Başıma Durduk Yere Dert Aldım :(

Şimdi annem aradı durumu anlatmak zorunda kaldım :KK43: Annem evde tek başına ne yapacaksın dedi. Farklı şehirlerde yaşıyoruz ailemle. Annem maalesef konuşurken ağlayınca ısrar etti ve anlatmak zorunda kaldım. İstersen baban gelsin istersen otobüse bin gel dedi, tek başına kalma evde dedi.

Ne yapayım şimdi? Gidersem eşimi bırakıp gitmiş gibi olcam, gitmesem ailem üzülecek. Eşimi arayıp gideyim mi diye sorsam sanırım iyice ipler gerilecek :KK43:

Offf herşey battıkça batıyor
Kriz yönetme beceriniz. 🤦 Kendi elinizle evliliğinizi yıkacaksınız hem de dünyanın en lüzumsuz sebeplerinden birinden dolayı.

Sevgili konu sahibi.Hatayı başka bir hata ile örtmeyin.Sakın evden gitmek gibi bir hata yapmayın. Eşinizin sınırlarını zorladınız ve eşiniz belki de daha fazla patlamamak, geri dönülmez sözler söylememek için evden ayrıldı. Belki olayları sindirmek ve düşünmek istedi. Ama siz kısasa kısas diyip evi terkederseniz ( belki de bu şekilde hatanızı örtüp üste çıkacağınızı, eşinizi istediğiniz kıvama getireceğinizi düşünüyorsunuz. Kimbilir belki eniştemle tatile çıkmazsak eve dönmem restini de çekersiniz.Neden olmadın!) geri dönülmez bir yola girersiniz. En baştan hatalısınız.Yapmanız gereken eşinizden özür dileyip gönlünü almak: “Senin hislerini göz ardı ettim aşkım, senin pencerenden bakamadım, affet.” Özür dilemek de bir erdemdir, merak etmeyin prensesliğiniz düşmez.

Ay o da bulaymış zengin miyendiz koca. Miyendiz kocalar kollarını açıp beklememiş tabi onu.

Beyle bir Türk irkeği olduğuna halen inanamıyorum.

Allah' ım sana geliyorum. Çemkirirken edebi ile çemkiren, masa sandalye kırmayan Türk irkeği.
Uslu bir gadın olursan sen de beyle bir Türk erkeğini görebilirsin Katip. :KK53:
Köküne kibrit suyu
Bu elması alalım klonlayalım bence
Büyük proje Türk erkeğinin yeni dizaynı
:) çoğaltmamız lazım, böyle erkeklerle evlenip bolca üremek bir çözüm. Ama altyapı yok maalesef. :KK14:

Uslu bir gadın olursan sen de beyle bir Türk erkeğini görebilirsin Katip. :KK53:

:) çoğaltmamız lazım, böyle erkeklerle evlenip bolca üremek bir çözüm. Ama altyapı yok maalesef. :KK14:
Bence konu sahibi çocuk yapmak için annesinden icazet ister
Annesi de once kardeşin yapsın der tabi
Kardeşi çocuk yapar
Bir iki sıralar çocuklar babaya çeker anne gibi kıskanç olur
'Baak benim otobüsümeee bakk benim barbiemeee' diyen bebeleri olur
Konu sahibi ve elmas eniştenin genetiği bu ailede ziyan olur

Kardeşi çocuk yapar
Aa yok konu sahibi çocuk istemeidigi için yokmuş , tek basina karar vermiş

Kardeşi çocuk yapar
:) kardeşinin çocuğu yok, şimdi sen yaparsan onlar kendini kötü hisseder kızım, derler. :KK53:
Konu sahibinin kocası şimdi değilse de o zaman davayı açar, evet. :KK14:

Merhabalar
sabah bacanaklar arası anlaşmazlık diye konu açmıştım. BURADA

Eşim Bilgisayar mühendisi. İş yerinde sürekli yazılım işleri ve kodlama işleriyle uğraştığı için bazen kafası dolu oluyor. Ama 4 yıllık evliyiz ve bugüne kadar hiç bunu bana yansıtmamıştı. Her zaman anlayışlı, olgun olarak yaklaşmıştı. Bugün yukarıdaki bahsettiğim konu üzerine duramadım ve yine bu konuyu açtım.

Yüzyüze konuşunca belki daha etkili olur diye işten geldi ve yemeğe oturduğumuzda bu konuyu açtım. Eniştemin ne olursa olsun bacanağı olduğunu ve onunla iyi geçinmesi gerektiğini söyledim.

Bak yemek yiyoruz şuan, sabahta açtın bu konuyu lütfen uzatma dedi. Bende düzgün bir şekilde uzatmadığımı ama rahatsız olduğumu dile getirdim. Sürekli bu konuyu dillendiriyorsun diye serzenişe başladı lütfen bu konuda bana ısrar etme. Senin için saygı duyuyorum ama sevmek zorunda değilim ve bu konuyu kapatmak istiyorum dedi. Bunun üzerine bende ailem rahatsız oluyor bu durumdan dedim ve işte olay burada koptu..

Maalesef elindeki kaşığı sert bir şekilde bırakarak, ben sabahtan akşama kadar binlerce kodun içerisinde kendimi kaybediyorum, işimin zorluğunun farkındasın ama bu senin umrunda değil. Varsa yoksa enişten başka bir şey yok. İş yerinde dahi onca işimin arasında arayıp bana enişteni savunuyorsun. Ben 4 yıldır damatlarıyım, bir gün olsun kötü söz etmedim, gönüllerini daima hoş etmek için uğraştım. Benim memnun etmem gereken önce sensin sonra ailen. Enişten umrumda değil, onun da gönlünü hoş edecek değilim. Ailen buna neden takılıyor? Sonuçta ona kızıp sana mı bir şey yapıyorum ya da onunla aynı ortamdayken huzursuzluk mu çıkarıyorum? Nedir sizin bu XXXX kişisi sevdanız ya diyerek sert bir şekilde çıkıştı. Doğum günü olur hepiniz peşinde gezersiniz, aynı ortamda buluşuruz hepiniz peşinde divane olursunuz, bir gün olsun bunları ben sorun etmedim. En iyi damadınız o olsun dedim ses etmedim saygısızlık etmedim. Ama siz meğer benim kararlarıma hiç saygı duymuyor, düşüncelerime önem vermiyormuşsunuz. Sizin istediğiniz illâ benim sert birisi ters birisi olmam mı? Yeter artık ya bi kendinize gelin, dünyada tek damat o değil, sevmiyor olabilirim, konuşmak muhattap olmak istemiyor olabilirim. Kendini beğenmiş bir insanı sevmek zorunda değilim gibisinden konuşmalar devam etti.

Yani evet iş olarak stresli bir işi olduğunu biliyorum. Ama bunca laf edecek kadar üstüne gittiğimi düşünmüyorum.

4 yıldır hiç sesini yükseltmeyen eşim maalesef tüm içinde ne var ne yoksa döktü. Ve sanırım işi düzeltmeye çalışırken tamamen mahvettim. Dertsiz başıma dert açtım.. Eşim çok anlayışlı ve ılımlı bir insandır fakat sildiği şeyi asla tekrar yazmaz. Yani aşırı derece gururu vardır, bir şeyi kazanmak için çok çabalar ama kaybederse ya da karşısındaki insan o çabasına karşılık vermezse anında siler ve asla taviz vermez. Şimdi öyle bir duruma geldi ki konu, maalesef sanırım bu konuyu tamamen sildi..

Nolacak böyle nasıl olacak nereye gidecek bu iş :KK43:
Adam çok kaliteli konuşmuş.belli ki bogmussunuz adamı ailecek

Adamdan ayrılsa adamın kismetleri sıraya dizilir . Böyle kadınlar var hayatıyla ilgili hava atmaya , kocasını göstermeye . Kocası aşmış olayı , çalışıyor , başarıyor kendi içinde hayatını yaşıyor
Adam git gide değerleniyor valla benimde taliplenesim geldi ne yalan söyleyeyim

Boşanmış tüm erkeklerin vebalı gibi görülmemesi gerektiğinin kanıtı gibi oldu bu konu.
Şimdi konudaki eş boşansa bu aile odaklı, kendini içten içe beğenmeyen eşi, suçlu mu olur?
Daha aklı başında, kişiliği oturmuş bir kadınla mis gibi yaşar gider.
Çokta güzel olur yani. 🥴
İşte hepsi böyle olmuyor ki Helva hanımcım. Keşke böyle olsa, memnuniyetle evlenirim şahsen olsa. :KK53:
Bireyselci, sağduyulu, mantıklı bir kadınım. İşime gelir bu tip adamlar. Ana kuzusu, hödük ve denyolardan gına geldi. :KK14:

Bence bu adam bungalovdan dilekçeyle dönecek zaten.
Yani henüz o aşamaya gelmemiş olabilir. Ama az daha zorlarsa gelir bence de. Eniştenin "e"sini ağzına aldığı anda mesela.
Kadın kabahatliyken annesinin evine gitmeyi düşünüyor hala. Evliliğindeki sorunları çözmeyi değil, ailesine gitmezse üzüleceğini falan düşünüyor şu anda.
Adamı bungalovdayken arayıp ailem çağırıyor derse, adam da "Tek yönlü bilet al." diyebilir.
Şu durumu çözmenin tek yolu, adamla oturup sakince konuşmak bence. Tabi hakkını teslim ederek konuşmak gerek. Hala enişteyi sayıklarsa daha da beter olur. Ben olsam, tamam hayatım, görüşmeyelim, şart değil ya, biz mutlu olalım yeter derdim. Eşimden olacağıma eniştemden olurum şahsen. :KK53:

Kusura bakmayın ama bazı yorumlarınızı iğrenerek okudum. Resmen boşanmamı isteyenler ve bundan zevk alacaklar var. Hatta bazıları o kadar guruna dokunmuş olacak ki, anlattığım şeylerin yalan, eşimin ise Türk olmadığından bahsetmiş. Bu kadar mı aciz duruma geldiniz? Bu kadar mı kendi eşleriniz kalitesiz diye sormamak içten bile değil!
Neyse size cevabım: Kocamın evindeyim. Bir yere gitmiyorum. Kocamı bekleyeceğim!

Kusura bakmayın ama bazı yorumlarınızı iğrenerek okudum. Resmen boşanmamı isteyenler ve bundan zevk alacaklar var. Hatta bazıları o kadar guruna dokunmuş olacak ki, anlattığım şeylerin yalan, eşimin ise Türk olmadığından bahsetmiş. Bu kadar mı aciz duruma geldiniz? Bu kadar mı kendi eşleriniz kalitesiz diye sormamak içten bile değil!
Neyse size cevabım: Kocamın evindeyim. Bir yere gitmiyorum. Kocamı bekleyeceğim!
Uuu sakin ol Champ!
Kimse ekrandan içeri geçip gocanı alamaz. Derin bir nefes al. :KK53:

X