Bana yardımcı olur musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yurtdışında nereye gittiniz? AB ülkelerinde her köşede ücretsiz wifi var. Otel market avm kütüphane, mağaza hatta okulların bile ücretsiz interneti var, hepsinde bağlanabiliyorsun. 20 yaşındasınız öğrencisiniz, yabancı diliniz olduğunu varsayıyorum nasıl bilmezsiniz? Ailesiyle yurt dışına giden adam niye çocuğuna interneti kullanma der? Nasıl haberleşecektiniz peki? Yurt dışı kullanım-roaming bir tuşa basınca kapatılıyor. Çok soru işareti var.

Ek; hiç mi size harçlık vermedi, sağa sola gidince üstünde para olsun diye bir kuruş vermedi mi ? 50-60 birim bile olsa burada bozdurur öderdiniz borcu.

Sonra da çocukları evden kaçıyor ya da birinden hamile kalıp gizleyip tuvalette doğurup öldürüyor. Bu aileler niye böyle ya evlat her şeyden kıymetli değil miydi
Ama banası onu başta uyarmış neti yurt dışında kullanma diye şuan bu konuda baba suçlu olabilir mi kız babayı dinlemeyip kullanıyor sonrası yok babam kızar katı kuralcı birisi e bu kadar babandan korkuyor olsaydın başta onun sözünü tutardın

3.000 TL borcum var birazını biriktirdim 1.000 TL açığım kaldı yarın ödemek için son günüm ödemezsem haciz gelicek annem babam öğrenirse bana çok kızarlar ne yapmalıyım akıl verir misiniz?
Olduğu gibi şöyle neden borç yaptın bilmiyorum ama çalışmıyorsan altından kalkamazsin.

Tatlım hiçbir anne baba 3000 tl borç için evladını reddetmez.En fazla kızıp söylenir hele ki illegal işler yapmadıysa.Sen bence babanın araştırıp ögrenebileceği birşeylerden korkuyorsun.Kimse sana gel borcunu ben ödeyeyim demez buralarda çözüm aramak yerine özür dile gerekceni söyle ve ailene haber ver.Gizli saklı iş yapacağım derken başını daha fazla belaya sokma.Benimde kızım var muhtemel yaşlarınız yakın oda suan herşeyi abartıp farklı düşünebiliyor bazen.Olur böyle hatalar size bişey olmasın.Buda sana ders olmuş bi dahakine dikkat edersin.

Türkiye de bile ders çalışmak için kütüphaneler var internet var. Siz bir de yurt dışından bahsediyorsunuz. Oranın imkânları daha iyidir. Ders çalışmak için o kadar Internet harcamak akıllıca değil.

Türkiye de bile ders çalışmak için kütüphaneler var internet var. Siz bir de yurt dışından bahsediyorsunuz. Oranın imkânları daha iyidir. Ders çalışmak için o kadar Internet harcamak akıllıca değil.
Yks icin yurtdışına gitmisler,sanırım üniversite falan okuyacak orda.ben çok inanmadım bence başka bişey var bunun altında.

Canım bence kalk operatörünün bayilerinden birine giderek borcunu taksitlendir. Ben şöyle bir bilgi gördüm sitelerinde aynen yazıyorum

Dönem faturaları 50 TL üzerinde olan ve en eski ödenmemiş faturasının son ödeme tarihi üzerinden 35 gün geçmiş olan kısıtlı, dondurulmuş veya iptal (kendi isteği ile iptal, kendi isteği ile kısıtlama kendi isteği ile dondurma ve mobil numara taşıyan müşteriler hariç) aboneler taksitlendirme imkanından faydalanabilirler. Taksitlendirme işlemi cep merkezlerinden yapılmakta olup toplam ödenmemiş fatura tutarına göre belirlenen maksimum adette taksitlendirme yapılabilir.

Taksitli olursa daha kolay ödersin. O sırada belki bir şeyler satılır gardropstan, veya bir arkadaşının doğum günü diyerek para alırsın. Günübirlik işlerde çalışma şansın varsa yapabilirsin. Haciz de öyle kolay kolay gelmez korkma. Ama babanın hattı olduğu için babanın ikametgahına borç ödeme ihbarı gelir. O da borcun son ödeme tarihi üzerinden 60-90 gün geçtikten sonra diye biliyorum. En iyi bilgiyi yine bayilerden alırsın. Canını sıkma lütfen, nihayetinde anne babadır sonunda yumuşarlar ve evlatlar da hata yapabilir.
Yemin ederim şuana kadar ki en bana yardımcı olan yorum bu çok teşekkür ederim tavsiyeniz için dediğiniz gibi taksitlendirme yaptım.

Aslında üstü kapalı öyle demek istemiş😂 ekran resmi falan inanmamız için😂
Sizin paranız size kalsın ama inşallah Bi gün benim durumuma düşer ve ne demek istediğimi anlarsınız ben kimseden para falan istemedim dilenci değil tavsiye istedim sadece sizin yaptığınız saygısızlık gerçekten

Yurt dışına çıkabilen birisinin maddi durumu çokta kötü değildir. Ama sanki yurt dışına çıkmak değilde oradan birisiyle konuşmuşsun o yüzden fatura böyle gelmiş gibi.
Baban bu sebeple evlatliktan reddetmez en fazla bi kac hafta soylenir o kadar. Artik oyle hemen hacizde gitmiyor avukatlar önceden ariyor, ama bi an once soyle yoksa daha çok kızar.
Dayın teyzen amcan kuzenin falan yokmu onlardan iste çok büyük bir miktar değil
Ya da yarın bayiye gidip taksitlendirme istediğini söyle.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için😊 taksitlendirme yaptım

Yurt dışında wifi yokmuydu gittiğin yerde ?
Yoktu
Yks icin yurtdışına gitmisler,sanırım üniversite falan okuyacak orda.ben çok inanmadım bence başka bişey var
Yks icin yurtdışına gitmisler,sanırım üniversite falan okuyacak orda.ben çok inanmadım bence başka bişey var bunun altında.
Sizin inanıp inanmamanız umrumda değil sadece tavsiye için yazdım buraya ve bana çok güzel tavsiyeler verdiler yani siz umrumda değilsiniz

Yurt dışında kullanım yaptım ve bu kadar geleceğini bilmiyordum hiçbir mesaj falan da gelmedi
Evet yurtdışı kullanım yazıyor 2 bin küsur. Yurtdışına çıkınca günlük mesaj geliyor tele günlük bu kadar tl kesilecektir diye bu kadar fatura senin bilgin dışı asla kesilmez. Eğer yurtdışına çıkmadıysan türkiyeden yurtdışını aradıysan baya cahilsin whatsapp üzerinden niye aramıyorsun be kızım? Ailen olsam ben de karşılamazdım.

Sizin paranız size kalsın ama inşallah Bi gün benim durumuma düşer ve ne demek istediğimi anlarsınız ben kimseden para falan istemedim dilenci değil tavsiye istedim sadece sizin yaptığınız saygısızlık gerçekten
😂benim başıma gelmez itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı. Benim başıma neden gelmez biliyor musun, sokağa atılacağımi bildiğim bir ailem varken 3bin küsürluk fatura harcaması yapmam.gider bir işte calisirim , yurt disinda yks çalışacak kadar azimliysen çözüm bulacak kadar da zekisindir. mesela Ne yapılir 1000 TL için ? babam beni reddeder döver sokağa atar vs diyorsun telefon faturası bu ! Fatura ödeyemeyecek seviyedeysen normal hat kullan ? Ödenmemiş "1"Telefon faturası içinde haciz gelmez yalan dolan işler yapma.

Evet yurtdışı kullanım yazıyor 2 bin küsur. Yurtdışına çıkınca günlük mesaj geliyor tele günlük bu kadar tl kesilecektir diye bu kadar fatura senin bilgin dışı asla kesilmez. Eğer yurtdışına çıkmadıysan türkiyeden yurtdışını aradıysan baya cahilsin whatsapp üzerinden niye aramıyorsun be kızım? Ailen olsam ben de karşılamazdım.
Yurt dışında eğer yurt dışına acmadiysa hattını mobil veriyi nasıl kullandı?bu kadar korktuguna göre bir seyler yapmis

Yurt dışında eğer yurt dışına acmadiysa hattını mobil veriyi nasıl kullandı?bu kadar korktuguna göre bir seyler yapmis
Mesaj geliyor, ne zaman telefonu kullansan tüm gün için bu kadar kesiliyor.
IMG_0705.jpeg

3.000 TL borcum var birazını biriktirdim 1.000 TL açığım kaldı yarın ödemek için son günüm ödemezsem haciz gelicek annem babam öğrenirse bana çok kızarlar ne yapmalıyım akıl verir misiniz?
söylemekten başka şansın var mı ki

Valla bana bu konular sazan avı gibi geliyor 3000 tl lik yurtdışında kimi aradaysan yardım etsin bir zahmet ayrıca tek fatura ödenmedi diye haciz geldiğini hiç duymadım

Tatlım hiçbir anne baba 3000 tl borç için evladını reddetmez.En fazla kızıp söylenir hele ki illegal işler yapmadıysa.Sen bence babanın araştırıp ögrenebileceği birşeylerden korkuyorsun.Kimse sana gel borcunu ben ödeyeyim demez buralarda çözüm aramak yerine özür dile gerekceni söyle ve ailene haber ver.Gizli saklı iş yapacağım derken başını daha fazla belaya sokma.Benimde kızım var muhtemel yaşlarınız yakın oda suan herşeyi abartıp farklı düşünebiliyor bazen.Olur böyle hatalar size bişey olmasın.Buda sana ders olmuş bi dahakine dikkat edersin.
Evet haklısınız teşekkür ederim borcumu taksitlendirdim

Yurtdışında nereye gittiniz? AB ülkelerinde her köşede ücretsiz wifi var. Otel market avm kütüphane, mağaza hatta okulların bile ücretsiz interneti var, hepsinde bağlanabiliyorsun. 20 yaşındasınız öğrencisiniz, yabancı diliniz olduğunu varsayıyorum nasıl bilmezsiniz? Ailesiyle yurt dışına giden adam niye çocuğuna interneti kullanma der? Nasıl haberleşecektiniz peki? Yurt dışı kullanım-roaming bir tuşa basınca kapatılıyor. Çok soru işareti var.

Ek; hiç mi size harçlık vermedi, sağa sola gidince üstünde para olsun diye bir kuruş vermedi mi ? 50-60 birim bile olsa burada bozdurur öderdiniz borcu.
Sallıyor ya yks için niye yurt dışına gidilir hadi gittiniz diyelim önce ailem internet almadı ondan dediniz yurt dışında internet nasıl bağlatcak ülkenin hattını alıp sınırsız internet tanımlamak üç kuruş etmiyor nereden bakarsan saçma biriyle konuşmuş

Bilip bilmeden yargılamaya başlamışsınız yine...:işsiz: Konu sahibinin yurtdışı dediği Gana arkadaşlar bu yüzden 3 bin liralık fatura aşırı geliyor. yoksa yurtdışında yaşayacak durumu olan hangi insan 90 euro'yu dert eder. Zaten yurtdışına çıktığı halde buradaki yks'e hazırlanma sebebi de bu... Afrika'dan kurtulup iyi bir gelecek sahibi olmak...

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X