Bakıcı problemi

Lacka birine benziyor micmic olmaya çalışıyor gbi hic sevmem öyle kişileri.

Bnce siz yol.yakınken başka birini bulun

Küçür şehirde yaşıyorum ve burdaki piyasaya göre az maaş vermiyorum.o konuda sıkıntı yok kendi istediği rakama anlaştık
Benim artık anladığım fakat hala uygulamaya geçemediğim tek şey insanlarla ilk karşılaşma tanışmada iyi niyetle yaklaşınca bunu suistimal ediyorlar ve kullanmaya çalışıyorlar

Yumuşak yüzlü buldu herhalde. İnsanlara iyi niyet göstermeye gelmiyor hemen suyunu çıkarıyorlar. Kadın çok disiplinsiz ve laubali. İşten çıkarın vakit kaybetmeden. Sanki siz onun bakicisiymissiniz gibi davranmış

Merhaba hanımlar.
6 aylık bir oğlum var ve pazartesi işe başlayacağım.Bir hanımefendi ile hem ev işi hem çocuk bakımı konusunda anştık.7.30 da gelecek 17 de gidecek.pazartesi başladı ben evde olduğum içim 9 da gelebilirsn bu hafta diye konuştk.9 da gelip sadece ilk gün 15 te çıkabilirsn dememe rağmen diğer günlerde 15 te çıkmaya kalktı.gerekçesi benim evde olmam ve işinin bitmesi imiş.ben saat daha erken diyince işiö bitti ama istersen senle oturup sohbet ederim dedi şaka gibi.neyse çıktı gitti oda problem değil ancak ben oğluma karşı bir ilgi sevgi göremedim.ve sürekli ağzında benim işe ihtiyacım yok evde sıkıldığm için çalışıyorum falan.allah aşkına kim kimin evini ihtiyacı olmadan temizler ? Her neyse dün doktora gidecem diye aradı ve gelmedi.problem değil hastalıktır olabilir.Ama bugünde gelmedi ve ben araynca doktordaym işim erken biterse gelirim kahveni içerim dedi.ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorum.siz değerli hanımlardan görüş öneri istiyorum.lütfen bana akıl verin :KK43:
Çok zor,çevremde de duyduğum en büyük sorun bakıcı problemi.Allah yardımcınız olsun.Bakıcılar çok yüz üstü bırakıyor insanı

Yumuşak yüzlü buldu herhalde. İnsanlara iyi niyet göstermeye gelmiyor hemen suyunu çıkarıyorlar. Kadın çok disiplinsiz ve laubali. İşten çıkarın vakit kaybetmeden. Sanki siz onun bakicisiymissiniz gibi davranmış
Ya bende bunu kabullenemiyorum ne yapalım illa kötümü davranalım insan muamelesi görmek için

Yok artık. Arsızlık resmen. Başkasını bulun. Ne demek seninle oturur sohbet ederim?? Ne demek uğrar bi kahveni içerim?? Gerçekten ihtiyacı yok demek. Hemen başkasını bulun. “Bu kadar ciddiyetsiz çalıştığına göre senin gerçekten ihtiyacın yokmuş, işine saygı gösterip gerçekten çalışmaya ihtiyacı başkasını buldum ben. Sen evinin tadını çıkar.” deyin. Resmen sizinle dalga geçiyor...

Ayın 19 unda başladı ki ben ayın 15 inde başlamış gibi sana 15inden 15 ine maaş veririm bile dedim
Demeyeceksiniz işte kadın sizi fazla iyi niyetli görmüs herşeye izin verir sanmış. Devam etmeyin kesinlikle ve bebeğinizi başbaşa bırakmayın doğru düzgün ilgileneceğini sanmıyorum. Başka biriyle anlaşın ve bu sefer kendi kurallarınızı koyun çalışanın değil

Yok artık. Arsızlık resmen. Başkasını bulun. Ne demek seninle oturur sohbet ederim?? Ne demek uğrar bi kahveni içerim?? Gerçekten ihtiyacı yok demek. Hemen başkasını bulun. “Bu kadar ciddiyetsiz çalıştığına göre senin gerçekten ihtiyacın yokmuş, işine saygı gösterip gerçekten çalışmaya ihtiyacı başkasını buldum ben. Sen evinin tadını çıkar.” deyin. Resmen sizinle dalga geçiyor...
Çok haklısınız malesef :KK43:

ne kadar ödüyorsunuz onu öğrenebilir miyim?
ayrıca işe ihtiyacı olan bi sürü insan var, size kendini tok satıcı gösterip nazlamanız için uğraşıyor anladığım kadarıyla, boşverin kimse mi yok, büyük şehirdeyseniz kurumsal firmalardan çalışan alın, muhatabınız olur en azından. tek bir kişinin vicdanına kalan her işten korkarım.
bence hiç öyle sen geç gelebilirsin erken çıkabilirsin de yapmayın, 1000 defa yaptım 1000 defa dilim yandı, ne zaman çıkacak olsa sizden zorla izin alabilsin. diğer türlü çok suistimal edildim ben.
bir paraya anlaşıp işi bitirip parayı arttırmamı isteyen oldu, ben bu parayı yarım günlük sanıyodum diyen de oldu, saat 10 da gelip 2 de çıkan da oldu.
cidden sert yapmak lazım sanırım ben yapamadım çok kullanıldım.
Ya benim daha önce hiç böyle bir tecrübem olmadı.eşim ve ben ikimizde yarım gün çalışıyoruz birimiz sabah birimiz öğleden sonra.oğlum ile başbaşa kalacağı sadece 1.5 saat.1.5 saat için kimseyi bulamayacağım için tam gün ev işi ve bebek bakımı diye konuştuk oda seve seve kabul etti.maaş olarak kendi 900 istedi ben tamam dedim ama 1000 verecektim.tabi bunu ona söylemedim.

doktordaym işim erken biterse gelirim kahveni içerim
Şöyle laubali bir tipi evinizde çalıştırmayın.
Çocuğunuza da sevgisi yokmuş zaten. Çocuğunuz boş yere sevgisiz büyümesin. Çok daha iyi bakıcılar var, biraz araştırıp bulmanız gerekiyor.

Şöyle laubali bir tipi evinizde çalıştırmayın.
Çocuğunuza da sevgisi yokmuş zaten. Çocuğunuz boş yere sevgisiz büyümesin. Çok daha iyi bakıcılar var, biraz araştırıp bulmanız gerekiyor.
Gurbetteyim öyle komşu ilişkilerimde yok kendi halimde hep evde takılırım haliyle çevrem yok bana kimsryi bulacak o yüzden bende kadını bulunmaz hint kumaşı sandım galiba fazla şımarttım

Gurbetteyim öyle komşu ilişkilerimde yok kendi halimde hep evde takılırım haliyle çevrem yok bana kimsryi bulacak o yüzden bende kadını bulunmaz hint kumaşı sandım galiba fazla şımarttım
Sizi saf görmüş bence.
Biraz dişli mi olsanız ne? Bakıcı firmalarıyla anlaşabilirsiniz, referanslarını falan da inceleme şansınız olabilir.
Bir de gözünüzü seveyim lütfen evinize bakıcı kamerası kurun ya. Ne olaylar oluyor garibim küçüklere neler yapıyorlar.

Sizi saf görmüş bence.
Biraz dişli mi olsanız ne? Bakıcı firmalarıyla anlaşabilirsiniz, referanslarını falan da inceleme şansınız olabilir.
Bir de gözünüzü seveyim lütfen evinize bakıcı kamerası kurun ya. Ne olaylar oluyor garibim küçüklere neler yapıyorlar.
Ben eve kamera koydum zaten.kadın bunu görünce biraz bozuldu.ne yani siz benimi izliyeceksiniz dedi.biraz bozuldu.biz yokken evde at koşturmak istiyor galiba hiç anlamadım.gerçekten iyiliktem maraz doğar

X