Babamın eşime yaptığı davranış!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha önce de söyledim
Psikolog tıp okumuyor tıp okumayana doktor diye etiket yapmanın bir anlamı yok ya da diş hekimliği okumadiysa .

Yüksek lisans doktora filan yapıp da mı Dr unvani aldı o doktorluk başka doktorluk

Annenizin mesleğini yıllardır ya psikiyatrist olmasına rağmen ki bu doktordur yanlış biliyodunuz ...
Ya da yazdığıniz savunmaya göre psikoloji okumuş insanları doktor

Ben 2014’den beri ailemle ilgili konu açıyorum, bir çok problem yaşadım yaşıyorum da inanın siz ve 1-2 üye kadar bu doktordur/ değildir diye didikleyen olmadı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi çıkışlı kendisi totalde 8 sene eğitimi var, ünvanı da Msc. Dr. olarak geçiyor. Konu hakkında bir tavsiyeniz yok Allah aşkına gelip de yazmayın boşa. Etiket yapmaya gerek yokmuş bir de neden? Atomu mu parçalıyoruz burada? Ne olur yanlış yazıyorsam nedir yani bu kadar mevzu yapıyorsunuz ikidir?

Anneniz babanıza bir şey dese sanki yapacak mı?
Söz tutmaz ki babanız da.
Boş yere aramı açmayın diyordur anneniz de.
Boşverin.
Şu an zaten araba yokmuş, annenizi görmeye gidince tek gidin. Annenize selamını söyleyin yeterli.
Siz de bu denli yıpratmayın kendinizi. Çünkü ne anneniz ne babanız bakıma muhtaç olsalar bile sizin sözünüzü tutup sizin kolaylığa gitmenize izin vermeyecekler. Bu sebeple yapacağınız destekleri kendiniz ezdirmeden yapın.

Herkese merhabalar, aslında beni tanıyan eski konularımı bilenler üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri yazacak muntemelen ama bu konu inanılmaz sinirimi bozuyor o nedenle yazmak istedim. Kısa özet geçersem; ruh hastası bir baba problemim var, annem güya psikolog doktor ama o da hiç sağlam bir ruh halinde değil ve bizim benim sürekli üzülmem, kırılıp bozulmama dayalı bir ilişkimiz var. Lanet olsun ki kesemediğim bir ilişki neden derseniz de annemin baskısı kaldı ki şimdi de hasta olduğundan üzülmesin diye bir şey yapamıyorum.

Annem iki ay önce kısmi felç geçirdi bir gece yoğun bakımda yattı ve toplamda dört gece hastanede kaldı. Yardım ile yürüyebiliyor, yürüteç aldı eşim ve ilk etapta durumun ciddiyetini bilmezken hastanede yatılı yardımcı konuştuk ama babam tabi ki olmaz dedi. Annemin de durumu yatalak olmadığından sadece sağ tarafta kısmi bir his kaybı olduğundan o opsiyonu daha ciddi durumlar için tutalım ama size yardımcı bir kadın bulalım dedik babam ona da sıcak bakmadı! En son evi b*k götürdüğü için en azından temizlikçi alalım evi bir toplayalım dedim haftada bir de gelir gibi düşündüm ama babam beni aradı istemiyorum dedi. Gerekçe yok keyfi istemiyor kendisi askerlik gibidir zaten mantık aranmaz aranırsa deli olunur. Neyse ben babamla tartıştım telefonda ve yüzüme kapadı telefonu. Sonra anneme yemek götürdüğümüzde ziyaretlerimiz şu şekilde geçti: annem odasında babam bizle (eşimle de) konuşmuyor biz sanki mapusane damında görüşte gibi annemi görüp yemekleri mutfağa fırlatıp gidiyoruz.

İşte beni delirten de bu nokta oldu. Bende evin anahtarı yok (why yok?) Kapıyı babam ucundan açıyor arkasını eşime de dönüp gidiyor ve eşimle de konuşmuyor? Sebep? 70 Km var evlerimizin arasında insaf eşimin suçu ne ayıp! Anneme 1-2 kez söyledim çok mahçup oluyorum diye ama oralı olmadı çünkü şu an babamla papaz olamaz ona baktığı için.

Adam 40 senedir winner ya! Şaka gibi hep yaptığı hödüklükler yanına kâr kaldı yine kaldı. Annemi onlarca kez çağırdım bana gelip kalmadı en son bari gel bir haftasonu kal dedim gezme zamanı değil dedi gezme mi ?????

Ben çok sinirliyim anneme soğuk yapacak oluyorum hastayım yine felç iner üzme beni diyor. En son böyle söylediğinde sen üzülme diye kocama mahçup oluyorum, sen iyi ol diye evime çağırdım seni düşündüm kadın istedim dedim. Eskiden beri bu şekilde vicdanıma oynadı ve ben ele karıştık, kayınvalidemlere, ele güne rezil olmayım falan derken koparamadım bağları şimdi de hastalık kartını oynuyor annem.

Bu arada biz aracımızı sattık, biraz birimim yapıp yüksek bir model alacağız bu nedenle gitmiyoruz artık bu da iyi bir bahane oldu ama zaten ben artık bayram vs de gitmeyi düşünmüyorum. Eğer annem babama en azından damada iyi davran diyebilseydi giderdim ama ölü taklidi yaptı. En azından haklısın deseydi bari.

Sizin babanız eşinize böyle yapsa ne yapardınız? Ben ne yapayım bundan sonra? Okuyan herkese çok teşekkür ederim.
Temizliğe gelenin yada bakicinin parasını kim verecek ? Babanız verecekse pintiliginden istemiyordur siz verin. Sonuçta bu bir ihtiyaç.. misal benim babamda bakıma muhtaç annem bakamıyor diye bakici tuttuk kardeşimle ödedik kac ay...diyeceksiniz zengin misiniz..hayir evim bile kira...ve maaşımin yarısını verdim resmen..ama napayim onlarda da yok ve yapılması gereken buydu
Eşinize olan davranışı ise çok ayıp diyecek söz bulamıyorum ama gitmemezlik etmeyin sonuçta hasta bir anne var ortada

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X