Bakımlı Olma Topiği :)

Selam kızlar anam banada bi el atın 2 çocuğum var hamileyim. Pek fırsatım olmuyor malum bakıma. Bakım yapmaya da üşenirim ne yalan söyliyim 🤦🏻‍♀️😄
Nasıl başliyim hangi ürünleri önerirsiniz cilt bakımı için kızlar. Pek makyaj sevmem likit maskara dışında. Hergün düzenli kullanmam gereken ürünler nelerdir sizce. Bana Bi yardımcı olun bakımlı hatunlar 😘😘

Öğlen duşta ben gratisten deniz tuzlu kahveli peeling aldım bacaklarıma karnıma sırtıma onu ovalayarak uyguladım. ❤️
Klasik göz altı kremi
Cilt beyazlatıcı
Buz kompres
7 de akşam yemeği yedim. Şimdi sadece Türk kahvesi içip 1 5 saat selülit kremimi sürüp spora başlıcam 🔥 🙈
Öncesinde Bi 15 20 dk yürüyüşe çıkarım çok ye otur yaptım.

Sevgili bakımlı olan ve bakımlı olmaya çalışıp bir türlü olamayan , hiçbir zaman bakım rutini oluşturamayan , bakımlılara özenen , bir türlü kendine vakit ayıramayan , bakım yapmaya üşenen (...) kk hatunları :KK52:
Gelin beraber kendimiz için birşeyler yapalım :spor:

Ben kendi açımdan şöyle düşündüm. Kendime 2 gün belirleyeyim o günlerde en az 1 tane bakım yapayım kendime. Yani 1 tırnak kesmek bile olsa o gün kendim için birşey yapacağım.

Ben kendime çarşamba ve cuma günlerini seçtim. Cumaları hafta sonu dışarda geçtiği için yapacağım. Çarşambalarıda hafta ortası ve müsait olduğum gün olduğu için..
Burda paylaşım yaparak , birbirimize yorumlar yaparak , tavsiyeler vererek daha motive oluruz diye düşünüyorum.

Ne kadar devam ederiz bilmiyorum ama atıyorum 3 ay boyunca devam ettik.. hayatımızın 3 ayını bakımlı ya da kendimiz için küçük şeyler yaparak özgüvenimizi birazda olsa artırarak geçiririz. Şu kısa hayatta kendimiz için ne yapsak kar öyle değil mi ? :KK66:

Bu arada özellikle yeni doğum yapanlar doğumdan sonra kendini salanlar(ben:olamaz:) falan gelirse sevinirim :KK45:

Hadi gelin kızlar haftada 2 gün 15 dk bile olsa kendimiz için birşey yapalım kadınız biz bakımlı olmak güzel olmak hepimizin hakkı !
Ya Şubat sivilceler için önerebileceğiniz bşy varmı sivilcelerin büyük ve iltihaplı onları görünce ne makyaj yapasım geliyo nede bakım yapasım bir iki Tane değil baya oluyo

Ya Şubat sivilceler için önerebileceğiniz bşy varmı sivilcelerin büyük ve iltihaplı onları görünce ne makyaj yapasım geliyo nede bakım yapasım bir iki Tane değil baya oluyo
Kesimlikle doktora gidin. Onlara dışarıdan akılla müdahale olmaz. Ve sakın yüzünüze pamukla fırçayla makyaj makyajın dağılır ürün kullanımından dolayı sürekli tekrar eder. Dermatologa randavu alıp gidin.

Günaydın :KK73:
İndirimde 29 tl mi ne aldığım bir ürün. Hala indirim devam etmekte.
Fazla kiri ve yağı %98 E kadar alabildiğin vaad ediyor. Ben sürekli güneş kremi kullandığım için böyle hem ufak hem etkili ürünler hayat kurtarıyor.
Dediği gibi cildi gergin gıcır gıcır yapıyor.
Bu sabahta bununla başladı 🙈💋
15978178287978530164966935111.jpg

Benimde annem yarın botoks ve hyaluronik asit uygulaması yaptırmaya gidecek. Eğer etkisi güzel olursa bende düşüneceğim.
Ama bu somon dna benimde gözüme çarptı bayanda popülerdi ünlülerde Bi sıra.
Annen ne yapti canim,detaylari paylasacaktin 🤗
Canım at kılı almadım ozaman lar pahalı geldi açıkcası normal gratisten 15 TL satılan vucut fırçası aldım. 😙
Elbette detaylı bir yazım anlatım yaparım. ❤
Ben de at kili fircami gorecegim uere koydum bugun basladim
Puf noktasi var mi sana iyi gelen,kac gunde bir ve nasil
Bir de temizligini nasil yapiyorsun olu deri birikiyordur
bende kolajen sıvı aldım 30 tüp, ama hiç bi işe yaramadığı öğrendim :) Doktorlar kesinlikle Tavsiye etmiyor hapmış tozmuş likitmiş bu yeni popüler taksviyeleri. Benm doktorum baya kızdı bana hatta “saçmalama her duyduğuna atlıyosun hepsi ticaret” diye, “doktorunuz önermeden, test yapıp Vitamin/hormon eksikliği görmeden kullanmayın ilerde ne sonuçlar doğuracağını bilmiyoruz“ diye, baya haklı buldm...
Yaaa ben de dun toz kolajen aldim 1 aylik.
Kargoya verildi baya da memnun herkes ama dr niye oyle demis.
Öğlen duşta ben gratisten deniz tuzlu kahveli peeling aldım bacaklarıma karnıma sırtıma onu ovalayarak uyguladım. ❤
Klasik göz altı kremi
Cilt beyazlatıcı
Buz kompres
7 de akşam yemeği yedim. Şimdi sadece Türk kahvesi içip 1 5 saat selülit kremimi sürüp spora başlıcam 🔥 🙈
Öncesinde Bi 15 20 dk yürüyüşe çıkarım çok ye otur yaptım.
Yaptiklarina,kendine verdigin degere ve keyifli yasamina hayran kaldim 🧿🧿🧿

Annen ne yapti canim,detaylari paylasacaktin 🤗

Ben de at kili fircami gorecegim uere koydum bugun basladim
Puf noktasi var mi sana iyi gelen,kac gunde bir ve nasil
Bir de temizligini nasil yapiyorsun olu deri birikiyordur

Yaaa ben de dun toz kolajen aldim 1 aylik.
Kargoya verildi baya da memnun herkes ama dr niye oyle demis.

Yaptiklarina,kendine verdigin degere ve keyifli yasamina hayran kaldim 🧿🧿🧿
Öncelikle teşekkür ediyorum. ❤️
Annemin yüzü şimdiden şahane görünüyor dudak ve kaş altları ve ortası botoks dan dolayında ciddi oranda fark yarattı cilt yapısı çok canlı ve sağlıklı duruyor bu hafta 1 parti daha hyarulorik asit yaptıracak. Çok memnun kaldı şahsen bizde öyle 8.10 yaş geriye gitti cildi 😍
Ben her gün kullanmaya çalışıyorum Fırçayı aşağıdan yukarıya. Dairesel hareketlerle kullanmak gerekiyor.
İlk zamanlar fırçalayıp direk duşa gidip orda da kahve deniz tuzu peeling yapıyordum. Sonrada o sıklıkla ölü deri çıkmıyor şuanki rutinim,
Fırçalayıp selülit kremi sürüp spor yapıyorum duşa gidiyorum.
Her sabahta kahve deniz tuzu peelingi yapıyorum. ❤️

Benim pazar günleri bakım günüm.. Saç maskesi yapıyorum, yüz maskesi yapıyorum
Ayaklarımı sıcak suda bekletip topuk taşıyla ovalıyorum,
Vücuduma kendi hazırladığım scrub yapıyorum.
Banyomu da yapıyorum iyice keseleniyorum.
Tırnaklarım kesilecekse kesiyorum. Manikür hiç yapmıyorum.
Sadece tırnak keserim.
Gerekmedikçe oje sürmem. Özel bir yere gideceksem sürerim.
Onun dışında diğer günler diyet ve spor yapıyorum.
Benim bakım rutinim böyle :KK200:

Selamlar ben de 3.Ay kolajenime geçiyorum. Ilk ay suda 2.ay supra kullandim
Askorbik asit aldım (c vitamini)alman menşeili kolajen sentezine yardımcı ve antioksidan
Doppel herz biotin çinko l sistetin de kullanacağım bu ay
Saçlarıma argan yağı-cam terebentin kullanıyorum memnunum.
Cildime çuha çiçeği yağı aldım bu ay osman müftüoğlu tavsiyesiyle
Niacimamide serumu kullanıyorum ayrıca sebum sivilce iz vs için
Önümüzdeki aylarda da retinol e başlarım tekrar

Kızlar kabul ederseniz ben de buraya katılmak istiyorum. Cildime sadece klasik peeling tonik bulduğum yağ ile nemlemdirme yapıyorum. Her gün dus aliyorum. Tüy sorununu çok çıkmadan ağda bantları ile hallediyorum. Manikür kendim yapıyorum. Şuan ikinaylik ve 36 aylık iki bebeğim var. Bir düzene girmek istiyorum bende öyle saatlerimi ayitamiyorim zaman verdik kendime bunun icin . Şimdiki hedefim geç gündüz ve göz çevresi kremi edinmek. Yaş 30 hiç kullanmadim.arka Önerilerinize açığım ve ihtiyacım var :)

Kızlar kabul ederseniz ben de buraya katılmak istiyorum. Cildime sadece klasik peeling tonik bulduğum yağ ile nemlemdirme yapıyorum. Her gün dus aliyorum. Tüy sorununu çok çıkmadan ağda bantları ile hallediyorum. Manikür kendim yapıyorum. Şuan ikinaylik ve 36 aylık iki bebeğim var. Bir düzene girmek istiyorum bende öyle saatlerimi ayitamiyorim zaman verdik kendime bunun icin . Şimdiki hedefim geç gündüz ve göz çevresi kremi edinmek. Yaş 30 hiç kullanmadim.arka Önerilerinize açığım ve ihtiyacım var :)
La Roche -Posay Redermic R çok tercih edilen göz kremlerinden biri arastrmalarıma göre.retinol içerikli dikkatli kullanmak gerek sadece geceleri kullanılıyor.Ben su an acnelsy da retinollü aynı görevi görüyor diye almadım ;ama sanırım deneyecegim sonucta göz cevresi için üretilmiş eminim farklı birşeyler vardır.

Hergun yüzümü keselerim hanngi köpüğü bulursam onunla 💗
Kuru zaten cildim
Bol bol minidolin ph dengeleyici bebe kremi kullaniyorum

Hepsi bu
Bakım ürünleri almıştım tarihleri bile geçti kullanmadım 1500 TL zararım var o açıdan 🤣🤣
Herkes yaptığı bakımı yazıyormuş sanırım ondan daldım böyle🤣

Günaydın 🤸‍♀️ sabah sabah ceviz yemekten zortlayan cildime garnier kömürlü ile yıkayıp kükürt sabunu sürdüm 15 dk beklicem durulamadım.
Geceden contractubes sürmüştüm hücre yenileyici 😎

La Roche -Posay Redermic R çok tercih edilen göz kremlerinden biri arastrmalarıma göre.retinol içerikli dikkatli kullanmak gerek sadece geceleri kullanılıyor.Ben su an acnelsy da retinollü aynı görevi görüyor diye almadım ;ama sanırım deneyecegim sonucta göz cevresi için üretilmiş eminim farklı birşeyler vardır.
Yaa bu kadar olur dünden beri onu araştırıyorum:)) sağol cevabın için. Ben de sabah akşam jel ile yıkıyorum tonikliyorum. Nemlendirici olarak e vitamini, Hindistan cevizi yağı, madecassol ya da hametan bir seyler sürüyorum cildime. Lazere başlayacağım bu aralar. Saç olarak hiçbir bakım yok , kendi rengine dönmeye başladım.. gür ve uzun saçlarım var biraz idare etsin. Onun dışında multivatimin sipariş verdim verdim çok halsizim ve gelecek ay collagen almayı planlıyorum işte olduğu kadar.. bir sıfırdan büyüktür mantığı ile hareket ediyorum,🤭🤭🤭

Havalar soğudu hiç yüzümü bile yıkamak istemiyorum. Bugün gözümü açar açmaz duşa girdim çünkü biliyorum ki günün ilerleyen saatlerinde sıcacık pijamami çıkarmak istemeyecegim. Durum vahim. Ey bakimlilar yardım edin🤣

Havalar soğudu hiç yüzümü bile yıkamak istemiyorum. Bugün gözümü açar açmaz duşa girdim çünkü biliyorum ki günün ilerleyen saatlerinde sıcacık pijamami çıkarmak istemeyecegim. Durum vahim. Ey bakimlilar yardım edin🤣
Gözünüzü açar açmaz duşa girdiyseniz siz bize yardım edin iyi bir başarı 👏🏻yüzümü yıkamaya üşenir oldum 😂

Haftada bir yüz maskesi,saç maskesi,arada siyah noktalar için siyah soyulabilir maske yaparım .Ayda bir dip boyamı yaparım saçlarım ombre 🤗
Düzenli tırnaklarımı keser törpülerim ojemi sürerim 💅Giyimime temizliğime özen gösteririm. Bakım her şeydir kızlar kendinizi ihmal etmeyin🥰

Selamlar ben de 3.Ay kolajenime geçiyorum. Ilk ay suda 2.ay supra kullandim
Askorbik asit aldım (c vitamini)alman menşeili kolajen sentezine yardımcı ve antioksidan
Doppel herz biotin çinko l sistetin de kullanacağım bu ay
Saçlarıma argan yağı-cam terebentin kullanıyorum memnunum.
Cildime çuha çiçeği yağı aldım bu ay osman müftüoğlu tavsiyesiyle
Niacimamide serumu kullanıyorum ayrıca sebum sivilce iz vs için
Önümüzdeki aylarda da retinol e başlarım tekrar
Cuha cicegini ne amacla ve nasil kullaniyorsunuz acaba?🤗

Ruj hariç hiç makyaj yapmıyorum. Benim cilt bakım rutinim şöyle.

Misshanın gözenekler için maskesi. Ondan sonra gül suyu sıkıyorum onun da Üzerine aydınlatıcı krem (aktardan almıştım) . ve bir de Güneş kremi tabi onu hiç ihmal etmem.

X