Bana akıl verir misiniz lütfen ne yapmalıyım?

Bu zamana kadar ona kimse birşey yapmamis siz yapıyorsunuz ama ona da balıklama atlayamam diyor.

İyice kendine gelip balıklama atlayacak birini bulduğunda, üzüleceksiniz bu iyileştirme çabalarıniza.

Başka bir insandan dolayı yorgun olan, onunla içsel hesaplamasını bitirmemiş birinin yanında yer edinmeye çalışmanız kendinize haksızlik.
Haklısınız sanırım.. Ben onun tarafında olsam sanırım bunu yapmazdım. Aksine değer gördüğüm biri olduğu için kaçırmak istemezdim. Zamanla gidicek sanırım acıtıcı da olsa.. teşekkğr ederim..

Adam açık açık ben buyum, işine gelirde kalmak istersen kal demiş. Şu an sizinle yaralar sarılıyor iyi geliyor vs. Yoğun şeyler hissetseydi yara falan kalmazdı emin olun. Artı ilişkiyi de siz başlatmışsınız adamın hiçbir çabası olmamış size karşı. Birden önüne çıktınız ama ne yeri ne zamanı diyor kısaca.
Şahsen saniye durmam ben. Bana sıkıntılar afaganlar basar. böyle şeylere, dert dinlemeye falan gelemem. Sevgiliysen sevgilisindir terapist veya kanka değil. Şu an sizde sevgili değilsiniz gibi.
Bir arkadaşta yazmış... iyileşirde gelirsen bende bekar olursam tekrar deneriz der bitirirdim.

Duygusal yaratıklarız🤦🏻‍♀️ Duygularım arttıkça , sahiplendikçe paniklemeye başlıyorum. Net olan tarafın gitmesi gerekiyor kesinlikle bu durumlarda. O da net olsa giderdi diye düşünüyorum ama böyle de bir sonuca varmayacak gibi.
Hazır elinde onu bekleyen bi seçenek varken başkasına aşık olmadikca gitmez bence. Nerde o basiret erkeklerde sen de..

Karşınızdaki kimse henüz yeni bir ilişkiye hazır değil. Doğru kişi olacak kimse karşısına çıktığında, ilişki için de hazır olacaktır. Aslında süreç iyileşmek için de geçmiyor, yeniden hislerine tam hitap eden bir kimse ile karşılaştığında bu psikoloji de ortadan kalkacak. Eğer bu ilişkinin bir şansı olsun isterseniz, gitmeniz ve değerlendirmesine musade etmeniz en doğrusu olur.

Sizin gibi cabalayan kadinlarin en son kurdugu cumle ben bunu haketmedim ya da cok emek verdim oluyor. Hakkinizda hayirlisi.
Bu adamları böyle rahata alıştırıyorlar, ne gidiyor adam ne kalıyor. Adam dinginleşiyor, onun dinginleşmesi için çabalayan kadın yoruluyor. Yorulan kadın sıkıntı çıkarıyor, verdiği kadar almak istiyor haliyle. Ama karşıdaki almaya alışmış, vermeye değil. Sonra ikisi birden yoruluyor. Sonları, birbirlerini zehirleyen sarmaşıklar gibi oluyor.

Yara bandı değil de yara olmaya aday olsaydiniz baştan, o yorgun adam gider, büyük bi hevesle plan yapar ve ayaklari kıçına vura vura gelirdi yanınıza.
Bir yorum öpebilsem bu yorumu öperdim.

Merhaba, 6 aydır görüştüğüm biri var. Benden önce başarısız, yorucu bir evliliği olmuş ve daha üzerinden 1-1.5 sene geçmiş. Aşık olup evlenmiş ama bitirmiş haklı sebeplerle. bunları benden hiç saklamadı hep dürüst oldu. Bir şeylere başlamaya gücü yoktu. Karşılıklı birbirimize iyi geldik ve zamana bıraktık. Hani bazı insanlara baktığınızda yaralarını onlar söylemeden görürsünüz ona doğru çekilir ve yanında olmak istersiniz. Başından beri yorgun bi adamlayım ben, bunu bilerek başladım ve devam ettim. Hayatın ona getirdiği şeyler hep yorucu olmuş. Denemeye bile gücü yoktu saygı duydum zamanla bakalım dedik ve 6 aydır çok güzel bir şey paylaştık biz. Gittikçe daha derinleşti bir şeyler. Ama bir noktada biz olmayı beceremedik, en basiti beraber plan yapmayı. Birbirimize çok yakın oturuyoruz belki onun etkisi vardır, çok sık görüşebiliyoruz yani. Geçen konuştuğumuzda bu eksikliği sorduğumda o da kabul etti. Nedenini bilmediğini ama anlamak içinde 6 ayın bunun için yeterli bir zaman olduğunu söyledi. Onun için ideal bir insan olduğumu söylüyor ve benimle sağlıklı bir ilişki yaşanabileceğini ama buna gücünün olmadığını söylüyor. Ona bu 6 aydır çok iyi geldiğimi, hayatını güzelleştirdiğini, aklına kafasına çok yattığımı ama hala kendisinin bir enkaz olduğunu söylüyor ve işine hayatına odaklanmak istiyor. Hayatında ilk kez aşık olmadan beraber olduğu biriyim ya takılmış ya da aşık olmuş. Böyle bir durumun ona da ilk olduğunu söylüyor. Bana çok değer verdiğini biliyorum ama gitmeli miyim sizce ondan? Bu arada gerçekten oyunsuz, oldukça net ve iyi biri. Aranızda çabalayıp kazanan var mı?
Değmez diye düşünüyorum. O kişi için değmeyeceğini vs demiyorum. Bana ne yanlış gelir biliyor musunuz niye sizle konuştu? Olayın üzerinden 1-1.5 sene geçmiş diyorsunuz ama niye sizle konuştu. Halaa kendini enkaz olarak görüyorsa sizce sizi kullanmıyor mu ? Sizle konuşunca iyi olduğunu düşünüp sizi kötü yapıyor enkazını sizde düzeltip sizi enkaz haline getirmeyeceğini nerden biliyorsunuz. Yerinizde olsam konuşmam ha şu durumda konuşurum tamam boşandı vs ama yaralarını sarmış yeni hayata başlamaya hazır halde gelir okey bende o ilişkiye emek verebilirim dersiniz.. Ama şuan kendini enkaz gören adam için yaptığınız boşa kürek çekmek ...

Merhaba, 6 aydır görüştüğüm biri var. Benden önce başarısız, yorucu bir evliliği olmuş ve daha üzerinden 1-1.5 sene geçmiş. Aşık olup evlenmiş ama bitirmiş haklı sebeplerle. bunları benden hiç saklamadı hep dürüst oldu. Bir şeylere başlamaya gücü yoktu. Karşılıklı birbirimize iyi geldik ve zamana bıraktık. Hani bazı insanlara baktığınızda yaralarını onlar söylemeden görürsünüz ona doğru çekilir ve yanında olmak istersiniz. Başından beri yorgun bi adamlayım ben, bunu bilerek başladım ve devam ettim. Hayatın ona getirdiği şeyler hep yorucu olmuş. Denemeye bile gücü yoktu saygı duydum zamanla bakalım dedik ve 6 aydır çok güzel bir şey paylaştık biz. Gittikçe daha derinleşti bir şeyler. Ama bir noktada biz olmayı beceremedik, en basiti beraber plan yapmayı. Birbirimize çok yakın oturuyoruz belki onun etkisi vardır, çok sık görüşebiliyoruz yani. Geçen konuştuğumuzda bu eksikliği sorduğumda o da kabul etti. Nedenini bilmediğini ama anlamak içinde 6 ayın bunun için yeterli bir zaman olduğunu söyledi. Onun için ideal bir insan olduğumu söylüyor ve benimle sağlıklı bir ilişki yaşanabileceğini ama buna gücünün olmadığını söylüyor. Ona bu 6 aydır çok iyi geldiğimi, hayatını güzelleştirdiğini, aklına kafasına çok yattığımı ama hala kendisinin bir enkaz olduğunu söylüyor ve işine hayatına odaklanmak istiyor. Hayatında ilk kez aşık olmadan beraber olduğu biriyim ya takılmış ya da aşık olmuş. Böyle bir durumun ona da ilk olduğunu söylüyor. Bana çok değer verdiğini biliyorum ama gitmeli miyim sizce ondan? Bu arada gerçekten oyunsuz, oldukça net ve iyi biri. Aranızda çabalayıp kazanan var mı?
Ben bu enkaz erkek ayaklarını anlayamıyorum maalesef.. Biriyle konuşuyorsan adam olacaksın arkadaş.. Uzaklaşın kaçın

Ben sizin gibi kadınları cidden anlamıyorum, neden kendinizi bu kadar ezik görüyor, acizleştiriyorsunuz, adam size aşık değil, sizle bir ilişki hevesi yok , sadece adama yürümeyip koştuğunuz ve şu döneminde adamın bu saçma sapan ruh haline katlandığınız için sizinle özgüven depoluyor, fakat ona rağmen adı konulmuş bir ilişkiye bile başlayamamışsınız, adam onda bile naz niyaz ediyor. Sizinle program yapma değişik birşeyler deneme planlama hevesi yok. Niye sizle sevgili olmak için bile mırın kırın eden adamdan kendinize koca yapmaya çalışıyorsunuz, bu hikaye hiç değişmez sizin gibi kadınlar böyle adamların önüne kendini ve hayatını paspas eder, sonra adam toparlanıp hayata tutunup tekrar başkasına aşık olunca ilk önce sizi çiğner, sonrada siz vay emeklerim, hayallerim diye ağlar durursunuz. Azıcık kendinize saygınız olsun, bir erkekte başkasının açtığı yaraya bant olmaktan vazgeçip, kalbinde sizin aşkınızla yara açabilecek kadar sizi seven adamlara şifa olursanız mutlu olursınız . Şu hayat bana birşey öğrettiyse kimse iyi huylu , fedakar falan diye birine aşık falan olmuyor, sizinle bu nedenlerle bir ilişkiye başlasa bile kalbine biri girdiğinde sizi gözü görmez emin olun, kaldı ki başkasını aramıyor demişsiniz ama sizin giremedğiniz kalbe birinin girme ihtimali her zaman vardır, birine aşık olmak için çaba sarfetmek aranmakta gerekmez, aşk bir anlıktır. Kaldı ki adam başkasına gitse tek söz etme hakkınız ve haddiniz yok çünkü size kendini anlatmış, size aşık olmadığını söylemiş, sadece siz gerçekleri görmek istemiyorsunuz.

Aynısını yaşadım. Ki o bana güya aşıktı hergün çiçekler böcekler. Evlilik hayalleri. Sonra adam arıza çıktı. Kıskanç psikolojik sorunları olan bir ruh hastası. Boşanan adamların psikolojisi bana göre leş oluyor ve kokusu sonradan çıkıyor. :kusmuk:Üzülen sen olursun. O enkazı kaldırmak seni çok yorar. Yıpranırsın. Tavsiyem bitir. Sorunsuz adam çıkacaktır karşına. :KK200: Ben tekmeyi bastım. Ki ne planlar yapıyordu hepsini reddettim. Bir kere enkazı olan adam bir daha yıkılıyor. Bunu ben taşıyamadım. Sal gitsin. 1 ay sonra unutursun.

Son düzenleme:
Merhaba, 6 aydır görüştüğüm biri var. Benden önce başarısız, yorucu bir evliliği olmuş ve daha üzerinden 1-1.5 sene geçmiş. Aşık olup evlenmiş ama bitirmiş haklı sebeplerle. bunları benden hiç saklamadı hep dürüst oldu. Bir şeylere başlamaya gücü yoktu. Karşılıklı birbirimize iyi geldik ve zamana bıraktık. Hani bazı insanlara baktığınızda yaralarını onlar söylemeden görürsünüz ona doğru çekilir ve yanında olmak istersiniz. Başından beri yorgun bi adamlayım ben, bunu bilerek başladım ve devam ettim. Hayatın ona getirdiği şeyler hep yorucu olmuş. Denemeye bile gücü yoktu saygı duydum zamanla bakalım dedik ve 6 aydır çok güzel bir şey paylaştık biz. Gittikçe daha derinleşti bir şeyler. Ama bir noktada biz olmayı beceremedik, en basiti beraber plan yapmayı. Birbirimize çok yakın oturuyoruz belki onun etkisi vardır, çok sık görüşebiliyoruz yani. Geçen konuştuğumuzda bu eksikliği sorduğumda o da kabul etti. Nedenini bilmediğini ama anlamak içinde 6 ayın bunun için yeterli bir zaman olduğunu söyledi. Onun için ideal bir insan olduğumu söylüyor ve benimle sağlıklı bir ilişki yaşanabileceğini ama buna gücünün olmadığını söylüyor. Ona bu 6 aydır çok iyi geldiğimi, hayatını güzelleştirdiğini, aklına kafasına çok yattığımı ama hala kendisinin bir enkaz olduğunu söylüyor ve işine hayatına odaklanmak istiyor. Hayatında ilk kez aşık olmadan beraber olduğu biriyim ya takılmış ya da aşık olmuş. öyle bir durumun ona da ilk olduğunu söylüyor. Bana çok değer verdiğini biliyorum ama gitmeli miyim sizce ondan? Bu arada gerçekten oyunsuz, oldukça net ve iyi biri. Aranızda çabalayıp kazanan var mı?
Uffff bu kadar demegojiye ne gerek var onca insan ayrilmis bosanmis enkazmis hayat ona kotu seyler sunmusmus hayatta neler oluyo haberiniz varmi? Ona cok iyi geldiyseniz niye siz olamiyorsnuz? 6 aydir muthis seyler yasandi madem ideal insansinjz neden sadece isine odaklanmak istyor. Biraz gercekleri yuzunuze carpacacagim sirf gercek hayata donun diye. Adam alişmis olsa gitmeyi tercih etmez. Burda ne kadinlar neler yasadi neler yazdi anlatti agzimiz acik dinledik. Ne adamlar var terkedildi ama yinede kimse gavura kizipta oruc bozmadi. Herkes bir degil evet ama adam yasayacagi herseyi yasayip sonra biz olamiyoruzz.. neden efendim?

Hiç gerek yok siz yıpranırsınız.Psikolog deılız enlaxını kaldıramazsın.Yara babdıda olma bence

Ben sizin gibi kadınları cidden anlamıyorum, neden kendinizi bu kadar ezik görüyor, acizleştiriyorsunuz, adam size aşık değil, sizle bir ilişki hevesi yok , sadece adama yürümeyip koştuğunuz ve şu döneminde adamın bu saçma sapan ruh haline katlandığınız için sizinle özgüven depoluyor, fakat ona rağmen adı konulmuş bir ilişkiye bile başlayamamışsınız, adam onda bile naz niyaz ediyor. Sizinle program yapma değişik birşeyler deneme planlama hevesi yok. Niye sizle sevgili olmak için bile mırın kırın eden adamdan kendinize koca yapmaya çalışıyorsunuz, bu hikaye hiç değişmez sizin gibi kadınlar böyle adamların önüne kendini ve hayatını paspas eder, sonra adam toparlanıp hayata tutunup tekrar başkasına aşık olunca ilk önce sizi çiğner, sonrada siz vay emeklerim, hayallerim diye ağlar durursunuz. Azıcık kendinize saygınız olsun, bir erkekte başkasının açtığı yaraya bant olmaktan vazgeçip, kalbinde sizin aşkınızla yara açabilecek kadar sizi seven adamlara şifa olursanız mutlu olursınız . Şu hayat bana birşey öğrettiyse kimse iyi huylu , fedakar falan diye birine aşık falan olmuyor, sizinle bu nedenlerle bir ilişkiye başlasa bile kalbine biri girdiğinde sizi gözü görmez emin olun, kaldı ki başkasını aramıyor demişsiniz ama sizin giremedğiniz kalbe birinin girme ihtimali her zaman vardır, birine aşık olmak için çaba sarfetmek aranmakta gerekmez, aşk bir anlıktır. Kaldı ki adam başkasına gitse tek söz etme hakkınız ve haddiniz yok çünkü size kendini anlatmış, size aşık olmadığını söylemiş, sadece siz gerçekleri görmek istemiyorsunuz.
İşte bu kadar keşke çerçeveletip assalar şu yorumu da saçma sapan duruma kendini düşürmeden okusa insanlar..

Adamda size karşı bir şeyler eksik gibi. Eski eşinde bulamadığı huzuru sizde bulmuş olsaydı yorgunum, şöyleyim, böyleyim gibi bahaneler altına saklanmazdı. Hayata sizinle sarılır dolu dizgin yaşamaya bakardı.

X