Babanıza nasıl söylediniz

Erkek arkadaşınız olduğunu ve evlenmek istediğinizi babanıza nasıl söylediniz.
Annem arkamda durmuyor ve Benim söylemem lazım
Babamda çok sinirli elim ayağım titriyor gebericem korkudan
Nasıl söylediniz
Ve ben nasıl söyleyebilirim
Karşıma alıp nasıl konuşabilirim
Babam çok aksi huysuz uzattıkça uzatan sinirli bi tip dönüp dolaşıp kavga eder

benim 2 senemi aldı söyleyebilmek ve annemle mücadele etmek.

benimki de çok aksidir çok zorlandım. Ama pat diye söyledim artık yoksa terkedilecektim. 😂
Benimle kavga etmedi. Adama kal geldi. Annemle birbirlerine girdiler. Neden sen söylemedin neden kızı o duruma düşürdün diye. Annem sadece ben hiçbir şey bilmiyorum, ne söyleyebilirim dedi. Ana olsaydın da dinleseydin vs vs. Anneme söylemek istediğim her şeyi babam söyledi anneme sonrasında.
Çok zor bir süreç yaşadım sonrasında ama geçti bitti.

Tanıdık akraba komşu yakın bulduğunuz biri yok mu destek olsunlar size , adam sinirli madem..

Benim ailem de çok sinirli ama şartlarım uygundu , yaşım iyiydi okulumu bitirip çalışmaya başlamıştım bi izin günümde konuyu anneme açtım , anne bir şey anlat cam sana çok önemli gel otur dedim , zaten o anladı biri var ciddi düşünüyoruz dedim annem klasik soruları sordu olduğu gibi anlattım, güven hissi yarattım aklına kötü bir şey gelmesin sadec söylüyorum vs vs işte

Tanıdık akraba komşu yakın bulduğunuz biri yok mu destek olsunlar size , adam sinirli madem..

Benim ailem de çok sinirli ama şartlarım uygundu , yaşım iyiydi okulumu bitirip çalışmaya başlamıştım bi izin günümde konuyu anneme açtım , anne bir şey anlat cam sana çok önemli gel otur dedim , zaten o anladı biri var ciddi düşünüyoruz dedim annem klasik soruları sordu olduğu gibi anlattım, güven hissi yarattım aklına kötü bir şey gelmesin sadec söylüyorum vs vs işte
Güvenebileceğim kimse yok kendim söylemeyi düşünüyorum

Güvenebileceğim kimse yok kendim söylemeyi düşünüyorum
Bulursa olsun önce annenize söyleyin anneniz babanızla beraber öğrenmesin, babaya bunu söylemek hem anneniz için zor durumda kalmaması o an napacagini hesap edebilmesi için, hem de ne kadar olsa anneler en fazla napabilir , gider babaniza soyler babaniz gelir ya normal karsilar tabi sert bi sekilde olur bu , ya da cidden ofke patlamasi ile suclayarak gelebikir ssiz kendinizi duzgun konuscam anlaticam kurtulcam diye kurun sizi bir sekilde dinlemesini saglayin , belki zor bi surec olacak uzun sure kabullenmicekler ama tursunu kuracak halleri yok eninde sonunda yola gelicekler.

Nasıl söylediniz
Valla geçtim karşısına. Görüştüğüm bir arkadaşım var, evlenmeyi düşünüyoruz. Tanışmanızı istiyorum dedim. Direkt söyleyin. Anneyi aracı etmeye gerek yok. Ama ben 30 yaşındaydım. Sizin yaşınız pek küçük henüz. Emin misiniz?

Ben kendi adıma pat diye beni istemeye gelecekler veya ben evlenmeyi düşünüyorum konuşmasını emrivaki gibi görüyorum. Evlenme teklif aldıktan sonra babama dedim ki benim bir süredir görüştüğüm biri var ciddi düşünüyoruz, gizli iş yapmak istemiyorum senin de bilgin olsun. O da bana iyice tanı evlilik ciddi bir sorumluluktur dedi. İkisini tanıştırdım 2-3 ay kadar bu şekilde görüştük sonra evlenmek istiyoruz diye çıktım tekrar karşınıza.

Sizin yaşınız daha çok küçükmüş ama. Emin misiniz kararınızdan?

Babanızdan bu kadar çekiniyorsanız yanınıza sözü geçen bir aile büyüğünü alın öyle konuşun derim

Bulursa olsun önce annenize söyleyin anneniz babanızla beraber öğrenmesin, babaya bunu söylemek hem anneniz için zor durumda kalmaması o an napacagini hesap edebilmesi için, hem de ne kadar olsa anneler en fazla napabilir , gider babaniza soyler babaniz gelir ya normal karsilar tabi sert bi sekilde olur bu , ya da cidden ofke patlamasi ile suclayarak gelebikir ssiz kendinizi duzgun konuscam anlaticam kurtulcam diye kurun sizi bir sekilde dinlemesini saglayin , belki zor bi surec olacak uzun sure kabullenmicekler ama tursunu kuracak halleri yok eninde sonunda yola gelicekler.
Annem biliyor ama yanaşmıyor çok korkar babamdan
Annem biliyor diye babamda kızabilir en iyisi annwmi hiç katmamak bence
Anneminde haberi yoksul gibi yapıcam

Valla geçtim karşısına. Görüştüğüm bir arkadaşım var, evlenmeyi düşünüyoruz. Tanışmanızı istiyorum dedim. Direkt söyleyin. Anneyi aracı etmeye gerek yok. Ama ben 30 yaşındaydım. Sizin yaşınız pek küçük henüz. Emin misiniz?
17 yasından beri okulumun bitmesini bekliyoruz okulum bitti sevgilimi daha oyalayamam

Mektup yazın babanıza, “Babacığım size söylemeye çekiniyorum. Evlilik niyetiyle bana talip olan biri var. Yaşı şu, mesleği şu vs. Münasip görürseniz istemeye gelmek istiyorlar. Size emrivaki yapmak istemedim, onayınızı almak isterim.” Deyin.

Nasıl söylediniz
En mantıklı çözüm babanızın sözünü dinlediği birinin konuyu açması babanne dede hala amca gibi bir aile büyüğü onlar zaten nasıl anlayacağını ne diyeceğini bilirler.

X