Babama çok bağımlıyım

Gerçekten nasıl okudunuz anlamıyorum taksiciyle uğraşmak ne demek taksiciyle neden uğraşmam gereksin ki binicem gidicem ben binmiyim diye kendisi uğraştı. 20 dk sürmiycek bi yoldu neden uğraşıyım üstüne o gün hastaydım keyif mi aldım beklemekten? Binme bak 1 saate gelicem binme diyip bi yalvarmadığı kaldı kırmıyım Babam sonuçta ısrar ediyor diye binmedim 1 saat sonra 50 dk kaldı dedi sinirlenip gittim bindim taksiye hemen evde oldum zaten. Siz neyi nasıl okuyorsunuz acaba gelmiş beni suçluyorsunuz yok babamı kullanıyormuşum falan olay babamı kullanmak olsa gelip burda hasta mıyım soru açıyım size napmam gerek diye

Çıkmadan önce babanın huyunu biliyorsan, baba ben zaten bindim sen gelme demek zor değil, değil mi? Adama ben çıktım hani nerdesin tarzı ararsan tabiki bekle geleyim der.

22 yaşındayım ama haklısınız teşekkürler dediğiniz gibi hocayla anlaşmaya çalışacağım ama kaza yaparsam ben demiştim diyip kafama kakıcak o beni geriyor. Her konuda destekleyici biri ama asıl bunlarda desteğine ihtiyacım var keşke destek olsa
İyi de babanız da kaza yapabilir. Yapmıyor mu? 20 yıla yakındır araba kullanıyorum geçen gün bir arabaya sürttüm. Oluyor yani böyle şeyler. Biraz duyarsız olmanız lazım. He yaptım baba evet demiştin baba ben de yaptım ne var diyip dikileceksiniz. Minnoş olursanız böyle tepenize biniyorlar. Önce siz kendinize güvenin. Sonra babanız da güvenecektir. Evlatlar asileşince anne babalar pısıyor genelde.

Çıkmadan önce babanın huyunu biliyorsan, baba ben zaten bindim sen gelme demek zor değil, değil mi? Adama ben çıktım hani nerdesin tarzı ararsan tabiki bekle geleyim der.
Çıktım hani nerdesin diye aramadım işim bitti taksiye binicem şimdi plakasını da atıcam merak etme demek için aradım ki içi rahat etsin. O sırada yol kenarındaydım hatta taksi çevirmek için bekliyordum. Taksiye binmek dünyanın ennnnn rahat şeyi babamı iki saat yalnız başıma boş boş bi cafede çay içip beklemektense evime gitmek o an inanın en iyisiydi. Asla ve asla babamı beklemek tercihim olamazdı yani.

Siz neden bana böyle bilendiniz de beni kötü insan kabul ettiniz anlamıyorum. Kafanızdan senaryo uyduruyorsunuz resmen çıktım hani nerdesin diye aradığımı iddia etmişsiniz mesela. Ben böyle bir şey mi demişim. Kendiniz kurup kurduğunuz senaryoya göre beni siyah babamı beyaz ilan ettiniz. İnsanlar siyah beyaz olmuyorlar gri oluyorlar. Kimseyi kullanmamın mümkünatı yok diğer yorumlarımı okusanız babamın her cümleme nasıl bahane bulduğunu da görürsünüz. Babamı da suçlamıyorum dünyanın ennn iyi babası zaten ama bu konuyu her açışım kavgayla bitiyor. Örnek vermem gerekirse günlerdir konuşmuyoruz bile sırf bu yüzden. Ben babamı kullanmaya bu kadar meyilli olsam neden gelip bi siteye soru açıyım günlerdir babamla konuşmuyım durumdan rahatsızım nasıl çözeceğimi bilmiyorum ki sizlere soruyorum. Normalde bir annem olsa anne babama söyle anlat lütfen anlatamıyorum derdim belki orta yolu iki denk kişi konuşarak bulurlardı. Ama maalesef yetişkin de olsam hala onun çocuğuyum. Yaptığımız tartışmalarda aldığımız kararlarda o denklik sağlanamıyor. Hiçbir sonuca varamazsak bile ben babayım haklıyım diye bir düşünceye sahip oluyor. Dolayısıyla tek başıma bunu çözmeye çalışmam inanın çok daha zor. Bu yüzden geldim sordum. Lütfen düşmanınıza yazar gibi cevap yazmayın siz de.

Babanız sanki kendi başınıza bir şeyleri başaramayacağınızı düşünüyor gibi. Arabayı vermemesinden öyle anladım
Sanırım evet çok üzülüyorum buna. Hep destekler beni aslında ama bağımsızlığımın söz konusu olduğu durumlarda neden desteği olmuyor anlayamıyorum

babam çok iyi bir baba ama ona çok bağımlıyım. Bundan çok yoruldum çünkü yirmilerimin ortasına gelmek üzereyim ve hala beni o bir yerlere bırakır alır. Onun müsaitliğine göre arkadaşlarımla buluşurum. Oturduğum bölgede otobüse gitmek için biraz fazla yokuş çıkıyoruz ve hem ıssız hem de köpekler var korkuyorum. Otobüse gitmek için durağa bırakılmam gerek. Durağa bırakıcaksam seni gideceğin yere de bırakırım zaten 20-30 dk diyor. Ben alırım akşam saati dönme diyor. Senin çocuğun olsa sen de böyle olucaksın seni düşünüyorum diyor. Ama çok yoruldum. Arkadaşlarımla buluşmayalı aylar oldu hepsi uzakta. Son zamanlarda işten bir iki arkadaş edindim birkaç kez anlık yapılan plan sonucu buluştuk her buluşmam işkence gibi geliyor. Babama iş çıkarır mıyım oflayıp durur mu kaygısıyla bugün buluşcaz demem onun tamam yakınlarda bi yerde beklerim demesi arabayı çekip yakın bi yerde oturup uyuması sonra yorgunum midem kötü vs bahanelerle artık dönelim demesi gibi saçmalıklar yaşanıyor ben gerçekten ne yaşıyorum bilmiyorum. Anlık planlanan buluşmalarım hep böyle. Önceden planlandıysa da ne zaman döneceğimi hep belirtmek zorundayım önceden buluşacağım kişiyle şu saatte ayrılırızı konuşmak zorundayım ki ona göre gelsin. Çok yoruldum böyle olan var mı aranızda. Nasıl aştınız. Ona bıktım yoruldum diyorum ama dış dünyaya o kadar uzağım ki onu ikna edip kendim yapsam bile neyi nasıl yapacağım diye ben de endişeliyim. Beni desteklemeli ama onun yerine ona yeter artık diyip kızdırıp her şryi baştan sona sırf ben demiştim demesin diye düzgün yapmaya uğraşmalıyım. Geçen gün taksiye binicektim taksiye binmiyim diye navigasyona göre 1 saate geleceğim dedi 1 saat sonra navigasyon 50 dk kaldı gösteriyor dedi. Sonra nasıl oldu anlamadım değişiyor bu saatler dedi ama 1 saat nasıl değişiklik gösterebilir ki? 30 dk yol için 2 saat beklememi istedi resmen. O kadar yoruldum ki. Ben ne yapmalıyım?
Babanızdan arabayı ödünç alın?

Var zaten dedim ya yorumda?
Her yorumu takip etmiyorum? O zaman kurs al gelistir kendini. ya da cesur ol ondan korkuyorum bundan çekiniyorum ama babam da beklemesin biraz dişli ol adam da desin ki benim kıza kimse bir şey yapamaz. Ehliyet var araba vermiyorlar neden acaba ? Heyecanlı birisin belki de?

Babam yolunun üstü diye değil sırf beni bırakmak için dışarı çıkıyor oluyor bu sırada. Dediklerinizi gelip babama anlattığım her zaman kavga ediyoruz haksız buluyor beni anlatamıyorum kendi başıma habersiz gidicek olsam durağa giderkenki yolda köpekler olduğu için yine onun bırakması lazım ve yine durağa bırakıyorum zaten ben o yolu gider seni götürürüm demeye başlıyor. O kadar yoruldum ki. Kendimi 5 yaşında hissediyorum. Beni o büyüttü o yüzden mi böyle bilmiyorum sanki ona böyle bağımlı olmam onun da hoşuna gidiyor gibi.
O zaman ya köpek korkunuzu yeneceksiniz, ya durağa başka bir yoldan gideceksiniz ya da taksi çağıracaksınız. Yoksa böyle devam edersiniz. Babanızın hoşuna gitse de çok garip ve sağlıksız bir durum. Sorun bakalım Allah gecinden versin kendisi göçüp gidince siz ne yapacakmışsınız?

Durağa bırak dön eve dediğimde giyinip arabaya binip durağa kadar getirdiysem o 30 dklik yolu da götürürüm zaten diyor. Bekleme dön eve desem ben evde sıkılıyorum işte gezicem belki cafede otururum falan diyor
Bırakmasında değilim ani olarak program yapıyorum diyorsunuz ya yada taksiye bineceksiniz ya. Taksiye bindikten sonra, taksiye bindim buda plakası diyeceksiniz yada o giderken ben program yaptım diyeceksiniz. Başka yolu yok. Eminim siz iş başvurusu yaparken de size yol konusunda karoşmıştır.

Her yorumu takip etmiyorum? O zaman kurs al gelistir kendini. ya da cesur ol ondan korkuyorum bundan çekiniyorum ama babam da beklemesin biraz dişli ol adam da desin ki benim kıza kimse bir şey yapamaz. Ehliyet var araba vermiyorlar neden acaba ? Heyecanlı birisin belki de?
Heyecanlı değilim tekte geçtim zaten sınavı. Bilmiyorum neden kaza yaparsam parasını ödeyemezmiş şu an öyle bi durumumuz yokmuş falan filan habire bahane buluyor ne zaman araba kullanma konusunu açsam yeter sus artık şu an kavga etmek istemiyorum diyor kendisi için kavga konusu direkt bu konuda ağzımı açmam bile. Sanki işkence çektiriyormuşım gibi davranıyor alt üstü arabayı kullanmak istiyorum diyorum.

O zaman ya köpek korkunuzu yeneceksiniz, ya durağa başka bir yoldan gideceksiniz ya da taksi çağıracaksınız. Yoksa böyle devam edersiniz. Babanızın hoşuna gitse de çok garip ve sağlıksız bir durum. Sorun bakalım Allah gecinden versin kendisi göçüp gidince siz ne yapacakmışsınız?
Ay abla aynısını sordum diye küstü bana 3 gündür konuşmuyoruz ölsen gitsen yapaylnızım hiçbir şey bilmiyorum deneyimsizim bırak sen varken kazanıyım bu deneyimi dedim vay gerçek yüzün ortaya çıktı diyo ne dedim ben yani şeytan mıymışım ne çıkmış ortaya kafayı sıyırtcak

Bırakmasında değilim ani olarak program yapıyorum diyorsunuz ya yada taksiye bineceksiniz ya. Taksiye bindikten sonra, taksiye bindim buda plakası diyeceksiniz yada o giderken ben program yaptım diyeceksiniz. Başka yolu yok. Eminim siz iş başvurusu yaparken de size yol konusunda karoşmıştır.
Bundan sonra öyle yapıcam merak teşekkür ederim yorumunuz için

Bence evden direkt kendiniz çıkmanız gerekiyor. Köpekleri uzak tutmak için cihazlar vs var araştırıp onlardan alabilirsiniz. Sağlıksız bir ilişki. Kavga etmekten de korkmayın kavga etmedikçe bişiler değişmez. Babanız baskıcı tavrını hayatınızı kolaylaştırma bahanesiyle sürdürmeye çalışıyor. Bir de sizinle vakit geçirme isteği varsa onunla etkinlik planlayabilirsiniz. Bekarsa meşguliyeti olmadığı için de size sarıyor olabilir.

Bence evden direkt kendiniz çıkmanız gerekiyor. Köpekleri uzak tutmak için cihazlar vs var araştırıp onlardan alabilirsiniz. Sağlıksız bir ilişki. Kavga etmekten de korkmayın kavga etmedikçe bişiler değişmez. Babanız baskıcı tavrını hayatınızı kolaylaştırma bahanesiyle sürdürmeye çalışıyor. Bir de sizinle vakit geçirme isteği varsa onunla etkinlik planlayabilirsiniz. Bekarsa meşguliyeti olmadığı için de size sarıyor olabilir.
Hep vakit geçiriyoruz zaten dışardayken hep telefona bakar eder onunla yaptığım etkinliklerde verimli vakit geçiremiyoruz ki buna rağmen nedir bu inadı anlayamıyorum

Peki bişey soracağım o köpekli yoldan herkes arabasıyla mı geçiyor??? Belki siz abartiyorsun korkunuzu ?
Köpekli yol çok ıssız demiştim çok kişi geçmiyor ben ne zaman geçsem tek oluyorum o yolda mesela. Zaten yolun orda inşaat var yani yola yakın evlerde oturan insanlar da yok dolayısıyla kimse pek de geçmiyor

X