Başıma Durduk Yere Dert Aldım :(

Bir haset var. Yoksa niye siz öne çıkmayın diye uyarsın annesi. Konu sahibi bunu görmeyip daha ısrarla enişteyi sevsin diye kocasını darlamış. Ben olsam sevmemesi normal derim, hatta üzerine bir de ben sevmem öyle enişteyi.

:) Mutsuz ve acılı hayatımla ilgileniyordum Oydar sister. :KK53:
Eşinin ilgili birisi olması zorunıza gidiyor demiş bir de. Oydar sen evliydin di mi sister? Kocayı mı boşuyorsun bu konudan sebep doğruyu söyle. :KK76:
Sorma kız adama dedim boşanmamız lazım annemin ilgisi diğer damada kaydı dedim. Kocaya da mantıklı geldi 😁

Gerçekten ciddi şekilde yorum yapanlar için söyleyeyim,
Annemle uzun uzun konuştum. Neden tartıştığımızı ve eşimi desteklediğimi, hatanın onda olmadığını söyledim. Sizin etkinizde kalarak eşimle tartıştım dedim. Bundan sonra eniştem ile ilgili bir sorunu bana söylememelerini istedim ve eşimle aramdaki sorunu kendim çözeceğimi kimsenin karışmamasını istediğimi söyledim. Anneme yaptığı hataları eşime davranışlarının değiştiğini de söyledim. Akıl veren, gerçekten akıl veren herkese teşekkür ediyorum. Trol vb. Yaftalar yapıştırmaya çalışanlara da umarım sizde bu duruma düşmezsiniz diyorum.

annenin ve eniştenin etkisi altında kalmamak, eşinin fikirlerine değer vermek için eşinin evden gitmesi mi gerekiyordu. bence hayatında burada "trol" denmesinden daha önemli sıkıntıların var ama inatla trol diyenleri daha çok dert edinmişsin. eşin eniştenle can ciğer olmasa da bu evlilik gayet normal yürür, kimse de garipsemez. ama eşinin fikirlerini önemsemeyip, ille de sevip iyi anlaşacaksın dediğin, bezdirdiğin eşin olmazsa bu evlilik pek tabii yürümez. kapınızı kapattığınızda iki kişisiniz, önce önceliklerinizi belirleyin ki hata yapmayın

İnsana ne gelirse hemcinsinden gelir diye gerçekten boşa dememişler. Bazıları trol demiş bazıları yalan demiş vs. Ya madem trol madem yalan e girmeyin konuya cevap yazmayın. Yani zorla mı yazdırıyorlar size?
Bakıp bakıp hasedinden çatlayan kızkardeşin, onun gönlünü etmek için 4 yıldır can ciğer olduğu damada mesafe koyan annen, ama her kötülük bizden geliyor.

annenin ve eniştenin etkisi altında kalmamak, eşinin fikirlerine değer vermek için eşinin evden gitmesi mi gerekiyordu. bence hayatında burada "trol" denmesinden daha önemli sıkıntıların var ama inatla trol diyenleri daha çok dert edinmişsin. eşin eniştenle can ciğer olmasa da bu evlilik gayet normal yürür, kimse de garipsemez. ama eşinin fikirlerini önemsemeyip, ille de sevip iyi anlaşacaksın dediğin, bezdirdiğin eşin olmazsa bu evlilik pek tabii yürümez. kapınızı kapattığınızda iki kişisiniz, önce önceliklerinizi belirleyin ki hata yapmayın
Kocasi demişki bir daha bu konuyu açma adamı iş yerinde aramıs yemek yerken eniste enişte demiş adamdan git özür dile dedik adami evden gonderdi annemin evine gidecem diye tutturdu sonra vay neden işlerinde kendini ovmuyormuş kendinden bahsetmiyormuş kitap okuyormuş 😂 annesi diger kiz kardesi otel tutmus ama kendinkilerden ucuz tutmus diye iptal ettirmis annesi ayrimcilik yapiyormus. boyle kişiler böyle kocaları haketmiyor sonra trol dedik diye bize laf ediyor

Bakıp bakıp hasedinden çatlayan kızkardeşin, onun gönlünü etmek için 4 yıldır can ciğer olduğu damada mesafe koyan annen, ama her kötülük bizden geliyor.
Kendine kalsa ağlayarak çanta toplayıp annesinin evine gidiyordu. Buradaki üyeler uyardı da gitmedi. Yoksa iş geri dönülmez bir noktaya geliyordu. Bazen bazı hareketler ilişkiyi saniyeler içinde bitirir. Öyle dört yıllık evlilik de dinlemez, aşk meşk de sökmez. Çat diye biter üç saniyede. Şimdi uyaran kadınlar kulübü kadınları tü kaka, evliliğinin altına dinamit yerleştiren annesiyle bacısı harika. :KK14:

Sağolun ya çok iyi moral veriyorsunuz. Ya herkes benim üzerime gelmiş.

Evet eşim çevresi tarafından çok sevilen, saygı duyulan birisi. Hatta hangi ortama girerse girsin, insanlar gözünün içine bakar. Konuşurken hayranlıkla dinlerler. Ama bu onu her anlamda haklı mı yapıyor? Yani öyle bir üzerime geliyorsunuz ki sanki tüm suç bende.

Eşim kitap hastasıdır. Sevmediği bir muhabbet döndüğünde çıkar o ortamdan ve kitap okur. Eğer kitap yoksa yanında ve ortamda çocuklar varsa oturur onlarla oynar, onlarla eğlenir. Ya bu işte bana ters geliyor. Sevmediğin bir muhabbette dönse, neden ortamdaki muhabbete katılmıyorsun? Yani sende onların ettiği muhabbete dahil ol ne olur ki?

Yani oda övsün kendini ne olur? Yahu düşünün ki Bilgisayar mühendisi olduğunu dahi söylemiyor. Soran olursa bilgisayarcıyım diyor. Yönetici olarak çalışıyor, soran olursa ameleyiz işte diyor. Yani sende öv ya kendini nolur övünce? Onlar övüyorsa sende öv, sende katıl muhabbete.

İş arkadaşları ve eşleriyle de oturup kalkıyoruz, kendi arkadaş ortamıyla da ailecek görüşüyoruz. Hepsiyle gayet iyi anlaşıyor ve saatlerce muhabbet ediyorlar. Ya bunu benim tarafımla da yapmasını istemem suç mu? Evet bir saygısızlık edepsizlik yapmıyor ama iki gün sonra ya bana deseler senin eşin bizim muhabbetlere neden hiç katılmıyor diye?

Ya birazda benim tarafımdan bakın olaylara
Adam neden kendini ovsun, neden istemediği birşey için zorluyorsun öyle olmaz işte...açık konusayim eşin kaliteli bir insan,kimse kendi arkadaşlarıyla olduğu gibi eş aileisyle olamaz,bunu isteme iş yerindeki ortam samimiyse daha bir farklı olur...ben de eşimin ailesinde her muhabbete girmem sevmediğim muhabbet döner girmem, hatta bir akşam misagir gelmişti onlara ben de ordaydim,gündüz çalışıyorum akşam geldim ve kızım beni ozlemisti ben de gittim diğer odada oturdum kızımla oyun oynadım, kimseyi de umursamam açıkçası yarım saat oturdum misafirlerle sonra kızımla oynamaya gittim, bazı insanlar saçma muhabbetlere maruz kalmaktansa çocuklarla oynamayı tercih eder bence çok makul,bazen eşim de gider oynar kalabalıkta kimse yadirgamaz..

Gerçekten ciddi şekilde yorum yapanlar için söyleyeyim,
Annemle uzun uzun konuştum. Neden tartıştığımızı ve eşimi desteklediğimi, hatanın onda olmadığını söyledim. Sizin etkinizde kalarak eşimle tartıştım dedim. Bundan sonra eniştem ile ilgili bir sorunu bana söylememelerini istedim ve eşimle aramdaki sorunu kendim çözeceğimi kimsenin karışmamasını istediğimi söyledim. Anneme yaptığı hataları eşime davranışlarının değiştiğini de söyledim. Akıl veren, gerçekten akıl veren herkese teşekkür ediyorum. Trol vb. Yaftalar yapıştırmaya çalışanlara da umarım sizde bu duruma düşmezsiniz diyorum.
Bence kız kardeşinize karşı da gözünüzü açın. Zira kız kardeşinizin size karşı iyi yaklaşımları yok haberiniz olsun. Daha önce yazdığım gibi annenizin otel uyarısının altında da bu var. Kıskançlık ve haset çok tehlikeli duygulardır. Gerçekten kardeşini seven ve kendi evliliğinde mutlu olan hiç bir kadın kendi balayının keyfini çıkarmak varken, kardeşi eşi ile daha pahalı otele gitti diye dertlenmez.

Hayata bakış açımız aslında aynı. O biraz daha mütevazi bir yaşam sürme taraftarı. Yani nasıl anlatılır böyle pek gösterişte işi yoktur. Mülayim birisidir. İnsanlar için canını verir derecesinde yardımcı olmaya çalışır. Ben ise biraz daha bu konularda gaddarım. Yani çok zorda kalana yardım edilebilir ama herkese edilemez düşüncesindeyim.

Yani bizim içsel olarak hiçbir sorunumuz yok, olmadı da. Bana en ufak bir bağırması, terslemesi olmamıştır. 4 yıldır evliyiz daha 1 gün küs kalmamıştır. Yani ne yazık ki sorunlar enişte konusu açıldıktan sonra çıkmaya başladı.

Aynen tam olarak durum bu. O da aynısını yapıyor. Çıkıyor sigara içiyor, telefonu çıkarıyor haberleri okuyor, çocuk varsa gidip çocuklarla oynuyor. Ama böyle olunca da Yani seni takmıyorum gibi hava geliyor ortama.
Sevmediğim insanlara ben d çok yaparım bunu,karşı taraftan kötü görünebilir ama başka yolu yok çünkü katlanamayinca ne yapacaksın ? Karşıdaki de anlayıp sussa keske

Kocasi demişki bir daha bu konuyu açma adamı iş yerinde aramıs yemek yerken eniste enişte demiş adamdan git özür dile dedik adami evden gonderdi annemin evine gidecem diye tutturdu sonra vay neden işlerinde kendini ovmuyormuş kendinden bahsetmiyormuş kitap okuyormuş 😂 annesi diger kiz kardesi otel tutmus ama kendinkilerden ucuz tutmus diye iptal ettirmis annesi ayrimcilik yapiyormus. boyle kişiler böyle kocaları haketmiyor sonra trol dedik diye bize laf ediyor
benim eşimde bir eniştemden gayet hoşlanmaz, saygı gösterir oturur gerektiği kadar konuşur ama "iyi" anlaşmaz. sırf benimle evlendi diye akrabalarımla çok iyi anlaşmak zorunda değil. sonuçta akraba, eş ailesi, seçebileceğimiz insanlar değil, bir arkadaş değiller nihayetinde. olaydaki kız kardeş zaten ortadan ikiye çatlıyor, bunların kavgası eniştemle iyi anlaşsa eminim kız kardeşi de evde eşine eniştem gibi ol diye tutturuyordur. benim gittiğim otele bile hasetlenicek kız kardeşi ve eşini ciddiye bile almam. annesinin arayı ve ortayı bulamayıp kızların düşüncelerine göre damatlarına davranışlarını değiştirmesi ayrı bir olay zaten. bir de adam eniştenin sürekli kendini anlatmasından şikayetçi zaten, kendini yarıştırır gibi o da niye övsün ki? horoz mu dövüştürüyoruz. valla insanın kendine yaptığını kötülüğü bütün dünya birleşse yapamazmış, ne desek boş.

Ben onun bu özelliklerini bilerek evlendim. Bu özellikleriyle ilgili de bir sorunum yok. Sadece kız kardeşimin kocası övünüyor diye sevmiyor buna istinaden diyorum o övünüyorsa sende övün diyorum. Anlatmaya çalıştığım bu.

Ya dürüst olun, bunu kim istemez? Kim kardeşiyle tatile gitmek istemez ki? Bende bunu istedim. Tabi ki eşimle de birlikte bir şey yapmak istiyorum, ki onunla da zaten tatile gidiyoruz. 10 gün onunla tatil yapıyoruz, 4-5 gün de kız kardeşlerimle yapmayı istememin neresi suç gerçekten?
Peki eşiniz buna mecbur mu ? O kardeşiyle ailesiyle gidelim dese ne derdiniz ? Bir de eşiniz adamın ovunmesine katlanamiyor neden aynı şeyi yapsın, çok saçma bir beklenti

Kendine kalsa ağlayarak çanta toplayıp annesinin evine gidiyordu. Buradaki üyeler uyardı da gitmedi. Yoksa iş geri dönülmez bir noktaya geliyordu. Bazen bazı hareketler ilişkiyi saniyeler içinde bitirir. Öyle dört yıllık evlilik de dinlemez, aşk meşk de sökmez. Çat diye biter üç saniyede. Şimdi uyaran kadınlar kulübü kadınları tü kaka, evliliğinin altına dinamit yerleştiren annesiyle bacısı harika. :KK14:
Bitiyor valla o sevgi, sonsuz zannedilmesin. Gözünün içine bakan adam gidiyor, hık desen patlayan biri geliyor. Burda kadınlar konu açıyor, eşimden soğudum, evde yokken daha rahatım vs vs. Hiçbir şey yokken soğumuyorlar, baya sınanıyorlar o hale gelene kadar, bir arama yapsa bulur o konuları. Anlar senin için ölenin zaman içinde nasıl ölsen üzülmeyecek hale geldiğini.

benim eşimde bir eniştemden gayet hoşlanmaz, saygı gösterir oturur gerektiği kadar konuşur ama "iyi" anlaşmaz. iyi anlaşmak zorunda da değil. benimle evlendi diye akrabalarımla çok iyi anlaşmak zorunda değil. sonuçta akraba, eş ailesi, seçebileceğimiz insanlar değil, bir arkadaş değiller nihayetinde. olaydaki kız kardeş zaten ortadan ikiye çatlıyor, bunların kavgası eniştemle iyi anlaşsa eminim kız kardeşi de evde eşine eniştem gibi ol diye tutturuyordur. benim gittiğim otele bile hasetlenicek kız kardeşi ve eşini ciddiye bile almam. annesinin arayı ve ortayı bulamayıp kızların düşüncelerine göre damatlarıne davranışlarını değiştirmesi ayrı bir olay zaten. bir de adam eniştenin sürekli kendini anlatmasından şikayetçi zaten, kendini yarıştırır gibi o da niye övsün ki? horoz mu dövüştürüyoruz. valla insanın kendine yaptığını kötülüğü bütün dünya birleşse yapamazmış, ne desek boş.
Yazdıklarınım hepsine katiliyor üzerinede söylenecek baska birsey oldugunu düşunmüyorum :KK8:

Bitiyor valla o sevgi, sonsuz zannedilmesin. Gözünün içine bakan adam gidiyor, hık desen patlayan biri geliyor. Burda kadınlar konu açıyor, eşimden soğudum, evde yokken daha rahatım vs vs. Hiçbir şey yokken soğumuyorlar, baya sınanıyorlar o hale gelene kadar, bir arama yapsa bulur o konuları. Anlar senin için ölenin zaman içinde nasıl ölsen üzülmeyecek hale geldiğini.
Mülayim insanların sonsuz sabırları var zannediliyor işte. Ama değil. Kendini biri için özel hissetmek çok güzel ama baş döndürür. Ne yaparsam yapayım gitmez sanırsın da bir yol ayrımına getirirsin adamı. Ne olduğunu bile anlamazsın, olur biter. Arkasından bakakalırsın nasıl gidiyor diye. Ki adam almış başını çıkmış evden bile, bir ayağı eşikte. Şu an çok dikkatli olmalı bana kalırsa. Adam diğer ayağını da atar hiç çekinmez. :KK14:

Çocuk yok, ben istemediğim için yok. Güven konusunda en ufak sorunumuz olmadığına eminim. Yani bunca zaman hep gözümün içine baktı, bir dediğimi iki etmedi. Öyle olsa illa hissettirirdi bunu.

Bu konuda bir olay yaşanmıştı, anlatmak istememiştim ama açtığınız için kısaca özet geçeyim.
Kardeşim evlendiği yıl eşim Rixos Premium Otelde rezervasyon yaptırmıştı. Annem o dönem eşime oğlum şimdi onlar da balayına gidecekler. Haliyle herkesin gözü onlarda olacak. Bence sen rezervasyonu iptal ettir. Yani millet demesin işte büyük kızınlar böyle bir otele gitmiş, diğerleri balayı olmasına rağmen şöyle otele gitmişler dedi. Eşimde iptal ettirmiş ve sonraki seneye aktarmıştı. Yani bundan başka bir olay olmadı.
Ayy ben şok. Anneniz niye sürekli sizi birbirinizle kıyaslıyor. Kız kardeşinizden daha iyi bir ev ve araba da almayın madem yanlış anlaşılır. Kız kardeşinizden yase annenizde sorun. Bunu nasıl damada teklif edebilmiş. Eşiniz sizene gideceğimiz yerden dememiş, bir de iptal etmiş. Annenize dikkat edin evliliğinizi bozmasın.

Çocuk yok, ben istemediğim için yok. Güven konusunda en ufak sorunumuz olmadığına eminim. Yani bunca zaman hep gözümün içine baktı, bir dediğimi iki etmedi. Öyle olsa illa hissettirirdi bunu.

Bu konuda bir olay yaşanmıştı, anlatmak istememiştim ama açtığınız için kısaca özet geçeyim.
Kardeşim evlendiği yıl eşim Rixos Premium Otelde rezervasyon yaptırmıştı. Annem o dönem eşime oğlum şimdi onlar da balayına gidecekler. Haliyle herkesin gözü onlarda olacak. Bence sen rezervasyonu iptal ettir. Yani millet demesin işte büyük kızınlar böyle bir otele gitmiş, diğerleri balayı olmasına rağmen şöyle otele gitmişler dedi. Eşimde iptal ettirmiş ve sonraki seneye aktarmıştı. Yani bundan başka bir olay olmadı.
Anneniz ve siz şaka misiniz ?

X