Başıma Durduk Yere Dert Aldım :(

İşte kardeşim bunu çok rahat yapabiliyor ve sürekli yapabiliyor. Ama ben maalesef kıyamıyorum üzülmelerini istemiyorum. Bir kaç kez anneme demek istedim. Bak ona karşı mesafeli davranmaya başladın diye ama üzülür diye diyemedim.
Eşiniz şamar oğlanı mı? Onu kırıp üzmekten niye çekinmiyorsunuz?

Eşiniz çok haklı. İşi gücü var bir de sizin akrabanizi mi düşünecek. Gerçekten problem sizde. Kendinize bir uğraş bulmayı deneyin ve adamı rahat bırakın.

Bugün çok enteresan konular okuyorum. Biri babam kocamı seviyor diye sinirleniyor, öbürü kocam eniştemi sevmiyor diye adamın beynini yiyor 🙄
Babası kocasını aşırı seven kadın endişelerinde haklı. Bakınız '' Sevdim be tosunummmm. ''

Eşinin söylediklerini okuyunca benim esimle birebir aynı cümleleri kurduklarını fark ettim. Benim eşimde eniştemi pek sevmez bunu da dile getirir ilk baslar esimi ikna etmeye calistim ama artık hic ellemiyorum. Esimde aynı senin eşin gibi saygısızlık etmez aynı ortamda bulunur eder ama enisteme karşı içinde pek sevgi yoktur. Bende huzur bozmadığı sürece esime laf etmiyorum. Zorla sevdiremem, sevmek zorunda da degil diye düşünmeye başladım. Ilk baslar cok yıpratıcı oldu neredeyse aylarca bu konuyu tartıştık. En iyisi hic üstüne gitmemek. Yoksa daha fazla cephe aliniyor. Kavga gurultu de hic bitmiyor. Eger senin ailenle, ablanla vs gorusmene karismiyorsa, gittiginiz veya onlar geldiginde saygisizlik etmiyorsa enisteni sevmesi icin baski yapma. Ve emin ol rahat birakip hu konulari acmayinca daha iyi oluyor. Biz şimdi daha mutluyuz. Onceden bos yere kavga etmisiz o kadar

Merhabalar
sabah bacanaklar arası anlaşmazlık diye konu açmıştım. BURADA

Eşim Bilgisayar mühendisi. İş yerinde sürekli yazılım işleri ve kodlama işleriyle uğraştığı için bazen kafası dolu oluyor. Ama 4 yıllık evliyiz ve bugüne kadar hiç bunu bana yansıtmamıştı. Her zaman anlayışlı, olgun olarak yaklaşmıştı. Bugün yukarıdaki bahsettiğim konu üzerine duramadım ve yine bu konuyu açtım.

Yüzyüze konuşunca belki daha etkili olur diye işten geldi ve yemeğe oturduğumuzda bu konuyu açtım. Eniştemin ne olursa olsun bacanağı olduğunu ve onunla iyi geçinmesi gerektiğini söyledim.

Bak yemek yiyoruz şuan, sabahta açtın bu konuyu lütfen uzatma dedi. Bende düzgün bir şekilde uzatmadığımı ama rahatsız olduğumu dile getirdim. Sürekli bu konuyu dillendiriyorsun diye serzenişe başladı lütfen bu konuda bana ısrar etme. Senin için saygı duyuyorum ama sevmek zorunda değilim ve bu konuyu kapatmak istiyorum dedi. Bunun üzerine bende ailem rahatsız oluyor bu durumdan dedim ve işte olay burada koptu..

Maalesef elindeki kaşığı sert bir şekilde bırakarak, ben sabahtan akşama kadar binlerce kodun içerisinde kendimi kaybediyorum, işimin zorluğunun farkındasın ama bu senin umrunda değil. Varsa yoksa enişten başka bir şey yok. İş yerinde dahi onca işimin arasında arayıp bana enişteni savunuyorsun. Ben 4 yıldır damatlarıyım, bir gün olsun kötü söz etmedim, gönüllerini daima hoş etmek için uğraştım. Benim memnun etmem gereken önce sensin sonra ailen. Enişten umrumda değil, onun da gönlünü hoş edecek değilim. Ailen buna neden takılıyor? Sonuçta ona kızıp sana mı bir şey yapıyorum ya da onunla aynı ortamdayken huzursuzluk mu çıkarıyorum? Nedir sizin bu XXXX kişisi sevdanız ya diyerek sert bir şekilde çıkıştı. Doğum günü olur hepiniz peşinde gezersiniz, aynı ortamda buluşuruz hepiniz peşinde divane olursunuz, bir gün olsun bunları ben sorun etmedim. En iyi damadınız o olsun dedim ses etmedim saygısızlık etmedim. Ama siz meğer benim kararlarıma hiç saygı duymuyor, düşüncelerime önem vermiyormuşsunuz. Sizin istediğiniz illâ benim sert birisi ters birisi olmam mı? Yeter artık ya bi kendinize gelin, dünyada tek damat o değil, sevmiyor olabilirim, konuşmak muhattap olmak istemiyor olabilirim. Kendini beğenmiş bir insanı sevmek zorunda değilim gibisinden konuşmalar devam etti.

Yani evet iş olarak stresli bir işi olduğunu biliyorum. Ama bunca laf edecek kadar üstüne gittiğimi düşünmüyorum.

4 yıldır hiç sesini yükseltmeyen eşim maalesef tüm içinde ne var ne yoksa döktü. Ve sanırım işi düzeltmeye çalışırken tamamen mahvettim. Dertsiz başıma dert açtım.. Eşim çok anlayışlı ve ılımlı bir insandır fakat sildiği şeyi asla tekrar yazmaz. Yani aşırı derece gururu vardır, bir şeyi kazanmak için çok çabalar ama kaybederse ya da karşısındaki insan o çabasına karşılık vermezse anında siler ve asla taviz vermez. Şimdi öyle bir duruma geldi ki konu, maalesef sanırım bu konuyu tamamen sildi..

Nolacak böyle nasıl olacak nereye gidecek bu iş :KK43:
Enisteni sevebilirsin. Ama kocan sevmek zorunda değil. Samimi olmak zorunda değil. Sevmediğin insanla samimi olmak sahtekarliktir. Akrabalık olunca bı araya gelince selam verir olur biter. Asla eşime bunu yapmadım. Onun sevmediği insanlar var bizim aile icinde. Sevdiğiyle sohbet muhabbet. Hoşlanmadığı insan olursa aynı ortama girince selam verir. Nasılsın iyimisin sadece. Mevzu eşinin işi değil. Sizin enişte meraklısı aile yapınız. Herkese saygı göstermeyi öğrenin. Mutlu evliliğimi nasıl mutsuz ederim diye uğraşmayın.

Adam haklı darlayıp durmayın sevmek görülmek zorunda değil. Bu gidişle adam ailenizlede bağları koparacak uzatırsanız sizden de soğur ve emin olun soğursada hakkı olur. Sanki enişte kocanız gibi savunmayın ya tövbe tövbe :olamaz:

Merhabalar

Eşim Bilgisayar mühendisi. İş yerinde sürekli yazılım işleri ve kodlama işleriyle uğraştığı için bazen kafası dolu oluyor. Ama 4 yıllık evliyiz ve bugüne kadar hiç bunu bana yansıtmamıştı. Her zaman anlayışlı, olgun olarak yaklaşmıştı. Bugün yukarıdaki bahsettiğim konu üzerine duramadım ve yine bu konuyu açtım.

Yüzyüze konuşunca belki daha etkili olur diye işten geldi ve yemeğe oturduğumuzda bu konuyu açtım. Eniştemin ne olursa olsun bacanağı olduğunu ve onunla iyi geçinmesi gerektiğini söyledim.

Bak yemek yiyoruz şuan, sabahta açtın bu konuyu lütfen uzatma dedi. Bende düzgün bir şekilde uzatmadığımı ama rahatsız olduğumu dile getirdim. Sürekli bu konuyu dillendiriyorsun diye serzenişe başladı lütfen bu konuda bana ısrar etme. Senin için saygı duyuyorum ama sevmek zorunda değilim ve bu konuyu kapatmak istiyorum dedi. Bunun üzerine bende ailem rahatsız oluyor bu durumdan dedim ve işte olay burada koptu..

Maalesef elindeki kaşığı sert bir şekilde bırakarak, ben sabahtan akşama kadar binlerce kodun içerisinde kendimi kaybediyorum, işimin zorluğunun farkındasın ama bu senin umrunda değil. Varsa yoksa enişten başka bir şey yok. İş yerinde dahi onca işimin arasında arayıp bana enişteni savunuyorsun. Ben 4 yıldır damatlarıyım, bir gün olsun kötü söz etmedim, gönüllerini daima hoş etmek için uğraştım. Benim memnun etmem gereken önce sensin sonra ailen. Enişten umrumda değil, onun da gönlünü hoş edecek değilim. Ailen buna neden takılıyor? Sonuçta ona kızıp sana mı bir şey yapıyorum ya da onunla aynı ortamdayken huzursuzluk mu çıkarıyorum? Nedir sizin bu XXXX kişisi sevdanız ya diyerek sert bir şekilde çıkıştı. Doğum günü olur hepiniz peşinde gezersiniz, aynı ortamda buluşuruz hepiniz peşinde divane olursunuz, bir gün olsun bunları ben sorun etmedim. En iyi damadınız o olsun dedim ses etmedim saygısızlık etmedim. Ama siz meğer benim kararlarıma hiç saygı duymuyor, düşüncelerime önem vermiyormuşsunuz. Sizin istediğiniz illâ benim sert birisi ters birisi olmam mı? Yeter artık ya bi kendinize gelin, dünyada tek damat o değil, sevmiyor olabilirim, konuşmak muhattap olmak istemiyor olabilirim. Kendini beğenmiş bir insanı sevmek zorunda değilim gibisinden konuşmalar devam etti.

Yani evet iş olarak stresli bir işi olduğunu biliyorum. Ama bunca laf edecek kadar üstüne gittiğimi düşünmüyorum.

4 yıldır hiç sesini yükseltmeyen eşim maalesef tüm içinde ne var ne yoksa döktü. Ve sanırım işi düzeltmeye çalışırken tamamen mahvettim. Dertsiz başıma dert açtım.. Eşim çok anlayışlı ve ılımlı bir insandır fakat sildiği şeyi asla tekrar yazmaz. Yani aşırı derece gururu vardır, bir şeyi kazanmak için çok çabalar ama kaybederse ya da karşısındaki insan o çabasına karşılık vermezse anında siler ve asla taviz vermez. Şimdi öyle bir duruma geldi ki konu, maalesef sanırım bu konuyu tamamen sildi..

Diger konuda baya israr ettim demissiniz e aksam da israr etmissiniz adamin cizgisini asmis demek onceden de birikmisler varmis normal tepkisi. Niye israr ediyorsunuz ki aileniz de etmesin bacanaklar diye illa sıkı fıkı anlasmak zorunda degiller zorunlu durumlarda yan yana geldiklerin de saygisizlik yapmiyorlarsa tartisma cikmiyorsa veya sizi kardes olarak gorusmenizi engellemiyorlarsa karismayin. Bosu bosuna huzurunuzu kaciriyorsunuz.

Eşinin söylediklerini okuyunca benim esimle birebir aynı cümleleri kurduklarını fark ettim. Benim eşimde eniştemi pek sevmez bunu da dile getirir ilk baslar esimi ikna etmeye calistim ama artık hic ellemiyorum. Esimde aynı senin eşin gibi saygısızlık etmez aynı ortamda bulunur eder ama enisteme karşı içinde pek sevgi yoktur. Bende huzur bozmadığı sürece esime laf etmiyorum. Zorla sevdiremem, sevmek zorunda da degil diye düşünmeye başladım. Ilk baslar cok yıpratıcı oldu neredeyse aylarca bu konuyu tartıştık. En iyisi hic üstüne gitmemek. Yoksa daha fazla cephe aliniyor. Kavga gurultu de hic bitmiyor. Eger senin ailenle, ablanla vs gorusmene karismiyorsa, gittiginiz veya onlar geldiginde saygisizlik etmiyorsa enisteni sevmesi icin baski yapma. Ve emin ol rahat birakip hu konulari acmayinca daha iyi oluyor. Biz şimdi daha mutluyuz. Onceden bos yere kavga etmisiz o kadar

Bu konularda hiç sorun etmez. Birlikte pikniğe gitcez derim gider, gezmeye gitcez derim gider. Yani evlerine dahi gider. Ama soğuk davranıyor işte. Yani arkadaşlarıyla ya da başka insanlarla yaptığı gibi samimi sohbet muhabbet etmiyor. O soru sorarsa cevap veriyor.

Mesela tüm aile, diğer akrabalar vs. bir araya geliyoruz. Tüm akrabalar vs. eşimi sever ve saygı duyar. Hatta sülalede 9-10 tane damat var, hep derler en iyisi seninkisi diye. Neyse işte tüm sülale bir araya geldiğimizde de muhabbet sarmazsa çıkar dışarı çocuklarla falan oynar, çocuklara oyuncaklar yapar falan. Yani böyle durumlarda işte bende üzülüyorum. Eniştem konuşurken biraz üst perdeden konuşur yani övünerek. İşte bunu duyunca da kaçıyor

Diğer konunuzu okumadım ama ne bu enişte sevdanız anlam veremedim.
Ha birde iyi bari eşinizin cümlelerini aynen aktarmışsınız gibi duruyor. Yalan yanlış da aktarabilirsiniz. Bu yüzden şu yazdıklarınızı bir okuyun bakalım kim haklıymış görürsünüz. Adam resmen sabrının son kısmına gelmiş. Genede buna rağmen sakin karşılamış söyleyeyim.
Adam size falanca akrabamı sevmek zorundasın şöyle fikirlerine saygı duymak zorundasın dese ne halt edecektiniz acaba çok merak ediyorum. Aklınızı başınıza toplayın ailenize odaklanın

Merhabalar

Kocanı rahat bırak asdfdhajak önceki konuyu da okudum kardeşin de az değil

B begonvil00 ben eniştemi çok severim. Onun ailemizde olmadığı zamanları hatırlamıyorum o kadar küçüktüm, elinde büyüdüm adamın. Aramızdaki ilişki ablamdan bağımsız abi kardeş hatta baba kız ilişkisidir. Ama günün birinde eşimle karşı karşıya gelseler ve eşim haklıysa eşimin yanında dururum. İlişkimi asla kesmem, çünkü dediğim gibi farklı bir bağımız var. Ama eşim görüşmek istemezse zorlamam.

Yaz için mavi tur planı yaptılar bizi de davet ettiler. Her yaz birlikte organizasyon yaparız bir şekilde. Eşim ben x abiyle bi hafta aynı teknede tatil yapamam, tatilden bişey anlamam dedi reddettik. Adamı zorla o ortama soksam rahatsız olacaktı beni de huzursuz edecekti. Ne gerek var?

X