Babanıza nasıl söylediniz

Senin nasıl haberin olmaz diye annenin üstüne gitmesin de

benimkinde anneme çok kızdı babam. Ama haketmişti bence konu sahibinin de annesi olaya karışmayarak zaten duyacaklarını haketmiş. Babam kız çok zorlandı bana söylerken neden böyle duruma düşürdün diye kızdı anneme. Normalde aşırı sert bir insandır. Bu süreçte hiç canımı yakmadı. Annemi hep yaktı ama. Annem de bana hep zorluk çıkardı karşılığı olarak.

Erkek arkadaşınız olduğunu ve evlenmek istediğinizi babanıza nasıl söylediniz.
Annem arkamda durmuyor ve Benim söylemem lazım
Babamda çok sinirli elim ayağım titriyor gebericem korkudan
Nasıl söylediniz
Ve ben nasıl söyleyebilirim
Karşıma alıp nasıl konuşabilirim
Babam çok aksi huysuz uzattıkça uzatan sinirli bi tip dönüp dolaşıp kavga eder
Turşunu kuracak değil ya 25 yaşındasın galiba. Baba evlenmek niyetiyle benimle görüşmek isteyen biri var. Ben de tanıyorum kendisini ama senin de onayınla ciddi bir adım atmak istiyoruz de

Eee sizin eski konularda nişanlıyım yazıyor daha elti görümce dertleri var. Annenizde size uygun görmediği için istemiyor. Geçmiş konularında niye nişanlıyım 25 yaşındayım vs dedin? Birikim yok bir şey yok daha olmayan eltin görümce konun var barı böyle şeylere vakit ayırıcağına annenin istediği gibi mesleğini eline alıp çalışsaydın da paran olurdu öyle her şeyi erkek arkadaşım yapar diye haldır haldır bu yaşta koşa koşa evlilik derdine düşmezdin.

Benim aynı mahalleden olduğumuz için babam erkek arkadaşımı tanıyor ve selamlaşıyorlar arada babam için sorun teşkil eder mi bilmiyorum gözimin içine baka baka selam verdi beni ayakta uyuttunuz durumu olur mu onuda bilemiyorum allah yardımcım olsun babanız size karşı pamukmuş ama ne güzel keşke benim babamda öyle olaaydı benimki tam tersidir dışarıda pamuk evde sert
Benim eşim de aynı mahalleden babam öğrenince bana x amca derken kızımla mı görüştü demişti.
Ne desin x amca demesin mi yani saçma resmen :KK70: sanki ırz düşmanlığı mı yaptı. Kızını çok sevdi ama babalar bi değişik düşünüyor galiba

benimkinde anneme çok kızdı babam. Ama haketmişti bence konu sahibinin de annesi olaya karışmayarak zaten duyacaklarını haketmiş. Babam kız çok zorlandı bana söylerken neden böyle duruma düşürdün diye kızdı anneme. Normalde aşırı sert bir insandır. Bu süreçte hiç canımı yakmadı. Annemi hep yaktı ama. Annem de bana hep zorluk çıkardı karşılığı olarak.
Ben de babama ilkin söyleseydim babam anneme kızardı lafını ederdi yani nasıl kız yetiştirmek bu gibisinden bana kızmazdı ama anneme kızardı bizde de aynı sert biridir ama aynı zamanda mantıklıdır da direk tekme tokat dalan kontrolsüz tip değildi önce konuşup sonra döven tipten hem geleneksel hem modern ortası yoktu 🤣

Erkek arkadaşınız olduğunu ve evlenmek istediğinizi babanıza nasıl söylediniz.
Annem arkamda durmuyor ve Benim söylemem lazım
Babamda çok sinirli elim ayağım titriyor gebericem korkudan
Nasıl söylediniz
Ve ben nasıl söyleyebilirim
Karşıma alıp nasıl konuşabilirim
Babam çok aksi huysuz uzattıkça uzatan sinirli bi tip dönüp dolaşıp kavga eder
Erkek arkadaşının ailesinden biri size gelsin babanla konuşsun oğlumuz sizin kızı gormusbegenmis işte ordan biyerden izniniz varmı tanissinlar gorussunler biz çok istiyoruz gelin olarak siz ne düşünüyorsunuz desinler belki baban der ailecek gelin tanisalim 🤷🤷🙏

Eee sizin eski konularda nişanlıyım yazıyor daha elti görümce dertleri var. Annenizde size uygun görmediği için istemiyor. Geçmiş konularında niye nişanlıyım 25 yaşındayım vs dedin? Birikim yok bir şey yok daha olmayan eltin görümce konun var barı böyle şeylere vakit ayırıcağına annenin istediği gibi mesleğini eline alıp çalışsaydın da paran olurdu öyle her şeyi erkek arkadaşım yapar diye haldır haldır bu yaşta koşa koşa evlilik derdine düşmezdin.

Biz aramızda nişan yaptık erkek arkadasım üniversiteye başladığım yıl okulda bakan olmasın vs sebeplerden bana yüzük taktı ve annemde biliyor bu durumu bende erkek arkadaşımın tüm ailesini tanıyorum gidiyorum oturuyoruz çay kahve içiyoruz nişanlı sayılırız yani tek derdimiz babam o da öğrenince bu durum kısmetse resmileşecek

21 mi 25 mi ? Kaç yaşındasınız, 21 yaşındaysaniz izin vermez kızabilir ama 25 yaşındaysanız oturup konuşabilirsiniz. Destek olacak kimse yok mu?

Ben üniversiteyi bitirdim ama 🥰 kpssye evlenincede girebilirim kaçmıyor evlenip kpss çalışan çok tanıdığım var 🌹

Sorun sadece ders çalişmasi değil ki. Eline para geçmesi, onun ile istediğini alabilmek, gezip tozmak,..

Evlendiğinde bunlar bu kadar kolay değil. Geçim zor, hele tek maaş ile.

Üniyi ailenin kaldiği şehirdemi okudun?

Biz aramızda nişan yaptık erkek arkadasım üniversiteye başladığım yıl okulda bakan olmasın vs sebeplerden bana yüzük taktı ve annemde biliyor bu durumu bende erkek arkadaşımın tüm ailesini tanıyorum gidiyorum oturuyoruz çay kahve içiyoruz nişanlı sayılırız yani tek derdimiz babam o da öğrenince bu durum kısmetse resmileşecek
Aramızda hiç sevgilisiyle pastane sözü yapmamış vizyonlu kadınlar beğensin de sayımızı bilelim.

Ben de babama ilkin söyleseydim babam anneme kızardı lafını ederdi yani nasıl kız yetiştirmek bu gibisinden bana kızmazdı ama anneme kızardı bizde de aynı sert biridir ama aynı zamanda mantıklıdır da direk tekme tokat dalan kontrolsüz tip değildi önce konuşup sonra döven tipten hem geleneksel hem modern ortası yoktu 🤣
Hahah ben de direk söylemeyi tercih etmezdim işte 🤣
Benimki de çok serttir gelenekçidir ama işte kızını sever sağolsun 😂

canım o nişan değil türkiye sınırlarında

Baba bana görücü gelmek isteyen biri var deseniz. Beni görmüş beğenmiş diyin. Görüşüyoruz demenize gerek yok.

X