Bayram bayram üzüntüden her yerim ağrıyor

Söz öncesi boş beleş laflar etse de bana sürekli canım kızım sen benim kızımsın herşeyimsin seni çok seviyorum dedi. Daha neler neler. Sürekli beni öpmeleri, sarılmaları. Annemler dahi inandılar yani iyi olduklarına.
Ay bu sözler zaten işkillenmek için gayet yeterliymiş. Belliymiş yani bu insanlarda bi tuhaflık olduğu. Kaynanam beni durup durup niye öpsün hem de sevgiliyken 🤦‍♀️

Hanımlar sevgilim mesaj attı ve olayı hala benim kıskançlık yapmam olarak algılamış gibi davranıyor.
Bu noktadan snra sevgilinizin diceklerinin önemi var mı sizin için? Yaşanan olaylar hem kendi karakteri hem de ailesinin bakış açısı hakkında çok fikir veriyor.Onu okuyabilmesi gereken sizsiniz bence.

Benim kayınvalidem evlendikten sonra bile buna benzer şeyleri yaptı, söyledi.
Okumuş yazmış yıllarca yöneticilik yapmış bir kadın, yani cehaletle ilgisi yok. Yeri geldi cevabını ben verdim yeri geldi eşim. Ancak daha nişan bile olmadan yapıyor sevgiliniz de hak veriyorsa bir şey diyemeyeceğim. Tekrar düşünün.

Merhaba hanımlar. Nerden başlayacağımı bilmiyorum. Çok üzgünüm. Biraz uzun olabilir ve karışık bir şekilde anlatmış olabilirim. Şimdiden affola.

4 yıllık bir ilişkim var. Ayrı şehirlerde yaşıyoruz. İkimizde çalışıyoruz ve ailelerin tek çocuklarıyız. Sevgilim annesi ve teyzesiyle yaşıyor ve 35 yaşında. Ben 7 yaş küçüğüm. Yaşı söyleme sebebim konuyla ilgili, sevgilim 10 yıldır çalışıyor ve tecrübesiz, insan ilişkilerini idare edemeyecek birisi değil.

2 hafta önce de aile arasında isteme oldu. Her şey çok güzel gidiyordu aslında. Sevgilimle aramızda hiçbir problem yoktu. Dün kurban bayramı sebebiyle annemle ben sevgilimin annesini ziyarete gittik. Şu anda biz de, onlar da aynı tatil yöresindeyiz, memleketlerimizde değiliz. Sadece sevgilim iş sebebiyle geri döndü, burda değil.

Meseleye gelirsek annesi ve teyzesinin kaldıkları bu yazlık ev kendi evleri değil, bir aile dostlarının eviymiş ve aile dostları da evlerini onlara kullandırıyorlarmış, yazları gelip denize falan girsinler diye.

Ziyarete gittiğimizde hoş beş ettikten sonra annesi, yazları geldikleri evin sahibinin, 43 yaşında eşinden boşanmış bir kızı olduğunu, kızın annesinin kendisine sevgilimle aralarını yapıp evlendirelim dediğini söyledi. Tabi olmamış. Eğer bu aileyi görürsek burada isteme olduğunu söylemememizi onlara ayıp olacağını söyledi. Hem oğlanla evlendirmedik hem de evlerinde kalıyoruz bi de başka kızı istemeye gidiyoruz diyerekten. Neyse biz de salak gibi orda tamam tamam dedik. Sanki bu söylenen çok normalmiş gibi ve kadın da devam etti. Kızın yaşı uygun olsaydı ben onu alırdım çok zenginlerdi oğlum rahat ederdi diyerek. Orda annemle bana kal geldi herhalde hiçbir laf edemedik. Taksi çağırıp hızlıca kalktık. Tabi bu laf yenilir yutulur cinsten değildi. Bir de daha önce ben evlerine gittiğimde veya aile tanışmasında da kadın boş beleş laflar söylüyordu. Ama bu söylediği hem de annemin yanında söylemesi saygısızlığın dik alası. Ve benim üç beş derken artık istenmediğimi düşünmeme sebep oldu. Hem nişanı ne zaman yapıyoruz diye soruyor bir yandan böyle konuşuyor. Biz afalladık. Bu ne dengesizlik ne amaçla söylendi bu. Daha önceleri annesi kırıcı bi şeyler söylediğinde sevgilim annem cahil birisi sen onun dediklerini lütfen takma diyordu çok fazla muhatap etmiyordu bi şekilde konuşmalarıyla beni rahatlatıyordu. O zamanlar söyledikleri de boş beleş şeyler olunca ben de tamam dedim. Ama dün bu konuyu konuştuğumda diğer kadına karşı kıskançlık yaptığımı sanıp olayı anlatmaya çalışmama rağmen, bu konuyu annemle hallet beni arama diyerek sinirlenip telefonu kapattı. Hatta sanırım daha kötü bir şey bekliyormuş gibi bir tavrı vardı. Tabiki konu kıskançlık değil isteme olmuş, nişan arefesinde söylenen bu sözü ben hazmedemiyorum. Sevgilimin verdiği tepki beni daha da üzdü. Beni aramadığı sürece aramak istemiyorum. Ama kendimi de anlatamadım. İfade edemedim ikimiz de konuşma esnasında sinirlendik çünkü. Meramımı anlatamadım. Şu an konuşmuyoruz. Ben hala ne saçma sapan bi şey olduğunu anlamış değilim. İnanamıyorum. Buraya yazma sebebim de belki rahatlamak, belki akıl almak. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Histerik bir kadın, bomboş konuşmuş bir de her şeyim muhabbeti yapmış işte orda uyanmanız gerekirdi. Kimse kimsenin her şeyi olmaz, eş ailesi hiiiiiiiiiiiiç olmaz. Fazla vicık muhabbet çok şekerli baklava gibi.
Oğlu size fazla muhattap olma demiş ziyarete gitmişsiniz. Arada sadece tanışma var, telefonla kutlama yeterdi. Kadını ciddiye almadan devam etmeye çalışın nişan döneminde aileleri muhattap etmeyin (asgari muhabbet iyidir).
bu yaşa kadar ailesiyle yaşamış kişiden ailesine tepki göstermesini beklemeyin, göstermez.
ailenize azami seviyede müdahale edileceğini düşünüyorum. Tek çocuksunuz ikinizin ailesi de bu şekil davranabilir.

Neden saklama gereği duyuyorlar ki madem olmamış o evin sahibinin kızıyla sevgililik vs. Açık kapı bırakıyorlar o tarafa ki,sizin iş olmazsa,o kıza da dönebilme şansları olsun.
Bakın bu iş olmaz. Olsa da olmaz yani. Kadin annenizin yanında bu cümleyi kurabildiyse ilerde en ufak bir sorunda keşke x'le evlenseydi oğlum diyecek yüzünüze pat diye.

Merhaba hanımlar. Nerden başlayacağımı bilmiyorum. Çok üzgünüm. Biraz uzun olabilir ve karışık bir şekilde anlatmış olabilirim. Şimdiden affola.

4 yıllık bir ilişkim var. Ayrı şehirlerde yaşıyoruz. İkimizde çalışıyoruz ve ailelerin tek çocuklarıyız. Sevgilim annesi ve teyzesiyle yaşıyor ve 35 yaşında. Ben 7 yaş küçüğüm. Yaşı söyleme sebebim konuyla ilgili, sevgilim 10 yıldır çalışıyor ve tecrübesiz, insan ilişkilerini idare edemeyecek birisi değil.

2 hafta önce de aile arasında isteme oldu. Her şey çok güzel gidiyordu aslında. Sevgilimle aramızda hiçbir problem yoktu. Dün kurban bayramı sebebiyle annemle ben sevgilimin annesini ziyarete gittik. Şu anda biz de, onlar da aynı tatil yöresindeyiz, memleketlerimizde değiliz. Sadece sevgilim iş sebebiyle geri döndü, burda değil.

Meseleye gelirsek annesi ve teyzesinin kaldıkları bu yazlık ev kendi evleri değil, bir aile dostlarının eviymiş ve aile dostları da evlerini onlara kullandırıyorlarmış, yazları gelip denize falan girsinler diye.

Ziyarete gittiğimizde hoş beş ettikten sonra annesi, yazları geldikleri evin sahibinin, 43 yaşında eşinden boşanmış bir kızı olduğunu, kızın annesinin kendisine sevgilimle aralarını yapıp evlendirelim dediğini söyledi. Tabi olmamış. Eğer bu aileyi görürsek burada isteme olduğunu söylemememizi onlara ayıp olacağını söyledi. Hem oğlanla evlendirmedik hem de evlerinde kalıyoruz bi de başka kızı istemeye gidiyoruz diyerekten. Neyse biz de salak gibi orda tamam tamam dedik. Sanki bu söylenen çok normalmiş gibi ve kadın da devam etti. Kızın yaşı uygun olsaydı ben onu alırdım çok zenginlerdi oğlum rahat ederdi diyerek. Orda annemle bana kal geldi herhalde hiçbir laf edemedik. Taksi çağırıp hızlıca kalktık. Tabi bu laf yenilir yutulur cinsten değildi. Bir de daha önce ben evlerine gittiğimde veya aile tanışmasında da kadın boş beleş laflar söylüyordu. Ama bu söylediği hem de annemin yanında söylemesi saygısızlığın dik alası. Ve benim üç beş derken artık istenmediğimi düşünmeme sebep oldu. Hem nişanı ne zaman yapıyoruz diye soruyor bir yandan böyle konuşuyor. Biz afalladık. Bu ne dengesizlik ne amaçla söylendi bu. Daha önceleri annesi kırıcı bi şeyler söylediğinde sevgilim annem cahil birisi sen onun dediklerini lütfen takma diyordu çok fazla muhatap etmiyordu bi şekilde konuşmalarıyla beni rahatlatıyordu. O zamanlar söyledikleri de boş beleş şeyler olunca ben de tamam dedim. Ama dün bu konuyu konuştuğumda diğer kadına karşı kıskançlık yaptığımı sanıp olayı anlatmaya çalışmama rağmen, bu konuyu annemle hallet beni arama diyerek sinirlenip telefonu kapattı. Hatta sanırım daha kötü bir şey bekliyormuş gibi bir tavrı vardı. Tabiki konu kıskançlık değil isteme olmuş, nişan arefesinde söylenen bu sözü ben hazmedemiyorum. Sevgilimin verdiği tepki beni daha da üzdü. Beni aramadığı sürece aramak istemiyorum. Ama kendimi de anlatamadım. İfade edemedim ikimiz de konuşma esnasında sinirlendik çünkü. Meramımı anlatamadım. Şu an konuşmuyoruz. Ben hala ne saçma sapan bi şey olduğunu anlamış değilim. İnanamıyorum. Buraya yazma sebebim de belki rahatlamak, belki akıl almak. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Bence cok anormal bir aile neden başkasının evinde kalıyorlar? başkası neden bunlara evini veriyor? Demekki oğullarının karşılığında evlerini vermişler kadın da bu yüzden nişanı söylemek istemiyo zaten size bu lafları söylemese dahi bir sürü anormallik var. Sizde aramayın bence sonuna kadar haklısınız

Neden saklama gereği duyuyorlar ki madem olmamış o evin sahibinin kızıyla sevgililik vs. Açık kapı bırakıyorlar o tarafa ki,sizin iş olmazsa,o kıza da dönebilme şansları olsun.
Bakın bu iş olmaz. Olsa da olmaz yani. Kadin annenizin yanında bu cümleyi kurabildiyse ilerde en ufak bir sorunda keşke x'le evlenseydi oğlum diyecek yüzünüze pat diye.
Bence ayırmaya çalışıyor zaten kaynanatörler. Bir de değil, iki taneler.

Bence ayırmaya çalışıyor zaten kaynanatörler. Bir de değil, iki taneler.
Olabilir pek ala ama ayrılmasa da ilerde bu kadınların çenesi durmayacak ki.
Şimdiden başlamışlar boş konuşmalara,ilk fırsatta keşke seninle evlenmeseydi diyecekler. Annesinden bile çekinmeden konuşmuşlar. Evlerinde kaldığı insanlara ayıp olmasinmış,peki annesine ayıp olmamış mı bu durumda?
Nişanlı zaten uyanık,araya girip taraf olmuyor.
Işi zor konu sahibinin.

Hanımlar sevgilim mesaj attı ve olayı hala benim kıskançlık yapmam olarak algılamış gibi davranıyor.
Daha oncede benzer bir soru sormustum ama gozunden kacmis muhtemelen
Sen ne istiyor ne dusunuyorsun?
Onun ne soyledigi yada ne algiladigindan ziyade sen nasil bakiyorsun bu yasananlara

Biz ne yazarsak yazalim senin kafanda olan bir tablo vardir
O ne mesela ?

Olabilir pek ala ama ayrılmasa da ilerde bu kadınların çenesi durmayacak ki.
Şimdiden başlamışlar boş konuşmalara,ilk fırsatta keşke seninle evlenmeseydi diyecekler. Annesinden bile çekinmeden konuşmuşlar. Evlerinde kaldığı insanlara ayıp olmasinmış,peki annesine ayıp olmamış mı bu durumda?
Nişanlı zaten uyanık,araya girip taraf olmuyor.
Işi zor konu sahibinin.
Bela geliyorum, kaççç diyor resmen.

Bencede cok uyanık. Neyin ne oldugunun gayet farkında ama seni suçlu çıkararak kendi suçlarını bastırmaya çalışıyor. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış.
Sevgilisi de o zengin kadını alternatif olarak görüyor bence. Bana zamanında kadının yaşından dolayı kararsız kalmış gibi geldi. Şu anki saçma sapan dengesiz tavırları onu gösteriyor.

Kuzum ,kayinvalidene "üzülme annecim ben sana ne yazlıklar alırım ..ne yalilarda oturturum...iyi ki oğlunuz beni eş olarak seçmiş ..ne kadar da şanslıyım sizin ailenize gelin oluyorum" diyebilecek kadar aşktan kafayı yemediysen bence bu evlilikten uzak dur ! Senden bekledikleri onların yaşam standardını yukseltmen ,haberin olsun
Kesinlikle
Cahillikle patavatsızlıkla falan alakası yok bu söylediklerinin
Karşıdaki insanın kanına iliğine kadar sömürmeye, faydalanmaya çalışan gurup

Ordakinin yazlığından faydalan bu kızın çalışmasından faydalan her şeyleri çıkar ilişkisi gibi
Hani misafir gelse misafirin kaç kurabiye yediğini hesaplayan çetele tutan kadınlardan sanki

Nişanlı zaten ayrı tuhaf
Orada annen zamanında evlendirmeye çalıştıkları kadının evinde kalıp o evde kız istiyor
Birde gelinin tembihliyor nişanlandığını söyleme diye bu konunun ne konuşulup arada halledilmesi kalmış

Anne ve teyzenin hâlâ bu kişilerin evinde kalması bu kişilerde bir beklenti oluşturmuyor mudur sizce? Ben ailesinin yaptığını düpedüz gurursuzluk olarak görüyorum. Sizinle bir yola girilmiş sizin gururunu koruyacağı yerde karşı tarafın kulağına gitmemesinin peşinde. Ne yani siz evlenince duyulmayacak mı?
Bilmiyorum ailesinin evlerinde kaldıkları kişiye umut vermesi her açıdan midesizlik. Yazlığa da gitmeyiverin gururunuzdan daha mı değerli. Bence annesine direkt rest çekin, ben istenmediğim yerde durmam, oğlunuzdan 7 yaş küçüğüm zengin biriyle istesem pekâla evlenirim ama ben oğlunuzu seçtim. Bu saatten sonra istenmediğim yerde de duracak değilim benim bir gururum var, beni istemiyorsanız o veya bu sebepleri bahane göstermeyin direkt söyleyin deyin. Karşı taraf geri adım atmazsa da bozun bu işi, size değer vermeyen bir aileyle devam mı edeceksiniz? Siz evlendikten sonra da her sene bu yazlığa gidilmeye devam mı edilecek?

35 sene saklanmış Reşat altın :halay: Of nasıl kıymetli o oğlan bilsen.
Ooo kapanin elinde kalacak ama yatirimcilar az daha bekletme derdindeler sanki , altin durdukca degerleniyor malum daha cok kazanmak soz konusu 😁

Son düzenleme:
Eşimin benden önce bir ilişkisi olmuş bubtip seyler yaşanmış ama tabii gençlik zamanları bu yaşa hala gelmedi (35). Eşimin ailesi sözde patavatsız bir aile ama eşimden tirstiklari için evlenene dek hiç duymadım zira duysam belki de böyle bir evlilik olmazdı. Evlendikten sonra sinsi yılan görümcem olayı söyledi birden biliyormusum gibi. Eşim anlattı ve yilana baya çekti.

Demem o ki o sevgiliniz sorun asıl. Geleceksen böyle gel diyor sen evlenince bunları çok duyarsın. Adam bunu bilip baştan kafasını sağlama alıyor 😉

X