Babası ölen kız çocuğu ısrarla baba isterse

Bende babasız büyüdüm ama anneme bana baba bul demedim ha deseydim de bana yeni bir baba almazdı ( size göre öyle) ben sağlıklı bir şekilde babasızlıgimi kabul ettim , siz çocuğunuzun bu isteğini psikolojik yardım alarak düzeltmeye çalışmak yerine gidip evlenmissiniz hemde tam tanımadan, bence sizinki bahane siz evlenmek istediğiniz için evlendiniz çocuğunuz için değil, kendinizi kandırmayın 😊 evlenebilirsiniz tabi ama bunda çocuğunuzu bahane olarak sunmanız doğru değil, ben baba istiyorum diyen çocuk için psikologa gidilir ama evlenilmez🤷‍♀️ Net olun, çocuğunuzun arkasına saklanmayın bu evliliğin sebebi evlenmek istemenizdir çocuğunuzun baba özlemi değil...
Ayrıca herkes aynı değil ben babasızlarımı yenemedim benim için çok büyük bir travma halen baba kız görünce içim sızlar gözlerim dolar zaten muhasebem de bu yüzden yanılttı ben bu yaşta dayanamıyorum o nasıl dayansın ayrıca yakın akrabam evlatlık bir kız aldı yıllar sonra babası çıktı kız öz babasını reddetti o kadar mutluydu ki evlatlık alan aileyle nihayetinde dünyaya getiren değil özveriyi sunan kazanır o sıfatı, ayrıca size bahane sunmak düşüncesini nasıl kazandınız evlenmek istesem bunu kendi rızamla zaten yapardım çok kolay şimdi neden kızımın arkasına sığınayım bu düşünceyle veya yargıyla komik olmadınız mı

Okursanız destek aldığımı söyledim okumamışsınız
Bakın amacım yargıĺamak değil, insaniz hepimiz mutlu olmak isteriz , sizde evlenip mutlu olmak istemişsiniz ama bu evliliği önce kendiniz için istediniz bunu kabul edin , ayrıca kendiniz için istemeniz çok doğal, sizde çekirdek aile özlemi ile yanıp tutuşmasanız kimse sizi o nikah masasına oturtamazdı, annem genç dul bir kadındı çok fazla talipleri çıkmasına rağmen evlenmedi çünkü erkek sinek bile görmek istemiyordu 🙃 hala geç kalmış değilsiniz eğer değer görmüyorsanız ve çocuğunuz eziliyorsa bir dakka durmayın o adamla, hayat başkalarının derdini çekecek kadar uzun değildir 😇🙃

Son düzenleme:
Ayrıca herkes aynı değil ben babasızlarımı yenemedim benim için çok büyük bir travma halen baba kız görünce içim sızlar gözlerim dolar zaten muhasebem de bu yüzden yanılttı ben bu yaşta dayanamıyorum o nasıl dayansın ayrıca yakın akrabam evlatlık bir kız aldı yıllar sonra babası çıktı kız öz babasını reddetti o kadar mutluydu ki evlatlık alan aileyle nihayetinde dünyaya getiren değil özveriyi sunan kazanır o sıfatı, ayrıca size bahane sunmak düşüncesini nasıl kazandınız evlenmek istesem bunu kendi rızamla zaten yapardım çok kolay şimdi neden kızımın arkasına sığınayım bu düşünceyle veya yargıyla komik olmadınız mı
Bakın geçmişteki şemalarımız bu günümüze yön veriyor, sizinde baba ile ilgili yarim kalan travmalariniz var , destek almanızı öneriyorum, geçmiş temizleme seansı alırsanız daha mutlu olacaksınız, ben komik durumda mıyım bilmem ama sizin çıkmazda olduğunuz kesin, ben babasız büyüyen bir kadın olarak sizi anlamaya çalıştım 🤷‍♀️

Burda ahkam kesmek çok kolay eleştirmek isfira boyutunda çirhin konuşmak da çok kolay ama şunu asla unutmayın ben yıllarca benim bir kız çocuğum var kimseye güvenip 2. Evlilik yapmam diye konuşmuş bir kadınım nasıl bir büyük konuşma ise yaşadım aynısını 2. Evlilik yapmak isteyen ağaların karşısına çıkıp kızını nasıl teslim edersin diye hesap sormuş bir yeğenim ben ve iftira boyutunda eleştiriler yerine bu konuyu okuyanlar hem bir hayat tecrübesi edinmeli hem de büyük konuşmaktan çekinim belki kendine göre zor durumda olduğunu düşünüp hakime şükretmeli birde burdan kadın kimsenin acımasız eleştirdiklerine ihtiyacı yok şuan benim içimdeki yangını kimse bilemez 1 haftadır boğazımdan lokma geçmiyor depresyonun dibine vurmuş bir insana bu kadar gaddarlık yapılmaz yapanın da yanına kalmaz!!! Ben burda çaresizliğime bir çözüm aramak için bulunuyorum karşınızda 8 yaşındaki bir çocuğun tek varlığı olan bir anne var herkes namus ahlak bekçisi olmasın karıştırsanız kendinizi içinizden neler çıkar prygamber misiniz??? Bir defa iyi insan olsanız böyle eleştirmekten korkarsınız Yaradan var diye..

Bence siz güçlü bir kadınsınız o adama ihtiyacınız yok sizinde kızınızında. Neden hayatınızı zindan edesiniz ki kim için? ne için? ne uğruna? Hayat bugün yarınımız meçul bu tarz bi adamla nereye kadar gider ki bakın işin içinde aldatma da var psikolojik şiddette var kiii belki ilerliyen zamanlarda fizyolojik şiddet olucak. Kızınız bunlaramı maruz kalarak büyüsün. Seçim sizin hayat sizin tabi ama heba etmeyin lütfen ömrünüzü

Neden siz aynı hatayı ikinci kez yapar mısınız
İşte siz bunu benim hatam olarak kabul edin.. kızınız istedi diye değil siz siz duygusal yönden bakıp olaya hata yanlış kararlar seçimler yapmışsınız.. ..yuzlesin kendinizle ve bu durumdan bir an önce çıkmaya bakın zararın neresinden dönerseniz kardır .. Allah yardımcınız Olsun..

Bir kere anne baba boşanırken çocuk için yardım alınmalı baba ilgisizse dahi çocuğun ruhsal durumunu iyileştirmek için alınmalı

anne bu babamla evlen cümlesi kadar tehlikeli bir cümle daha görmedim bu cümleyi duyduğum anda direkt pedagoga koşardım

babası değil ancak abisi amcası olabilir
8 yaşındaki çocuğu dikkate alıp evlenmek ayrı bir olay zaten

bu arada boşanmak diye bir şey var isterseniz boşanın
Babasını kaybedeli sadece 4 ay olmuş 4 ay içinde hangi uzmanlarla görüştünüz ya da neden 2 3 4 yıl gibi süre tanıyıp evlenmediniz

zira çocuk babasını yeni kaybetmiş
Ki çocuklar daha duygusal insanlar her şeyi diyebilirler

burada neden 2. Kez evlendiniz diye sorgulanmıyorsunuz neden çocuğunuza bakıp evlendiniz ne alaka yani diye sorgulanıyorsunuz

ek olarak depresyonun dibindeyseniz de doktora gidin ne yapalım yani

Ben bunun için profesyonel yardım da aldım ama olmadı çok iyi bir semtte oturuyoruz kendi yaş grubu arkadaşları çok ve hepsi örnek aile, haliyle baba kız ilişkilerini gördükçe çok üzülüyor benim neden babam yok anne diyor insan bunu yaşamadan aslaaa anlayamaz.. çocuğunuzun karşısında çaresizlik çok zor keşke ekonomik açlığımız olsaydı kuru ekmek yer yarattık ama manevi açlık ve buna katlanmak çok zor
Peki siz çalışıyor musunuz. Para vermedi demişsiniz

Bende babasız büyüdüm ama anneme bana baba bul demedim ha deseydim de bana yeni bir baba almazdı ( size göre öyle) ben sağlıklı bir şekilde babasızlıgimi kabul ettim , siz çocuğunuzun bu isteğini psikolojik yardım alarak düzeltmeye çalışmak yerine gidip evlenmissiniz hemde tam tanımadan, bence sizinki bahane siz evlenmek istediğiniz için evlendiniz çocuğunuz için değil, kendinizi kandırmayın 😊 evlenebilirsiniz tabi ama bunda çocuğunuzu bahane olarak sunmanız doğru değil, ben baba istiyorum diyen çocuk için psikologa gidilir ama evlenilmez🤷‍♀️ Net olun, çocuğunuzun arkasına saklanmayın bu evliliğin sebebi evlenmek istemenizdir çocuğunuzun baba özlemi değil...
Çocuk kardeş istiyor diye kötü evliliğe çocuk yapılır , çocuk baba istiyor diye evlenilir mesela çocuk tüm gün yemek yemeden abur cubur yemek istese hayır denir. Aynen kendi istediği için bunu kabul etse daha güzel yol alır

Bence buraya konu açmanız çok iyi olmuş boşanmış ve çocuklu kadınlarımız evlendiğinde neler olabilecek konular bence çokta masumca plânların yapılmamasının ispatıdır, kızınızın duygusal çıkışlarını düşünmefen gidip boşanma dilelçrsi verip boşanacaksınız böyle yanlış harekette bulunup sizi üzen adam yanınızda olmayı versin , hayat onsuz daha iyi geçer ve kızınız evlenene kadar da evlenmeyin

Son düzenleme:
merhaba herkese, son zamanlarda içinden çıkamadığım sorunlar yaşamış olmam sebebiyle burdayım belki hiç tanımadığım insanlarla konuşarak alabilirim, bu platformun eski kullanıcılarındanım tüp bebek topiğinde oldukça aktiftim nihayetinde bir kızım oldu 8 yık önce ve tam ayrılık aşamasındayken 4 ay önce kızımın babası öldü, kızımın canı çok yandı ve halen de öyle ben de ikinci bir evliliğe hazırlıyordum kendimi çünkü uzun yıllar süren boşanma davamda bir daha asla evlenmiyorum derken çocuğumun bir baba açlığı yaşadığını büyük bit çaresizlikle izledim, elimden birşey gelmiyordu babasını affedemeyez ve tekrar ona dönemezdim çareyi Allah inancı merhameti olan biriyle yeni bir izdivaç yapmakta gördüm (çok yanıldım ) bunun için biriyle tanıştım (6 yıl süren boşanma davam geçen sene haziranda bitti fakat baba uzatmak için üst mahkemeye temyiz talebinde bulunmuş ve ben bunu aylar sonra farkettim şükür boşandım kurtuldum derken bir de bu sürprizle karşılaştım) neyse bu süreçte tanıştığım bu adam o kadar masum merhametli iyi niyetli geldi ki kızımın da baba hasreti son buldu sanki ama bu tamamen ben çocuğumun yaklaşımıymış anne bu babamla hemen evlen demesi ile içimde yaşadığım o vicdan azabının kölesi olarak bu kararı verdim( onun baba Özlem’i çekmesinden kendimi sorunlu tutmam babası gibi bir adamla evlenmek tanımadan, tamamen benim tasarrufumdaydı çünkü) kızıma olan o vicdan muhasebesini bir türlü kapatamadı her istediğini alarak en pahalı oyuncaklarla odasını süsleyerek içimdeki sızıyı sindirmeye çalıştım, ama yetmedi.. gelelim şimdiki duruma bu kişinin de gerçek maskesi düştü evliyiZ güya 1 aydır bana 1 lira para vermedi bayram geldi ne çocuğumu ne beni alışverişe çıkarmadı bir kere kızıma bir ihtiyacı varmı demedi üstelik geçen gün akşam kızım küçük bir konu yüzünden ağladı ve bunu başıma vurup ben senin çocuğunun gözyaşlarını çekiyorum dedi, 1 hafta önce de bir kadınla cinsel içerikli mesajlarını yakaladım evlilik sitelerine evlenmek amacı ile bir profil oluşturmuş aradığı kriterleri de yazmış şimdi bana bunun açıklaması olarak da ben çok dağınık bir hayat yaşadım tam düzenlemedim ama toparla beni diyor neyse bunu da geçelim beni çok aşağılıyor hırpalıyor geçen gün oğluna forma almak için avm ye gittik yürüyoruz herkesin önünde beni itip kakalıyor, kendimi o kadar çaresiz hissediyorum ki şu içindeki yangını söndürebilecek bir çözğm bulamıyorum ha şimdi merak edersiniz o böyle yaptıkça sen ne yapıyorsun diye hep sustum sakin ol canım sinirlenme canım gibi telkinlerle susturmaya çalıştım ama önü sonu yok bu alttan alışların artık dayanamıyorum bu nasıl bir vicdan ben ne umdum ne buldum o kadar şoktayım o kadar çıkmaZdayım ki, altımdaki arabama kadar satıp ona verdim borç olarak aile olalım benim neyim varsa bizimdir düşüncesi ile ama karşımdaki insan o kadar acımasız çıktı ki sabır kalmadı, en son bana bağırdığında dayanamadım artık yeter dayanamıyorum ne istiyorsun dedim ve bana ne dediğine inanamayacaksınız, bayram için çocuklarıma gidiyorum diye benimle kavga ediyorsun!!!!!! Şokkkkk böyle alçaklık hayinlik olamaz.. şimdi ayrılmayı istiyorum ama kızım bana ben yine mi babasız kalıcam biz çekirdek aile olmuştuk diye ağlıyor ben napıcam o kadar çaresizim ki
Lütfen kendinizi kandırmayın kızınızın size ihtiyacı var bir babaya değil öyle olsaydı eski eşinizi bosamazdiniz büyük ihtimalle size kendini çok farklı tanıttı sizde inandinız ikinci boşanmayı belki gururunuza yediremiyorsunuz bence kendinize haksızlık yapmayın bu adam size ve çocuğunuza değer vermiyor sizin paranizi yeme derdinde daha fazla kayıp yaşamadan bir çocuğunuz olmadan bu adamdan kurtulun bence çocuğunuz şimdi küçük büyüyünce bunu hissedecektir birde kötü arkadaşlık sitelerine giriyor diyorsunuz gördüğüm kadar ahlaksız bir adam kızınızı lütfen böyle bir adamın yanında büyütmeyin psikojisini bozarsiniz çocuğun dayısı falan yokmu onunla zaman gecirebilecek bir erkek figürü akrabada olur onlarla zaman geçirsin

merhaba herkese, son zamanlarda içinden çıkamadığım sorunlar yaşamış olmam sebebiyle burdayım belki hiç tanımadığım insanlarla konuşarak alabilirim, bu platformun eski kullanıcılarındanım tüp bebek topiğinde oldukça aktiftim nihayetinde bir kızım oldu 8 yık önce ve tam ayrılık aşamasındayken 4 ay önce kızımın babası öldü, kızımın canı çok yandı ve halen de öyle ben de ikinci bir evliliğe hazırlıyordum kendimi çünkü uzun yıllar süren boşanma davamda bir daha asla evlenmiyorum derken çocuğumun bir baba açlığı yaşadığını büyük bit çaresizlikle izledim, elimden birşey gelmiyordu babasını affedemeyez ve tekrar ona dönemezdim çareyi Allah inancı merhameti olan biriyle yeni bir izdivaç yapmakta gördüm (çok yanıldım ) bunun için biriyle tanıştım (6 yıl süren boşanma davam geçen sene haziranda bitti fakat baba uzatmak için üst mahkemeye temyiz talebinde bulunmuş ve ben bunu aylar sonra farkettim şükür boşandım kurtuldum derken bir de bu sürprizle karşılaştım) neyse bu süreçte tanıştığım bu adam o kadar masum merhametli iyi niyetli geldi ki kızımın da baba hasreti son buldu sanki ama bu tamamen ben çocuğumun yaklaşımıymış anne bu babamla hemen evlen demesi ile içimde yaşadığım o vicdan azabının kölesi olarak bu kararı verdim( onun baba Özlem’i çekmesinden kendimi sorunlu tutmam babası gibi bir adamla evlenmek tanımadan, tamamen benim tasarrufumdaydı çünkü) kızıma olan o vicdan muhasebesini bir türlü kapatamadı her istediğini alarak en pahalı oyuncaklarla odasını süsleyerek içimdeki sızıyı sindirmeye çalıştım, ama yetmedi.. gelelim şimdiki duruma bu kişinin de gerçek maskesi düştü evliyiZ güya 1 aydır bana 1 lira para vermedi bayram geldi ne çocuğumu ne beni alışverişe çıkarmadı bir kere kızıma bir ihtiyacı varmı demedi üstelik geçen gün akşam kızım küçük bir konu yüzünden ağladı ve bunu başıma vurup ben senin çocuğunun gözyaşlarını çekiyorum dedi, 1 hafta önce de bir kadınla cinsel içerikli mesajlarını yakaladım evlilik sitelerine evlenmek amacı ile bir profil oluşturmuş aradığı kriterleri de yazmış şimdi bana bunun açıklaması olarak da ben çok dağınık bir hayat yaşadım tam düzenlemedim ama toparla beni diyor neyse bunu da geçelim beni çok aşağılıyor hırpalıyor geçen gün oğluna forma almak için avm ye gittik yürüyoruz herkesin önünde beni itip kakalıyor, kendimi o kadar çaresiz hissediyorum ki şu içindeki yangını söndürebilecek bir çözğm bulamıyorum ha şimdi merak edersiniz o böyle yaptıkça sen ne yapıyorsun diye hep sustum sakin ol canım sinirlenme canım gibi telkinlerle susturmaya çalıştım ama önü sonu yok bu alttan alışların artık dayanamıyorum bu nasıl bir vicdan ben ne umdum ne buldum o kadar şoktayım o kadar çıkmaZdayım ki, altımdaki arabama kadar satıp ona verdim borç olarak aile olalım benim neyim varsa bizimdir düşüncesi ile ama karşımdaki insan o kadar acımasız çıktı ki sabır kalmadı, en son bana bağırdığında dayanamadım artık yeter dayanamıyorum ne istiyorsun dedim ve bana ne dediğine inanamayacaksınız, bayram için çocuklarıma gidiyorum diye benimle kavga ediyorsun!!!!!! Şokkkkk böyle alçaklık hayinlik olamaz.. şimdi ayrılmayı istiyorum ama kızım bana ben yine mi babasız kalıcam biz çekirdek aile olmuştuk diye ağlıyor ben napıcam o kadar çaresizim ki
Gerçek baba özlemini hiç kimse gideremez o sizin eşiniz olabilir ama çocuğun babası asla olamaz. Bir evlilik bitiyor hemen insanlar eş arayışına çıkıyor bu kadın olsun erkek olsun . Hiç önünü arkasını düşünmüyorlar. Zaten büyük bir savaştan çıkmışsın bir daha o savaşın içinde niye kendini bulursun ki . Bence son evliliğinizde çocuğunuzu bahane etmişsiniz . Pişman da olmuşsunuz inşallah yaşadıklarınızdan ders alırsınız.

X