Başıma Durduk Yere Dert Aldım :(

Eski yazınızı da okudum eşiniz haklı. Aynı şeyi oda size yapsaydı burda başka bir yazı açmış olurdunuz. Kaynım kayın valideme kızmış niye o gelininizi çok seviyorsunuz sadece diye ve eşimde beni sürekli eltim ile samimi olmaya zorluyo ne mecburum ben diye. Yani önceki yazdığınız da rolleri değiştirseydik eminim böyle bir durum ortaya çıkardı.Eşiniz kız kardeşiniz ve kocasının gönlünü hoş tutmak onların peşinde dolanmak zorunda değil

Bazı şeylerin zorlanmasını aşırı anlamsız buluyorum. Konuşmazsa konuşmasın.

Ortamlarda karşılasırsalar görmezse gelirler olur biter
Neden zorluyorsunuz?

Nereye gidecek siz eşinizle eniştenizin arasının iyi olması sevdanızdan vazgeçeceksiniz.

Bakın diğer konuda kardeşinizin, eşini annenize karşı savunduğunu yazmışsınız. Siz de enişte için eşinizle kötü oluyorsunuz. Kardeşinizi örnek alın biraz kendinize bu konuda. Yoksa herkes mutlu mesut yaşarken başkaları için daha çok kavga edersiniz bu akılla.

İşte maalesef dün akşam bunu da dile getirdi. Kardeşin evin reisi gibi gidiyor anneni azarlıyor, kocasını savunuyor, sonra olan bana oluyor. Sen ise ancak oturmuş bana burada enişteni anlatıyorsun. Yahu sizin bu biricik damadınız ingiltere prensi mi? dedi maalesef yattı ve hala konuşmuyor benimle.

Eşiniz haklı. Kurcalamakla hata etmişsiniz. Kendi aralarındaki problem sadece onları ilgilendirir. Eşinizin gönlünü almaya bakın Allah korusun ilişkinize zarar verme olasılığınız çok büyük böyle davranırsanız.

İşte maalesef dün akşam bunu da dile getirdi. Kardeşin evin reisi gibi gidiyor anneni azarlıyor, kocasını savunuyor, sonra olan bana oluyor. Sen ise ancak oturmuş bana burada enişteni anlatıyorsun. Yahu sizin bu biricik damadınız ingiltere prensi mi? dedi maalesef yattı ve hala konuşmuyor benimle.
Konuşmasın zaten.
Bende olsam konuşmazdım bir müddet.
Belki bir ihtimal aklınız başınıza gelir diyeceğim ama pek ışık göremedim açıkçası.

Eee haksız mı adam ?

Eşiniz haklı üzgünum önceki konunuzuda okudum ordada esiniz haklı. Keske annenize sizde bagirip benim esime nasil boyle davranırsınız desenız

Ayy siz cok sinir bozucusunuz. Eşinin mesleginden bagimsiz olarak adam calişmaya calisiyorken enişte muhabbeti yapmaniz normal mi sanki cook onemli bir seymiş gibi.
Bacanak diye sevmek, vakit gecirmek zorunda değil, adam sessiz diye tepesine çıkmışsiniz iyice.

Bir rahat birakin. Benim de eltim var kendisini sevmem, mumkun oldugunca az gorusuruz, yuzeysel selamlaşma hariç pek sohbet etmeyiz telefon numarasini bile bilmem eltimin.
Eşimin sizin gibi davrandigini hayal ettim sinir basti. 😁

Gidin özür dileyin hata yaptığınızı, haklı olduğunu anladığınızı söyleyin diyeceğim ama muhtemelen yapmayacaksınız. Diğer konunuzda da insanlar eşinizin haklı olduğunu söylemiş siz hiç okumamış gibi gidip adamı sinirden delirtene kadar uğraşmışsınız bir de gelip buraya çok üstüne gitmedim yazıyorsunuz. Böyle devam ederseniz kardeşinizin mutlu bir evliliği sizin de temeli sarsılmış mutsuz bir evliliğiniz ya da eski evliliğiniz olacak.

Eşiniz haklı üzgünum önceki konunuzuda okudum ordada esiniz haklı. Keske annenize sizde bagirip benim esime nasil boyle davranırsınız desenız

İşte kardeşim bunu çok rahat yapabiliyor ve sürekli yapabiliyor. Ama ben maalesef kıyamıyorum üzülmelerini istemiyorum. Bir kaç kez anneme demek istedim. Bak ona karşı mesafeli davranmaya başladın diye ama üzülür diye diyemedim.

İşte kardeşim bunu çok rahat yapabiliyor ve sürekli yapabiliyor. Ama ben maalesef kıyamıyorum üzülmelerini istemiyorum. Bir kaç kez anneme demek istedim. Bak ona karşı mesafeli davranmaya başladın diye ama üzülür diye diyemedim.
Eşinide kırma derim olene kadar birlikte olucaksınız. Güzel bir yemek hazırlayın güzelce giyinin esinise sarılın ozür dileyin haklısın diyin ve konuyu kapatın evliliğinizi bir enişte yüzünden mahvetmeyin bol şans

Diğer konuyu okudum yine eşiniz haklı. Cidden ne bu damat aşkı sizdeki?
Kız kardeşi pek bi el bebek gül bebek büyütülmüş galiba, herkes gönlünü etmek için seferber olmuş. Elin adamı zorunda mı bu müsamereye katılmaya ? Değil.

Adamın nekadar üzüldüğünü taa burdan hissettim yazık ya başkasi için huzurunu kaçırdığına degdimi .sen bile kocanın yanında duracağına eniştenin yanında duruyorsun .ben o kaşığı masaya vurmakla kalmazdım .iyi bundan sonra enistenizle mutlu olun diyip çıkar giderdim

Annenizi kardeşiniz bir kenarai bırakın, siz eşinize değer verip eniştenizle iyi olması konusunda baskı yapmayın ilk önce.
Enişte kim ya gerçekten eşinizin hayatında?
Annenizle de uygun bi dille konuşabilirsiniz ama asıl meseleniz o değil şuan.

X