Anket Başkasının evinde yaşamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba kizlar benim dertlesicek kimsem yok aslında kadar konusacak kimsem yok okumak zorunda değilsiniz ama bana bı akıl verirseniz çok teşekkür ederim şimdiden Allah razı olsun neyse konuya giriyim
Ben 18 yaşında universite sınavına hazırlanan bir kızım annem kız çocuğu okumaz diyerek babamın kanına girip beni evlendirecekti babamın ortağının çocuğuyla ondan sonra ben de durumu amcama anlattım babam ve annemin yapmak istediklerini amcam da onlara bana bir sene süre tanıyın kızınızın bütün masrafları benden kızın hayatını sondurmeyin ben ona oda vereyim çalışsın yanımda dedi Allah razı olsun yengemden de amcamdanda yengem ve amcam memur ikiside öğretmen yani doğudalar ve 1.5 yaşında bikızları var neyse babam olmaz falan filan dedi ben gidicem çok istiyorsan siz evlenin dedim ve hayatımda ilk kez aileme karşı çıktım ve geldim amcamın yayına 6 aydır burdayim ama artık yalnızlıktan Boncuk'un dedeler banada gelecek konuşacak hic kimsem yok günde 11 12 saat ders çalışıyorum yengemin ve amcamın okulu açıldı ve kuzenime ben bakıyorum şuan 1.5 yaşında ve a dan Z ye herşeyi konuşabiliyor ve tuvalet eğitimini bile verdim yengem ve amcamın yemeklerini yaparım evlerini temizlerim mesela yalnız kalmak istediklerini anladığım an hemen odama geçerim sabah onlar uyandıklarında benim de mola saatim gelmiş olur kuzenime yemeğini yediririm bu sayede onlarda 1 2 saat daha fazla uyurlar dolabı herşeyi istediğim gibi açarım bura seninde evin derler hiç lafını etmezlar o sırada kahvaltıda hazırlarım ama yengem bir kez olsun ağzından teşekkürler lafını duymadim sürekli beni küçümser gibi bakıyor köylü kızıyım diye onlar gezmeye giderler cocuk yanımda kalsın siz beraber gezin derim sabahtan akşama kadar gezerler çocuğu napti etti hic merak etmezler gelince anlatmaya başlıyorum işte yengeme şöyle yaptık falan diye eline telefonu alıyor dinlemiyor bile ben kendi kendime konuşuyorum çocuk emzirirken tek annesine gidiyor hep benimle olmak istiyor onunda bu işine geliyor ama ben çok yoruluyorum ve inanın daha fazla ders çalışmak için 3 4 saatlik uykuyla duruyorum mesela bana kitap alınması gerekiyor benimle gelmiyor çarşıya amcamla ilimiz gidiyoruz sanki ben bişey demişim gibi artık ondan sonra amcama 1 ay trip atıyor amcam bana geçen mont aldı montun yoktu( annem babam 6 aydır bir kere bile aramadilar) bir ay kustu benle konuadi inanın ona hiç bı zararım yok utusune kadra yaparım odasına adımımı atmam hiç biseyine karışmam amcam dedi artık o bize minnet duymak zorunda değil biz ona miynet duymak zorundayız bu işleti yapan bir insana en az ayda 3 bin ister kıza aldığımız bı montmu gözüne battı diye kavga ettiler benim kulağım duyarak ben naoicam bilemiyorum donsemmi kalsammi bilemedim sinavada az kaldı biraz daha sabredeyim.diyorum ama inanın sağlığım iyice çöktü nolur bana bı akıl verin
Geri dönüp evlenip hayatını mahvetme mi istiyorsun. Ben olsam dayanırım, hırs yaparım daha cok calısırım. Evlenirsen mutlu olacak mısın. Bosansan aılen de sahıp cıkmaz. Sabret dua et ve bolca calıs. Bak ne guzel ayrı odan da varmıs

Bir konuda denk gelmiştim dediğinize ve üyelerin çoğu dediginiz gibi kabul etme demişti birkaç kişi hariç. Çok da şaşırmıyorum artık. Bazı konularda aşırı ayırımcılık yapılıyor.
Ama böyle bir konuda evine kabul etme diyen kim varsa vicdansızdır derim.
Malesef öyle. Ben o öğrenciyi kabul etmeseydim, eminim hayatım boyunca vicdan azabı cekecektim. Evet 1 yıl çok zor geçti, sonucta öğrenci okutuyorsun, 2 küçük cocugum var, çalışıyorum. Büyük şehirde yaşıyorum, kız küçük yerden gelmiş, acaba başına bişey gelir mi korkusu var, gece yarılarına kadar beklerdim, dershanesine giderdim, sokağa çıkma yasağı vardı, fotokopilerini, kitaplarını hallederdim zaman kaynetmesin diye yemeğini ayağına götürurdum, neler neler ama vicdanım o kadar rahat ki şimdi.

Bende çalışma ve okul hayatımda başka akrabalarımda kaldım. Zordur bilirim. Ama sizinki bambaşka bu kadar sorumluluk almayın derim o evde. Tamam minnet duygunuzu anliyorum ama cocuk konusunda boyle yapmayin. Sinava az kalmis zaten sabredin az daha sinaviniza odaklanin Allah yardimciniz olsun.

Benim sabahki mesajlarıma bakarsaniz, bu tarz bir öğrenciyi kendi evimde okuttugumu görürsünüz.
Burada hep böyle konular açılır, ben kabul edin n'olacak ki yazarım ama uyelerin çoğu sakın kabul etme, yak, yık, orası senin evin kimseyi alma tarzı yorumlar yapar. Siz benim mesajıma o kadar onyargilisiniz ki ne dediğimi anlamadan üstüme gelmişsiniz.
Asla size önyargılı değilim. Her üyenin tek tek yazdıklarına bakmıyorum. Forum içinde ki cümleleriyle değerlendiriyoruz doğal olarak. O zaman lütfen yazarken genelleme yapmamaya çalışın.

Yengenin tavrı bir anne olarak hiç hoşuma gitmedi ve ona uygun yazdım.
Bu yüzden sizin tutarsızlıkla suçlama amaçlı yazdığınız cümleye alınmam ve itiraz etmemde çok normal.

Keyfe keder sürekli benimle yaşamaya gelen bir akrabayı bende kabul etmez burada böyle forum açan birine kabul etme derdim. Sonuçta ortak yaşam için eşlerimizi seçiyoruz, ona göre evleniyoruz. Fakat bu konunun sizin örneklediğiniz görümce, kayın aileyle ilgisi yok.

İnan yapmazsam suratının egrisinden o evde oturaramam anasının evinde koleydi burda prenses oldu demisti bugün başım çok agriyordu
o sizi gerçekten çocuk için almış yanına
şimdi bir düşünelim.. Ailenizin evlenmeye mecbur bıraktıı adamla evlenip ömür boyu mutsuz olmak mı?
Şimdiyi çekmek mi?
cevap tabiki şimdiyi çekmek

yok zaren ben yanlarında durmam hep gecer odama calışırım ayda yılda bir tvyi actım kapattı hemen zaten ben fen lisesi mezenuyum annemden alısıgım hem iş hem derse annemde yapmazdı herşeyi ben yapardım yemek dısında annem ve babam kardeslerimle altı aydır bir kez ble konusmadım bugun saat 11 cıvarı kuzimine binanın onünde araba carpmış apar topar hastaneye gotürmüs amcam ve yengem yengemin annesı babası yengem beni arayıp helallik istediler yengem beni evinde istemedigini ve sürekli beddua ettigini gebersede kurtulsam geldi evime coreklendı falan diyormuş annesine anneside kızıyormus ama elinden birsey gelmeemis tabi kadının kızım onlara mecbur degilsin gel yanıma senı mumla arasınlarda gor dedı ben yıne yengem hakkında kotü bısey demedim şuan kuzenimim sadece gozu morarmıs darbeden dolayı yeni hastaneden geldiler ve bin kez ozur diledi benden estagfurullah yenge ben senden kötü birşey görmedim dedim amcamda yengeme mazlumun ahını aldık Allah bize böyle odetti falan dedi yengeme bende amca hakkınızı helal edin beni o evden çıkardınızya ölsem hakkınızı ödeyemem dedim sonra amcam kuzenimi pansumana götürdü ben sana cok kötülük yaptım aramız bozulmasın diye kimseye agzını acmadın falan dedi ben diplomalı eşeğim sen diplomasız insansın dedi bende hatasız kul olmaz yenge dedım ALLAH dogru yoldan kimseyi ayırmasın dedim ve şuan benim için karnıyarık yapıyor

Canım benim yengene de kızma, birçok kişi evinde uzun süreli misafir istemez. Burada kizilacak birileri var ise onlar da annen baban. Annen seni okutmak yerine evlendirmek istiyor, ailem 6 aydır aramiyorlar demişsin, ailen sana destek olsaydı sende yengenin triplerini çekmek zorunda kalmayacaktin.
Bu kadar emek vermişsin bu saatten sonra vazgeçmen olmaz biraz daha sabret

Allah razı olsun 6 aydır ekmeğini yiyorum ama gerçekten bazen üzüntüden kafayı yiyorum geldiğim günden beri böyle beni kucumsuyor
Mesela ikiside okuldan geldiğinde anlatıyorum işte bugün bunları yaptık cocoukla falan filan derim mesela alır eline telefonu kendi kendime konuşmuş gibi olurum televizyon izliyordum bı gün amcamda o sıra çocuğu uyutuyordu biz amcanla izlicez dedi kapattı televizyonu suratıma sonra bana su getir diye bağırdı beni hizmetçisi olarak görüyor ve kucumsuyor sürat asmiyorim zaten hiç bir şekilde çünkü eve gitsem daha beter bı durum var
Bu nsl bi öğretmen. merhamet duygusundan yoksun. Çocuklara nsl davranıyor allah bilir. Neyse sen biraz daha sabret. sınavdan sonra ailenin yanına dönersin. Ailen de acımasız. 18 yaşındaki kız nsl evlendirilir. Allah bu insnalara merhamet ve vicdan versin.

Asla size önyargılı değilim. Her üyenin tek tek yazdıklarına bakmıyorum. Forum içinde ki cümleleriyle değerlendiriyoruz doğal olarak. O zaman lütfen yazarken genelleme yapmamaya çalışın.

Yengenin tavrı bir anne olarak hiç hoşuma gitmedi ve ona uygun yazdım.
Bu yüzden sizin tutarsızlıkla suçlama amaçlı yazdığınız cümleye alınmam ve itiraz etmemde çok normal.

Keyfe keder sürekli benimle yaşamaya gelen bir akrabayı bende kabul etmez burada böyle forum açan birine kabul etme derdim. Sonuçta ortak yaşam için eşlerimizi seçiyoruz, ona göre evleniyoruz. Fakat bu konunun sizin örneklediğiniz görümce, kayın aileyle ilgisi yok.
cok teşekkür ederim kitap düşünceniz için ben burs alıyorum o parayı amcama veriyorum oda her türlü kitabımı alıyor çok sagolun ALLAH RAZI OLSUN beni desteklediginiz içinde cok teşekkur ederim

Bu nsl bi öğretmen. merhamet duygusundan yoksun. Çocuklara nsl davranıyor allah bilir. Neyse sen biraz daha sabret. sınavdan sonra ailenin yanına dönersin. Ailen de acımasız. 18 yaşındaki kız nsl evlendirilir. Allah bu insnalara merhamet ve vicdan versin.
yok dönmem ailemin yanına annem yapmadıgını bırakmaz okuypta orospu olacan en basıtınden bu tur hakaretlerı yapar bir tane daha yengem var o beni istemisti ben cocuklarla cok iyi gecinebilen bi insanım suan kuzenime tuvalet egitimini bile verdim 1.5 yasında her kelımeyı soyler butun hayvanları sayıları bilir o yuzden diger yengem yaz tatilinde kabul edecek beni unü bASLAYANA KADAR ONLARDA KALIRIM SENEYE ALLAH KERİM

yok zaren ben yanlarında durmam hep gecer odama calışırım ayda yılda bir tvyi actım kapattı hemen zaten ben fen lisesi mezenuyum annemden alısıgım hem iş hem derse annemde yapmazdı herşeyi ben yapardım yemek dısında annem ve babam kardeslerimle altı aydır bir kez ble konusmadım bugun saat 11 cıvarı kuzimine binanın onünde araba carpmış apar topar hastaneye gotürmüs amcam ve yengem yengemin annesı babası yengem beni arayıp helallik istediler yengem beni evinde istemedigini ve sürekli beddua ettigini gebersede kurtulsam geldi evime coreklendı falan diyormuş annesine anneside kızıyormus ama elinden birsey gelmeemis tabi kadının kızım onlara mecbur degilsin gel yanıma senı mumla arasınlarda gor dedı ben yıne yengem hakkında kotü bısey demedim şuan kuzenimim sadece gozu morarmıs darbeden dolayı yeni hastaneden geldiler ve bin kez ozur diledi benden estagfurullah yenge ben senden kötü birşey görmedim dedim amcamda yengeme mazlumun ahını aldık Allah bize böyle odetti falan dedi yengeme bende amca hakkınızı helal edin beni o evden çıkardınızya ölsem hakkınızı ödeyemem dedim sonra amcam kuzenimi pansumana götürdü ben sana cok kötülük yaptım aramız bozulmasın diye kimseye agzını acmadın falan dedi ben diplomalı eşeğim sen diplomasız insansın dedi bende hatasız kul olmaz yenge dedım ALLAH dogru yoldan kimseyi ayırmasın dedim ve şuan benim için karnıyarık yapıyor
Karma çok hızlı çalışmış enteresan. Kuzenine çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Yengenin pişman olmasına sevindim. Bazen hayatta küçük dersler insana iyi geliyor. Yine de miniğe bir şey olmasaydı iyiydi. Sorun çözüldüğüne göre derslerine odaklan çok çalış. O ana babayla kendine yapacağın en iyi şey ayaklarının üzerinde durmak.

Canım benim yengene de kızma, birçok kişi evinde uzun süreli misafir istemez. Burada kizilacak birileri var ise onlar da annen baban. Annen seni okutmak yerine evlendirmek istiyor, ailem 6 aydır aramiyorlar demişsin, ailen sana destek olsaydı sende yengenin triplerini çekmek zorunda kalmayacaktin.
Bu kadar emek vermişsin bu saatten sonra vazgeçmen olmaz biraz daha sabret
İSTE SAHİPSİZ OLDUGUM İÇİN YAPABİLİYOR Bİ İKİ GUN sonra yine aynı seylerı yapacak ALLAH razı oldun 6 aydır ekmegini yiyorum iste kimseyede anlatamadıgımdan içime dert oluyor onlara maddi olarak bi yüklülügüm yok bursum var ama işte arada sorunlar oluyor insanlık hali

Karma çok hızlı çalışmış enteresan. Kuzenine çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Yengenin pişman olmasına sevindim. Bazen hayatta küçük dersler insana iyi geliyor. Yine de miniğe bir şey olmasaydı iyiydi. Sorun çözüldüğüne göre derslerine odaklan çok çalış. O ana babayla kendine yapacağın en iyi şey ayaklarının üzerinde durmak.
sabah amcam okuldaydı kahvaltıda yüzüme bile bakmadı mucver yapmıstım ne yedı ne cay içti yenge aç aç olmaz biraz ye dedim yemedi sonra çocugu giydırmıs bende odadaydım su icmeye mutfaga gitmissim yenge nereye dedim agzını bile acmadı cıktı dısarı bı ıkı dakka sonra eve geldı cocuga araba carpmıs kımlıgını alıp cıktı gıttı sonrada geldıler ıste

Bosuna yorum yazdim kim bilir hangi ergen acmis konuyu.dun konuyu actiniz ne ilginctir bugun olaylar degisti.sirlar dunyasinda bile bu kadar hizda yola gelmiyordu kimse😀😀
o sizin düsünceniz ama birebir yaşadım ayrıca yaşadıklarımı ergenlik olarak soykemenız insallah bole biseyle karsılasmassınız

Bende boşuna insanlardan laf yedim 🙄😂
Bu yaşadıklarım bı günde olan şeyler değil kendimi ifade edemedim herhalde ilk defa böyle uzun bı paragraf yazıyorum kusuruma bakmayın bu yaşadıklarım bir senedir yaşadığım şeyler Allah kimseye yaşatmasın

Sen neden onlara yemek yapıp çocuk bakıyorsun ki iyice kendini hizmetçi moduna sokmuşsun.Sınava 3 ay kalmış mümkün olduğunca odandan çıkma ve ders çalış. Yengen de seni istemeyebilir biraz amcanın emrivakisiyle evlerine gelmişsin yapacağın tek şey oturup ders çalışmak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X