Başıma Durduk Yere Dert Aldım :(

Siz simdi Henry Cavill hayal etmisinizdir. Benim kafamda canlanan tam tersi. 😁😁
Hani okuldaki şu gozluklu, kilolu ve zeki arkadaslar olur ya herkes sever komiktirler ama pasiftirler biraz heh işte ondan. 😁😁😁

Benim eşim de genel olarak sakindir ama bir enişte mevzunda bu kadar darlasam "hiç görüşmem" diyip işin icinden cikabilirdi yani.
Yok canım 188 boyunda 85 kilo :) bi gözlüğü tutturdun :)
O kadar hakli ki! Ailenize tavir almaz inşallah
Bu konuda tavrım artık net. Tavır alırsa da arkasında duracağım.

Tüm öneriler için teşekkür ederim hepsini uygulamaya çalışacağım

Teşekkürederim iyi dilek ve önerileriniz için. Saat 9 gibi aradım eşimi. Bu konuyu hiç açmadım, merak ettiğimi özlediğimi ve ne zaman döneceğini sordum. Öğlen orada olmuş olurum dedi. Eğer konuyu açarsa öyle konuşayım diyorum. O konuyu açmazsa ben hiç açmayayım, tekrar körüklemeyeyim diyorum. Bu düşüncem nasıl sizce?
Sorunlari sümen altina itmek hicbir zaman dogru degildir. Simdi sorun halloldu gibi dusunseniz de bunlar birikir birikir ve en ufak bir olayda daha buyuk patlaklar verir. Hatta bu birikimler sonucu evlilikler biter. Bu nedenle sumen alti etmek dogru degil. Sorunlar oturup konusulmali.
Konusun. Koruklemek degil ki bu, sorunu cozmek. Esinizi aradiginizda neden hala ozur dilemediniz? Ozur dilemek de bir erdemdir. Bunu ona cok gormeyin. Hala hicbir sey olmamis gibi davraniyorsunuz. Oysa yasadiginiz sorun yuzunden berbat bir hafta sonu gecirdiniz. Ve bu olay unutulmadi ki, unutulmayacak da. Bilincaltinda bir yere yazildi. Buna benzer en ufak bir olay ayriligi tetikleyebilir. Cunku sorun cozulmedi. "Hata ettim, dusunemedim ozur dilerim. Bencilce davrandim. Istedim ki herkes birbiri ile kardes gibi iyi olsun ama senin o insandan cok haz etmedigini gormezden gelmisim farkinda olmadan. Dusuncesizlik ettim. Tekrar ozur dilerim. Lutfen bundan sonra sorunlarimizi konusarak cozelim, kacarak degil. Biz bir aileyiz" demek cok zor degil. Hem sen de icindekileri biriktirmis olmazsin. O senin hayat arkadasin. Duygularinizi paylasabilmelisiniz. Paylastikca sevgi cogalir. Iletisimsizlik evliligi bitirir. Her ne yasarsaniz yasayin konusun icinizdekileri cozun. Tartismak da bir iletisim yoludur. En kotu iletisim, hic iletisimsizlikten, kusmekten, kusup girmekten cok daha iyidir. Bu olayi acmazsaniz bunun anlami ben bu yasadigimiz seyi onemsemiyorum demektir. En azindan uzuldugunuzu bildirin.

Son düzenleme:
Son bir tavsiye daha. Nasil ulkeler disaridan iyi yonetilemez, evlilikler de disaridan birisinin talimatlari ile olmaz. Cunku dort duvar arasinda yasadiginiz seyleri en iyi sizler bilirsiniz. Bunu sunun icin soyledim. Esinizden cok, annenizin soylediklerini daha cok dikkate aliyorsunuz sanirim. Ancak anneniz simdiye kadar hic de akılli mantıkli seyler yaptirmamis sizlere ve de bu asamaya bu yuzden gelmissiniz. Artik bu evliligi esinizle ikiniz yurutmelisiniz. Disaridan birinin (kardes, anne de olsa bu kisi) soyledigi birseyle hareket etmeyin. Asla esiniz ve siz birbirinize olan sayginizi yitirmeyin. Birbirinize olan guveninizi sarsacak seyler yapmayin. Aranizdaki bu iletisimi, arkadasligi, dostlugu saglam tutun. Bunlar oldugu surece bu evlilik disaridan yikilmaz, yikilirsa iceriden yikilir oyle bir durumda. Yani sevgi saygi guven ve iletisim biterse yikilir evlilik....
Guzel haberlerinizi almak umidiyle...

Merhabalar,
Eşim geldi şuan evde çok şükür. Oturduk konuştuk tabi o konuyu hiç açmadı, ben girdim konuya. Özür diledim yaptığımın hata olduğunu kendi tarafımdan baktığımı söyledim. Bundan sonra bu konuda hiçbir şekilde baskı kurmayacağımı sorun etmeyeceğimi söyledim. Eşim haklı olarak çok kırıldığını ve üzüldüğünü söyledi.

Beni değersiz hissettiriyorsun dedi, ben senin için herşeyi yaparken sen böyle yaptığında sanki benim yaptıklarımı görmüyormuşsun gibi oluyor dedi. Aileme sonuna kadar saygı duyduğunu ama bu evin bir kapısı olduğunu ve bu kapının ardında yaşanana kimsenin karışmaması gerektiğini söyledi. Annemin bazı yaptığı şeyler vardı onlara içerlemiş, hiç söylememişti daha önce onları da anlattı.

Eniştemin kendisiyle sürekli yarış halinde olduğunu hissettiğini ben hiçbirşey demesem yapmasam bile o kendisini benimle kıyaslıyor o yüzden de birgün tersime gelir kalbini kırarım diye kaçıyorum ondan şeklinde konuştu.

Ve tabi beklediğim şey olarak, bundan sonra ailemden birisinin yada benim bu tarz bir dayatmam olduğunu gördüğü an tepki vereceğini, bunca zaman tatsızlık çıkmasın diye susup geçtiğini ama artık içinde tutmayacağını söyledi.
Kısaca çok şükür sorunumuz kalmadı.

Herkese çok teşekkür ederim. Kırdığım kişiler olduysa onlardan da özür dilerim.

Merhabalar,
Eşim geldi şuan evde çok şükür. Oturduk konuştuk tabi o konuyu hiç açmadı, ben girdim konuya. Özür diledim yaptığımın hata olduğunu kendi tarafımdan baktığımı söyledim. Bundan sonra bu konuda hiçbir şekilde baskı kurmayacağımı sorun etmeyeceğimi söyledim. Eşim haklı olarak çok kırıldığını ve üzüldüğünü söyledi.

Beni değersiz hissettiriyorsun dedi, ben senin için herşeyi yaparken sen böyle yaptığında sanki benim yaptıklarımı görmüyormuşsun gibi oluyor dedi. Aileme sonuna kadar saygı duyduğunu ama bu evin bir kapısı olduğunu ve bu kapının ardında yaşanana kimsenin karışmaması gerektiğini söyledi. Annemin bazı yaptığı şeyler vardı onlara içerlemiş, hiç söylememişti daha önce onları da anlattı.

Eniştemin kendisiyle sürekli yarış halinde olduğunu hissettiğini ben hiçbirşey demesem yapmasam bile o kendisini benimle kıyaslıyor o yüzden de birgün tersime gelir kalbini kırarım diye kaçıyorum ondan şeklinde konuştu.

Ve tabi beklediğim şey olarak, bundan sonra ailemden birisinin yada benim bu tarz bir dayatmam olduğunu gördüğü an tepki vereceğini, bunca zaman tatsızlık çıkmasın diye susup geçtiğini ama artık içinde tutmayacağını söyledi.

Sizin adınıza çok sevindim. Allahtan doğruları görebildiniz yoksa yazık olacaktı gül gibi evliliğinize.

Merhabalar
sabah bacanaklar arası anlaşmazlık diye konu açmıştım. BURADA

Eşim Bilgisayar mühendisi. İş yerinde sürekli yazılım işleri ve kodlama işleriyle uğraştığı için bazen kafası dolu oluyor. Ama 4 yıllık evliyiz ve bugüne kadar hiç bunu bana yansıtmamıştı. Her zaman anlayışlı, olgun olarak yaklaşmıştı. Bugün yukarıdaki bahsettiğim konu üzerine duramadım ve yine bu konuyu açtım.

Yüzyüze konuşunca belki daha etkili olur diye işten geldi ve yemeğe oturduğumuzda bu konuyu açtım. Eniştemin ne olursa olsun bacanağı olduğunu ve onunla iyi geçinmesi gerektiğini söyledim.

Bak yemek yiyoruz şuan, sabahta açtın bu konuyu lütfen uzatma dedi. Bende düzgün bir şekilde uzatmadığımı ama rahatsız olduğumu dile getirdim. Sürekli bu konuyu dillendiriyorsun diye serzenişe başladı lütfen bu konuda bana ısrar etme. Senin için saygı duyuyorum ama sevmek zorunda değilim ve bu konuyu kapatmak istiyorum dedi. Bunun üzerine bende ailem rahatsız oluyor bu durumdan dedim ve işte olay burada koptu..

Maalesef elindeki kaşığı sert bir şekilde bırakarak, ben sabahtan akşama kadar binlerce kodun içerisinde kendimi kaybediyorum, işimin zorluğunun farkındasın ama bu senin umrunda değil. Varsa yoksa enişten başka bir şey yok. İş yerinde dahi onca işimin arasında arayıp bana enişteni savunuyorsun. Ben 4 yıldır damatlarıyım, bir gün olsun kötü söz etmedim, gönüllerini daima hoş etmek için uğraştım. Benim memnun etmem gereken önce sensin sonra ailen. Enişten umrumda değil, onun da gönlünü hoş edecek değilim. Ailen buna neden takılıyor? Sonuçta ona kızıp sana mı bir şey yapıyorum ya da onunla aynı ortamdayken huzursuzluk mu çıkarıyorum? Nedir sizin bu XXXX kişisi sevdanız ya diyerek sert bir şekilde çıkıştı. Doğum günü olur hepiniz peşinde gezersiniz, aynı ortamda buluşuruz hepiniz peşinde divane olursunuz, bir gün olsun bunları ben sorun etmedim. En iyi damadınız o olsun dedim ses etmedim saygısızlık etmedim. Ama siz meğer benim kararlarıma hiç saygı duymuyor, düşüncelerime önem vermiyormuşsunuz. Sizin istediğiniz illâ benim sert birisi ters birisi olmam mı? Yeter artık ya bi kendinize gelin, dünyada tek damat o değil, sevmiyor olabilirim, konuşmak muhattap olmak istemiyor olabilirim. Kendini beğenmiş bir insanı sevmek zorunda değilim gibisinden konuşmalar devam etti.

Yani evet iş olarak stresli bir işi olduğunu biliyorum. Ama bunca laf edecek kadar üstüne gittiğimi düşünmüyorum.

4 yıldır hiç sesini yükseltmeyen eşim maalesef tüm içinde ne var ne yoksa döktü. Ve sanırım işi düzeltmeye çalışırken tamamen mahvettim. Dertsiz başıma dert açtım.. Eşim çok anlayışlı ve ılımlı bir insandır fakat sildiği şeyi asla tekrar yazmaz. Yani aşırı derece gururu vardır, bir şeyi kazanmak için çok çabalar ama kaybederse ya da karşısındaki insan o çabasına karşılık vermezse anında siler ve asla taviz vermez. Şimdi öyle bir duruma geldi ki konu, maalesef sanırım bu konuyu tamamen sildi..

Nolacak böyle nasıl olacak nereye gidecek bu iş :KK43:
Şoklardayım bu sözler üzerine. Eşiniz çok haklı. Konuyu kapatın. Ailenizide susturun.

Merhabalar,

Heh çok şükür, işleri düzeltmişsiniz.
Bakın adam yine çok zarif, eniştenizle neden görüşmek istemediğini söyleyiş tarzına bakın. Bir tersime gelir de aile içinde huzursuzluk çıkarırım diye önlem alıyormuş adam. Sırf gıcık olduğundan bile değil. Yine ince düşünmüş adam.
Anlattığınıza bakılırsa iyi bir adam bulmuşsunuz, şanslısınız. Lütfen kıymetini bilin, mutluluklar diliyorum size. :KK25:

Merhabalar,

Evliliğiniz için çok iyi yaptınız. Ama asıl bundan sonra dikkat edin. Aileniz karşılarında o eski, idare eden, naif damatlarını göremeyince epey afallayacak. Hoşlarına gitmeyecek bu durum, kızkardeşiniz yine anasına ağlayacak falan. Anneniz de size ağlayacak, vicdan yaptıracak. Ama sizin bir hata yapma lüksünüz dahi kalmadı. Annenize, '' Ben ağlamadığım için mi hep üstüme geliniyor, hep birşeyler bekleniyor, hep idare eden taraf oluyorum? '' deyin o vakit geldiğinde. Şımarık kızkardeş ve kro kocasına feda etmeyin huzurunuzu, artık varlık gösterin.

Evliliğiniz için çok iyi yaptınız. Ama asıl bundan sonra dikkat edin. Aileniz karşılarında o eski, idare eden, naif damatlarını göremeyince epey afallayacak. Hoşlarına gitmeyecek bu durum, kızkardeşiniz yine anasına ağlayacak falan. Anneniz de size ağlayacak, vicdan yaptıracak. Ama sizin bir hata yapma lüksünüz dahi kalmadı. Annenize, '' Ben ağlamadığım için mi hep üstüme geliniyor, hep birşeyler bekleniyor, hep idare eden taraf oluyorum? '' deyin o vakit geldiğinde. Şımarık kızkardeş ve kro kocasına feda etmeyin huzurunuzu, artık varlık gösterin.
Aynen, adamın fedakarlık gösterecek hali kalmamış. Artık ilk olayda alttan falan almaz. Benden sonra tufan havası seziyorum. Hatta gemileri yakıp rahat ederim düşüncesi bile olabilir. Yani kökten çözüm gibi, anneden de baldızdan da kurtulurum düşüncesi. Konu sahibi sezdiği anda direksiyonu kıracak bir şekilde, yoksa huzursuzluğun kralı çıkar artık.
Kocaya hiç yansıtmadan arka tarafta anneyle kız kardeşinin ayarını sıkı tutacak.

Siz simdi Henry Cavill hayal etmisinizdir. Benim kafamda canlanan tam tersi. 😁😁
Hani okuldaki şu gozluklu, kilolu ve zeki arkadaslar olur ya herkes sever komiktirler ama pasiftirler biraz heh işte ondan. 😁😁😁

Benim eşim de genel olarak sakindir ama bir enişte mevzunda bu kadar darlasam "hiç görüşmem" diyip işin icinden cikabilirdi yani.
Valla ben bilmem, konu sahibi her konuda bilgi verdi ama eşinin fiziği hakkında hiç bilgi vermedi, ben yine de kızkardeşinin kıskançlık seviyesine bakarak bı tahmin yaparsam en azından enisteden açık ara daha yakışıklı olduğunu söyleyebilirim :rolleyes:

Valla ben bilmem, konu sahibi her konuda bilgi verdi ama eşinin fiziği hakkında hiç bilgi vermedi, ben yine de kızkardeşinin kıskançlık seviyesine bakarak bı tahmin yaparsam en azından enisteden açık ara daha yakışıklı olduğunu söyleyebilirim :rolleyes:
Kız, elin gocasının yağuşukluluğundan size ne? Bak yine papaz olacağız konu sahibiyle. :KK53:

Hayatım yakışıklılık değil, adam varlıklı, kültürlü, aklı başında, iyi bir mesleği var, kendini geliştirmiş, saygın. Enişte piret pit olsa ne olur bu adamın yanında, pardon? Kızkardeşin hasedinden elektrik üretilse, 1 yıl elektrik faturası ödemezler.

Valla ben bilmem, konu sahibi her konuda bilgi verdi ama eşinin fiziği hakkında hiç bilgi vermedi, ben yine de kızkardeşinin kıskançlık seviyesine bakarak bı tahmin yaparsam en azından enisteden açık ara daha yakışıklı olduğunu söyleyebilirim
Kız, elin gocasının yağuşukluluğundan size ne? Bak yine papaz olacağız konu sahibiyle. :KK53:

Yok artık papaz olmayız :) şükür sorunlar çözüldü. Yani herkesin eşi kendisi için mutlaka yakışıklıdır. Çok şükür eşim en az gönlü kadar tipi de güzeldir. Yani Allah gönlünün güzelliğini yüzüne de vermiş. 188 boyunda 85 kilo. Sürekli spor yapıp kendine dikkat eder. Profesyonel Futbol oynamışlığı da var :)

Yok artık papaz olmayız :) şükür sorunlar çözüldü. Yani herkesin eşi kendisi için mutlaka yakışıklıdır. Çok şükür eşim en az gönlü kadar tipi de güzeldir. Yani Allah gönlünün güzelliğini yüzüne de vermiş. 188 boyunda 85 kilo. Sürekli spor yapıp kendine dikkat eder. Profesyonel Futbol oynamışlığı da var :)
Allah sahibine, yani sana bağışlasın sister. Ne diyelim. :KK8:
Yok bacım , tövbe yok kötü bı niyetimiz, Allah sahibine bağışlasın tabi de sahibinin gözü açık olsun diye şeyediyoz yani bize ne
Ben de istiyorum zengin, yakışıklı, karakterli bir goca. :KK53:

Şükür konu sahibi, sokma bı daha sizinkileri eve :KK45: Katibin Ruhu Katibin Ruhu ben demedim mi? Adam hem nalına hem mıhına 4x4 ayol , yakisikliymis işte:-)

Allah sahibine, yani sana bağışlasın sister. Ne diyelim. :KK8:

Ben de istiyorum zengin, yakışıklı, karakterli bir goca. :KK53:
Amin canım. Ummadık zamanda ummadık anda karşına çıkıyor. Yani senin hiç beklemediğin bi an bi bakıyorsun herşey olmuş. İnşallah en iyisi olur senin için de
Şükür konu sahibi, sokma bı daha sizinkileri eve :KK45: Katibin Ruhu Katibin Ruhu ben demedim mi? Adam hem nalına hem mıhına 4x4 ayol , yakisikliymis işte:-)

Yok canım yok akıllandım. İlk defa eşimi kaybetme korkusu yaşadım

X