Başıma Durduk Yere Dert Aldım :(

:) Sonra konu sahibinin annesi aradı, kızım evde yalnız kalma, çık gel dedi.
Sonra biz gitme dedik diye bize kızdı. Daha doğrusu Oydar ile bana kızdı. :KK43: İçimizde büyük acılarımız varmış, öyle dedi.
Sonra "kocasının" evinde kocasını bekleyeceğini iletti. Durum bu. :KK14:
Ay ben gitme falan demedim. Bence bana şeyden kızdı, benim kocam benim hatrıma hödük eniştemle anlaşıyor dedim diye 😅😅

32 yıllık hayatımda eşiniz gibi bir yurdum erkeği görmedim.
Ailede Japon geni var mı acaba?
Zeka, kültür, erdem, kariyer
Çok ütopik
İnanmak konusunda tereddüt yaşıyorum
Enişteyi bildim ama onu yakınen tanıyorum
Benim eşimde öyle ben inandım ama şöyle bir şey var çok sabırlıdır lakin eşim silerse bir daha asla dönüp arkasına bakmaz

Acaba kız kardeşiniz evde kalma korkusu yaşadı da kaza bela bulduğu koca elinden kaçmasın diye mi bütün sülaleyi kocasının emireli yapmaya çalışıyor. Kızının saçma sapan lafları ile hödük olarak gördüğü adam için, kendisine saygıda kusur etmeyen dört yıllık damadı ile arasını bozan, elalem ne der kafası ile saçma sapan bir şekilde sizin kalacağınız otele bile karşıma haddi gören annenize diyecek söz bile yok. ( Ayrıca nasıl bir sülaleniz var kaldığınız otelleri kıyaslayıp, dedikodu yapacak ya da nasıl bir kız kardeşiniz var, ablam benden iyi otele gitti diye dertlecek diye onuda anlamadım.) Bence olay ne biliyormusunuz, sizde ailenizde eşinize göre çok sığ ve basit düşünce yapısına sahipsiniz, adam şimdiye kadar size olan aşkından alttan almış görmezden gelmeye çalışmış ama siz iyice kantarın topuzunu kaçırmış, adamı iyice çileden çıkarmışsınız, eşiniz size dört yıldan sonra ilk defa bu kadar sert çıkıp başını alıp tek başına tatile gidiyorsa emin olun, birşeylerin kararını vermek için gitmiş, geldiğinde sizden hemen boşanır diyemem ama artık siz o eski kocanızı mumla ararsınız, adamın sevgisini tüketiyorsunız elin hödüğü yüzünden haberiniz yok.
Ayrıca siz kız kardeşiniz yüzünden kocanızı harcıyorsunuz ya , kız kardeşiniz gayet haset ve kıskanç biri, tavrına bakınca , emin olun eşinizle aranız açılsın ilk başta o sevinir. zira hareketi ve tavırları onu gösteriyor. Bence o kız kardeşi evinizden de hayatınızdan da uzak tutun. Çirkef kızı ve hödük damadı için sizin eşiniz gibi bür adamı harcayan annenize ise diyecek söz yok, adam sizin ve onun hatası yüzünden evden gitmiş o hale sizi evden çıkararak ateşe benzin atma derdinde. Bakın burada bir üye bile sizi haklı bulmadı neden çünkü apaçık haksızsınız. Eşiniz özelliklerinde bir adam bugün sizden ayrılsa emin olun, onlarcası peşinde dolanır ama size o haset kız kardeşinize ve onun ağzına bakan size ve ailenize hangi adam katlanır bilemiyorum. Aklınızı başınıza alın.

Valla ben bilmem, bekleyecekmiş. Katip de öneri verdi, adam gelince iki kap yemek yap, kırmızı falan giyin dedi. :KK8: :KK53:
Konu sahibi gene eniştemle konuşmuyorsun kendini övmüyorsun der adamı gene kaçırır :KK45:işyerini bile arayıp demişse heryerde der bence

Acaba kız kardeşiniz evde kalma korkusu yaşadı da kaza bela bulduğu koca elinden kaçmasın diye mi bütün sülaleyi kocasının emireli yapmaya çalışıyor. Kızının saçma sapan lafları ile hödük olarak gördüğü adam için, kendisine saygıda kusur etmeyen dört yıllık damadı ile arasını bozan, elalem ne der kafası ile saçma sapan bir şekilde sizin kalacağınız otele bile karşıma haddi gören annenize diyecek söz bile yok. ( Ayrıca nasıl bir sülaleniz var kaldığınız otelleri kıyaslayıp, dedikodu yapacak ya da nasıl bir kız kardeşiniz var, ablam benden iyi otele gitti diye dertlecek diye onuda anlamadım.) Bence olay ne biliyormusunuz, sizde ailenizde eşinize göre çok sığ ve basit düşünce yapısına sahipsiniz, adam şimdiye kadar size olan aşkından alttan almış görmezden gelmeye çalışmış ama siz iyice kantarın topuzunu kaçırmış, adamı iyice çileden çıkarmışsınız, eşiniz size dört yıldan sonra ilk defa bu kadar sert çıkıp başını alıp tek başına tatile gidiyorsa emin olun, birşeylerin kararını vermek için gitmiş, geldiğinde sizden hemen boşanır diyemem ama artık siz o eski kocanızı mumla ararsınız, adamın sevgisini tüketiyorsunız elin hödüğü yüzünden haberiniz yok.
Ayrıca siz kız kardeşiniz yüzünden kocanızı harcıyorsunuz ya , kız kardeşiniz gayet haset ve kıskanç biri, tavrına bakınca , emin olun eşinizle aranız açılsın ilk başta o sevinir. zira hareketi ve tavırları onu gösteriyor. Bence o kız kardeşi evinizden de hayatınızdan da uzak tutun. Çirkef kızı ve hödük damadı için sizin eşiniz gibi bür adamı harcayan annenize ise diyecek söz yok, adam sizin ve onun hatası yüzünden evden gitmiş o hale sizi evden çıkararak ateşe benzin atma derdinde. Bakın burada bir üye bile sizi haklı bulmadı neden çünkü apaçık haksızsınız. Eşiniz özelliklerinde bir adam bugün sizden ayrılsa emin olun, onlarcası peşinde dolanır ama size o haset kız kardeşinize ve onun ağzına bakan size ve ailenize hangi adam katlanır bilemiyorum. Aklınızı başınıza alın.
+1
Adamcağız aile toplantılarında çoluğu çocuğu toplayıp oyun oynuyormuş, oyuncak vs. yapıyormuş. Ama konu sahibine göre bu yanlış. Çünkü içeride büyüklerle oturup dedikodu yapıp kendini övmeli, eniştesinin övünmesini dinlemeli. İdeal eş böyle oluyor konu sahibi ve ailesine göre.
Ben olsam sevinirdim, eşim çocukları seviyor, ne güzel anlaşıyor diye. Demek ki duygusal zekası, empati düzeyi yüksek ki çocuklarla iyi anlaşıyor derdim. Yanımda oturup dedikodu yapmasından çok daha iyi bence.
Bu arada evet, konu sahibi boşansa ilk sevinecek kişi kardeşi olur, biz değil. Bize demiş, sevinirsiniz diye de kardeş biz yedi kat eliz, tanımıyoruz seni. Kırk defa yazdım bu sitede, sağ üstteki çarpıya basınca her şey bitiyor, umrumuzda değilsiniz.

Kusura bakmayın ama bazı yorumlarınızı iğrenerek okudum. Resmen boşanmamı isteyenler ve bundan zevk alacaklar var. Hatta bazıları o kadar guruna dokunmuş olacak ki, anlattığım şeylerin yalan, eşimin ise Türk olmadığından bahsetmiş. Bu kadar mı aciz duruma geldiniz? Bu kadar mı kendi eşleriniz kalitesiz diye sormamak içten bile değil!
Neyse size cevabım: Kocamın evindeyim. Bir yere gitmiyorum. Kocamı bekleyeceğim!
Kiz sen valahi ülser olma sebebisin ha :) sanki böyle sana saatlerce dil döksem gene çıkıp ama niye diyecek gibisin. zaten sen abuk subuk davranip adami kaybetme diye yazıyo insanlar onları.

30 sayfa ne olmuş biri özet geçsin sevabına be? Çok merak ettim.Valla okuyacak zamanım yok proje yetiştirmem lazım pazartesiye.

Of zaten her "enişteeee" lafini gözümün onume getirdiğimde ya arsız dangalak bi ergenirisi adam ya da azgın kafa karistirici bi baldız figürü gelio benim gözümün önüne.
Konunun çok troll olduğunu düşünüyorum artık sadece komik yorumlar için burdayım

Kusura bakmayın ama bazı yorumlarınızı iğrenerek okudum. Resmen boşanmamı isteyenler ve bundan zevk alacaklar var. Hatta bazıları o kadar guruna dokunmuş olacak ki, anlattığım şeylerin yalan, eşimin ise Türk olmadığından bahsetmiş. Bu kadar mı aciz duruma geldiniz? Bu kadar mı kendi eşleriniz kalitesiz diye sormamak içten bile değil!
Neyse size cevabım: Kocamın evindeyim. Bir yere gitmiyorum. Kocamı bekleyeceğim!
Kocanızı değiştirmeye çalışmayın.istemediği muhabbete dahil olmuyorsa gidip kitap okuyorsa öyle de yapmaya devam etsin.buda onun huyu deyin.kimin zoruna gidiyor oturup muhabbet etmesin.hiç kimse için helede böyle boş sebepler için evinize ailenize kavga salmayın.böyle şeyleri söyleyerek sizden uzaklaşmasına ve saygısını yitirmesine sebep ola bilirsiniz.sevmemesine rağmen saygılı davranıyorsa teşekkür etmelisiniz bence.çünki bir çok kişi yapmaz bunu..şimdi bu kavgadan sonra eniştenize karşı olan hoşlanmama nefrete dönmüş bile olabilir.aranı dahada kötü yapmış oldunuz.bence eve geldiğinde özür dileyin ve haklı olduğunu bir daha kimle nasıl davran diye bir şey söylemeyeceğine söz verin konuda kapansın

Ben yanına gitsin dedim, beklesin demedim. 🤣
Adam iyice uzaklaşmak için ormanın derinliklerine dalmıştır şimdi bulamaz. Hem ailesi ne der tek başına ormana doğru gitmesine biraz mantıklı öneriler yapın gözünüzü seveyim. Ailesi çok üzülür bekle biz de gelelim der yalnız nasıl gideceksin der, kardeşle enişteyi de getirir hem. Çünkü neden enişte geri kalmasın diye...

Anneniz neden dengeyi tutturamıyor. Sürekli birini pohpohlamak yerine aynı mesafede olabilir. 3 kız kardeşiz, hepsine de aynı davranır annem. Gidip koluna girme, yanına oturma falan çok saçma hareketler değil mi.

Adam iyice uzaklaşmak için ormanın derinliklerine dalmıştır şimdi bulamaz. Hem ailesi ne der tek başına ormana doğru gitmesine biraz mantıklı öneriler yapın gözünüzü seveyim. Ailesi çok üzülür bekle biz de gelelim der yalnız nasıl gideceksin der, kardeşle enişteyi de getirir hem. Çünkü neden enişte geri kalmasın diye...
Sinirim bozuluyor. 😂😂
Bence al enişteyi, git otele sürpriz yap kocana
İnanma konu sahibi, kocan seni boşasın diye diyor. :KK43:

Şimdi annem aradı durumu anlatmak zorunda kaldım :KK43: Annem evde tek başına ne yapacaksın dedi. Farklı şehirlerde yaşıyoruz ailemle. Annem maalesef konuşurken ağlayınca ısrar etti ve anlatmak zorunda kaldım. İstersen baban gelsin istersen otobüse bin gel dedi, tek başına kalma evde dedi.

Ne yapayım şimdi? Gidersem eşimi bırakıp gitmiş gibi olcam, gitmesem ailem üzülecek. Eşimi arayıp gideyim mi diye sorsam sanırım iyice ipler gerilecek :KK43:

Offf herşey battıkça batıyor
Ayy Alah aşkına oturup bekleyin eviniz de. Anneniz aralarını bozdum diye üzülsün. 2 gün evde tek kalamıyor musunuz.

X