Bakıcıya bırakmalı mıyım yardım edin lütfen

Hiç üzülmeyin bakıcı daha iyi olacaktır. 4 yaşındaki çocuk anneanneye bu kadar düşkünse Allah korusun kaşla göz arası sizinkine zarar verebilir, çocuğu çocukla bırakmaya çok çok karşıyım ben. İş arkadaşlarınızın çocuklarına bakmış referans olabilecekleri biri yok mu bi sorup soruştursanız? Küçük yerdeyseniz daha şanslısınız

Herkese merhaba bebegım yedı aylık onbes gün sonra işe başlıyorum kayınvalıdem bakacaktı ama olanlar oldu.. kısaca anlataym kaynanam üç yıldır görümcemın kızına baktı bu sene onu kreşe verdiler öğleden once üç saat ogleden sonralarda babaannesine gıttı kaynanam da beş aydır dınlenıyor bu dönem benım kızıma bakmaya baslayacaktı bız eşimle ikisine bırlıkte bakmasını ıstemedıgmızı soyledık boyle bır nıyetın varsa bakıcı arastaracagız dedık o da ben uc yıl baktım buyuttum kres yasına getırdım ıstesemde ıkısıne bakamam o kreşe gıder bende sızın bebıse bakarım dedı burada neden bırlıkte bakılmasını ıstemedıgmızı de anlatayım cocuk dort yasında tuvalete tek gıtmıyor yanı gıdemez zaten sureklı hersey ıcın kayınvalıdemı ıstıyor cocuk aglarken bıle nene dıye aglıyor anneden cok neneye baglanmıs cok gec konustu sureklı ekran verıldı fakat ekrana nene degıl evdeyken anne alıştırmıs cok fazla youtube ızlıyor hatta tv ve telefonu aynı anda actırıyor bazen bır keresınde tiktok ızledıgınede sahıt oldum bısey ısterken mısın misin yok verdedım sana dıye konsuuyor ıstedıgı olmazsa vuruyor bebegımle bırlıktelerken ben hep yanlarındaydım benden cekınıyor ama gecen kızıma yemek yedırıken dıkkat cekmek ıcın bebegımın ustunden zıpladı bır kac kere kocam dahıl kımse yapma dıyemıyor cocugu suclamıyorum zaten böyle bısey soz konusu bıle olamaz ama cok yanlıs yetıstırıldıgını dusunuyorum ben ayrıca eşimde boyle düşünüyor bebegım emekleme çağında kaynanama soyledım anne sen onun yemegıyle tuvaletıyle mı ılgılıeneceksın yoksa benımkıylemı diyorum ben bakarım kendıme guvenıyorum dıyor pekı neden bızd basta boyle soyledın dıyorum ben oyle bısey demedım dıyor allahtan esımde vardı konusurken yalancı cıkacaktım yoksa. Ben öğleden sonraları ıse gıdıyorum gorumcemın kızı ogleden sonra kreşten gelıyor ogleden sonra krese verın dıyorum ogleden sonra uyku var egıtım yok dıyor görümcem dıyorum babanne bakmaya devam etsın hayır o köye gıdecek dıyor sen sukret benımkılyle bakacak annem arkadaş olur benımkı yalnız buyudu bak agresıf oldu gec konustu diyor bakıcı tutmaya karar verdim nolur bana kotü seyler yazmayın moralim o kadar bozukki ne yapacagımı bılmıyorum kımsenın cocugunu kotulemek degıl derdım cocugumu dusunuyorum ben dogdu dogalı bır kere tv acmadım ekrandan bellı bı doneme kadar uzak kalmasını ıstıyorum
Kesin ilk çocuğunuz.Yetiştirilme falan yazmışsınız oradan anladım.Bir defada öyle bir şey yok.Her çocuk şahsına münhasır.İki oğlum var.İkisinide ben büyütüyorum fakat biri kırıp döken öfke patlamaları yaşayan bir çocukken diğeri sosyal sırun çıkarmayan bir çocuk.Zaten ben kayınvalideniz yerinde olsam sizin çocuğunuza bakmam.Böyle bir istekle gelseniz ne münasebet yani sadece benim çocuğuma bak demek.Şunu da söylemeden geçemeyeceğim 4 yaşında bir bebek için yazdıklarınız çok çirkin yani bebeğe karşı duygularınız anlatımınıza yansımış elinizde olmadan.Sizin bebeğiniz bakalım 4 yaşında nasıl olacak.Öyle ne derseniz dinlemiyorlar bir karekterleri oluyor çocukların ne yaparsanız yapın kişilik özelliklerini değiştiremiyorsunuz.Zaten doğru da değil.Her çocuk kendine özel oluyor

Kesin ilk çocuğunuz.Yetiştirilme falan yazmışsınız oradan anladım.Bir defada öyle bir şey yok.Her çocuk şahsına münhasır.İki oğlum var.İkisinide ben büyütüyorum fakat biri kırıp döken öfke patlamaları yaşayan bir çocukken diğeri sosyal sırun çıkarmayan bir çocuk.Zaten ben kayınvalideniz yerinde olsam sizin çocuğunuza bakmam.Böyle bir istekle gelseniz ne münasebet yani sadece benim çocuğuma bak demek.Şunu da söylemeden geçemeyeceğim 4 yaşında bir bebek için yazdıklarınız çok çirkin yani bebeğe karşı duygularınız anlatımınıza yansımış elinizde olmadan.Sizin bebeğiniz bakalım 4 yaşında nasıl olacak.Öyle ne derseniz dinlemiyorlar bir karekterleri oluyor çocukların ne yaparsanız yapın kişilik özelliklerini değiştiremiyorsunuz.Zaten doğru da değil.Her çocuk kendine özel oluyor
Cocuk için çirkin hicbşrsey soylemedım bu sızın dusuncenız bana gore baya sacma bır dusunce tabıkı her cocugun bır mızacı var ama yetıstırmenın de payı cok buyuk bunu ınkar etmekde cok cahılce ben burda ne yapmalıyım konusunda yardım ıstedım çocuğumun dogustan getırdıgı ozellıklerı degıstrmek gıbı bır dusuncemde asla yok her anne gıbı cocugum ıcın endıselendım bu kadar cırkın buldugunuza gore sızde ekran verıyorsunuz demekkı ben vermeyı tercıh etmıyorum dıye cocuk hakkında yaptıgım yorumlara cırkın ıfadesını kullanarak manıpule etmenız asıl cırkın olan

Hiç üzülmeyin bakıcı daha iyi olacaktır. 4 yaşındaki çocuk anneanneye bu kadar düşkünse Allah korusun kaşla göz arası sizinkine zarar verebilir, çocuğu çocukla bırakmaya çok çok karşıyım ben. İş arkadaşlarınızın çocuklarına bakmış referans olabilecekleri biri yok mu bi sorup soruştursanız? Küçük yerdeyseniz daha şanslısınız
Ücretsiz ızın ayrıldım kesınlıkle cocugu cocukla bırakmak cok yanlıs ozellıklede sureklı ekran ızleyen bır cocukla içim rahat artık 😌

Evet iste bakamaz ımkanımız var ama bebegım çok küçük bakıcıya guvenemıyorum korkuyorum görüncem kreşe öğleden önce dııl sonra verse hersey çözülecek ama vermıyor
Eve mutlaka kamera alın tam ortayavtakin bakicida bilsin bunu lutfen dikkate alın siz evdeyken kapatirsiniz evden cikarken acarsiniz ben oyle yaptim 8 aylikken biraktim iyi ki kamera almisim diyeceksiniz ortalama 600 800 tl

Eve mutlaka kamera alın tam ortayavtakin bakicida bilsin bunu lutfen dikkate alın siz evdeyken kapatirsiniz evden cikarken acarsiniz ben oyle yaptim 8 aylikken biraktim iyi ki kamera almisim diyeceksiniz ortalama 600 800 tl
Ucretsız ızne cıktım 🙂 kımsenın cocugunada cırkın sozler sarfetmemıs olurum böylece yukarıdakı sacma sapan yoruma bakarmısınız allah askına ınsanlar cok tuhaf 🙂

Her çocuk şahsına münhasır ama yetiştirme şekli anne baba davranışları vs çocuğun herşeyinde çok etkili konuşma şeklinden davranış şekline kadar. Hareketli meraklı farklı uysal çocuk farklı ama cidden aşırı fark ediyor bizzat çevremdeki bazı kişilerde gördüm. İki erkek çocuk ama biri ne kadar terbiyeli ise diğeri tam tersi agzı bozuk saldırgan asabi inanın çok fark ediyor yetiştirme tarzı

Her çocuk şahsına münhasır ama yetiştirme şekli anne baba davranışları vs çocuğun herşeyinde çok etkili konuşma şeklinden davranış şekline kadar. Hareketli meraklı farklı uysal çocuk farklı ama cidden aşırı fark ediyor bizzat çevremdeki bazı kişilerde gördüm. İki erkek çocuk ama biri ne kadar terbiyeli ise diğeri tam tersi agzı bozuk saldırgan asabi inanın çok fark ediyor yetiştirme tarzı
Evet ama gerçekten ikisine de aynı disiplini uyguladığım halde maalesef büyük oğlumun davranış problemlerini ancak terapiyle çözebildik.

Gorumcemle konusmak ıcın bu konuyu onu aradım hani aynı anda olmasın senın kız buyuk akran degıller bebegım kucuk dedım ogleden sonra kres olsun dedım yada kayınvalıden bır ay gec gıtsın koyededım ama bırden sana abım ıcın katlanıyorum yeter senı alttan aldığım abım için pohpohlayıp duruyorum dedı herkesle anlastım bı senle anlasamadım ben deyınce bende dedımkı kımle anlasmıssın herneyse benım dedıgım laf olay oldu kaynanam ustume cok geldı neden kızım fedakarlık yapsın gıbısınden agzımı acamıyorum o kadar saygısızlık yapılıyor ne desem napsam haksız cıkıyorum
Ohoo sen hep kendini ezdirirsen o zaman sende bı yalan ataydin ortaya o da bana bunu dedi diye meselaa annem benim çocuğuma bakmak zorunda senin çocuğuna değil diye laf cikarsaydin az uyanık olup gözünü açacaksın kötü olursan ol iyi oldukta ne oldu

Bence de bakıcı tutun, iki çocuğa birden bakamaz. O yaşlardaki çocuklar henüz bilinçleri tam oturmadığı için bir bebek için tehlikeli olabiliyorlar. babaneyi kıskanıp bebeğinize zarar verebilir. Kaldı ki uzerinden atlıyor filan demişsiniz ayagi takılsa bebegin üzerine bir düşse Allah korusun. Geçen ablam, kızımi severken 5 yaşındaki yeğenim bana hiç öyle seyler söylemiyorsun diyerek annesini kıskandığını belli etti. Sonra bebegimi sever gibi yaparken kolunu sıktığını farkettim. Çocuk olduğu icin davranışlarını kontrol edemiyorlar, o yüzden dikkatli olunmasından yanayım.

Şimdi babane diyorsunuz, yaş olarak muhtemelen 50 sinden büyüktür; yani yaşı sebebiyle düşük olan enerjisi iki çocukla hepten düşecek. Araya yemeği, temizliğı de kıstırmaya çalışacak malüm. O mutfakta iş yaparken çocukla bebek aynı ortamda yalnız başına çokça zaman kalacaktır.

bir de tv faktorunue degindiniz için söylüyorum; sizin ekrandan uzak tuttuğunuzu söylediginiz bebeğiniz hergün kim bilir kaç dakika o ekrana maruz kalacak. Sonucta kucuk cocuga illa acilacak o tv. Öyle babaneyle egitici oyunlar oynamasını da beklemeyin zaten. Bebegin zaruri bakimları yapılıp önüne konulan oyuncaklarla oynanması beklenecek. Mızmızlarsa da tv açılıp yatış zamanına kadar hipnoz edilecek.

Bakıcıyı tutun, babanenin evinde veya sizin evinizde babaneyle birlikte baksin cocugunuza. Babane oteki torunla ilgilenirken bakici sizinkiyle ilgilenir. En azindan yabanciya birakacaginiz icin gozunuz arkada kalmamış olur.
Herkese merhaba bebegım yedı aylık onbes gün sonra işe başlıyorum kayınvalıdem bakacaktı ama olanlar oldu.. kısaca anlataym kaynanam üç yıldır görümcemın kızına baktı bu sene onu kreşe verdiler öğleden once üç saat ogleden sonralarda babaannesine gıttı kaynanam da beş aydır dınlenıyor bu dönem benım kızıma bakmaya baslayacaktı bız eşimle ikisine bırlıkte bakmasını ıstemedıgmızı soyledık boyle bır nıyetın varsa bakıcı arastaracagız dedık o da ben uc yıl baktım buyuttum kres yasına getırdım ıstesemde ıkısıne bakamam o kreşe gıder bende sızın bebıse bakarım dedı burada neden bırlıkte bakılmasını ıstemedıgmızı de anlatayım cocuk dort yasında tuvalete tek gıtmıyor yanı gıdemez zaten sureklı hersey ıcın kayınvalıdemı ıstıyor cocuk aglarken bıle nene dıye aglıyor anneden cok neneye baglanmıs cok gec konustu sureklı ekran verıldı fakat ekrana nene degıl evdeyken anne alıştırmıs cok fazla youtube ızlıyor hatta tv ve telefonu aynı anda actırıyor bazen bır keresınde tiktok ızledıgınede sahıt oldum bısey ısterken mısın misin yok verdedım sana dıye konsuuyor ıstedıgı olmazsa vuruyor bebegımle bırlıktelerken ben hep yanlarındaydım benden cekınıyor ama gecen kızıma yemek yedırıken dıkkat cekmek ıcın bebegımın ustunden zıpladı bır kac kere kocam dahıl kımse yapma dıyemıyor cocugu suclamıyorum zaten böyle bısey soz konusu bıle olamaz ama cok yanlıs yetıstırıldıgını dusunuyorum ben ayrıca eşimde boyle düşünüyor bebegım emekleme çağında kaynanama soyledım anne sen onun yemegıyle tuvaletıyle mı ılgılıeneceksın yoksa benımkıylemı diyorum ben bakarım kendıme guvenıyorum dıyor pekı neden bızd basta boyle soyledın dıyorum ben oyle bısey demedım dıyor allahtan esımde vardı konusurken yalancı cıkacaktım yoksa. Ben öğleden sonraları ıse gıdıyorum gorumcemın kızı ogleden sonra kreşten gelıyor ogleden sonra krese verın dıyorum ogleden sonra uyku var egıtım yok dıyor görümcem dıyorum babanne bakmaya devam etsın hayır o köye gıdecek dıyor sen sukret benımkılyle bakacak annem arkadaş olur benımkı yalnız buyudu bak agresıf oldu gec konustu diyor bakıcı tutmaya karar verdim nolur bana kotü seyler yazmayın moralim o kadar bozukki ne yapacagımı bılmıyorum kımsenın cocugunu kotulemek degıl derdım cocugumu dusunuyorum ben dogdu dogalı bır kere tv acmadım ekrandan bellı bı doneme kadar uzak kalmasını ıstıyorum

Son düzenleme:
Eğer babaanne size yakınsa bakıcı tutun kamera taktırın ve belli aralıklarla kv bakıcıyı gerçekten güvenene kadar denetlesin gerekirse bir süre onun yanında baksın . Örneğin yemek ve uyku saatleri, aktivite saatleri çocuklarda belli oluyor zaten bu saatlerde kv gelip yoklayabilir. Onun dışında inşallah güvenilir bir bakıcı bulursunuz çünkü maalesef ebeveynler sizi dinlemiyor şekerli gıdalar veriyor, tv açıyor yapma desen bozuluyor hasta olsa maske tak desen şaka sanıyor , kafalarına göre büyütüyorlar. Bakıcı ise siz nasıl isterseniz öyle bütüyor o yüzden kesinlikle bakıcı daha iyi ama keşke işe başlamadan hemen tutup birlikte vakit geçirseniz

İmkanınız varsa birde iyi bir bakıcı bulursanız kayınvalideden daha da iyi olur açıkcası. Eve bebek kameraları alın en az iki odaya içinizde şüphe kalmamış olur

Kızınızın kuzeniyle kalmasını istememek hakkınız. Ama kayinvalidenize/ görümcenize kreşe gitsin veya babaanne baksın deme hakkınız yok. Eğer bu koşullarda yetişmesini istemiyorsanız bakıcı tutmalısınız.

Evet ama gerçekten ikisine de aynı disiplini uyguladığım halde maalesef büyük oğlumun davranış problemlerini ancak terapiyle çözebildik.
Kardeşini kıskandıgı için ya da ilgi azaldıgı için ya da başka şeyler de olabilir sizin gözünüzden kaçan bunlara tepki olarak da bazı davranışlar gösterebilir

X