Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bakıcımı iyidir babaannemi

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
kızlar babaanne çocuğu bakmak istiyor ama biz zamanında eşimle çok kavga ettik kayınvaldem için eşimi çok dolduruşa getiriyordu öyleki eşim bile böyle olduğu kabul etti evet annem 2 sene hep aramıza girdi dedi ama şimdi kaynanam bana iyi davranıyor bebeğinede bakarım diyor aynı evde onunla anlaşabilirmiyim bilmiyorum bebeğim daha 3 aylık bakıcıyada güvenemem sizce ne yapmalıyım?

3 aylık bebeği bırakıp ta çalışmasan iyi olur bencee..yine de sen bilirisn

tercih olarak ise tabiki babanne, bebğin iiçin katlanacaksın artık, keşke bizde de öyle bir imkan olsaydı amaa çaresiz bakıcıya verdik

Babaanne kesinlikle sonuçta canı ciğeri.
Bir bakıcıdan çok daha fazla özenir bezenir.

canım çalışanların hep sıkıntısı herhalde bu...bende bebek bekliyorum.ve şimdiden düşünmeye başladım.bende nur82nin görüşünü aynen destekliyorum

Son düzenleme:
canım bence bakıcıya bırak..kaynanan belki bebeğe daha iyi bakar ama kaynananla aranızda yine huzursuzluk çıkarsa psikolojık olarak etkileneceksin.bir annenin bebeğiyle en iyi şekilde ilgilenebilmesi için hem fiziki hem de psikolojık yönden saglıklı olması gerekir.evdeki huzursuzluk bebeğide etkileyecektir.ben aynı sebeplerden dolayı görümceme bırakmadım bakıcı tuttum..iyiki de öyle yapmısım ..insan 7 sinde neyse 70 inde de o..kaynananın düzeleceğini eski kötü huylarını terkedeceğini zannetmiyorum.

aynen ...zaten başka ilden kaldırıp getirmek de akıllıca değil

bir cümlen vardı ''benim k.validem oturur önüne hizmet bekler.''canım bu hiç değişmiyor bebekde olsa.ve bebek olunca insanın her yönden fiziksel ve psikolojik olarak yardıma ihtiyacı oluyor.ve önceden anlaşamadığınız için haerketleri sana batacak.iyi bişi yapmaya çalışsada hoşuna gitmeyecek üstelik sürekli aynı evde yaşayacaksınız.bir bebeğe bakıcıdan çok kendi kanından biri daha iyi bakar bu kesinlikle doğru ama senin huzurun kaçacaksa sen ailene verimli olamayacaksın.ben oğlumu bakıcıya verdiğimde 4 aylıkdı.içim rahat olması için bakıcı ile konuşup küçük bir kamerada koyduk.şanslıydım iyi bir insanla karşılaşdım.bu arada şunu önemle belirteyim bakıcıda olsa akrabada olsa kendi evinde bakılması çok önemli.bebek kendi ortamında daha güvende hisseder kendini.en iyisi annenin bakması ama çalışmak zorundaysan karar senin.

offf aynı kararsızlık bende de var babaanne tabiki iyi bakar ama istemediğim şeyleri söylesem sorun çıkar, arkadaşımın kızı babaannesine arada gittiği halde hemen şimarıyor kzıcağız ne desede ne çocuk vazgeçiyor inattan nede babaanne , ama bakıcının insaflısını bulmakda zorrrrr

ben de aynı durumdayım şu an kızım 5 aylık olduğunda işe dönmek zorundayım k.validem başka bir ilde yaşıyor eğer o bakarsa gelip bizimle yaşayacak tabi benim tüm düzenim ve psikolojim altüst olacak, bakıcıya da güvenemiyorum, işi de bırakamam oooofff napıcam hiç bilmiyorum, Allah yardımcımız olsun.

bebek cok kucuk daha bence babanne daha iyi bakar..

Son düzenleme:
babanne sürekli çocuğu ben baktım ben büyüttüm triplerine giriyorsa bakıcı iyidir :eek:lmaz:

bence senin sorunun bakıcımı babaannemi değil?çocuğumu bakıcıya nasıl emanet edicem zira senin kayınvalidenle geldiği andan itibaren sorun yaşıycağın ve yaptığı herşeyin sana batıcağı çok açık,ben senin yerinde olsam ki iyiki değilim,iyi bir bakıcı araştırmaya başlarım hemdevakit kaybetmeden,ama eve kamera mutlaka konulmalı,bakıcı bunu bilmek zorunda değil,ayrıca ben annemde olsa profosyonel olmuyan birinin çocuğumu eğitmesini istemem,sevmek ayrı bişey eğitmek apayrı.ayrıca sevdikleri için çok şımarık çocuklar büyütüyorlar anneanne ve babaanneler

babaanne kesinlikle yanlış tercih.aklı olan varsa kesinlikle bu fikri aklından çıkarsın.işi bırakın ama babaanneye baktırmayın

sartlar nedir bilmiyorum ama, ben ne bakiciya ne de babaanneye birakmanizdan yanayim. 3 aylik bebek daha o. anneden butun gun ayrilmaya ne gerek var? eger imkaniniz varsa kendiniz bakin...babaanne bakmaya basladiktan sonra bakici ayarlanmaz sanki sen beceremiorsun ya da snei artik istemiyorum der gibi. bakici konusu da dusundurucu. cok kucuk daha bebeginiz. cidden guvenilir tecrubeli bir insan lazim. ben olsam ikisine de birakmazdim ama, bundan eminim.

tabiki imkanınız varsa kendinizin bakması taraftarıyım. .ben anneanne ve babanne müsait olduğu halde bakıcı tercih ettim.çünkü anne olunca daha bir hassalaşıyoruz.2-3 çocuk büyüten annelerimizi beğenmeyip onların çocuğumuza karşı uyguladıkları yöntemler ile çatışabiliyoruz.tabi bunları da onlar kırılmasın üzülmesin diyerek söyleyemiyoruz.ama içimiz içimizi de yiyor tabi:)ben böyle bir ortam oluşmasın diye bakıcı tercih ettim.dışardan olan bir insana çocuğunuzla ilgili neyin nasıl olmasını istiyorsanız onun talimatını çok daha rahat verebiliyorsunuz.bu dünyada kötü insanlar kadar iyi insanlar da var araştırdım ve Allah bu kadını çıkardı karşımıza.benim oğlumu 3 aylıktan 5 yaşına kadar aynı bakıcı baktı.Allah ondan razı olsun.emeği çoktur yavrumda ne yapsak da ödeyemeyiz.Dilerim sizin de karşınıza böyle bir insan çıkar, içiniz rahat emanet edebilirsiniz.

arkadaşlar mı demeliyim bilmiyorum, yaşça sizce büyüğüm bende 2 çocuk büyütmüş biri öğretmen biri mühendis olmuş bir anneyim.aynı zamanda 11 yıldır çocuk bakmaktayım ilk çocuğum şu an 11 yaşında ben aldığımda 40 günlüktü.okula başladı 6 yaşında yanlarından ayrıldım hala bana anne der kimi zaman pijamalarını alıp bana yatıya gelir.ikinci çocuğumu 2 yaşında aldım şu an 7 yaşında okula gidiyor biz hala beraberiz.bakıcıya baktırmak isteyen annelere tavsiyem araştırsınlar nasıl biri güvenilir mi diye.evet sizlerde haklısınız kötü örneklerini görüyoruz zaman zaman ama hepsini aynı tutmayın.2. çocuğuma anneannesi bakıyorken anne bakıcı bakması taraftarı olduğu için bana teslim etti.inanın bana kendi çocuklarım kadar çok seviyorum onları.lütfen biraz GÜVEN.

iyi,güvenilir bir bakıcıyla anlasabilirsen bu senın için daha iyi..zaten bebekten sonra eşler arasına bir mesafe giriyor..üstüne tartşma kavga da eklenirse daha kötü olur..evliliğini tehlikeye atma ağzınzın tadı kaçmasın..hem bakıcıyı bebek bakımı konusunda kolayca yönlendirebiliyorsun ama kaynanana yapamazsın.farklı ilde yasıyormus bir de.öyle olunca huzursuz olunca gönderemezsin.iyi düşünüp en doğru kararı sen vereceksin tabi.en iyi sen tanıyorsun kaynananı..

Bebeğiniz henüz çok çok küçükmüş, ama yine de buna katılıyorum. Güvenilir, tecrübeli bir bakıcıya verip, gerekirse evi gizli kamera ile donatırsanız gözünüz arkada kalmaz. En azından sonrasında "senin çocuğuna ben baktım" zırıltısı çekmemiş olursunuz. Üstelik bebeğiniz sizin yönlendirmeleriniz doğrultusunda büyür. Kundak istemiyorsanız bakıcı bebeği kundaklamaz ama babaanneler "bizim zamanımızda böyleydi" diye kestirip atabilir birçok konuda. Anlattıklarınıza bakılırsa da sizinle zıtlaşmaktan hoşlanıyor, sizi zevkle yok sayabilir, bunun için bebeğinizi kullanabilir.

Sizinki daha çok küçük ama baktığı çocuğu annesine karşı kışkırtan, çocuğa annesini kötüleyip duran nice babaanne gördüm, "bak annen seni her gün yalnız bırakıyor, ben seni daha çok seviyorum" gibilerinden. Daha neler neler...

şahsi görüşüm ben aynı durumda olsam babaneye bırakırım en iyi bakıcıdan daha iyi bakar bence.belki babanesi beni dinlemez kendine göre yeirir içirir uyutur ama yinede en azından bebeğim güvende olur.ben öyle bakıcılar duydumki bebeğin bıngıldağına uyusun diye iğne batıran,çocuğu belinden iple koltuğa bağlayan sırf ortalığı dağıtmasın diye,sussun ağlamasın diye boş memeyi veren yada ayağını emziren ve daha neler neler duydum.ama şu da var tabi şayet gerçekten tanıdık biriyse bakıcı gönül rahatlığıyla bırakılabilir ama ben yinede mümkünse anane değilse babane taraftarıyım

kızlar babaanne çocuğu bakmak istiyor ama biz zamanında eşimle çok kavga ettik kayınvaldem için eşimi çok dolduruşa getiriyordu öyleki eşim bile böyle olduğu kabul etti evet annem 2 sene hep aramıza girdi dedi ama şimdi kaynanam bana iyi davranıyor bebeğinede bakarım diyor aynı evde onunla anlaşabilirmiyim bilmiyorum bebeğim daha 3 aylık bakıcıyada güvenemem sizce ne yapmalıyım?

Benim iki çocuğumda da bakıcım vardı. Allaha şükür hiç sıkıntı yaşamadım.Benim de oyun bakıcıdan yana. Büyüklere çok söz dinletemiyorsunuz ne yazık ki. Sinirleriniz harap olduğu ile kalıyor bence. Ama bakıcıyı da iyi birini bulmak tamamen şans. Hep diyorum Allah iyi insanlarla karşılaştırsın evlatlarımızı.:Saruboceq:

arkadaşlar mı demeliyim bilmiyorum, yaşça sizce büyüğüm bende 2 çocuk büyütmüş biri öğretmen biri mühendis olmuş bir anneyim.aynı zamanda 11 yıldır çocuk bakmaktayım ilk çocuğum şu an 11 yaşında ben aldığımda 40 günlüktü.okula başladı 6 yaşında yanlarından ayrıldım hala bana anne der kimi zaman pijamalarını alıp bana yatıya gelir.ikinci çocuğumu 2 yaşında aldım şu an 7 yaşında okula gidiyor biz hala beraberiz.bakıcıya baktırmak isteyen annelere tavsiyem araştırsınlar nasıl biri güvenilir mi diye.evet sizlerde haklısınız kötü örneklerini görüyoruz zaman zaman ama hepsini aynı tutmayın.2. çocuğuma anneannesi bakıyorken anne bakıcı bakması taraftarı olduğu için bana teslim etti.inanın bana kendi çocuklarım kadar çok seviyorum onları.lütfen biraz GÜVEN.

Size katılıyorum.a.s.a.s.a.s.

X