Başıma Durduk Yere Dert Aldım :(

Burdan hiç öyle durmuyor. Siz böyle devam ederseniz adam boşanıp ilgisini kadrajını başkalarına çevirir. Zira ben sizin gibi bir aileyi çekmezdim boşanıp düzgün bir kadınla birlikte olmayı isterdim

Sanmıyorum. Başkasına ilgisi kayacak olsa bu zamana kadar kayardı

Merhabalar
sabah bacanaklar arası anlaşmazlık diye konu açmıştım. BURADA

Eşim Bilgisayar mühendisi. İş yerinde sürekli yazılım işleri ve kodlama işleriyle uğraştığı için bazen kafası dolu oluyor. Ama 4 yıllık evliyiz ve bugüne kadar hiç bunu bana yansıtmamıştı. Her zaman anlayışlı, olgun olarak yaklaşmıştı. Bugün yukarıdaki bahsettiğim konu üzerine duramadım ve yine bu konuyu açtım.

Yüzyüze konuşunca belki daha etkili olur diye işten geldi ve yemeğe oturduğumuzda bu konuyu açtım. Eniştemin ne olursa olsun bacanağı olduğunu ve onunla iyi geçinmesi gerektiğini söyledim.

Bak yemek yiyoruz şuan, sabahta açtın bu konuyu lütfen uzatma dedi. Bende düzgün bir şekilde uzatmadığımı ama rahatsız olduğumu dile getirdim. Sürekli bu konuyu dillendiriyorsun diye serzenişe başladı lütfen bu konuda bana ısrar etme. Senin için saygı duyuyorum ama sevmek zorunda değilim ve bu konuyu kapatmak istiyorum dedi. Bunun üzerine bende ailem rahatsız oluyor bu durumdan dedim ve işte olay burada koptu..

Maalesef elindeki kaşığı sert bir şekilde bırakarak, ben sabahtan akşama kadar binlerce kodun içerisinde kendimi kaybediyorum, işimin zorluğunun farkındasın ama bu senin umrunda değil. Varsa yoksa enişten başka bir şey yok. İş yerinde dahi onca işimin arasında arayıp bana enişteni savunuyorsun. Ben 4 yıldır damatlarıyım, bir gün olsun kötü söz etmedim, gönüllerini daima hoş etmek için uğraştım. Benim memnun etmem gereken önce sensin sonra ailen. Enişten umrumda değil, onun da gönlünü hoş edecek değilim. Ailen buna neden takılıyor? Sonuçta ona kızıp sana mı bir şey yapıyorum ya da onunla aynı ortamdayken huzursuzluk mu çıkarıyorum? Nedir sizin bu XXXX kişisi sevdanız ya diyerek sert bir şekilde çıkıştı. Doğum günü olur hepiniz peşinde gezersiniz, aynı ortamda buluşuruz hepiniz peşinde divane olursunuz, bir gün olsun bunları ben sorun etmedim. En iyi damadınız o olsun dedim ses etmedim saygısızlık etmedim. Ama siz meğer benim kararlarıma hiç saygı duymuyor, düşüncelerime önem vermiyormuşsunuz. Sizin istediğiniz illâ benim sert birisi ters birisi olmam mı? Yeter artık ya bi kendinize gelin, dünyada tek damat o değil, sevmiyor olabilirim, konuşmak muhattap olmak istemiyor olabilirim. Kendini beğenmiş bir insanı sevmek zorunda değilim gibisinden konuşmalar devam etti.

Yani evet iş olarak stresli bir işi olduğunu biliyorum. Ama bunca laf edecek kadar üstüne gittiğimi düşünmüyorum.

4 yıldır hiç sesini yükseltmeyen eşim maalesef tüm içinde ne var ne yoksa döktü. Ve sanırım işi düzeltmeye çalışırken tamamen mahvettim. Dertsiz başıma dert açtım.. Eşim çok anlayışlı ve ılımlı bir insandır fakat sildiği şeyi asla tekrar yazmaz. Yani aşırı derece gururu vardır, bir şeyi kazanmak için çok çabalar ama kaybederse ya da karşısındaki insan o çabasına karşılık vermezse anında siler ve asla taviz vermez. Şimdi öyle bir duruma geldi ki konu, maalesef sanırım bu konuyu tamamen sildi..

Nolacak böyle nasıl olacak nereye gidecek bu iş :KK43:
Esinizi bende hakli buldum. Enisteniz ona iyi gelmiyorsa ondan uzak durmak hakki. Neden bukadar israr ediyorsunuz ki?

Neden onunla iyi gecinmek zorunda? Selamin aleyküm, aleyküm selam yeterli. Herseyi kontrol edemezsiniz. 4 yildir size sesini bile yükseltmeyen bir es. Öpüp basiniza koyun bence ne kocalar var bilseniz. Degerini bilin adamin. Enisteniz ablanizin sorunu

Annem o tartışmadan sonra beni aradığında hüngür hüngür ağlıyordu. Siz düşünün.

Yani annem eşimi çok severdi, böyle sürekli gelir koluna girer, bir ortamda oturuyorsak hemen yanına otururdu. Eşimde sevgisini belli ederdi ki eşim hala sever annemi.

Ama işte kız kardeşim annemi azarlayıp ağlatana kadar bağırıp çağırınca, annemin eşime davranışları değişti ve kız kardeşimin kocasına daha bir ilgi gösterir oldu. Ki annem daha önceki konuşmalarımızda annem de eniştemin hödük olduğunu nerde ne konuşulacağını bilmediğini söylerdi. Tahminime göre, kız kardeşim anneme çemkirince, annem de kız kardeşim kızmasın diye enişteme doğru ilgisi kaydı.
İki şımarığa kurban etmişler gül gibi adamı. Siz de bıçak mı yetiştiriyorsunuz?

Bu nasıl saçma bi soru? Tabi ki eşime
Kusura bakmayın ama eniştem de eniştem derseniz eşiniz de hayırdır ne bu enişte sevdası diyebilir çok yakında.

Anneniz ablanizdan çekindiği için onun eşine daha yakın davranıyor olabilir ama size ne oluyor da eşinizi darliyorsunuz? Bunun cevabını verin ilk önce.

Onun ki de enişteye kaymış zira kız kardeş anneyi yönetiyor anne de konu sahibesini.
Yoksa insan kocasının haklı olduğunu bile bile şu muhabbbeti açar mı kocasına. Duymamış gibi yapar yansıtmaz bile.
Değil mi?
Ama konu sahibi ne yapmış işteki adama enişteme iyi davranacaksın demiş şaka gibi.

Sanmıyorum. Başkasına ilgisi kayacak olsa bu zamana kadar kayardı
Valla siz bence iyice yapılın başının etini yiyin sonra adam size boşanma davası açıp evliliği bitirdiğinde başka kadınlara sonra nasıl ilgisi kayıyor görürsünüz. Zira adamın şu cümleleri bile nasıl olgun ve seviyeli olduğu belli boşandıktan sonra kimse bu adamı kaçırmaz

İlk konuyu okumadan bunu okuyunca sandım ki eşiniz ve enişteniz birlikte çalışıyor, sürekli bir aradalar ve aralarında anlaşmazlık var, siz de arayı bulmaya çalışıyorsunuz. Bu şekildeyken bile eşinize hak verdim, ilk konuyu okuyunca daha da fazla hak verdim.
Çok saçma bir çabanın içindesiniz. Adam sevmiyorsa sevmiyordur, zorlamak ne kadar anlamsız. Durduk yere sevmemezlik etmiyordur herhalde değil mi, hiç öyle birine benzemiyor çünkü gayet aklı başında anlatmış meramını.
Eşimin tarafında benim sevmediğim, benim tarafımda eşimin sevmediği ama sürekli görüşmek zorunda kaldığımız bir sürü insan var. Birbirimizin hatrına idare ediyoruz. Eşim sürekli bana xxxi seveceksin, lütfen sev falan dese çok istiyorsan al sen sev derim bir daha da görüşmem.

Nereden tutsam elimde kalır tavrınız. Adam sonuna kadar haklı. Su saatten sonra bari adamı rahat bırakın. Eşinize üzüldüm insanın eşi bile kıymetini bilip fikrine tavırlarına saygı göstermez mi.
Yerinde olsam enişteyi bırak ailenizle bile görüşmek istemem.

Merhabalar
sabah bacanaklar arası anlaşmazlık diye konu açmıştım. BURADA

Eşim Bilgisayar mühendisi. İş yerinde sürekli yazılım işleri ve kodlama işleriyle uğraştığı için bazen kafası dolu oluyor. Ama 4 yıllık evliyiz ve bugüne kadar hiç bunu bana yansıtmamıştı. Her zaman anlayışlı, olgun olarak yaklaşmıştı. Bugün yukarıdaki bahsettiğim konu üzerine duramadım ve yine bu konuyu açtım.

Yüzyüze konuşunca belki daha etkili olur diye işten geldi ve yemeğe oturduğumuzda bu konuyu açtım. Eniştemin ne olursa olsun bacanağı olduğunu ve onunla iyi geçinmesi gerektiğini söyledim.

Bak yemek yiyoruz şuan, sabahta açtın bu konuyu lütfen uzatma dedi. Bende düzgün bir şekilde uzatmadığımı ama rahatsız olduğumu dile getirdim. Sürekli bu konuyu dillendiriyorsun diye serzenişe başladı lütfen bu konuda bana ısrar etme. Senin için saygı duyuyorum ama sevmek zorunda değilim ve bu konuyu kapatmak istiyorum dedi. Bunun üzerine bende ailem rahatsız oluyor bu durumdan dedim ve işte olay burada koptu..

Maalesef elindeki kaşığı sert bir şekilde bırakarak, ben sabahtan akşama kadar binlerce kodun içerisinde kendimi kaybediyorum, işimin zorluğunun farkındasın ama bu senin umrunda değil. Varsa yoksa enişten başka bir şey yok. İş yerinde dahi onca işimin arasında arayıp bana enişteni savunuyorsun. Ben 4 yıldır damatlarıyım, bir gün olsun kötü söz etmedim, gönüllerini daima hoş etmek için uğraştım. Benim memnun etmem gereken önce sensin sonra ailen. Enişten umrumda değil, onun da gönlünü hoş edecek değilim. Ailen buna neden takılıyor? Sonuçta ona kızıp sana mı bir şey yapıyorum ya da onunla aynı ortamdayken huzursuzluk mu çıkarıyorum? Nedir sizin bu XXXX kişisi sevdanız ya diyerek sert bir şekilde çıkıştı. Doğum günü olur hepiniz peşinde gezersiniz, aynı ortamda buluşuruz hepiniz peşinde divane olursunuz, bir gün olsun bunları ben sorun etmedim. En iyi damadınız o olsun dedim ses etmedim saygısızlık etmedim. Ama siz meğer benim kararlarıma hiç saygı duymuyor, düşüncelerime önem vermiyormuşsunuz. Sizin istediğiniz illâ benim sert birisi ters birisi olmam mı? Yeter artık ya bi kendinize gelin, dünyada tek damat o değil, sevmiyor olabilirim, konuşmak muhattap olmak istemiyor olabilirim. Kendini beğenmiş bir insanı sevmek zorunda değilim gibisinden konuşmalar devam etti.

Yani evet iş olarak stresli bir işi olduğunu biliyorum. Ama bunca laf edecek kadar üstüne gittiğimi düşünmüyorum.

4 yıldır hiç sesini yükseltmeyen eşim maalesef tüm içinde ne var ne yoksa döktü. Ve sanırım işi düzeltmeye çalışırken tamamen mahvettim. Dertsiz başıma dert açtım.. Eşim çok anlayışlı ve ılımlı bir insandır fakat sildiği şeyi asla tekrar yazmaz. Yani aşırı derece gururu vardır, bir şeyi kazanmak için çok çabalar ama kaybederse ya da karşısındaki insan o çabasına karşılık vermezse anında siler ve asla taviz vermez. Şimdi öyle bir duruma geldi ki konu, maalesef sanırım bu konuyu tamamen sildi..

Nolacak böyle nasıl olacak nereye gidecek bu iş :KK43:
Eşiniz son derece haklı. Haklı olmanın ötesinde çoğu erkekte olmayan kendini ifade etme ve haklı nedenlerini mükemmel bir şekilde dile getirme özellikleri de var. Söyledikleri üzerine söyleyecek bir şey bile kalmamış bizlere doğrusu. Üstelik sizin hatırınız için saygı duyuyorum ama sevmek zorunda değilim diyen böyle elit bir eşe kreş çocuğuna "bak bu arkadaş cici, bunu sevmelisin " öğretisi gibi baskı ve yönlendirme yapmayı kendime de eşime de asla yakıştırmazdım doğrusu

Adamda nasıl bir aura varsa iki kardeş artı anne enişteye hayran gibi. Çogacayib
Ve üstelik sık sık ‘ eniştem hödüktür, nerde ne konuşacağını bilmez ‘ diye vurgulamasına rağmen bu hayranlık😂😂
Bizde de var böyle bir enişte, görüşeceğimiz bir ortam olursa eşime kurban olayım idare et, dinleme söylediklerini dinliyormuş gibi yap hemen kaçarız ortamdan falan diyorum😂😂 lütfen onu sev demeye nasıl razı olayım yazık değil mi kocama🤣

Adamı darlamasaniz mi acaba? İş yerinde onca yogunlugun arasında cidden arayıp enişte muhabbeti mi yapıyorsunuz? Cidden iyi bile katlanıyor adam. İnsan yeri geliyor kendi ana babasıyla kardeşleriyle anlaşamıyor enişteyle iyi geçinecek sevecek diye bir kaide yok. Bu tavrınızı sürdürürseniz adamı soğutursunuz

Ve üstelik sık sık ‘ eniştem hödüktür, nerde ne konuşacağını bilmez ‘ diye vurgulamasına rağmen bu hayranlık😂😂
Bizde de var böyle bir enişte, görüşeceğimiz bir ortam olursa eşime kurban olayım idare et, dinleme söylediklerini dinliyormuş gibi yap hemen kaçarız ortamdan falan diyorum😂😂 lütfen onu sev demeye nasıl razı olayım yazık değil mi kocama🤣
Hayranlık değil ya, kızkardeşi fena, onun suyuna gitmeye çalışılıyor, kim netsin elin sonradan görme egolu sığ herifini.

Hanım efendi adam zorlamı sevsin ? Napsın ? Kimse kimseyi sevmek zorunda değil , saygısız olsa tamam anlarım bi nebze ama eşiniz haklı .

Evet ya bir de o var enişteyi ısrarla gömmesine rağmen kocasına sev iyi anlaş diye baskı yapıyor.

X