorgusuzlugunu anlamıyorum. Yahu saraydan mi kız alıyorsunuz sanki bu ne böyle? Afedersiniz de tam bir görgüsüzlük terbiyesizlik . ne demek mecbursun alacaksın. 22 bin litalar 35 binler falan, bir de bunlar eşyaların yarısı bile değil. Yazık günah. Bu kadar pisirik olmamalı abiniz. Zaten bir dünya borç varmış bir de bunlar nasıl ödenecek? Babanizin aylık 10-15 bin lira geliri olması lazim ki bu borçlar ödenebilsin. Birazcık sozunuzu geçirin yahu. Biz de ev dosedik salonumuz 10 bin lira tuttu ben onun için bile bi dünya laf yaptım aileme. Ne gerek var bu kadar masrafa diyerek. Biraz tutumlu olmak şart para kolay kazanilmiyor.

babanız iyilik değil resmen kötülük yapıyor.
biz eşimle her şeyi ikimiz yaptık. o yüzden evimdeki tek bir çay kaşığı bile kıymetlidir bana. evime her girdiğimde iyi ki ucuza almışım bak 5 yıl bitti hala taş gibiler diyorum. hatta ben ütü gibi mesela ihtiyaçlarım olunca tek başıma gidip alıyorum. o bile bana keyif veriyor. ben aldım diye. biraz bence çeksin elini baba

babanız iyilik değil resmen kötülük yapıyor.
biz eşimle her şeyi ikimiz yaptık. o yüzden evimdeki tek bir çay kaşığı bile kıymetlidir bana. evime her girdiğimde iyi ki ucuza almışım bak 5 yıl bitti hala taş gibiler diyorum. hatta ben ütü gibi mesela ihtiyaçlarım olunca tek başıma gidip alıyorum. o bile bana keyif veriyor. ben aldım diye. biraz bence çeksin elini baba
Bende diyorum çek elini yık bütün borcu kızım nasıl ödesin diyor iyide baba sen nasıl ödeyeceksin diyorum bilmiyorum bakicam bi çaresine dedi kapattı konuyu.

400 lira maaş alan insanın 35 binlik koltuk takımı beğenmesi nedir Allah aşkına insaf
Ailesinin durumu iyi gerçekten boğaz manzaralı evı var ailesinin bizim durumumuzu bile bile kabul ettiler. 400 tl maaş alıyor ama 300 tl den aşağı gömlek etek giymiyor. Olabilir alsın durumu var imkanı var ama sen tutup durumu olmayan bir aileye gelin geleceksin uçuk miktarlarda mobilya isteyeceksin. Yani keşke Babam hiç karismasaydi bu işe isterse 100 binlik mobilya alsalardı oderdi kayın babası.

400 tl şöyle alıyor kız yurtta kalıyomuş abim gibi sonra hoca olmuş işte bekar erkeklere 700 kızlara 400 tl veriyorlar
300 liralık etek alıyorsa ve bunu alışmıssa evlendiği zamanda sıkıntı yaşar ki.abin maaşıyla hangi birine yetişecek.bence düğünü geçtim ilerisi içinde sıkıntılı günler bekliyor sizi.

300 liralık etek alıyorsa ve bunu alışmıssa evlendiği zamanda sıkıntı yaşar ki.abin maaşıyla hangi birine yetişecek.bence düğünü geçtim ilerisi içinde sıkıntılı günler bekliyor sizi.
Yaşasınlar inan bir gram umrumda değil ben sadece babamı en çokta kardeşimi düşünüyorum. Eğer bu borç içinde benim ailem mutsuz olacaksa onlarda olsun istiyorum.

#Repost @migros_tr (@get_repost)
・・・
Minik damaklar
Siz de yok artık kaçmak normalmis gibi gosteriyosunuz burda.
Litfen kötü örnek olmayalım :KK20:
ay sizde o kadar konu arasında bu yorumamı takıldınız bundan sonraki yorumumuda alıntılasaydınız iyi takip edin yorumları neyse konu bu değil zaten yorum yapmak için yazmayın tekrar açıklama yapamam kişiye özel! !

400 tl şöyle alıyor kız yurtta kalıyomuş abim gibi sonra hoca olmuş işte bekar erkeklere 700 kızlara 400 tl veriyorlar
Pek anlamadım ama abinin maaşı 700 mü yoksa haftada 1-2 gün yatılı kalıyor onun parasımı 700 lira.

Pek anlamadım ama abinin maaşı 700 mü yoksa haftada 1-2 gün yatılı kalıyor onun parasımı 700 lira.
Canım şu an bekar diye 700 tl alıyor aylık bu para. Evlenince 1500 civarı olacak. Bağlı olduğu yer ev kirası+faturalarını karşılayacak kız da 400 tl alacak ve bu 1900 tl onların yemek ve giyim parası

Canım şu an bekar diye 700 tl alıyor aylık bu para. Evlenince 1500 civarı olacak. Bağlı olduğu yer ev kirası+faturalarını karşılayacak kız da 400 tl alacak ve bu 1900 tl onların yemek ve giyim parası
Yanlış anlama ama hem abinin maaşı düşük hem babanın borcu var ailen bu kadar borcun altından kalkamaz.

X