Bayramım zehir oldu. Sizce abartıyor muyum?

Bütün yazdıklarını sonuna kadar okudum .belki haklı belki haksizsin sadece bir dest knaramissin .sana bişey diyeyimmi her aile de var bunlar çoğumuz yaşıyoruz. Boşver daha yeni evlisin zamanla takmamayi öğrenirsin sevgiyle kal inşallah herşeyin güzel olur

Kurban kesme ve gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtmak isteme hayalinden başka hiçbir konuda haklı değilsin üzgünüm. Umarım hormonlardır böyle şuursuzca davranmana sebep.

Sizin sorununuz kurban eti filan değil, sorununuz kayınpederinizle de değil bence aslında eşinize kızgınsınız ve içinize atıyorsunuz. Çünkü baban neden böyle davranıyor dediğinizde dürüstçe seni istemiyor şu sebepten demek yerine o hep öyle deyip geçiştirmeyi tercih etmiş. Bu durumu babasıyla konuşup artık aile olduğunuzu ve bu şartlar altında eski samimiyeti kaybedeceğini söyleyip konuyu çözme yoluna da gitmemiş.Sizin kendinizi ne kadar kötü hissettiğinizi bildiği halde bu olaya bir çözüm bulmak yerine sorunları halının üzerine süpürüp hayatına mutlu mesut devam etmiş. Yerinizde olsam böyle abartı tepkiler verip haklı iken haksız duruma düşmek yerine eşime net bir şekilde kendimi mutsuz hissettiğim yere bundan sonra gitmeyeceğimi aile ilişkilerini de bu şartlar altında kendisinin ayarlayabileceğini söyler kenara çekilirdim.

Tamamını okuyamadım ama gereksiz yere çok fazla abartmışsınız , kendi kendinizin bayramını zehir etmişsiniz malesef,kurban etini halihazırda verecek kimseniz yokmuş madem ha muhtarin dediği ha kp dediği ne farkeder, maksat hayır yapmak değil mi , hem bu tür hayırlarda önce yakın çevreden başlamak gerekir, kp nizin dediği yakın çevreydi belki de

Bir şey olmamış gibi devam etmek istemiyorum diyorsunuz da bişeyleri yapan zaten sizsiniz
Özür dilemeniz gerekirken özür bekliyorsunuz

Ayrıca size tavsiyem babasını sevmesenizde bunu eşinize yansıtmayın. Belli etmese de üzülüyordur ve bu durum evliliğinizi yıpratır

Hamilelik ve hormonlar ...ilk sebep bu
K.p. gelince sevmezse sevmesin sizi çokmu lazım çokmu gerekli allasen..zaten eşinle gidip geliyormuşsun onlara daha ne?o konuşmuyorsa sende muhatap olma ,kızdığını kırıldığını belli etme hep çok mutluymuş gibi davran yanında daha çok uyuz olsun sen bak keyfine..
Eşin belliki sana değer veriyor
Ama bir taraftandan da seni taktir ettim küçük şeyleri böyle büyütmeye devam et bence zira öyleleri her zaman daha çok değer görür tecrübeyle sabit
Görmezden gelip sorun çıkartmazsan seni kimse eşin bile ciddiye almaz iyi yapmışsın

kayınpederle sakınce konuşsanız size kırıldığı noktalar vardır. Neticede eşinizi babası

1. Hem çöp yerine koyuyorlar diyorsunuz hem bütün parçalama işlerini onlara yaptırıyorsunuz başkasına yaptırın madem
2. Hamileyken çiğ ete ellememe konusu bence aşırı saçma. Hiç mi et yemeği pişirmiyorsunuz. Bunu size kim söyledi? Ben hiç böyle saçma birşey duymadım 2 doğum yaptım.
3. Et kime giderse gitsin bunda akşama kadar ağlayacak ne var? Hamile olduğunuz için mi bu kadar büyüttünüz acaba hormonlardan mı yoksa her zaman böyle kayınpederinizin söylediği her kelimede eşinizin canından bezdiriyormusunuz???
Benim kanaatim çok zor bir insansınız. Konuşmuyorsanız evlerine de gitmeyin işinizi de anneniz yapsın bir zahmet.

Kayınpeder niye size yok gibi davranıyor ki bir sebebi olmalı bence siz kendinizi eleştiriye açık olmayabilirsiniz ama mesafe koymuş olmasının mutlaka nedeni vardır

Kırılmakta haklısınız ama bu kadar abartıp aileleri birbirine katıp iki gün ağlayıp tatile gitmemenin anlamı yoktu hakliyken haksız duruma dusmussunuz. Kim evliliğinde haksızlığa uğramadı susmak zorunda kalmadı ki ? İlk siz değilsiniz ayrıca prenses de değilsiniz siz bağıra bağıra ağlarken çocuk gibi pispislamak zorunda değil kimse

Kusura bakmayın ama koca kadınsınız neden çocuk gibi bağıra çağıra alıyorsunuz böyle basit bir olay karşısında. Asıl tepki vermeniz gereken olaya tepkisiz kalmış, alakasız bir olaya aşırı tepki vermişsiniz.
Olaylara daha olgun yaklaşmalısınız.

Babasına kızmayın.
Eşinizle daha önce konusmussunuz, sonuçta orda hepsinin yeri var diyebilirmis eşiniz.
Diyememiş.
Iki parça ver demiş, geçmiş.
Baştan konuşup anlaştığinız halde.

Şurası oldukça yetti yani eşiniz ne güzel eve gidelim demiş size karşı eşinizin bir kötü davranışı yok gereksizce alınmışsınız size sorsalar ne sormasalar ne madem siz dağıtmak istiyorsunuz eşinize söylerdiniz pay et ayarla kimseye verme ben dağıtıcam deseniz eşiniz hayır diyecek biri gibi durmuyor hem hamilesiniz onlar parçalasın diye gelmişsiniz dağıtmaya kalkınca da kızıyorsunuz kesinlikle hormonlarla alakalı aşırı abartmışsınız bir de eve gitmemişsiniz kendi kendinize zehretmişsiniz yani ben olsam dağıtılmış Allah kabul etsin bana da çok iş kalmadı deyip valizimi hazırlardım ki onların annesi babası siz değer vermiyorsa gitmeseydiniz madem bayramlaşıp dönseydiniz eve

Etlere elini suremedigin için parçalanmasına kayınpederingile gidiyorsun hem adamları kullaniyosun hem şunlara verin dedi diye bayramı eşinede kendine de zehir ediyosun.Hatalisin net .

belli ki sen dolmussun. Konu bu tek olay degildir cunku bu cok basit bir olay. Bu konuyu kendi icinde aşmaya calis lutfen, o adama gicikligini vs. Yoksa daha cok davranislarina kirilip kendini yopratacaksin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…