Bakıcı problemi

Ben eve kamera koydum zaten.kadın bunu görünce biraz bozuldu.ne yani siz benimi izliyeceksiniz dedi.biraz bozuldu.biz yokken evde at koşturmak istiyor galiba hiç anlamadım.gerçekten iyiliktem maraz doğar
Ayy kadına bak.
En gerekli şeye bahane bulmuş.
Valla ben anneme bile güvenmem çocuk bakma konusunda, kaldı ki elin kadınına neden güveneyim yani. Meyve sebze emanet etmiyorsunuz, çocuk emanet ediyorsunuz. Bunun farkında olmadığı için post alayım gitsin, ne gerek var. Hakkıyla işini yapan çok insan dururken bunun gibilere para yedirmeye hiç gerek yok.

Ayy kadına bak.
En gerekli şeye bahane bulmuş.
Valla ben anneme bile güvenmem çocuk bakma konusunda, kaldı ki elin kadınına neden güveneyim yani. Meyve sebze emanet etmiyorsunuz, çocuk emanet ediyorsunuz. Bunun farkında olmadığı için post alayım gitsin, ne gerek var. Hakkıyla işini yapan çok insan dururken bunun gibilere para yedirmeye hiç gerek yok.
Eşim bir kere daha konuş diyince ben kendimi kötü hissettim direk kestirip atmak istemedim bu yüzden burdaki tecrübeli hanımlardan görüş istedim.çok haklısınz teşekkür ederim ❤

Ya benim daha önce hiç böyle bir tecrübem olmadı.eşim ve ben ikimizde yarım gün çalışıyoruz birimiz sabah birimiz öğleden sonra.oğlum ile başbaşa kalacağı sadece 1.5 saat.1.5 saat için kimseyi bulamayacağım için tam gün ev işi ve bebek bakımı diye konuştuk oda seve seve kabul etti.maaş olarak kendi 900 istedi ben tamam dedim ama 1000 verecektim.tabi bunu ona söylemedim.
İyilik meleği olmak zorunda değilsiniz sonra böyle kullanırlar işte. 900 TL yi bile haketmiyor hem çalışmayıp ukala tavırlar sergiliyor hem eve kamera yerleştirince suratı düşüyor kadın sizin eve bakıcı değil misafir gibi gelip gitmek istiyor herhalde. Ayrıca şu doktor olayına da pek inanmadım doktora gittiği zaman rapor alıp size göstermeliydi

İyilik meleği olmak zorunda değilsiniz sonra böyle kullanırlar işte. 900 TL yi bile haketmiyor hem çalışmayıp ukala tavırlar sergiliyor hem eve kamera yerleştirince suratı düşüyor kadın sizin eve bakıcı değil misafir gibi gelip gitmek istiyor herhalde. Ayrıca şu doktor olayına da pek inanmadım doktora gittiği zaman rapor alıp size göstermeliydi
Ben en çok bugün gelmeyeceğini ben arayınca öğrenmeme bozuldum.iki elin kanda olsa bir telefon etmek bu kadar güç olmasa gerek.insanlar bir acaip ya

Gerçekten paraya ihtiyacı olan bir bakıcı bulun. Aranızdaki muhabbet iş veren işçi muhabbettinden öteye gitmesin. Öyle olunca isteklerinizi daha iyi ifade edersiniz taviz vermemiş olursunuz. Arkadaş olmaya çalışmayın kahve yapıp içelim tarzı muhabbetlere girmeyin. Sonuc olarak annenize ya da kv nize baktırmıyorsunuz. Resmiyet şart.

Önceliği ev işimi cocuk mu tam net konusmadınız mı?
Bende bu hafta hep sızle olmalıydı cocugun ona, onun cocuga alısması acısından
Katılyorum konu sahıbı her gun bır kac saat evden cıkmalıydı, cocukla ıkısı basbasa kalabılmelıydı ustelık
haksızlık falan olmaz haddini bilsin
böyle böyle şımarıyorlar (ne çektim bakıcılardan)
ne kadar maaş vereceksiniz? işe ihtiyacı olmayandan korkun derim
Evet çok haklısınız.tecrübesizlikten ne yapacağımı bilemedim.istedimki ben ona iyi bakayım oda çocuğuma iyi baksın.900 istedi 1000 verecektim

Gerçekten paraya ihtiyacı olan bir bakıcı bulun. Aranızdaki muhabbet iş veren işçi muhabbettinden öteye gitmesin. Öyle olunca isteklerinizi daha iyi ifade edersiniz taviz vermemiş olursunuz. Arkadaş olmaya çalışmayın kahve yapıp içelim tarzı muhabbetlere girmeyin. Sonuc olarak annenize ya da kv nize baktırmıyorsunuz. Resmiyet şart.
Evet çok hakısınız ben bunu beceremedim

Ya benim daha önce hiç böyle bir tecrübem olmadı.eşim ve ben ikimizde yarım gün çalışıyoruz birimiz sabah birimiz öğleden sonra.oğlum ile başbaşa kalacağı sadece 1.5 saat.1.5 saat için kimseyi bulamayacağım için tam gün ev işi ve bebek bakımı diye konuştuk oda seve seve kabul etti.maaş olarak kendi 900 istedi ben tamam dedim ama 1000 verecektim.tabi bunu ona söylemedim.
Önce yorum yapmayayim hem temizlik hem bebek bakımı sabah 7.5 akşam 5 ..gerçekten normal bir ücret veriyorsunuz sandım .
Ama şuanda 9 da gelip 3 te çıkması bile 900 etmez..
Siz insanlara iki kuruş verip köle olarak almak istiyorsunuz ..iyi yapmış
O paraya yarım gün sadece çocuk bakılır .
İnsanları bide yargiliyorsunuz +normalden fazla para veriyorum diyorsunuz .900 mu ?

Ben de bir kahveni içerim arkadaşım 🤭 olmaz cnm bu kişiyle. Daha iş sorumluluğu alamamış çocuk sorumlulugunu nasıl alacak. Ben guvenmem

Ben fiyatı az buldum canim geçen yıl bakcım 8den 12ye kadar 1000tl almıştı bu yıl da 8den 12 ye kadar sadece bebek bakımı 1250 tl.olarak anlaştık bence çevresindekiler fiyat konusunda onu kışkırtmış kendisi de yan çiziyor ayrıca kimse işvereni ile bugün isim biterse bi kahveni içerim tarzı konuşamaz daha ilk günden ne bu samimiyet bence kahvesini içip işten ayrılmak istediğini belirtecek

Bu kadının sizinle çalıştığından haberi yok mu acaba?
Rahatlığa bak :KK57:
Ben emanet edemezdim öyle birine çocuğumu. Allah yardımcınız olsun benim de işe başlamama az kaldı ne yapacağız bilmiyorum.

Bence beğenmemiş işi ve şuan olsa da olur olmasada olur modunda takılıyor.
Bence hazır evdeyken siz birini bulun ve yollarınızı ayırın.

İş etiğinden bir haber. Muhtemelen evde olduğu için iş ortamı olarak görmüyor. Çocuğunuzu sevmek zorunda tabii değil ama üstüne düşeni yapması gerek. Bence boşverin bu insanı. İşine saygısı yok. Yarın öbür gün siz işe başlayınca pat diye bırakabilir

Önce yorum yapmayayim hem temizlik hem bebek bakımı sabah 7.5 akşam 5 ..gerçekten normal bir ücret veriyorsunuz sandım .
Ama şuanda 9 da gelip 3 te çıkması bile 900 etmez..
Siz insanlara iki kuruş verip köle olarak almak istiyorsunuz ..iyi yapmış
O paraya yarım gün sadece çocuk bakılır .
İnsanları bide yargiliyorsunuz +normalden fazla para veriyorum diyorsunuz .900 mu ?
Küçük şehirde yaşıyorum burada piyasa çok yüksek değil ve kendisi 900 istedi ben 1000 verecektim.inanın kimseyi sömürecek bir insan değilim

İş etiğinden bir haber. Muhtemelen evde olduğu için iş ortamı olarak görmüyor. Çocuğunuzu sevmek zorunda tabii değil ama üstüne düşeni yapması gerek. Bence boşverin bu insanı. İşine saygısı yok. Yarın öbür gün siz işe başlayınca pat diye bırakabilir
En büyük korkumda bu çünkü bir anda bırakırsa bir anda kimseyi bulamam

Merhaba hanımlar.
6 aylık bir oğlum var ve pazartesi işe başlayacağım.Bir hanımefendi ile hem ev işi hem çocuk bakımı konusunda anştık.7.30 da gelecek 17 de gidecek.pazartesi başladı ben evde olduğum içim 9 da gelebilirsn bu hafta diye konuştk.9 da gelip sadece ilk gün 15 te çıkabilirsn dememe rağmen diğer günlerde 15 te çıkmaya kalktı.gerekçesi benim evde olmam ve işinin bitmesi imiş.ben saat daha erken diyince işiö bitti ama istersen senle oturup sohbet ederim dedi şaka gibi.neyse çıktı gitti oda problem değil ancak ben oğluma karşı bir ilgi sevgi göremedim.ve sürekli ağzında benim işe ihtiyacım yok evde sıkıldığm için çalışıyorum falan.allah aşkına kim kimin evini ihtiyacı olmadan temizler ? Her neyse dün doktora gidecem diye aradı ve gelmedi.problem değil hastalıktır olabilir.Ama bugünde gelmedi ve ben araynca doktordaym işim erken biterse gelirim kahveni içerim dedi.ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorum.siz değerli hanımlardan görüş öneri istiyorum.lütfen bana akıl verin :KK43:
Size karşı böyle rahat davraniyorsa muhtemelen tanıdık biri benimde 6 aylık bebeğim var hayatta böyle birine güvenip çocuğumu bırakamam bence sizde baska birini bulun derim bu kadından olmaz

X