Bana yardımcı olur musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben alakası yok demedim, gerçekten derslerle ilgiliyse neden babandan saklıyorsun diye soruyorum
Benim babam katı birisi olduğu için böyle Bi borç olduğu için bana kızar o yüzden söyleyemem amacım kimseyi kandırmakta değil kimseden para istemedim zaten sadece fikir istedim

Üstünü tamamlamaz ki beni evlatlıktan reddeder evden kovar ama ödemez katı Bi ailem var
Sonra da çocukları evden kaçıyor ya da birinden hamile kalıp gizleyip tuvalette doğurup öldürüyor. Bu aileler niye böyle ya evlat her şeyden kıymetli değil miydi

Siz taksit taksit değil de bı kerede söyleseniz hiç böyle yorumlar olmayacak.derslerle ilgili diyosunuz hangi dersler neden yurtdışından aldınız.bunlari açıklamanız sevinirim
Yks sınavına çalışmak için yurt dışında önemli işlerimiz vardı gitmek zorunda kaldım

Söylemezseniz haciz gelince öğrenecekler zaten. Şimdi söylerseniz üstünü tamamlarlar, siz de borcunuzu ödersiniz.
Telefon faturası bu ya ne hacizi faiz biner hattı kapanır açma kapama bedeli eklenir. Baksana Vodafone da yurtdisinda ya internet almış ya da telefon görüşmesi yapmış. Telefon faturası 1 ay gecikince haciz gelen insan var mı ?

Haciz öyle çat diye hemen gelmiyor. Seni arayan avukat yada bankacı kimse onu ara anlaş bekletiyorlar. Derdini anlat 2000 tl için hayatta haciz gelmez
Telefon faturası bir ay ödenmedi diye hele hiç çat diye haciz gelmez 😂 faturayı tamamen kapatamadigi için 2000₺ vereyim 1000 kalsın diyemez. En fazla faturası kullanıma kapatılır bu ayki borcuna faiz +açma kapama bedeli eklenir 2. Ay faturasına yansitilir.

Canım bence kalk operatörünün bayilerinden birine giderek borcunu taksitlendir. Ben şöyle bir bilgi gördüm sitelerinde aynen yazıyorum

Dönem faturaları 50 TL üzerinde olan ve en eski ödenmemiş faturasının son ödeme tarihi üzerinden 35 gün geçmiş olan kısıtlı, dondurulmuş veya iptal (kendi isteği ile iptal, kendi isteği ile kısıtlama kendi isteği ile dondurma ve mobil numara taşıyan müşteriler hariç) aboneler taksitlendirme imkanından faydalanabilirler. Taksitlendirme işlemi cep merkezlerinden yapılmakta olup toplam ödenmemiş fatura tutarına göre belirlenen maksimum adette taksitlendirme yapılabilir.

Taksitli olursa daha kolay ödersin. O sırada belki bir şeyler satılır gardropstan, veya bir arkadaşının doğum günü diyerek para alırsın. Günübirlik işlerde çalışma şansın varsa yapabilirsin. Haciz de öyle kolay kolay gelmez korkma. Ama babanın hattı olduğu için babanın ikametgahına borç ödeme ihbarı gelir. O da borcun son ödeme tarihi üzerinden 60-90 gün geçtikten sonra diye biliyorum. En iyi bilgiyi yine bayilerden alırsın. Canını sıkma lütfen, nihayetinde anne babadır sonunda yumuşarlar ve evlatlar da hata yapabilir.

Yurt dışına çıkabilen birisinin maddi durumu çokta kötü değildir. Ama sanki yurt dışına çıkmak değilde oradan birisiyle konuşmuşsun o yüzden fatura böyle gelmiş gibi.
Baban bu sebeple evlatliktan reddetmez en fazla bi kac hafta soylenir o kadar. Artik oyle hemen hacizde gitmiyor avukatlar önceden ariyor, ama bi an once soyle yoksa daha çok kızar.
Dayın teyzen amcan kuzenin falan yokmu onlardan iste çok büyük bir miktar değil
Ya da yarın bayiye gidip taksitlendirme istediğini söyle.

Telekomu arayın 2 yada 3 aya bölüyor. Ayrıca yurtdışı kullanımı yazıyor yabancı numara mı aradınız? Internet aşımı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X