Bal ve Tarçın Kürü

Arkadaşlar ben vakit bulamadığım için bu kürü şöyle yaptım; markette satılan sallama tarçın karanfil poşetiyle çayımı hazırlayıp bir tatlı kaşığı bal koydum, üzerine de 3-4 tatlı kaşığı kadar sirke. sabah kalkınca ve yatmadan önce içiyorum. Günlük tüketimim bu aralar arttı ona rağmen farkedilir bir incelme oldu. Moralimi yüksek tutmak için uzun süredir tartılmıyorum o yüzden ne kadar verdim bilmiyorum. Fakat baya ödem olmasına rağmen zayıfladığım giysilerimden farkediliyor. Ödem de ya baldan kaynaklanan karbonhidrat artışından, ya da zayıfladığım için toksin birikmesinden oluyor diye düşünüyorum.

1.5 yıldır tarçın karışımını ıcınyorum gunde 1 kez. bır kabuk tarcını cezvede suyla kaynatıyorum . kaynmaa bıtınce bardagıma bosaltıyorum , 1 çay kaşığı bal ve 4-5 damla lımon sıkıyorum bu sekılde ıcıyorum. zayıflama konusunda pekyardımcı olmadı cunku rejım falan yapmıyorum. ama 1.5 yıldır ıctıgımden berı ozelllıkle kısın hıc bır sekılde grıbe yakalnmadım benkı kısın mukakk 3 kez agır grıp gecırırım kesınlıkle tarcının etkısı oldugunu dusunuyorum. zaten tarcınka bal karısımı gırıbe karı cok etkılı olduguda yazıyor. kesınlıkle bu hususte tavsıye ederım.

Şu an 9 bitkili çay kürünü yapıyorum.ayda 1 hafta ara vermem lazım.o bir haftada da bu kürü yapsam nasıl olur acaba? Bilemedim.Siz ne dersiniz?:26:

Kesinlikle tarçın ve bal

Arkadaşlar bu yazımı mutlaka okuyun..ben bi yakınımdan tarçın ve balın kilo verdirdiğini duydum .kendisi 21 günde 4 kg vermiş ve ben de hemen uygulamaya başladım.5 günde 1 kg vermişim :)

hazırlanışını yazıyorum;
-1 tarçın kabuğunu 1 bardak su ile beraber kaynatın
-bardağınıza 2 çay kaşığı bal koyun
-kaynamış tarçınlı suyu bardağa boşaltın
-sabahları aç karnına ve yatmadan önce olmak üzere,günde 2 kez tüketin.
-1 tarçın kabuğunu sabah yaptıktan sonra akşam da aynısını kullanabilirsiniz.
(yani günde 1 tarçın kabuğunu idare edin)
balın içerisindeki antioksidan tarçın ile birleşince metabolizmayı hızlandırıyor..
Denemenizde yarar var,yarın 6.günüm ve devam ediyorum..
Herkese bol şans.

ayrıca bal ve tarçın yumurtlamayada faydalı.. hamile kalmak isteyenlerede duyurulur :):):)

kızlar toz tarçın kullanmayın piyasada satılan toz tarçının içine badem kabuğu koyuyorlar.aynı şey karabiber içinde geçerli(onun içine ne koyduklarını şimdi unuttum)
öğütücü makinalar var çok pahalı değil onlardan kullanmanızı tavsiye ederim.zaten tarçını bi öğütüp kullanın ne demek istediğimi anlarsınız.
babam baharatçı birçok firmayla alışveriş yapıyor hemde çok iyi dediğiniz baharat markaları da dahil.oralarda gördüklerinden sonra biz kendimiz öğütüyoruz.
ha bide şu paketlerde satılan toz köfte,tavuk sosları var ya onlarıda kullanmayın.

hanımlar bence bu tariften korkmayın. bal oldukça şekerli bir gıda fakat tarçının insülini dengeleme özelliği var. bence gayet mantıklı bir ikili olmuşlar. yarın hemen denemeye başlamak için sabırsızlanıyorum. :) :KK9:

Merhaba :KK3:

başlığı görünce kayıtsız kalamadım
balı zaten ılık su ,limon ve elma sirkesiyle her sabah içiyordum,bal ve tarçın karışımını hiç duymamıştım. yıllardır organik bal üretiyoruz bunu nasıl bilmem diye kendime kızıyorum :KK47:

bu akşamdan itibaren denemeyi düşünüyorum.

yalnız çok önemli 2 konuya dikkat çekmek istiyorum :

1. bal asla kaynatılmaz,40 dereceyi geçerse toksin etkisi gösterir,o sebeple balı tarçınla kaynatmayın tarçını kaynatın su ılıyınca bir çay kaşığı balı ilave edersiniz.

2.piyasadaki balların hepsine güvenmek doğru olmaz,çünkü gerçek hakiki bal malesef pek bulunmuyor.balın faydaları da haliyle gerçek bal olunca ortaya çıkıyor.gerçekliğinden emin olmadığınız ballarla bunu denerseniz kilo da alabilirsiniz ( doğal olmayan ballar glikoz ve şeker ihtiva ettiğinden dolayı,ayrıca balın doğal olup olmadığını anlamak mümkün değildir,sadece laboratuvar ortamındaki testlerle anlaşılabilir.önerim ise sadece organik sertifikalı bal kullanmanızdır).

bu yeni yıl hepimize sağlık mutluluk ve ideal kilolarımıza kavuşma azmi verir inşallah :KK3:

tarcını biliyodum zayıflatır diye ama balın zayıflattıgını bilmiyordum.bunu yapmaktan daha kolay ne var zayıflamak için :)

Merhaba arkadaşlar bende bu kürü bi arkadasımdan duydum ve basladımm. 4. günde inanırmısınz 1 kiilo verdim 70tim 69 oldum. Şimdi bir hafta oldu ve 68.8 gram olmuşum. İşe yarıyor bide ben yediklerime falanda dikkaet ettim cips kola falan asırı sekılde severım ama canım hiç çekmıyor artık.. İstikrarlı bi şeklde devam edıyorum :) tavsiye ederim herkesee.

konuyu açan arkadaşa teşekkürler. 3 gündür içiyorum iştahım kapandı tatlı krizlerim azaldı

X