Anket Başkasının evinde yaşamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
o sizin düsünceniz ama birebir yaşadım ayrıca yaşadıklarımı ergenlik olarak soykemenız insallah bole biseyle karsılasmassınız
Ben bekarken kendi evimde yengem tarafindan daha beterini yasadim.ama ilahi kader tecelli etmedim bende.o yuzden cok inandirici gelmedi kimse boyle biseyde itiraf etmez

Konu sahibi yan gelip yatsaydı evet. Ama bu kadar hizmet için yengeyle amcanın 5000 lira vermesi lazımdı. Kız bedava kalmıyor emeği karşılığı kalıyor. Sapla samanı karıştırmayalım.
inanin su anlattıklarıma ergenin biri konu acmış yazmişlar yengem cok kotu bi insan degiil ama ister istemz beni evınde ıstemeyebilir dogal bisey ama ben zorla gelmedım gelmeden once arıyordu benı zaten gel dıye amcamın zoruyla mı artık bilmiyorum ama benı acaip sekılde kucumsuyordu bır gun guleryuz gosterıyor 1 hafta surat asıor napıcagımı bilemiyorum

Ben bekarken kendi evimde yengem tarafindan daha beterini yasadim.ama ilahi kader tecelli etmedim bende.o yuzden cok inandirici gelmedi kimse boyle biseyde itiraf etmez
normalde itiraf etmez ama canı yandı cocugunun bi yerine en ufak bi zarar geldi vicdanı demekki kendini ele verdi bırazda aklındakini gizleyemeyen bi yapısı var

normalde itiraf etmez ama canı yandı cocugunun bi yerine en ufak bi zarar geldi vicdanı demekki kendini ele verdi bırazda aklındakini gizleyemeyen bi yapısı var
yada annesi ve amcamda konusmustur onla yaptıgın yanlıs diye ALLAH kımseye kaldıramayacagı yuku vermez buda benim cilem

Seni çok takdir ettim. Her türlü imkanı olanlar senin kadar azimli olmayabiliyor.
Yenge meselesine gelince 6 aydır oradasın ve yüzgöz olmak için yeterli bir süre. İnsanları memnun etmek zor iş.
Sakın asla vazgeçme moralin bozuk oturma dersin başına. Azıcık zamanın kalmış geçer hertürlü. Kazandığında devlet bursu kredisi ile geçinebilirsin. Olmadı işe girersin. Dayanmanın mükafatını ömür boyu alacaksın.
Motivasyonun bu olsun canım.

Yenge burda konu açsa asssla kabul etme diyecek olanlar, yengeyi yermiş
Bence her konu kendi içinde özel olarak değerlendirilmeli.
Evinde uzun süreli misafir istemeyen bir çok insanın "kızı okutmayacaklar, evlendirecekler 1 sene bizde sınava hazırlanması gerek" düşüncesiyle evini açacağını düşünüyorum.
İlişki inişli çıkışlı olabilir ama en azından bir hayat kurtarılır.
Şımarık, huzur bozan, sıkıntılı bir tip değilse hele de işteyken çocuğuna baktırıp evin temizlik ve yemek işlerinide halleden birine çok az insan karşı çıkar.
Ben yengenin yerinde olsam çocuğuma bakıcı tutardım.
Fakat konu ailesi görümcemi bize yolluyor bundan sonra bizimle yaşayacak gibi bir konu olsa herkes itiraz eder.
Ben kesinlikle kabul etmem.
Evime habersiz misafir bile kabul etmem.
Öte yandan eşimin kuzeni liseye gidiyor bir diğeri üniversite sınavına hazırlanıyor. Yaşadıkları köyde evlerine internet getirmiyorlar, cepten internet çok kötü çoğu zaman çekmiyor diye bende kalmalarını teklif ettim. 1 değil 2 kişiyi.
Eğitim söz konusu olunca hele de kız çocuklarının hayatı söz konusuysa gözüm görmez.
Ben bir çok kadının benzer fikirde olacağına inanıyorum, inanmak istiyorum.

Bence her konu kendi içinde özel olarak değerlendirilmeli.
Evinde uzun süreli misafir istemeyen bir çok insanın "kızı okutmayacaklar, evlendirecekler 1 sene bizde sınava hazırlanması gerek" düşüncesiyle evini açacağını düşünüyorum.
İlişki inişli çıkışlı olabilir ama en azından bir hayat kurtarılır.
Şımarık, huzur bozan, sıkıntılı bir tip değilse hele de işteyken çocuğuna baktırıp evin temizlik ve yemek işlerinide halleden birine çok az insan karşı çıkar.
Ben yengenin yerinde olsam çocuğuma bakıcı tutardım.
Fakat konu ailesi görümcemi bize yolluyor bundan sonra bizimle yaşayacak gibi bir konu olsa herkes itiraz eder.
Ben kesinlikle kabul etmem.
Evime habersiz misafir bile kabul etmem.
Öte yandan eşimin kuzeni liseye gidiyor bir diğeri üniversite sınavına hazırlanıyor. Yaşadıkları köyde evlerine internet getirmiyorlar, cepten internet çok kötü çoğu zaman çekmiyor diye bende kalmalarını teklif ettim. 1 değil 2 kişiyi.
Eğitim söz konusu olunca hele de kız çocuklarının hayatı söz konusuysa gözüm görmez.
Ben bir çok kadının benzer fikirde olacağına inanıyorum, inanmak istiyorum.
geleden önce yengemi belki 10 kere aramışımdır yenge bak eger ıcınden gelmıyorsa ben meryem yengemin yayına gıdeyım o cok ıstıyor gelmemı dedım sakayla karısık bana dedıkı once ben kaptım senı meryemede tatilde gidersın dedı oylelık geldım yanı

geleden önce yengemi belki 10 kere aramışımdır yenge bak eger ıcınden gelmıyorsa ben meryem yengemin yayına gıdeyım o cok ıstıyor gelmemı dedım sakayla karısık bana dedıkı once ben kaptım senı meryemede tatilde gidersın dedı oylelık geldım yanı
Haberli habersiz konusunu senin için söylemedim zaten.
Çok takma kafana. Aynı evin içinde anne babayla insan anlaşamıyor yeri gelince.
Sen derslerine odaklan.
Kazan üniversiteyi kaç kurtar kendini başka şehire git...

Biraz daha sabret.
Yengene de takılma. Moralini bozma.
Amcan olduğu için ne kadar şanslı olduğunu düşün.
Şimdi eve dönersen bütün emeğin boşa gidecek.
İyi bir yer kazanıp iyi bir meslek edinmeye bak ki , kimseye eyvallahın olmasın.
Birilerinin insiyatifine kalmak nasıl bişey yaşayarak görüyorsun işte.

Canım o kadar dayanmışsın. Biraz daha dayanmalısın. Kaç ay kaldı ki üniversite sınavına. Biraz daha dişini sık ve sınava kadar elinden geleni yap. İnşallah çok güzel bir bölüm kazanırsın. Burslarla idare edersin. Yurtta da kalırsın. Kimseye ihtiyacın kalmaz. Ama senin tek çıkış yolun okumak. Umutsuzluğa kapılmadan devam etmelisin
Ayrıca çok takdir ettiğimi de söylemeliyim.

Hayat boyu hep böyle olacak hep mücadele edecek ama birilerine yaranamayacaksın diğer yandan iyi ve sevdiğin insanlar da olacak onların hatrına çekilir olacak dünya. Sakın vazgeçme. Yengen bugün var, bikaç yıl sonra sen tek başına ayakların üstünde durduğunda sen istersen var-istemezsen yok. Umarım başarırsın 💪

Hayat boyu hep böyle olacak hep mücadele edecek ama birilerine yaranamayacaksın diğer yandan iyi ve sevdiğin insanlar da olacak onların hatrına çekilir olacak dünya. Sakın vazgeçme. Yengen bugün var, bikaç yıl sonra sen tek başına ayakların üstünde durduğunda sen istersen var-istemezsen yok. Umarım başarırsın 💪
çok teşekkür ederim allah razı olsun hepinizden

İnan çok üzüldüm duruma ama köprüyü geçene kadar ayiya dayi demek olayi bu sanirim. Az kaldi sinavina iyi hazirlan karşı çıksan ailene yollayacaar orda da durum belli. Yolun açık olsun kardeşim yolundan vazgeçme.

Bu kadar şey yaparken ders çalışmaya nasıl fırsat buluyorsun. Son aylar. İşlerden biraz elini eteğini çekip derslerine asıl yoksa her şey boşa gidecek. Zaten yapsan da yaranamıyorsun bari son aylar en azından yapma da geleceğine yatırım yap

Bu kadar şey yaparken ders çalışmaya nasıl fırsat buluyorsun. Son aylar. İşlerden biraz elini eteğini çekip derslerine asıl yoksa her şey boşa gidecek. Zaten yapsan da yaranamıyorsun bari son aylar en azından yapma da geleceğine yatırım yap
bc odadan cıkmadım cagırdırmadıgı sürece amcamla temizlik yaptılar dip kose normalde onlar temizlık yapınca yemegı ben yapıyordum yoruluyolar dıye bugun yemek yapıyımmı dıye sormadım amcam yaptı yemekleri cocugada yengem baktı bugun cok yoruldum dıyor amcama calısan kadın ıs yapmaz koylu karısı ıs yapar bak ben dıplomamda var iste yapıyorum dıyor bana bakarak gene surat bes karıs ozru bile aksama kadar surdu ALLLAH yardımcımız olsun

bc odadan cıkmadım cagırdırmadıgı sürece amcamla temizlik yaptılar dip kose normalde onlar temizlık yapınca yemegı ben yapıyordum yoruluyolar dıye bugun yemek yapıyımmı dıye sormadım amcam yaptı yemekleri cocugada yengem baktı bugun cok yoruldum dıyor amcama calısan kadın ıs yapmaz koylu karısı ıs yapar bak ben dıplomamda var iste yapıyorum dıyor bana bakarak gene surat bes karıs ozru bile aksama kadar surdu ALLLAH yardımcımız olsun
Birkaç ay sık dişini duyma. Az kalmış

Merhaba kizlar benim dertlesicek kimsem yok aslında kadar konusacak kimsem yok okumak zorunda değilsiniz ama bana bı akıl verirseniz çok teşekkür ederim şimdiden Allah razı olsun neyse konuya giriyim
Ben 18 yaşında universite sınavına hazırlanan bir kızım annem kız çocuğu okumaz diyerek babamın kanına girip beni evlendirecekti babamın ortağının çocuğuyla ondan sonra ben de durumu amcama anlattım babam ve annemin yapmak istediklerini amcam da onlara bana bir sene süre tanıyın kızınızın bütün masrafları benden kızın hayatını sondurmeyin ben ona oda vereyim çalışsın yanımda dedi Allah razı olsun yengemden de amcamdanda yengem ve amcam memur ikiside öğretmen yani doğudalar ve 1.5 yaşında bikızları var neyse babam olmaz falan filan dedi ben gidicem çok istiyorsan siz evlenin dedim ve hayatımda ilk kez aileme karşı çıktım ve geldim amcamın yayına 6 aydır burdayim ama artık yalnızlıktan Boncuk'un dedeler banada gelecek konuşacak hic kimsem yok günde 11 12 saat ders çalışıyorum yengemin ve amcamın okulu açıldı ve kuzenime ben bakıyorum şuan 1.5 yaşında ve a dan Z ye herşeyi konuşabiliyor ve tuvalet eğitimini bile verdim yengem ve amcamın yemeklerini yaparım evlerini temizlerim mesela yalnız kalmak istediklerini anladığım an hemen odama geçerim sabah onlar uyandıklarında benim de mola saatim gelmiş olur kuzenime yemeğini yediririm bu sayede onlarda 1 2 saat daha fazla uyurlar dolabı herşeyi istediğim gibi açarım bura seninde evin derler hiç lafını etmezlar o sırada kahvaltıda hazırlarım ama yengem bir kez olsun ağzından teşekkürler lafını duymadim sürekli beni küçümser gibi bakıyor köylü kızıyım diye onlar gezmeye giderler cocuk yanımda kalsın siz beraber gezin derim sabahtan akşama kadar gezerler çocuğu napti etti hic merak etmezler gelince anlatmaya başlıyorum işte yengeme şöyle yaptık falan diye eline telefonu alıyor dinlemiyor bile ben kendi kendime konuşuyorum çocuk emzirirken tek annesine gidiyor hep benimle olmak istiyor onunda bu işine geliyor ama ben çok yoruluyorum ve inanın daha fazla ders çalışmak için 3 4 saatlik uykuyla duruyorum mesela bana kitap alınması gerekiyor benimle gelmiyor çarşıya amcamla ilimiz gidiyoruz sanki ben bişey demişim gibi artık ondan sonra amcama 1 ay trip atıyor amcam bana geçen mont aldı montun yoktu( annem babam 6 aydır bir kere bile aramadilar) bir ay kustu benle konuadi inanın ona hiç bı zararım yok utusune kadra yaparım odasına adımımı atmam hiç biseyine karışmam amcam dedi artık o bize minnet duymak zorunda değil biz ona miynet duymak zorundayız bu işleti yapan bir insana en az ayda 3 bin ister kıza aldığımız bı montmu gözüne battı diye kavga ettiler benim kulağım duyarak ben naoicam bilemiyorum donsemmi kalsammi bilemedim sinavada az kaldı biraz daha sabredeyim.diyorum ama inanın sağlığım iyice çöktü nolur bana bı akıl verin
Senin yaptığın kadar fedakarlığı annem bile yanımda yapmıyor,helal olsun sana inşallah mükâfatını da alırsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X