Başıma Durduk Yere Dert Aldım :(

Kusura bakmayın ama bazı yorumlarınızı iğrenerek okudum. Resmen boşanmamı isteyenler ve bundan zevk alacaklar var. Hatta bazıları o kadar guruna dokunmuş olacak ki, anlattığım şeylerin yalan, eşimin ise Türk olmadığından bahsetmiş. Bu kadar mı aciz duruma geldiniz? Bu kadar mı kendi eşleriniz kalitesiz diye sormamak içten bile değil!
Neyse size cevabım: Kocamın evindeyim. Bir yere gitmiyorum. Kocamı bekleyeceğim!
Benim kocam iyidir kız Allah var hatta eniştemle muhatap olma mecbur değilsin dediğimde olsun hayatın senin hatrına idare ederim bile demiştir yani 😎

Uuu sakin ol Champ!
Kimse ekrandan içeri geçip gocanı alamaz. Derin bir nefes al. :KK53:

Benim kocam iyidir kız Allah var hatta eniştemle muhatap olma mecbur değilsin dediğimde olsun hayatın senin hatrına idare ederim bile demiştir yani 😎

Muhtemelen ikinizin de içinizde birikmiş acınız var. Çünkü genel olarak saçma sapan yorumlar size air

Kusura bakmayın ama bazı yorumlarınızı iğrenerek okudum. Resmen boşanmamı isteyenler ve bundan zevk alacaklar var. Hatta bazıları o kadar guruna dokunmuş olacak ki, anlattığım şeylerin yalan, eşimin ise Türk olmadığından bahsetmiş. Bu kadar mı aciz duruma geldiniz? Bu kadar mı kendi eşleriniz kalitesiz diye sormamak içten bile değil!
Neyse size cevabım: Kocamın evindeyim. Bir yere gitmiyorum. Kocamı bekleyeceğim!
Yalnız o igrendigin yorumlar olmasa şu an annenin evinde ağlıyor olacaktin hatırlatırım :işsiz: Yine de takdir ettim, ben senden ailene hayır diyebilme dirayetini ! ve kendi evinde oturacak kadar sonsuz fedakarlığı ! beklemiyordum açıkçası.... Kocan geri gelince seni ve aileni bu perişanliğa ! düşürmenin bedelini ağır ödeyecektir diye tahmin ediyorum. Yürü be konu sahibi, doğru yoldasin :-)

Orası kocanizin değil kendi eviniz , sadece ona ait değil .zaten herkes gitmeyin dedi . Kim size ailenize gidin dedi ki

yahu adam normal hayatında bir çay kahve içmeyeceği insana sırf enişten diye aynı ortamda saygı gösterip katlanabiliyorsa daha ne istiyorsun? kız kardeşinin evlendiği kişiyi illa sevmek, anlaşmak zorunda değil ki. siz hayatınızı sürekli birilerine göre yaşamaya çalışıyorsunuz. aman eşim konuşmazsa ne derler, aman umursamıyor gibi hissederler bilmem ne diye diye adamı soğutmuşsunuz, salın artık adamı. 33 yaşında biri kime nasıl davranacağını iyi bilir. siz kendi işinize bakın, eniştenizle muhabbetinizi edin. kız kardeşiniz de kocam da kocam diyerek bir hödüğe iyi davrandırmaya çalışmış. siz kardeşiniz kadar kocanıza değer vermiyor musunuz? ama muhtemelen bunlarda ailenizden öğrendiğiniz şeyler, annenizde aman kızım bir şey demesin diye diğer damada daha ilgili olmaya çalışıyor. insanları kendi haline bırakamıyorsunuz ailecek. illa her şey sizin kontrolünüz altında mı olacak? bir de adamın gittiğini de söylemişsiniz, şimdi toplayın bakalım toplayabilirseniz. yaşınız da küçük değil. başkalarını kontrol etmeye çalışacağınıza kendi duygularınızı kontrol etseniz bunların hiçbiri olmayacak aslında, inatla hata üstüne hata yapıyorsunuz. eğer insanları olduğu gibi kabul edip, kim kime nasıl davranmış diye bakmazsanız kendinizi sıkıntıya sokmadan daha rahat bir hayat yaşarsınız. ve eşinize katılıyorum size ve ailenize saygı duyuyorsa, dış kapının mandalı enişteyi de öpmek zorunda değil.. relax biraz.

Benim anlamadığım, anneniz neden iki damada da gerektiği gibi davranamıyor. Birini tutup diğerini atıyor gibi anlatmışsınız da 🙄
Bir de eşinizle konuşurken, çok naif sordum, neden tepki verdi gibi bir şey yazmışsınız. Çünkü burada, konu ve sizin tarafınız yanlış ve çirkin. Umarım en kısa sürede kendi ailenizin sorumluluklarını alırsınız.

Muhtemelen ikinizin de içinizde birikmiş acınız var. Çünkü genel olarak saçma sapan yorumlar size air
Saçma sapan olan yorumlar değil sizin yaptıklarınız hâlbuki.
Gidiyor musunuz annenizin yanına, iki günde kurtlar kapar sizi mazallah :KK43:
Herşeyi tek tek anlatin mutlaka, eksik kalır falan ne gerek var.

Sağolun ya çok iyi moral veriyorsunuz. Ya herkes benim üzerime gelmiş.

Evet eşim çevresi tarafından çok sevilen, saygı duyulan birisi. Hatta hangi ortama girerse girsin, insanlar gözünün içine bakar. Konuşurken hayranlıkla dinlerler. Ama bu onu her anlamda haklı mı yapıyor? Yani öyle bir üzerime geliyorsunuz ki sanki tüm suç bende.

Eşim kitap hastasıdır. Sevmediği bir muhabbet döndüğünde çıkar o ortamdan ve kitap okur. Eğer kitap yoksa yanında ve ortamda çocuklar varsa oturur onlarla oynar, onlarla eğlenir. Ya bu işte bana ters geliyor. Sevmediğin bir muhabbette dönse, neden ortamdaki muhabbete katılmıyorsun? Yani sende onların ettiği muhabbete dahil ol ne olur ki?

Yani oda övsün kendini ne olur? Yahu düşünün ki Bilgisayar mühendisi olduğunu dahi söylemiyor. Soran olursa bilgisayarcıyım diyor. Yönetici olarak çalışıyor, soran olursa ameleyiz işte diyor. Yani sende öv ya kendini nolur övünce? Onlar övüyorsa sende öv, sende katıl muhabbete.

İş arkadaşları ve eşleriyle de oturup kalkıyoruz, kendi arkadaş ortamıyla da ailecek görüşüyoruz. Hepsiyle gayet iyi anlaşıyor ve saatlerce muhabbet ediyorlar. Ya bunu benim tarafımla da yapmasını istemem suç mu? Evet bir saygısızlık edepsizlik yapmıyor ama iki gün sonra ya bana deseler senin eşin bizim muhabbetlere neden hiç katılmıyor diye?

Ya birazda benim tarafımdan bakın olaylara
IMG_20210821_185433.jpg

X